• Relacja z wystawy CERAMIKA - PIERWSZE KROKI
        • Relacja z wystawy CERAMIKA - PIERWSZE KROKI

        • 27.01.2018
        • 14.06.2014r. podczas 10 WARSZAWSKICH SPOTKAŃ CERAMICZNYCH odbyła się wystawa prac dzieci z naszej szkoły.

          Goście 10 WSC w drodze głosowania wybrali najlepsze prace.

          Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi 23.06.2014 o godz. 12.45 w dużej świetlicy.

          Serdecznie zapraszam

           

          Wanda Wolf

      • Uwaga! Wystawa „Mityczne królestwo Posejdona” na szkolnym korytarzu
        • Uwaga! Wystawa „Mityczne królestwo Posejdona” na szkolnym korytarzu

        • 27.01.2018
        • Uczniowie klasy 5b w ramach lekcji języka polskiego pod kierunkiem pani Agaty Werschner wykonali kilka makiet obrazujących wygląd podwodnego królestwa mitycznego boga – Posejdona.

          Każda z grup miała za zadanie jak najwierniej oddać panujący tam klimat, posiłkując się tekstem Jana Parandowskiego. Zapraszamy na szkolny korytarz!

      • Gimnazjaliści na Mazurach!
        • Gimnazjaliści na Mazurach!

        • 27.01.2018
        • W nocy z 4 na 5 czerwca nieustraszeni pożeracze pączków dokonali najścia na piekarnię w Pieckach. Oszołomiony niespodziewanymi odwiedzinami piekarz został zmuszony do sprzedania  wielkiej ilości pączków. Zdarzenie jeszcze długo będzie śniło mu się po nocach… Nie tylko piekarz będzie z utęsknieniem czekał na kolejne najście sympatycznych uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Między 4 a 6 czerwca wiele wydarzyło się na Mazurach za sprawą wspomnianej grupy gimnazjalistów. Po pierwsze, zwierzęta w Kadzidłowie zostały nakarmione i 

          wybawione. Szczególnie małe warchlaczki długo nie zapomną marianowych pieszczot i zabaw, łoś Bajkał od razu polubił III A. Bobry na Krutyni dawno nie słyszały tak radosnej grupy, nie wspominając o łabędziu i jego rodzinie. Trzeba tu dodać, że wszystkie te przyjemne zdarzenia odbywały się w strugach deszczu, ale czy to komuś przeszkadzało? Po drugie, za Giżyckiem w ośrodku Gwarek też było mokro, ale nie od deszczu. To nasi nieustraszeni uczniowie brali udział w grach i zabawach, których nieodzownym elementem była woda. Najpierw gra fabularna w lesie, w czasie której poległ niejeden komar, potem gry integracyjne prowadzone przez sympatycznych instruktorów. Nasi uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy o dumnych nazwach „Komary” i „Pączki”! Rywalizowali ze sobą, a to biegając w trzyosobowych spodniach, a to przemieszczając się grupą na wieloosobowych nartach, a to wskakując i zeskakując z konia (mniejsza o szczegóły), a to budując wodociąg z rur itd. Po zaciętej i ostrej rywalizacji zwyciężyła grupa Komarów, która w nagrodę mogła wymyśleć zadanie dla Pączków. Oczywiście nie było tu miejsca na litość Komary postanowiły oblać wodą z wiadra Pączki. Nie byliby to nasi uczniowie, gdyby poddali się bez walki. Pączki, nie bacząc na swoją beznadziejną sytuację i na srogość rywali, w chwili krytycznej ruszyli do walki i… znacie wynik, ale i tak wszyscy jesteśmy z Pączków dumni! Po tak trudnych i męczących zadaniach (a nie wszystkie zostały tu wymienione) nasi wspaniali uczniowie zmoczeni i głodni zostali przewiezieni do twierdzy Boyen w Giżycku na zwiedzanie wspomnianego obiektu. Mimo trudów nie rozczulali się nad sobą. Po twierdzy zwiedzali jeszcze Giżycko; most obrotowy, molo i brzeg kanału Łuczańskiego. Może ktoś pomyśli, ze po takich trudach przeżytych w upalny dzień uczniowie nadają się tylko do łóżek? To znaczy, że nie zna dzielnych Komarów i Pączków z naszego gimnazjum! Po obiadokolacji, jeszcze tego samego dnia uczniowie nasi tańczyli na dyskotece! Po trzecie, planetarium w Olsztynie nie gościło w tym sezonie tak grzecznej i ciekawej wszechświata grupy jak III A i III B. Po krótkim spacerze po starym mieście, pożegnaliśmy Olsztyn, a po niedługiej podróży przywitaliśmy Olsztynek. Jurek z III A jakby się tu wychował. Pan hutnik, który prezentował nam swój wysoki kunszt rzemieślniczy, zadał wiele pytań, aby sprawdzić czujność naszych uczniów. Za poprawne odpowiedzi rozdawał szklanki wykonane w owej hucie. Jurek z III A znał wszystkie odpowiedzi, a nawet zgłaszał się zanim padło pytanie! Skutkiem tego wrócił do domu ze sporą ilością szklanek. Szczęśliwie zakończyliśmy wycieczkę w Ząbkach, które przywitały nas ładną pogodą. Po wycieczce wszyscy wypoczęci i zadowoleni rzucą się w wir szkolnej pracy, aby dobrym świadectwem zakończyć rok szkolny. Grupą młodzieży z wielką przyjemnością opiekowały się panie: Agnieszka Biniewska-Weremczuk, Małgorzata Wiśniewska i Monika Budelewska-Zdun.

           

          (Monika Budelewska-Zdun)

      • Podchody w Lasku Bródnowskim
        • Podchody w Lasku Bródnowskim

        • 27.01.2018
        • Na dobry początek roku szkolnego klasa 1a wybrała się na piknik integracyjny do Lasu Bródnowskiego. W sobotni poranek 20 września przy bramie do lasku stawili się uczniowie, rodzice i  rodzeństwo oraz pani Wychowawczyni. Wszystkim dopisywały dobre humory a zza chmur wyglądało radosne słońce.

          Dla kilku ojców cała zabawa rozpoczęła się wcześniej – zajęli się oni wyznaczeniem i oznakowaniem tras do przejścia dla Lisów, Dzików i Wilków – na takie grupy zostały podzielone dzieci – a także sprytnym rozłożeniem kopert z zadaniami specjalnie przygotowanych na tę okazję przez rodziców. Motywem przewodnim były dzikie zwierzęta. Po uformowaniu grup ruszyliśmy w las. A tam niespodzianki! Pierwsze zadanie: „Proszę wymienić poznane samogłoski”. Dzieciom zrzedły miny: jak to? lekcje w sobotę!? A Pani obiecywała nie zadawać pracy domowej na weekend… Jednak po chwili namysłu udało się przypomnieć wszystkie samogłoski. Kolejne pytanie: „Proszę wymienić wszystkich kolegów z klasy”. Sprawa okazała się bardzo prosta, bo rok znajomości w zerówce nie poszedł na marne. Potem było jeszcze wiele innych zadań – o ptakach, kryjówkach leśnych zwierząt itp. W końcu Lisy, Dziki i Wilki ­– każdy inną drogą – doszły do leśnej górki z dużą polaną na stoku, gdzie miały miejsce wspólne ćwiczenia ruchowe dla dzieci i rodziców pod okiem naszych klasowych specjalistów od kondycji fizycznej, tj. Agnieszki Gregorczyk i Roberta Śwista. W ruch poszły hula-kula, woreczek z ziarnami, piłki, szarfy. Ależ to była zabawa! Zwieńczeniem były dyplomy i medale dla wszystkich uczestników. Po zabawach na polanie czas coś przekąsić – dzięki sprawnej organizacji grille już na nas czekały; szybkie grillowanie – i kiełbaski oraz przekąski gotowe dla wszystkich uczestników! Po posiłku była okazja na rozmowy rodziców i zabawy dzieci. Nawet się nie obejrzeliśmy jak czas było kończyć to miłe spotkanie. Polecamy wszystkim klasom!!

          Autorzy: Rodzice 1a

      • Konkurs Ciast Sprawozdanie
        • Konkurs Ciast Sprawozdanie

        • 27.01.2018
        • Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy upiekli ciasto na uroczystość Dnia Patrona i Rodziny. Dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie tak pysznych i pięknych słodkich wypieków.                                         

          Rada Rodziców podpytała zwyciężczynię konkursu, gdzie tkwił sekret upieczenia najlepszego ciasta. Dowiedzieliśmy się, że  pani Agnieszka wzorowała się na torcie anielskim „Haeven”. Sekretem mógł być fakt, że biszkopt został nasączony kompotem truskawkowym ;-)

          Rada Rodziców

          Poniżej zamieszczamy słodki opis tego wydarzenia od jednej z mam:                                                                              

           

          Słodka cukierenka pod parasolem

          Podczas sobotniego pikniku odbył się prawdziwy słodki festiwal, w którym brały udział ciasta zrobione przez mamy naszych uczniów. Feeria barw, smaków i zapachów przyciągała licznych oglądających, a potem  smakujących. Zachwyty wzbudzał zarówno tort – zamek, sernik dekadencki z nutką orzechową, zielone ciasto "Shrek", a czekoladowe ciasto z wisienkami pobudzało kubki smakowe. Były też babeczki marchewkowe z pomarańczowymi marchewkami na górze. Bardzo kolorowo wyglądała taca z małymi, żelowymi ciasteczkami, a wśród nich były też biedronki (ulubione owady ks. Jana). Ach, można jeszcze wyliczać tort jagodowy, torty biszkoptowe i wiele innych ciast. Nawet najlepsza cukiernia nie powstydziłaby się mając w ofercie takie słodkie pyszności!!!! I ja tam byłam, i ciasta spróbowałam, a co widziałam, to opisałam! (Joanna Jakubowska)

      • Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej
        • Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej

        • 27.01.2018
        • 18 września klasy 1b i 2b wybrały sie na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszawie. Już sama podróż była dla dzieci ogromną radością, gdyż niecodziennie mają okazję jeździć autobusem.

          Głównym celem tej wycieczki było zapoznanie się z zawodem i  pracą strażaków, oraz ich umundurowaniem. Dzięki życzliwości i ogromnemu zaangażowaniu panów strażaków  założone cele udało się w pełni zrealizować. Panowie stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych  atrakcji.  Oprócz ciekawej pogadanki dotyczącej pracy strażaków ich umundurowania i wyposażenia dzieci zwiedziły wszelkie pomieszczenia w jednostce, z których korzystają i przebywają na co dzień, w tym stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i zasady wzywania pomocy. Dowiedzieliśmy się, co robić w czasie trzęsienia ziemi, oraz jak postępować w innych zagrożeniach. Ponadto mogliśmy obejrzeć samochody, które biorą udział w akcjach ratunkowych i zapoznać się z ich wyposażeniem. Wieką radością była możliwość wejścia do samochodów, przymierzenie kasków ochronnych. Zorganizowano nam również  pokaz rozkładu dźwigu na wysokość 40 metrów. Panowie opowiedzieli nam również wiele ciekawostek o psach ratowniczych, które mają w jednostce. Niestety nie mogliśmy zobaczyć psów, gdyż pojechały na szkolenie i na kontrolę do weterynarza. Niezwykłą niespodzianką na zakończenie zajęć była przygotowana akcja, w której strażacy pokazali nam jak wygląda wyjazd i ich przygotowanie do niesienia pomocy innym. Było to niesamowite doświadczenie. Ćwiczenie pokazowe przebiegło bardzo szybko i sprawnie.

          (Sylwia Ślusarz)

      • IX Festiwal Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae”
        • IX Festiwal Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae”

        • 27.01.2018
        • W sobotę 7 czerwca nasza szkoła gościła u siebie chórzystów biorących udział w IX Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mater Misericordiae” zorganizowanym w Kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. W wydarzeniu wzięło udział 20 profesjonalnych i amatorskich chórów i scholi z całej Polski. 

          Występy oceniane były przez jury w składzie: prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska, wybitna dyrygent i pedagog, dr Dariusz Zimnicki, dyrygent, absolwent Konserwatorium Wileńskiego i Zbigniew Szablewski, dyrygent, chórmistrz i pedagog. Przesłuchania konkursowe trwały od godz. 10.30 do 16.30. Galę wręczenia nagród otworzyła uroczysta Msza św. w intencji uczestników, której przewodniczył i wygłosił homilię JE ks. abp. Henryk Hoser.  Była to prawdziwa muzyczna uczta dla ducha i zmysłów. 

        • Rodzice uczniów klas 6 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum,

        • 27.01.2018
        • Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas 6 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum,

           

          przypominamy, że opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym specjalistycznej, o specyficznych trudnościach w uczeniu się, przedkłada się Dyrektorowi Szkoły w terminie do 15 października 2014 r. Proszę przynosić kopię oraz oryginał do wglądu (lub oryginał do sporządzenia kopii na miejscu) do sekretariatu szkoły do 15.10.2014 r. do godz. 16:00.

           

           

          Sposoby dostosowania dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się:

           

          1. Zaznaczanie odpowiedzi do zadań zamkniętych w arkuszu, bez przenoszenia ich na kartę odpowiedzi.
          2. Przedłużenie czasu.
          3. Zastosowanie szczegółowych kryteriów oceniania rozwiązań zadań otwartych z języka polskiego, języków obcych nowożytnych oraz matematyki, uwzględniający h specyficzne trudności w uczeniu się.
          4. A także w przypadku głębokiej dysleksji – odczytanie przez członka zespołu nadzorującego jeden raz, głośno po kolei wszystkich tekstów liczących 250 słów i więcej, stanowiących podstawę zadań sprawdzianu lub części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego.

           

          O dostosowaniu warunków i  form przeprowadzania sprawdzianu/ egzaminu zostaną Państwo poinformowani pisemnie do dnia 24 listopada 2014 r.

           

          Podstawa prawna:Komunikat Dyrektora CKE z dnia 29.08.2014 r. w sprawie sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2014/2015 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym

           

          ****

      • Sprawozdanie z wycieczki klas 5a i 4b do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego
        • Sprawozdanie z wycieczki klas 5a i 4b do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

        • 27.01.2018
        • W ostatni piątek, tj. 30.05 byliśmy na bardzo oczekiwanej przez obie klasy wycieczce. Pojechaliśmy do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Spod szkoły ruszyliśmy o 6:55. Około godziny 10:30 byliśmy na miejscu. Poszliśmy zobaczyć pierwszą atrakcję. W Sabatówce widzieliśmy rzeczy związane z kulturą słowiańską. Najpierw przechodziliśmy przez nadziemny tunel zrobiony z drewnianych desek, a potem Czarownica oprowadzająca nas pokazała nam „swoją Chatę’’. W Chacie odpowiadaliśmy na pytania z quiz-u o Słowianach.

          Po Sabatówce zjeździliśmy Zwierzyniec Górny, po którym poruszaliśmy się tzw. „School Busem”. Były tam zwierzęta takie jak: żubry, konie, lamy, alpaki, kozy i wiele innych. Większość miała młode, więc zainteresowanie uczestników wycieczki tym bardziej wzrosło.

          Następnie zwiedziliśmy Zwierzyniec Dolny, gdzie były zwierzęta wiejskie oraz  np. szopy pracze i ptaki.

          Potem udaliśmy się na obiad. Później był czas wolny i świetnie bawiliśmy się w wesołym miasteczku. O 15:45  poszliśmy do kina 5D. Seans opowiadał o powstawaniu świata. Następnie znów mieliśmy czas wolny i wszyscy rozeszli się po pamiątki, pobawić się na tzw. „rollercoaster” lub na „Statku Pirackim”. O 17:55 wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną, która zakończyła się przed godziną 22:00. (Agnieszka Żarska, kl. 5a)

      • 16.09.2014 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
        • 16.09.2014 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

        • 27.01.2018
        • Korzystając z pięknej wrześniowej pogody klasy drugie Szkoły Podstawowej wybrały się do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Muzeum to położone jest w samym środku Łazienek Królewskich, które o tej porze zadziwiły nas swoim pięknem. Liście zaczęły już przybierać kolory jesienne a trawa się nimi przykryła. Nasz wzrok ucieszyły również napotkane wiewiórki, które wcale się nas nie bały, mimo iż nie byliśmy wcale cicho. :-) Obserwacja wiewiórek i otaczającej przyrody oraz zabawa na świeżym powietrzu to ciekawa lekcja przyrody połączona z aktywnością fizyczną.

          Oprócz swobodnej możliwości podziwiania środowiska uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych i rozwijających zajęciach, które nawiązywały do naszych zajęć szkolnych i stanowiły podsumowanie wiedzy przyrodniczej.

          Jedna z klas była na zajęciach edukacyjnych zatytułowanych Zaczarowany ołówek i mieszkańcy lasu”. Po wielu ciekawostkach na temat zwierząt leśnych i obejrzeniu ich na wystawach, dzieci posługując się ołówkiem i gumką miały za zadanie namalować wybrane zwierzę. Efektem końcowym były piękne i twórcze  prace plastyczne.

          Druga klasa miała lekcję dotyczącą wędrówek ptaków. Pogadanka była połączona z prezentacją różnych ptaków i ich opisem. Dzieci poznały przyczyny ptasich wypraw, jak również utrwaliły wiadomości o gatunkach wędrownych i nie wędrownych na przykładach bociana, jaskółki, łabędzia i gila. Zapoznały sie  również z miejscami, do których odlatują ptaki.

          Obie lekcje były bardzo wartościowe i stanowiły uporządkowanie wiedzy. (Sylwia Ślusarz)

      • Nasi uczniowie na XVIII Festiwalu Nauki w Warszawie
        • Nasi uczniowie na XVIII Festiwalu Nauki w Warszawie

        • 27.01.2018
        • Dnia 20.09 2014 duża grupa gimnazjalistów i uczniowie kl.Va, z panią Katarzyną Czyż, uczestniczyli w XVIII Festiwalu Nauki. Tym razem wybraliśmy się na zajęcia organizowane przez Wydział Farmaceutyczny WAM. Zajęcia rozpoczęły się wykładem „Alergia wczoraj i dziś”. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze wzmianki o tej chorobie pochodzą z czasów faraona , który zmarł po ukąszeniu szerszenia, co uwieczniono na malowidłach w piramidach.

          Potem zaczęły się warsztaty. Jedni wyrabiali pachnące kremy, inni robili tabletki. Mogliśmy oglądać komórki krwi pod mikroskopem. Badaliśmy zawartość witamin w owocach i zawartość wit. C w naszym ciele. Oglądaliśmy roślinne hodowle tkankowe w bioreaktorach. Z roślin rosnących na pożywkach, w kolbach , otrzymuje się substancja lecznicze o wiele szybciej i taniej, niż w naturze.

          Na specjalnym bioanalizatorze mogliśmy zbadać swoją masę mięśniową, ilość tłuszczu, wody i wiek metaboliczny. Badali się wszyscy – uczniowie i rodzice, którzy też byli z nami i brali udział w zajęciach.

          Następnie grupa gimnazjalistów przeszła na Wydział Biologii, gdzie odbyły się warsztaty laboratoryjne z anatomii owadów i badania barwników roślinnych w fotosyntezie.

          Było super –naukowo i wesoło. Wracamy tu za rok.

           

          Foto: Sławomir Kuciński

      • IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Albion”
        • IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Albion”

        • 27.01.2018
        • Dnia 30.05 Siostra Dyrektor Agnieszka Chrapek wraz z dwoma uczniami – Leopoldem Orzeszko (6b) i Piotrem Biazikiem (2g), udała się do Starostwa Wołomińskiego po odbiór nagród z powiatowego konkursu ,,Albion”.  

          Organizatorami byli starosta wołomiński, pan Piotr Uściński , pani M. Michnowska i Urząd  Miasta Ząbki i Kobyłka. Pan starosta rozpoczął imprezę przemówieniem, powitaniem oraz gratulacjami dla finalistów. Nagrodami były: dyplomy oraz bony do Empiku. Nasza szkoła otrzymała dwa dyplomy za uczestnictwo. Przed rozdaniem nagród odbyło się przemówienie maturzysty, który zajął 1. miejsce w pierwszej edycji konkursu i stara się dostać na najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii. Mogliśmy także wysłuchać przemówienia przedstawiciela z uniwersytetu Cambridge. Dyplomy rozdawali wiceburmistrz Kobyłki, pan Piotr Grubek i sekretarz miasta Ząbki, pani Patrycja Żołnierzak. Po uroczystości pani M. Michnowska zaprosiła wszystkich uczestników na poczęstunek. (L. Orzeszko)

      • Spotkanie z Panią Małgorzatą Nawrocką
        • Spotkanie z Panią Małgorzatą Nawrocką

        • 27.01.2018
        • 06.06 2013 odbyło się w naszej szkole spotkanie z  Panią Małgorzatą Nawrocką  - pisarką, autorką ponad czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży min.:  powieści  antymagicznej  „ ANHAR”, tekstów piosenek, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy teatralnych. Przede wszystkim jednak ciepłej i radosnej mamy, która zatroskana o dzieci, podzieliła się z nami swoją wiedzą o zagrożeniach płynących ze świata mediów i współczesnych zabawek. 

          Poruszyła temat „NEW AGE” –nowa era, idei zaprzeczającej chrześcijaństwu; ludzi, którzy w sposób przemyślany demoralizują i zabijają duchowość dzieci. Jeśli ktoś chce zgłębić tematykę New Age z wiarygodnych źródeł, to Pani Nawrocka poleca książki ks. Andrzeja Zwolińskiego i ks. Aleksandra Posadzkiego. Zwracała uwagę na to jak świat zabawek, bajek i literatury dla dzieci jest przesycony przemocą i magią i jak niszczący wpływ ma to na wrażliwość, dobro i duchowość naszych dzieci. Oto kilka haseł do przemyślenia i rozejrzenia się po naszych domowych zbiorach:

          Monster high- nie tylko lalki

          Barbie – seksualizacja zabawek

          Hello Kitty-  niby niewinny kotek?

          Star Wars- kosmiczna wizja Nieba

          Witch- “zabawa magią” – wprowadzanie w okultyzm

          Trupia czaszka – promocja śmierci

          Harry Potter – magia, szczegółowe instrukcje spirytystyczne; „Zabija chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim ono w ogóle zdąży tam wyrosnąć”- Joseph Ratzinger

          Temat jest bardzo obszerny, ciekawy ale i przerażający, bo przedstawia jak wiele zagrożeń duchowych niesie współczesna „ cywilizacja”.  Pisarka zachęcała nas abyśmy nie siedzieli z założonymi rękami,  byli zaangażowanymi katolikami,  aby świadomie wychowywać swoje dzieci i edukować się jako rodzice. Przypomniała jak ważna jest modlitwa za nasze dzieci, na przykład włączając się w modlitwę różańcową rodziców za dzieci – www.rozaniecrodzicow.pl.

           

          Anita Kora – mama uczniów  kl. 1,2a

           

          FOTO:  http://www.niedziela.pl/artykul/85672/nd/Nie-ma-dobrej-magii

      • Nasze uczennice zwyciężczyniami w Konkursie Piosenki Religijnej!
        • Nasze uczennice zwyciężczyniami w Konkursie Piosenki Religijnej!

        • 27.01.2018
        • Dziś (30.05) w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II, 

          w którym brały udział nasze uczennice! Aleksandra Elsner i Zosia Żulewska zajęły 1 i 2 miejsce! Gratulacje!

      • Ruszajmy po przygodę, czyli rozpoczęcie roku w Szkole Katolickiej – 1 września 2014
        • Ruszajmy po przygodę, czyli rozpoczęcie roku w Szkole Katolickiej – 1 września 2014

        • 27.01.2018
        • „Dzyń! Dzyń! To już! Już czas!” – od rana w Szkole Katolickiej w Ząbkach słychać było nawoływanie szkolnego dzwonka, który, wyraźnie już stęskniony, po wakacjach rozpoczął swą codzienną pracę. 

          Odnowione, odmienione oblicze sal szkolnych i korytarzy witało wszystkich przybywających doń uczniów i nauczycieli. Czeka nas wiele zadań, ale nie martwmy się – podejmujmy wyzwania, ruszajmy w intelektualną i duchową przygodę. Kochani! Z pieśnią na ustach – „zaaaufaj Panu już dziś!” (ALW)

      • Dzień Rodziny i Dzień Patrona – 31.05.2014
        • Dzień Rodziny i Dzień Patrona – 31.05.2014

        • 27.01.2018
        • Wszyscy czekaliśmy na ten dzień, z niecierpliwością wyczekując słońca! Na szczęście pogoda dopisała i piknik rodzinny mógł odbyć się w plenerze. O godzinie 9:00 rozpoczęła się Msza święta, a po niej wszyscy udali się na plac przy plebanii, by świętować. Dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych aktywnościach przygotowanych przez gimnazjalistów. Można było zrobić bransoletkę z makaronów, lepić z gliny czy plasteliny, stawić czoła grze w rzutki czy spróbować przenieść piłeczkę pingpongową na łyżce. 

          Za każdą konkurencję można było otrzymać stempelek, a po zebraniu kilku odebrać śmieszny balon w wymarzonym kształcie. Dla starszych klas przygotowane były rozmaite gry i zabawy sportowe (przeciąganie liny, zbijak, mecz piłki nożnej, itp.). Nie zabrakło też dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, stanowisk z farbami do malowania buziek czy plenerowego fryzjera. Odważni mogli poeksperymentować przy specjalnym stoisku chemicznym. A dla rodziców? Konkurs ciast, w którym zwyciężczynią została pani Agnieszka Pyszyńska, mama Zosi z 5-tej klasy. Ogromną frajdę sprawiło obecnym na pikniku dzieciakom pojawienie się radiowozu policyjnego. Wszyscy chcieli zobaczyć, jak działa syrena policyjna i przez chwilę poczuć się prawdziwym funkcjonariuszem. Nie mniejsze kolejki pojawiły się przed stoiskiem z loterią fantową. „Jestem szczęśliwa, że mogę tu być, dawno nie czułam się tak zrelaksowana” – mówi jedna z mam uczestniczących w pikniku. Takie festyny są dobrą okazją do tego, by nasze szkolne rodziny mogły spotkać się, porozmawiać, wymienić doświadczeniami i chwilkę odpocząć od codziennych zajęć. (ALW)

           

          FOTO: Krzysztof Jaszczak

      • Wyprawka szkolna
        • Wyprawka szkolna

        • 27.01.2018
        • Szanowni Rodzice uczniów klas II, III, VI szkoły podstawowej oraz uczniówz orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego szkoły podstawowej i gimnazjum,

           

          informuję, że można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/ 2015 w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r.- „Wyprawka szkolna”.

          Wnioski należy składać w szkole w terminie od 1 września 2014 r. do 5 września 2014  r. u pedagoga szkolnego (poza godzinami pracy p. Sylwii w sekretariacie)

          Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

           

          Uprzejmie proszę, aby do składanego wniosku dołączony był dowód zakupu książek: faktura, opisany paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników z informacją, że rozliczają Państwo wydatki tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r.- „Wyprawka szkolna”. Dołączenie dowodu zakupu w dniu składania wniosku znacząco usprawni proces  jego rozpatrywania.

           

          Szczegółowe informacje, w tym kwota dofinansowania oraz warunki uzyskania pomocy znajdują w poniższych dokumentach przesłanych z Urzędu Miasta.

           

          Podstawa prawna:

          1. Uchwała Nr 144/ 2014 Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r.- „Wyprawka szkolna”
          2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1024)

           

          Sylwia Okrasa-Truba, pedagog szkolny

           

      • 27 czerwca – zakończenie roku szkolnego 2013/2014
        • 27 czerwca – zakończenie roku szkolnego 2013/2014

        • 27.01.2018
        • W piątek po raz ostatni przed wakacjami ubrani w białe bluzki uczniowie pojawili się w murach szkoły. 

          Od jutra można wskoczyć w krótkie spodenki i zarzucając na plecy siatkę na motyle ruszyć w podróż… choćby dookoła świata! Szerokiej drogi i do zobaczenia!

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie