• Pasja wg. Św. Łukasza - Koncert w Filharmonii
        • Pasja wg. Św. Łukasza - Koncert w Filharmonii

        • 27.01.2018
        •  24 września 2013 roku późnym popołudniem wraz z grupą uczniów ze Szkoły Katolickiej im. Księdza Jana Twardowskiego w Ząbkach pod opieką p. Ireny Jaszczyk wybrałem się do Filharmonii Narodowej na koncert pt. ,,Pasja wg. Św. Łukasza”. Muzykę stworzył światowej sławy kompozytor – Krzysztof Penderecki. Czekało nas nie lada wydarzenie.

           

          Około godziny 19:00 przybyliśmy na miejsce. Sala koncertowa zrobiła na nas ogromne wrażenie. Została zaprojektowana tak, aby optymalnie wyeksponować dźwięk.

          Okazało się że orkiestrą dyrygował Antoni Wit – słynny polski dyrygent. Czekała na nas niespodzianka; w czasie koncertu teksty biblijne recytował Daniel Olbrychski. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aktora na scenie w filharmonii – w dodatku  jako narratora.

           

          Słuchaliśmy z przymkniętymi oczyma melancholijnej i zarazem dramatycznej muzyki przy dźwiękach skrzypiec, harfy i organów. Przenieśliśmy się myślami do czasów Chrystusowych. Przeżyliśmy razem Jego mękę. Uczucie potęgował śpiew w języku łacińskim.

          Koncert pozostawił po sobie mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Nie mogę doczekać się kolejnego !!

          Jakub Wiśniewski kl. IIA gimnazjum

      • SPRAWOZDANIE Z DNI NAUKI
        • SPRAWOZDANIE Z DNI NAUKI

        • 27.01.2018
        • W dniu 27 września 2013 r. odbyła się wycieczka na Festyn Naukowy na Politechnice Warszawskiej przy ulicy Koszykowej 75 w Warszawie. W wycieczce tej uczestniczyła prawie cała klasa 4a wraz z wychowawczynią, panią Kasią Czyż. 

          Było tam wiele atrakcji. Gdy już weszliśmy do środka, mieliśmy czas na swobodne zwiedzanie. Jedną z najlepszych atrakcji, moim zdaniem, było robienie superlepkiej cieczy (zwanej glutem). Najpierw mieszało się wodę z czerwoną lub niebieską substancją chemiczną. Potem całość przekładało się do folii. I była gotowa! Byliśmy tam 4 godziny, ale wydawało nam się, że to minuty. Wycieczka była bardzo ciekawa, z chęcią będę w takich uczestniczyć.

          Karolina Kucińska, kl. 4a

           

          FOTO: Katarzyna Czyż 

      • PIKNIK RODZINNY KLASY 0 „a”
        • PIKNIK RODZINNY KLASY 0 „a”

        • 27.01.2018
        • ,,Był sobie raz, zielony las”, a w lesie tym – dzieci. Co tam robiły? Świetnie się bawiły. Bardzo dobrze zorganizowani rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji. Po pierwsze, podchody w trzech grupach z przeróżnymi zadaniami, w których czasami wiedza tatusia, czy mamusi była wielkim wsparciem. Po drugie, zabawy ruchowo-integracyjne na „wielkiej górze”, 

           po których każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonane przez rodziców medale. Tak odznaczeni, ledwo żywi, dotarliśmy do placu zabaw, przy którym na stołach czekały różności. Zmęczenie szybko minęło, kiedy posililiśmy się pizzą, mamusiowymi ciastami, napojami, przed posiłkiem oczywiście umyliśmy ręce w przenośnej umywalce, którą przygotowali pomysłowi tatusiowie. Zabawa była świetna,  wspomnień mnóstwo. A wszystko mało miejsce 21 września w lasku bródnowskim na pikniku rodzinnym klasy 0a.

           

          Autor: Beata Gruźlińska

           

           

          Foto: Michał Stańczak

      • SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY 1a SZKOŁY PODSTAWOWEJ
        • SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY 1a SZKOŁY PODSTAWOWEJ

        • 27.01.2018
        • Dnia 21.09 uczniowie klasy 1a oraz ich rodzice mieli okazję lepiej się poznać podczas wspólnego wyjścia do sali zabaw. Dzieci z przyjemnością zanurzały się w basenie z piłeczkami, tańczyły wśród wirujących baniek mydlanych w rytm ulubionych przebojów po czym z apetytem zajadały smakołyki przygotowane przez rodziców. 

          W tym czasie rodzice mogli wypić kawę, porozmawiać a nawet zmierzyć się ze sobą grając w „Piłkarzyki”. Wszyscy byli zadowoleni z tego wspólnie spędzonego czasu. Żegnali się czując niedosyt i planując kolejne takie spotkanie.

           

          Marzena Lusawa

      • Rośliny, owady, miód
        • Rośliny, owady, miód

        • 27.01.2018
        • W sobotę 7.09 byliśmy w ogrodzie Botanicznym na wycieczce. Był tam festyn pt: „Rośliny, owady, miód”. Na festynie była wata cukrowa, kwiaty, roślinki i mnóstwo rodzajów miodów. Gdy weszliśmy do ogrodu, Pani pokazywała nam owady w gablocie i opowiadała o nich.

          Po wysychaniu Pani poszliśmy na stanowisko gier i zabaw. Dostaliśmy kartony z klejem i powędrowaliśmy na zbiory płatków kwiatów, liści i owoców. Z tych rzeczy powstały kompozycje na kartonach. Następnie bawiliśmy się w zapylaczy. Każdy był pszczołą, motylem lub chrząszczem. Dostaliśmy skrzydła i słomki i pofrunęliśmy na zapylanie kwiatów. Ja byłam chrząszczem, więc mogłam jeść tylko rękoma. Po zabawach poszliśmy na ciekawe opowieści o pszczołach. Następnie mogliśmy samemu oglądać cały ogród. Na wycieczce było super. Na pewno pojadę tam jeszcze raz.

          Ola Elsner kl. 4a

           

          Foto: Stefanek Piotr, W. Czyż 

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

        • 27.01.2018
        • Rok szkolny czas zacząć! Trochę bardziej brązowi i wypoczęci pojawiliśmy się 2 września w murach naszej szkoły, która podczas wakacji nieco odmieniła swoje oblicze – została odmalowana i odświeżona.

          Rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą św. Pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kopczyńskiego. Do wakacji jeszcze 10 miesięcy, więc w tym czasie należy zgromadzić jak największe zasoby wiedzy, wykazać się inteligencją i zaangażowaniem. Czekają nas sprawdziany, klasówki, niezapowiedziane kartkówki i odpytywanie przy tablicy, a niektórych nawet egzaminy. Do boju uczniowie!

          Agata Werschner

      • Niewidzialna Wystawa
        • Niewidzialna Wystawa

        • 27.01.2018
        •           Dnia 16.03.2013 byliśmy z 20 osobową grupą uczniów klas gimnazjalnych na niewidzialnej wystawie. Była to wycieczka unikalnych doznań. Intraktywna wyprawa w świat całkowitej ciemności. 

          Wypróbowaliśmy możliwości przetrwania w świecie pozbawionym wzroku. Wytężaliśmy wrażliwość i pozostałe nam zmysły. Na wystawie przewodnikami były osoby niewidome, które zabrały nas w podróż , która zmieniła nasze spojrzenie na życie.

           

          Katarzyna Czyż

      • Dnia 19 listopada klasy III A i III B Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami pojechali do kina Cinema City Park na zajęcia edukacyjne pt: „Królestwo zwierząt”.
        • Dnia 19 listopada klasy III A i III B Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami pojechali do kina Cinema City Park na zajęcia edukacyjne pt: „Królestwo zwierząt”.

        • 27.01.2018
        • W Sali 3D założyliśmy specjale okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybraliśmy się w ekscytującą podróż ich corocznych migracji. W Sali Wyobraźni wspólnie z grupą przyjaciół wybraliśmy się na wyprawę po amazońskiej dżungli.

          W Sali Ruchu wzieliśmy udział w podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów. W Sali Muzyki dowiedzieliśmy się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. W sali interakcji uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zwierząt. Dowiedzieliśmy się, które z nich są największe i najmądrzejsze oraz najbardziej dzikie i niebezpieczne. W Sali Inspiracji obejrzeliśmy film o małych orangutanach. Zobaczyliśmy jak uczą się stawiać pierwsze kroki, nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w dzikiej dżungli. Seans dostarczył nam wiele radości.

           

          Monika Jeziorska

      • Ślubowanie klasy I – 15 października 2012
        • Ślubowanie klasy I – 15 października 2012

        • 27.01.2018
        • W dniu 15 października odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu  w szkole nie było zajęć lekcyjnych. Uczniowie zebrali  się w Dolnym Kościele . Uroczystość została otwarta krótkim przemówieniem siostry Dyrektor. Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie i zgodnie z tradycją szkoły zostali pasowani na uczniów Naszego Gimnazjum.  Po części oficjalnej obejrzeliśmy zabawną scenkę z życia szkoły przygotowaną przez uczniów klas trzecich.

          O godzinie dziesiątej cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi i rodzicami uczestniczyła w uroczystej Eucharystii. . Pod koniec mszy świętej każdy nauczyciel  i pracownik szkoły otrzymał symboliczną różę   od uczniów z okazji Dnia Nauczyciela. Był to bardzo sympatyczny i wzruszający moment.

          Po powrocie do szkoły na uczniów klasy pierwszej gimnazjum czekała niespodzianka. Klasy trzecie przygotowały dla nich otrzęsiny. Było mnóstwo świetnej zabawy!

      • XXIII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich w Częstochowie – 8-10 listopada 2012
        • XXIII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich w Częstochowie – 8-10 listopada 2012

        • 27.01.2018
        • W dniach 8-10 listopada 2012 roku w Częstochowie odbyło się XXIII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich. Rada Szkół Katolickich zrzesza wszystkie szkoły katolickie w Polsce, a jej patronką jest Matka Boża Jasnogórska Królowa Polski. Nic więc dziwnego, iż spotkanie zorganizowano właśnie na Jasnej Górze. Podczas konferencji, która odbywała się w Auli O. A. Kordeckiego nie zabrakło wymiany doświadczeń z inymi przedstawicielami szkół katolickich w Polsce, które dopiero od niedawna mają szansę rozwijać się naprawdę (w latach powojennych szkolnictwo katolickie było zwalczane przez ówczesny ustrój polityczny).

          W związku z tym stoją przed ogromnym zadaniem:krzewienia nauki, ale nade wszystko wartości, które w dzisiejszych czasach młodym ludziom tak łatwo zgubić. Interesującym wykładom na temat tego, dokąd zmierza współczesna szkoła, ukierunkowana na standardy i testowanie i oparta o współczesne (nie zawsze słuszne!) koncepcje wychowawcze, towarzyszyły dyskusje i wspólna modlitwa. To był dobry czas, by zastanowić się nad rolą szkoły katolickiej oraz misją nauczyciela, który decyduje się na pracę właśnie w takiej, a nie innej szkole. W konferencji udział wzięła Siostra Dyrektor Agnieszka Maria Chrapek, Pani Dyrektor Agnieszka Weremczuk oraz Anna Kaczyńska, Joanna Radoń, Iwona Kasprzak, Monika Budelewska-Zdun, Aniela Baranowska oraz Agata Werschner. (ALW)

      • Bal Wszystkich Świętych 2012
        • Bal Wszystkich Świętych 2012

        • 27.01.2018
        • Świętą Łucja, Joanna, Maryja… Święty Michał, Jerzy i Krzysztof… takiego natężenia Świętych w szkole jeszcze w tym roku nie było. Skąd ich aż tylu w jednym miejscu? To uczniowie klas 0-3 wzięli udział w dorocznym Balu Wszystkich Świętych. 

          Głównym zadaniem uczestników było wcielenie się w wybraną postać oraz poznanie historii jej życia. Większość z nich wybrała swoich patronów.  Po wspólnych zabawach na rozgrzewkę, fantastycznie przebrani uczniowie zostali podzieleni na grupy oraz wzięli udział w 4 konkurencjach dotyczących wybranych Świętych. Zabawy było co nie miara. Wspólnie malowano wizerunek, układano rymowankę, wymyślano konkurencje sportowe oraz menu dla patrona każdej z grup. Któż by pomyślał, że Św. Krzysztof sprawdziłby się w podnoszeniu ciężarów a Św. Otylia w pływaniu? Bal zwieńczył pokaz strojów przygotowanych specjalnie na ten dzień.  Po prezentacji prac każdej z grup, wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do swoich klas. Mamy nadzieję, że postanowili choć odrobinę upodobnić się swoim zachowaniem do Świętych ;-). 

          (S. Okrasa-Truba)

      • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole – 15 października 2012
        • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole – 15 października 2012

        • 27.01.2018
        • Białe kołnierzyki i szkolne mundurki w poniedziałek, a nie w piątek? To musi być wyjątkowa okazja! Dnia 15 października o godzinie 9.00 w naszej szkole rozpoczęły się obchody Dnia Edukacji Nardowej. Adepci klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zostali pasowani na uczniów przez Siostrę Dyrektor.

          Podczas uroczystości obecny był także burmistrz miasta Ząbki, pan Robert Perkowski, który ciepło przywitał zgromadzonych nauczycieli, procowników oświaty i uczniów naszej szkoły. Gdy klasy pierwsze Gimnazjum złożyły uroczyste przyrzeczenie, cała szkoła udała się  na Mszę świętą, która odprawiona została przez księdza kanonika Andrzeja Kopczyńskiego. Po Mszy świętej odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Kiedy oficjalnym obchodom stało się za dość, rozpoczęły się gry i zabawy przygotowane przez klasy trzecie Gimnazjum dla młodszych kolegów. Pierwszoroczniacy musieli zmierzyć się z wieloma wyszukanymi konkurencjami. Ubłoceni i rozczochrani uczniowie szczerze się uśmiechali – od tej pory nic w Gimnazjum nie będzie im już straszne! Miłym akcentem były kwiatki dla nauczycieli od uczniów i ich rodziców. Słodką niespodziankę dla grona pedagogicznego przygotował również proboszcz parafii. (A.Werschner)

      • Koncert Filharmonii w Szkole – 17 września 2012
        • Koncert Filharmonii w Szkole – 17 września 2012

        • 27.01.2018
        • Niech żyją poniedziałki, które od rana witają nas muzyką! Dziś artyści Filharmonii Narodowej zaprezentowali uczniom naszej szkoły przeboje teatru muzycznego. Prawdziwą gratką dla młodych melomanów były utwory Brahmsa, Offenbacha, Rossiniego czy Pucciniego w wykonaniu sopranistki Karoliny Barygi i Artura Rożka (baryton) przy akompaniamencie Adama Sychowskiego (fortepian).

          Mogliśmy poczuć się jak w prawdziwej operze lub operetce! Bohaterem występu okazał się jeden z naszych uczniów gimnazjum, który zaproszony na scenę znakomicie potrafił wcielić się w rolę śpiocha, wzbudzając salwy śmiechu na widowni. Z niecierpliwością czekamy na kolejny poniedziałkowy występ muzyków.

      • Świetlicowy konkurs na „Najładniejszy różaniec”
        • Świetlicowy konkurs na „Najładniejszy różaniec”

        • 27.01.2018
        • Zakończyliśmy świetlicowy  konkurs na „Najładniejszy różaniec”. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie i pomysłowo.

          Szkolna komisja wyróżniła dziewięcioro uczniów i wręczyła im dyplomy oraz upominki. Wszystkim zaangażowanym uczniom oraz ich rodzicom, dziękujemy i zapraszamy do  wzięcia udziału w kolejnym konkursie już w grudniu.

      • Spotkanie z p. Małgorzatą Walaszczyk
        • Spotkanie z p. Małgorzatą Walaszczyk

        • 27.01.2018
        • W ramach marcowego zebrania dla rodziców w części ogólnoszkolnej odbyło sie spotkanie z p. Małgorzatą Walaszczyk z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej. W czasie wystąpienia trwającego ok 50 minut p. Małgorzata przedstawiła zakres zagadnień jakimi zajmuje się Specjalistyczna Diecezjalna Poradnia Rodzinna oraz ośrodki parafialne, a także wiele praktycznych przykładów prowadzonych spraw.

          Poradnia oferuje bezpłatną pomoc specjalistów, m.in. prawników, psychologów, mediatorów oraz duszpasterzy mającą na celu wspieranie rozwoju rodzin, umacnianie więzi rodzinnych, wzmacnianie kompetencji wychowawczych a także rozwiązywanie problemów pojawiających się w tych dziedzinach. Przykłady przytoczone w trakcie wystąpienia wskazywały, że wiele niepokojących zachowań czy blokad obserwowanych w rozwoju dzieci i w przebiegu procesu wychowawczego-edukacyjnego ma swoje źródła w konkretnych sytuacjach rodzinnych. I na odwrót, harmonijny i wszechstronny rozwój ma swoje korzenie w zdrowej i silnej rodzinie. Z tego względu p. Małgorzata zachęcała  do szczególnej i świadomej pielęgnacji więzi rodzinnych a także do zainteresowania działalnością poradni, której oferta jest bardzo wartościowa. 

           

          Adam Kot

      • Dnia 22.09.2012 Jak co roku uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki.
        • Dnia 22.09.2012 Jak co roku uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki.

        • 27.01.2018
        • Byliśmy na warsztatach BioCen organizowanych przez Bio Centrum Edukacji Naukowej. W laboratorium izolowaliśmy DNA z owoców kiwi. Oglądaliśmy elektroforezę DNA.

          Potem na Wydziale Farmaceutycznym UW dowiedzieliśmy się, jak nicienie i dafnie pomagają ludziom rozpoznawać czystość wody pitnej. Widzieliśmy też hodowle tkankowe roślin, wykorzystywane przy produkcji leków. Cisy i sosny w szklanych kolbach. Badaliśmy też , gdzie znajduje się najwięcej witaminy C:  w warzywach , owocach czy polskich dziewczynach? Tak, tak – mogliśmy zbadać ilość witaminy C w sobie, nakrapiając tajemniczy odczynnik na język.

          Foto: Katarzyna Czyż

      • Dnia 29.09.2012 byliśmy na pokazach doświadczeń chemicznych z aktywnym udziałem uczestników.
        • Dnia 29.09.2012 byliśmy na pokazach doświadczeń chemicznych z aktywnym udziałem uczestników.

        • 27.01.2018
        • Pokaz odbył się na Wydziale Chemii UW w ramach Festiwalu Nauki. Przy wejściu ubrano nas w  białe fartuchy i okulary ochronne.  Najpierw oglądaliśmy pokaz ogniowo-dymny na podwórzu uczelni.

          Potem w zaciemnionej auli uczestniczyliśmy we wspaniałym „spektaklu chemicznym” z udziałem substancji luminescencyjnych. Odbywało się to przy nastrojowej muzyce . Mogliśmy podziwić m.in. zorzę polarną i spływające ze stołu kolorowe płomienie. Tak niezwykłych efektów reakcji chemicznych nie oczekiwaliśmy.  Następnie w laboratorium przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia. Na przykład: paliliśmy pieniądze, oglądaliśmy ryczące żelkowe misie i bijące rtęciowe serce. Nie zapomnimy tej wycieczki.

          Foto: Katarzyna Czyż

      • Wakacyjne prace w szkole
        • Wakacyjne prace w szkole

        • 27.01.2018
        • Wraz z zakończeniem roku szkolnego bardzo aktywni Rodzice naszych uczniów z byłej klasy II b Szkoły Podstawowej przystąpili do odnowy całego placu zabaw dla dzieci. Kilka już dni pracują nad czyszczeniem huśtawek, zjeżdżalni, wspinaczek, by następnie wymalować je kolorową farbą – (bejcą drewnochronem) ofiarowaną przez jednego z Ojców. Renowacji podlega także podłoże, które Panowie utrwalają odpowiednią gumą, zasypują dokładnie ziemią i zasiewają wzmocnioną i nawożoną trawą. Również cały plac jest przeorany  szpadlami, nawożony i zasiany nową darniną. Teraz tylko należy codziennie nieco ją podlewać, aby pięknie wyrosła, ukorzeniała się oraz cieszyła oczy naszych dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym.

          Również na innych odcinkach tętni życie wakacyjne w naszej szkole:

          - P. Krzysztof- informatyk przegląda wszystkie komputery i przeprowadza okablowanie internetowe po wszystkich salach,

          - P. Klaudia z S. Lidią podsumowują całoroczny projekt „Dziecięca akademia przyszłości”,

          - Absolwenci naszych szkół pomagają w renowacji  łazienek w głównym budynku.

          - a panowie monterzy burzą, remontują, odnawiają  i upiększają łazienki w klasach zerowych.

          Aż miło pomyśleć o nowym roku szkolnym J.

      • Sieciaki na wakacjach - relacja
        • Sieciaki na wakacjach - relacja

        • 27.01.2018
        • Co prawda uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce 2 września, ale niektórzy przekroczyli progi naszej szkoły nieco wcześniej. 30 sierpnia odbył się u nas piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”. Program, na podstawie którego przeprowadziliśmy zajęcia, powstał w ramach projektu „Dziecko w Sieci” Fundacji Dzieci Niczyje i jest elementem programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

          W sieciakowych zajęciach wzięło udział 20 chętnych, nie tylko z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy mogli m.in. oglądać filmy i kreskówki w SiecioKinie oraz zagrać w gry komputerowe. SiecioMat Losujący to miejsce, gdzie sprawdzali swoją wiedzę na temat Internetu oraz bezpiecznego korzystania z niego. Niektóre z pytań sprawiły uczestnikom trudności. Zwieńczeniem  piątkowej pracy jest gazetka na korytarzu szkolnym. Po kilku godzinach wspólnie spędzonego czasu każdy dostał dyplom i drobny upominek. Mamy nadzieję, że od tego dnia uczestnicy będą bardziej bezpieczni w sieci.

          Sylwia Okrasa-Truba – pedagog szkolny

           

          FOTO: Sylwia Okrasa-Truba – pedagog szkolny

      • "Rodzice w akcji" - Warsztaty dla Rodziców
        • "Rodzice w akcji" - Warsztaty dla Rodziców

        • 27.01.2018
        • W niedzielę 25 listopada w uroczystość Chrystusa Króla odbyły się warsztaty dla rodziców - "Rodzice w akcji", które prowadziła Monika Gajda, znana już nam  ze spotkań prowadzonych w zeszłym roku.

          Monika Gajda – pedagog ogólny i specjalny oraz psychoterapeutka. Wraz ze swoim mężem, Marcinem, prowadzi na co dzień terapię pomagając  rodzicom 

          w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Są autorami książki „Rodzice w akcji. Jak przekazywać dzieciom wartości." 

          Spotkanie poprzedziła Msza Święta, po czym wszyscy, około 80 osób, zebrali się w dolnym kościele. Gości  przywitał ksiądz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego Andrzej Kopczyński, a także organizatorzy  Joanna Radoń i  Anna Pakos.

          Całodzienne zajęcia dały nam możliwość  spojrzenia z innej perspektywy na swoją rodzinę, dzieci, wychowanie, relacje między rodzicami a dziećmi.

          W trakcie przerw można było wypić kawę, spróbować dobrego bigosu, posłuchać pięknych pieśni w wykonaniu męża Moniki Gajdy - Marcina. Można było także zakupić wydaną przez nich książkę i płyty z nagraniami pieśni Marcina Gajdy.

          Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, ich uczestnicy wyrazili chęć ich kontynuacji.

          Patronat medialny nad spotkaniem objęło "Radio Warszawa".

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie