• Konkurs szopek bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!
        • Konkurs szopek bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

        • 27.01.2018
        • Z Orszakiem Trzech Króli, w który nasza szkoła angażuje się z roku na rok coraz liczniej, związany jest również konkurs szopek bożonarodzeniowych. W tym roku zainteresowanie szopkami wystawionymi na szkolnym korytarzu było bardzo duże – jedni szopki podziwiali, inni je podjadali (te z piernika), w końcu wszyscy zagłosowali. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

          I miejsce Staś Wiśniewski

          II miejsce Zosia Radziszewska

          III miejsce Mikołaj Jakubowski

           

          Wyróżnienia otrzymali:

          Małgosia Seta

          Amanda Godlewskak

          Julek Leśniewski

          Justyna i Janek Kot

          Karol Jakubowski

          Jola Gromek

      • 20 grudnia 2013 r. – Dzień opłatkowy
        • 20 grudnia 2013 r. – Dzień opłatkowy

        • 27.01.2018
        • Oczekiwanie na Narodziny Pana jest już coraz bardziej niecierpliwe. Jakże chcielibyśmy zasiąść już przy choince z rodziną, podzielić się opłatkiem i posmakować wigilijnych potraw. Piątkowy dzień w naszej szkole przybliżył nas to tego niezwykłego czasu. Po porannym nabożeństwie cała szkoła udała się na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasy VI wraz z wychowawczyniami oraz  uzupełniane przez występ szkolnego chóru pod batutą pani Ireny Jaszczyk. 

          Następnie każda klasa zorganizowała wspólna wigilię. Atmosfera tego dnia była wyjątkowa – pomimo rozmaitych trosk czy niesnasek każdy z każdym starał się być razem. Młodzież podzieliła się opłatkiem z wychowawcami i Siostrą Dyrektor, która odwiedziła każdą klasę, rozdając przy okazji słodkie upominki i dziękując za Adwentowy Dzień Skupienia. Siostra rozdała również dyplomy klasom, którym dało się zebrać najwięcej funduszy podczas świątecznego kiermaszu. Miłym akcentem była także wigilia dla nauczycieli, podczas której można było spotkać się, porozmawiać, a przede wszystkim złożyć świąteczne życzenia. Na spotkaniu obecny był także ksiądz proboszcz, Andrzej Kopczyński, który nawoływał do tego, by nie ulec przedświątecznemu szałowi zakupów, by nie zapominać o najważniejszym – o Jezusie Chrystusie i Jego przyjściu. (AW) 

           

          FOTO: Krzysztof Jaszczak 

      • 22.11.2013r., Spotkanie z organizatorami wystawy „Nie tylko Dywizjon 303”
        • 22.11.2013r., Spotkanie z organizatorami wystawy „Nie tylko Dywizjon 303”

        • 27.01.2018
        • Młodzież naszej szkoły spotkała się w Dolnym Kościele z panem Tomaszem Ginter, pracownikiem IPN. 

          Była to niecodzienna lekcja historii o bohaterskich polskich pilotach walczących na froncie II wojny światowej zakończona konkursem wiedzy i rozdaniem nagród. 

           

          Małgorzata Niewińska

           

          FOTO: Małgorzata Niewińska

           

      • Adwentowy Dzień Skupienia i Świąteczny Kiermasz, 7.12.2013 r.
        • Adwentowy Dzień Skupienia i Świąteczny Kiermasz, 7.12.2013 r.

        • 27.01.2018
        • Tradycyjnie już społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sobotę, by modlić się i świętować. Dzień rozpoczął się konferencją dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły wygłoszoną przez księdza michaelitę Roberta Ryndaka. Ksiądz mówił o wpatrywaniu się w oblicze Jezusa, o tym, by odważyć się zapraszać Go do rozmowy, by Go prawdziwie spotkać i odkryć.

           Następnie cała Szkoła udała się do Kościoła, by w czasie Mszy świętej modlić się o dobre przeżycie czasu Adwentu. Adwent jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, na Jego Wcielenie. Oczekiwanie to jest czasem skupienia, przemyśleń, rozmodlenia, ale też radości i właśnie ową radością pragniemy się dzielić podczas naszych szkolnych obchodów Adwentowego Dnia Skupienia. Jak powiedział ksiądz proboszcz Andrzej Kopczyński, jest to nasz „adwentowy festyn” i nie ma w tym nic złego, bowiem właśnie w czasie tego wyczekiwanego kiermaszu, kiedy dzieci wraz z rodzicami sprzedają przez siebie wyrabiane produkty, podczas niecierpliwego zgiełku, każdy z każdym dzieli się radością – radością oczekiwania, bycia razem, tworzenia wspólnoty.Każda klasa starała się sprzedać jak najwięcej produktów. Jedni kusili świątecznym bigosem, łazankami, bożonarodzeniowymi plackami, inni aniołami i bombkami typu „hand made” czy egzotycznym sushi. Nie zabrakło staropolskiego smalcu z kwaszonym ogórkiem, talerzyków i podstawek zdobionych techniką decoupage, oryginalnych makaronowych choinek i wielu, wielu innych ciekawych dekoracji. Zebrane podczas kiermaszu fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowych szaf do szatni. (AW)

           

           

          FOTO: Krzysztof Jaszczak 

      • 21.11.2013r., Wycieczka na Cmentarz Powązkowski
        • 21.11.2013r., Wycieczka na Cmentarz Powązkowski

        • 27.01.2018
        • Klasa Ia i Ib gimnazjum brały udział w lekcji historii na Cmentarzu Powązkowskim, jednej z najstarszych nekropolii w stolicy. Pani przewodnik przybliżyła uczniom historię cmentarza, 

          opowiedziała także o kilku wybitnych Polakach, których groby znajdują się w alei zasłużonych lub w katakumbach, m.in. Marii Kownackiej, Władysławie Reymoncie, Hance Bielickiej, Gustawie Holoubku, Krzysztofie Kieślowskim, Janie Kiepurze, Czesławie Niemenie czy Stanisławie Konarskim. 

          Małgorzata Niewińska

           

           

          FOTO: Małgorzata Niewińska

           

      • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
        • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

        • 27.01.2018
        • Listopad zakończył się szczęśliwie dla naszych uczniów, którzy tak wytrwale przygotowują się do różnych konkursów.

          22 listopada braliśmy udział w X Międzyszkolnym Konkursie Literackim organizowanym przez Niepubliczne Gimnazjum nr 9 Fundacji Szkolnej na Ursynowie. W czterech kategoriach: recytacja, czytanie ze zrozumieniem tekstu, twórczość własna i ilustracje do lektur naszą szkołę reprezentowały Natalia Sochacka IIIb gimnazjum, Karolina Mańk IIIa, Marta Mioduszewska IIIb i Aleksandra Bogusz IIIa. Wyróżnienie otrzymała Marta Mioduszewska za ilustrację wykonaną do „Dziadów” Adama Mickiewicza. 

          29 listopada w Tłuszczu odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją”. W tym roku młodzież gimnazjalna z powiatu wołomińskiego prezentowała twórczość Juliana Tuwima. Uczennice z klas III gimnazjum: Natalia Sochacka, Karolina Mańk i Justyna Wasikowska zaprezentowały utwory w kategorii teatr jednego aktora. Nasze dziewczyny były naprawdę rewelacyjne i chociaż występy innych uczestników były na bardzo wysokim poziomie artystycznym, to nasze aktorki zdobyły uznanie jury. Karolina Mańk otrzymała I miejsce a Justyna Wasikowska II miejsce.

          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za reprezentowanie szkoły wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom.

           

          Życzę dalszych sukcesów :)

          M.Kopatys

           

      • 11 listopada – Święto Niepodległości.
        • 11 listopada – Święto Niepodległości.

        • 27.01.2018
        • W Warszawie organizowane są marsze, pochody, u nas w szkole – uroczysta akademia. I wydawać by się mogło, że to kolejne tego typu przedstawienie – wiersze przeplatane pieśniami, uczniowie z poważnymi minami recytują podniosłe teksty o Ojczyźnie. A jednak było to wydarzenie wyjątkowe – nasuwała się refleksja, że takie akademie – podniosłe, ważne – w niezwykły sposób uczą nas wszystkich patriotyzmu. 

          Gdy na scenie pojawiły się wdowy w ciemnych szatach i wówczas, gdy maszerowali żołnierze albo przemawiał marszałek Józef Piłsudski – czuć było tego ducha polskości, ducha historii, który nie jest być może bardzo wesoły, ale jednak niesie przemianę, wolność. Prawdę mówiąc, historia naszego kraju jest historią pełną bólu i nawet odzyskanie niepodległości w 1918 roku nie jest cezurą, która na zawsze oddała Polsce wolność, bo potem była II wojna światowa i okupacja niemiecka, a po niej Polska znalazła się w orbicie wpływów Związku Radzieckiego. Myślę, że pierwszoklasiści, którzy wraz z wychowawczyniami przygotowali piątkowe przedstawienie spisali się świetnie, udało im się oddać atmosferę tamtego czasu. Miło było popatrzeć, jak cała szkoła wstaje, porwana przez „Rotę” czy „Pieśń Legionów”, jak niektórym kręci się łza i ciarki aż czuć na plecach, gdy Kasia Kaczyńska śpiewa „Rozkwitały pąki białych róż”. Warto organizować takie niecodzienne lekcje historii, lekcje patriotyzmu.

          (A.Werschner)

      • Bal Wszystkich Świętych – 5.11.2013r.
        • Bal Wszystkich Świętych – 5.11.2013r.

        • 27.01.2018
        • Bal Wszystkich Świętych to niezwykła uroczystość, która co roku organizowana jest w naszej szkole. Tego dnia uczniowie klas 0-3 przebierają się za swoich świętych patronów. Żeby dobrze się przebrać, trzeba najpierw poznać żywot świętego, dowiedzieć się, jakie są jego atrybuty, jak wyglądał, w co się ubierał.

          Pomysłowi rodzice naszych uczniów spisali się znakomicie, bowiem ich pociechy miały naprawdę przemyślane i wiernie oddające ubiory świętych stroje. W tym wyjątkowym dniu można było na korytarzu spotkać świętego Franciszka, święta Katarzynę i wielu, wielu innych świętych. Przebieranie się za świętych to pierwszy krok do tego, by naśladować zachowanie swych imienników, czego życzymy każdemu uczestnikowi balu.

          (AW)

           

          FOTO: Krzysztof Jaszczak

      • Samorząd szkolny
        • Samorząd szkolny

        • 27.01.2018
        • To już kolejny tydzień urzędowania Samorządu Szkolnego. Ważnym postulatem, który udało się zrealizować przewodniczącej Samorządu Szkolnego jest akcja „Szczęśliwy numerek”, 

          pozwalająca na nieodpytywanie uczniów, których numer w dzienniku zostanie rano wylosowany i wywieszony na specjalnej tablicy. Przypomnijmy sobie, jak przebiegały wybory do Samorządu Szkolnego.

          Wyniki wyborów:

          Natalia Sochacka – 26 głosów

          Adrian Winogrodzki – 23 głosy

          Zofia Andrzejewska – 16 głosów

          Jakub Urbański – 9 głósów

          Grzegorz Wolf – 5 głosów

           

          Foto: AW

        • Niewidzialna wystawa

        • 27.01.2018
        • Dnia 28 października 2013 roku klasy 6a i 6b wybrały się na wycieczkę na Niewidzialną Wystawę, znajdującą się w centrum Warszawy przy Alejach Jerozolimskich.

           Najpierw jednak uczniowie pojechali do KFC, by zjeść śniadanie. Potem, już na miejscu, uczniowie zostali podzieleni na ośmioosobowe grupy, które wraz z niewidomymi przewodnikami wchodziły do całkowicie ciemnych pomieszczeń. Miało to na celu wywołanie u uczniów takich uczuć, jakich doświadczają osoby niewidome. Niezwykłym było móc poruszać się w świecie, którego nie można dostrzec, a jedynie go dotykać. Wystawa była ciekawa i poruszająca.

          Magdalena Kowalczyk i Julia Stefanek, kl. 6a

      • Wycieczka do kina – „Kosmiczna podróż”
        • Wycieczka do kina – „Kosmiczna podróż”

        • 27.01.2018
        • 26.10, sobota, to dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Pojechaliśmy do Cinema Park na niezwykły film „Kosmiczna podróż”. Seans podzielony był na kilka części, każdą część oglądaliśmy w innej sali. 

          W pierwszej, podczas seansu ruszały się nasze fotele, tryskała woda, a o nogi ocierały się jakieś gumowe paski. To, co widzieliśmy na ekranie, mogliśmy jeszcze dodatkowo odczuć na własnej skórze. Wszystkie dziewczyny piszczały. Podczas drugiego seansu mogliśmy wziąć udział w quizie na temat kosmosu. Nasi koledzy, Błażej Kupiec oraz Mikołaj Knaś zdobyli wyróżnienia za zajęcie pierwszych miejsc na podium. Były jeszcze 3 inne sale, w każdej z nich mogliśmy dowiedzieć się czegoś interesującego na temat kosmosu.

          Aga Żarska i Stefania Kucharska, kl. 5

      • Konkurs „Jesienne dekoracje” rozstrzygnięty!
        • Konkurs „Jesienne dekoracje” rozstrzygnięty!

        • 27.01.2018
        • Wszystkie prace gustownie ozdabiały szkolny korytarz. Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

          Wyniki głosowania:

          Miejsce pierwsze – praca nr 1 – Gabrysi Gietki

          Miejsce drugie – praca nr 8 – Zosi Radziszewskiej

          Miejsce trzecie – praca nr 3 – Karola Jakubowskiego

           

          Niebawem kolejny konkurs – tym razem… filcowy

      • Warsztaty tańców szkockich
        • Warsztaty tańców szkockich

        • 27.01.2018
        • To nie panowie w spódnicach, ale prawdziwi Szkoci w swoich narodowych strojach „kilts” przybyli do naszej Szkoły z Edynburga, by umożliwić nam zetknięcie się z żywą tradycją Szkocji. Warsztaty dla gimnazjum prowadzone przez Davida Vivanco i spółkę składały się z paru elementów. 

          Najpierw dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z tym północnym krajem, np. dlaczego flaga Szkocji to wizerunek białego krzyża świętego Andrzeja na niebieskim tle. Kolejnym elementem naszego spotkania była nauka kilku tradycyjnych tańców. Z entuzjazmem dziewięćdziesięcioosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami tworzyła skomplikowane figury taneczne na parkiecie dolnego kościoła szczerze podziwiając zdolności naszego instruktora do pracy z tak wielką liczbą ludzi. Efekt końcowy był niesamowity. Ostatnią część zajęć wypełniła muzyka i śpiew. Oczywiście nie zabrakło ‘bagpipes’ czyli dud – historycznego celtyckiego instrumentu. Razem z prowadzącymi śpiewaliśmy przy akompaniamencie, dziwiąc się, jak prosty w użyciu może stać się język obcy. Pośród repertuaru muzycznego nie zabrakło  Mazurka Dąbrowskiego – to był naprawdę bardzo miły akcent ze strony naszych gości.

          Precyzyjnie wykonane tańce, dużo zabawy i radości, integracja i kontakt z żywym językiem – to owoce naszego spotkania. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz osobistej wymiany kilku zdań z gośćmi. Już parę chwil później pytali nas, nauczycieli, kiedy podobne warsztaty będą znów miały miejsce.

           

          Aniela Baranowska

           

          Foto: Krzysztof Jaszczak 

      • Ruszyła rekrutacja dzieci do Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2014r.
        • Ruszyła rekrutacja dzieci do Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2014r.

        • 27.01.2018
        • Nasza Szkoła w tym roku ponownie weźmie udział w Orszaku Trzech Króli – Największych Ulicznych Jasełkach w Polsce i w Europie. Orszak Trzech Króli jest wyjątkowym wydarzeniem odbywającym się już w około 100 miastach, gromadzącym tłumy widzów i uczestników. W Warszawie Orszak przejdzie 6 stycznia 2014 r. trasą  z pl. Zamkowego na pl. Piłsudskiego. 

          ZPSK im. ks. Twardowskiego jako  współorganizator Orszaku  w Warszawie ma możliwość czynnego włączenia się w Orszak. W Orszaku mogą wziąć udział dzieci z klas 0-6 jako dwórki i rycerze króla Baltazara, dzieci gimnazjalne jako wolontariusze, nauczyciele oraz rodzice w różnych rolach (np. Straż Orszaku). Z kolei tuż przed Orszakiem w specjalnym koncercie weźmie udział nasz szkolny chór.

          Zgłoszenia do Orszaku dzieci z naszej szkoły i ich rodziców już się rozpoczęły i potrwają do połowy listopada. Deklaracje udziału można pobrać w sekretariacie i kasie szkoły. Liczba miejsc (zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci) jest ograniczona. O możliwości wzięcia udziału w Orszaku będzie decydowała kolejność zgłoszeń

          Więcej szczegółów na temat Orszaku na stronie www.orszak.org. Pytania można kierować na adres orszak.zpsk@gmail.com

          Zachęcamy do wzięcia udziału w Orszaku. Jest to bardzo dobra okazja do publicznego dzielenia się Bożonarodzeniową radością, świadectwa wiary, promocji rodziny, tradycji i wartości katolickich. Uczestnictwo w Orszaku to również wspaniała zabawa i możliwość wzięcia udziału i współtworzenia bezprecedensowego wydarzenia: unikalnego ulicznego przedstawienia jasełek z udziałem tysięcy osób. Szkoda przegapić taką okazję!

           

           

           

      • Edukacja historyczna w DK Świt
        • Edukacja historyczna w DK Świt

        • 27.01.2018
        • Dopiero co uczniowie klas 1 gimnazjum zostali symbolicznie pasowani na rycerzy-uczniów, a już następnego dnia stanęli przed zadaniem pokonania rycerskiego toru przeszkód. Za sprawą grupy edukatorów – miłośników historii, niczym wehikułem przenieśli się wraz z opiekunami w wieki średnie.

          Po wprowadzeniu, obejmującym anegdoty z życia ówczesnych ludzi, krótkie scenki oraz prezentację garderoby i broni połączoną z przymierzaniem (Szymon założył pełną zbroję płytową wraz z hełmem!) uczniowie zmierzyli się z indywidualnymi i grupowymi zadaniami. Pod przewodnictwem zacnych mężów, m.in. łucznika, mincerza czy szlachcica strzelali z łuku, usiłowali złapać Tatarzyna na arkan, wybijali monety, a nawet strzelali z armaty! Zdobytą wiedzę wykorzystają na lekcjach historii i języka polskiego w bieżącym roku szkolnym. Wszak od średniowiecza do „Krzyżaków” niedaleko...

          S. Okrasa-Truba

          FOTO: S. Okrasa-Truba

      • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Publicznych Szkół Katolickich – 14 października 2013 r.
        • Święto Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Publicznych Szkół Katolickich – 14 października 2013 r.

        • 27.01.2018
        • 14 października to niezwykłe uroczysty dzień w każdej szkole. To Święto Edukacji, a zatem przede wszystkim nauczycieli i pracowników administracji, ale także uczniów. W Zespole Publicznych Szkół Katolickich w Ząbkach był to dzień wyjątkowy. Podczas porannej Mszy świętej ksiądz kanonik Andrzej Kopczyński mówił o odbudowywaniu autorytetu nauczyciela i o konieczności przywrócenia mu należnej rangi. 

          Po ceremonii nauczyciele zostali obdarowani kwiatami i cała szkoła udała się na uroczystość pasowania nowych uczniów. Tradycja pasowania nawiązuje do średniowiecznego zwyczaju pasowania na rycerza. Oto bowiem pierwszoroczniacy w szkolnych mundurkach niczym niegdyś giermkowie zostają włączeni w poczet rycerzy-uczniów. Co stawia przed nimi szereg trudnych wyzwań, ale daje również poczucie przynależności do elitarnej grupy. Podczas ceremonii obecni byli szanowni goście – ksiądz kanonik Andrzej Kopczyński, Siostra Dyrektor Agnieszka Maria Chrapek oraz burmistrz miasta Ząbki, pan Robert Perkowski. Tradycyjnie już, za sprawą ogromnego ołówka, młodzi adepci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zostali włączeni do grona uczniów. Na koniec na uczniów 1 klasy gimnazjum czekała niespodzianka – uczniowie klas trzecich przygotowali dla nich otrzęsiny.

          A.Werschner

           

           

          FOTO: Krzysztof Jaszczak

      • Warsztaty bębniarskie
        • Warsztaty bębniarskie

        • 27.01.2018
        • Muzyka płynąca prosto z afrykańskich bębnów to doskonały pomysł na warsztaty. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3A i 3B SP. Było głośno, ale wesoło.J

          Z kartki  kalendarza kroniki klasowej:

          We wtorek 24.09.2013r. w czasie lekcji przyjechał do nas muzyk. Zabrał ze sobą bębny różnej wielkości, pluszowego słonia i lalkę. Muzyk przywitał się z nami i przedstawił swoje lalki. Potem uczył nas piosenki i gry na bębnach. Na koniec śpiewaliśmy i sami uderzaliśmy w instrumenty. Lekcja z muzykiem była interesująca i bardzo nam się podobała.

          (Uczennica klasy 3a)

      • Pomysł na jesienne dary – sałatka warzywna
        • Pomysł na jesienne dary – sałatka warzywna

        • 27.01.2018
        • Dnia 1 października klasa 3A robiła sałatkę jarzynową. Byliśmy podzieleni na grupy po 3-4 osoby. Każdy uczeń miał przynieść do szkoły określone produkty potrzebne do wykonania sałatki. Kroiliśmy warzywa, doprawialiśmy i próbowaliśmy. 

          Wszystkie sałatki były pyszne! Pani Iwona próbowała i oceniała (tylko niektóre trzeba było trochę dosolić). Skończone sałatki dyżurni zanieśli do sekretariatu i poczęstowali  dyrekcję szkoły. Każdy chciał spróbować naszych sałatek, bo były przepyszne!:)

          Gabriela Gietka - uczennica klasy 3a

          Foto: Klasa 3a

        • WEEKENDOWE WARSZTATY JAK Z MIŁOŚCIĄ I SZACUNKIEM WYZNACZAĆ DZIECKU GRANICE

        • 27.01.2018
        •  

          Kto może przyjść?

          Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice. Ofertę kierujemy do rodziców dzieci w wieku do 9 roku życia, a zwłaszcza młodszych.

          Na czym to polega?

          Spotykamy się w dwie kolejne soboty w grupie kilkunastu rodziców.  

          Prowadzimy zajęcia metodą warsztatową, tzn. bazujemy na osobistych doświadczeniach uczestników, ćwiczymy w grupach i w parach, rozmawiamy na forum. Odwołujemy się do rzeczywistych sytuacji z którymi uczestnicy się zetknęli.

          Rozmawiamy o zachowaniach dzieci, metodach wychowawczych oraz przeżywanych przez rodziców trudnymi emocjami i sposobach na poradzenie sobie z nimi.

          Wskazujemy jak wyznaczać granice poprzez zastosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem dziecka, jak nazywać swoje emocje i oczekiwania. Przedstawiamy konstruktywne metody wychowawcze i stwarzamy okazję do przećwiczenia ich w trakcie zajęć. Siedmiodniowa przerwa pomiędzy zajęciami pozwala rodzicom na uzyskanie odpowiedzi na ewentualne pytania po pierwszej części zajęć.

          Rodzice w zajęciach uczestniczą bez dzieci. W trakcie trwania warsztatu nie zapewniamy dzieciom opieki.

          Udział jest bezpłatny. Zapewniamy kawę i herbatę na przerwach kawowych. Zachęcamy do zorganizowania posiłku we własnym zakresie.

          Pracujemy w następującym trybie:

          9:00-9:55 zajęcia

          9:55-10:05 przerwa 10 min

          10:05-11:00 zajęcia

          11:00-11:30 przerwa 30 min

          11:30-12:25 zajęcia

          12:25-12:35 przerwa 10 min

          12:35-13:30 zajęcia

          13:30-14:00 przerwa 30 min

          14:00-14:55 zajęcia

          14:55-15:05 przerwa 10 min

          15:05-16:00 zajęcia

          Jakie będą z tego korzyści?

          • wzrost rozumienia źródeł swoich dotychczasowych strategii w relacji z dzieckiem;
          • zwiększenia zrozumienia dla nieakceptowanych przez rodzica zachowań dziecka;
          • wzrost umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji u siebie i u innych;
          • poznanie sposobów radzenia sobie z własnymi  uczuciami i myślami w sytuacjach trudnych;  
          • poznanie metod zachęcających dziecko do współpracy;
          • skuteczniejsze wyznaczanie dziecku granic;
          • ćwiczenie nowych, sprzyjających dziecku wzorców zachowań;
          • zmniejszenie poczucia bezsilności i bezradności w sytuacjach trudnych oraz wzrost poczucia kompetencji jako rodzica;
          • wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczeń innych rodziców.

          Gdzie i kiedy to będzie?

          Termin: 16, 23.11.2013, soboty 9:00-16:00

          Miejsce: Zespół Publicznych Szkół Katolickich im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach (sala G na parterze)

          Kto to prowadzi?

          Warsztaty prowadzą specjaliści zatrudnieni w ZPSK

          Stanisław Wiśniewski – psycholog

          Sylwia Okrasa-Truba – pedagog, trener

           

          Rodziców zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o przesłanie kilku informacji o sobie (imię i nazwisko, ilość dzieci i wiek oraz skąd dowiedzieli się Państwo o warsztatach) na adres e-mail zapisy.zpsk@gmail.com

          Ostateczne potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach będzie miało miejsce po otrzymaniu maila zwrotnego od organizatorów.

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie