• Dzień Promocji Szkoły
        • Dzień Promocji Szkoły

        • 20.03.2018
        •  Dnia 16.03.2018r. odbył się Dzień Promocji Szkoły. Mieliśmy zaszczyt gościć liczną grupę zainteresowanych rodziców z dziećmi. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 17.00 występem szkolnej grupy teatralnej Antrakt tworzonej przez uczniów klas drugich gimnazjum. Grupa zaprezentowała przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka", które, sądząc po oklaskach, przypadło gościom do gustu. Następnie około godziny 18.00 rozpoczęły się atrakcje przygotowane przez naszych nauczycieli. W sali nr 1 najmłodsi mogli poczuć się jak w kinie i obejrzeć na dużym ekranie przygotowane specjalnie na tę okazję bajki i filmy dla dzieci. Sala komputerowa oferowała edukacyjne gry komputerowe i warsztaty origami. W sali nr 2 siostra Ewelina Kotwica poprowadziła kółko misyjno-biblijne, tutaj także nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, jak choćby układanie klocków, gry planszowe, malowanki czy tworzenie zwierzątek z napompowanych balonów. W sali nr 3 przygotowano różnego rodzaju gry i zabawy dydaktyczne z języka angielskiego oraz łamigłówki matematyczne. W kolejnej sali pani Małgorzata Wiśniewska i pan Daniel Kołodziejczyk zaprezentowali interesujące doświadczenia chemiczne i fizyczne. A następna sala, wypełniona utalentowanymi muzycznie uczniami naszej szkoły, oferowała możliwość wysłuchania koncertu. W sali G goście mogli podziwiać ciekawostki geologiczne oraz okazy biologiczne. Na czytelni zaprezentowano dodatkowe zajęcia z zakresu robotyki prowadzone przez firmę nienudno.pl. Dla przybyłych gości zorganizowano poczęstunek na górnym korytarzu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie szkoły. Zarówno Siostra Dyrektor, jak i pozostali pracownicy szkoły, chętnie odpowiadali na pytania zgromadzonych i starali się znaleźć chwilę czasu na indywidualną rozmowę oraz przekazać potrzebne informacje.Dzień Promocji Szkoły zakończył się około godziny 19.00.Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

      • Wycieczka klasy 4B do MUZEUM ZIEMI
        • Wycieczka klasy 4B do MUZEUM ZIEMI

        • 15.03.2018
        • Dnia 22 lutego 2018 roku klasa 4b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi w Warszawie.

          Na początku udaliśmy się do sal wypełnionych ciekawymi eksponatami. W jednej z nich były różnego rodzaju kamienie, w drugiej skały a w jeszcze innej bursztyny, skamieniałe muszle  oraz ogromne szczęki rekina. Nie zabrakło także meteorytów, które spadły z nieba na ziemię.  

          Po zwiedzaniu takiego wspaniałego miejsca przeszliśmy do drugiego budynku w którym odbyły się warsztaty. Poprowadził je paleontolog doktor Gwidon Jakubowski.

          Obejrzeliśmy prezentacje pod tytułem „Kiedy w Polsce żyły słonie ,wielkie ssaki epoki lodowej’’.  Dowiedzieliśmy się, że  oprócz mamutów i słoni leśnych w Polsce mieszkały kiedyś takie zwierzęta jak: nosorożce leśne, tury czy jelenie wielkie.

          Po prezentacji udaliśmy się do stołu gdzie dostaliśmy pudełka z zagrzebanymi w piasku częściami szkieletu. Naszym zadaniem było odnalezienie tych części i złożenie z nich mamuta.  Gdy wszystkim się to udało dostaliśmy kamienne płytki, na których, tak jak pradawni mieszkańcy jaskiń, mieliśmy narysować wspaniałe zwierzęta.

          To była naprawdę udana wycieczka !!!

           

      • Wycieczka klasy 2a gimnazjum
        • Wycieczka klasy 2a gimnazjum

        • 14.03.2018
        • W środę, dnia 7 marca 2018 roku klasa 2a Gim. wraz z panią Katarzyną Czyż pojechała na wycieczkę na wydział biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku wysłuchaliśmy wykładu  dr Haliny Galery pt. ,,Tam gdzie pingwiny mówią „Dobranoc’’. Opowiadała ona o życiu pingwinów, o ich zwyczajach lęgowych i różnorodności gatunków żyjących na Antarktydzie. Po zakończeniu prezentacji pani pokazała nam okazy glonów z  Antarktyki,  które udało jej się przywieźć z badawczej stacji polarnej imienia Arctowskiego, gdzie pracowała. Były to głównie glony i porosty, a także kawałek liniejącej skóry foki i pień drzewa z prastarego lasu, który kiedyś rósł na terenie Antarktyki. Ten kawałek pnia był całkowicie skamieniały i  twardy jak skała. Potem mieliśmy warsztaty z cyjanotypii, czyli  najstarszej techniki fotografii. My też mogliśmy stworzyć własną fotografie w tej technice. Każdy dostał specjalny związek w kolorze zielonym, który musieliśmy rozprowadzić wałkiem na kartce. Następnie według swojego pomysłu ułożyliśmy kompozycję z liści. Gotowe prace musieliśmy odłożyć na około 20 minut, aby mogły wyschnąć i naświetlić się. Potem musieliśmy oczyścić swój papier ze związku wodą. Tak powstawał obrazek.

          Warsztaty z pewnością każdemu się spodobały. Chciałabym, aby częściej były organizowane takie wyjazdy.

                                                                                                                                

                                                                                                                                  Julia Mikiel 2a Gim.

           

      • konkurs - ,,English Spoken Poetry”
        • konkurs - ,,English Spoken Poetry”

        • 11.03.2018
        • Dnia 06.03.2018 dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w  I Ząbkowskim Konkursie Recytatorskim ,,English Spoken Poetry”. Uczestnikami tej rywalizacji byli uczniowie ze wszystkich  szkół w Ząbkach. Jedna z reprezentantek naszej szkoły – Wiktoria Krawcewicz z klasy siódmej zajęła trzecie miejsce.  Serdecznie gratulujemy!

        • ZBIÓRKA NAKRĘTEK

        • 07.03.2018
        • OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ NAKRĘTEK  W DNIACH 8-9 MARCA 2018r.

          Nakrętki przynosimy do swoich klas skąd zostaną zabrane w piątek.

      • Dzieci piszą wrażenia po wycieczce.
        • Dzieci piszą wrażenia po wycieczce.

        • 28.02.2018
        • Wczoraj (21.02.2018) z moja klasą  pojechaliśmy do Manufaktury Cukierków. Panie pokazały nam jak się robi lizaki. Po zrobieniu swoich  lizaków pojechaliśmy na salę zabaw. Bawiłem się armatkami na kulki. Wycieczka była świetna.  (Tomek)

          …W sali zabaw bardzo mi się podobało. Zjeżdżałem ze zjeżdżalni.  (Bartek)

          …Mogliśmy samodzielnie zrobić lizaki. Bardzo mi się to podobało. Potem pojechaliśmy do sali zabaw. Bawiłam się w kulkach i korzystałam z innych atrakcji. Wycieczka była niesamowicie fajna. ( Łucja)

      • Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
        • Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

        • 26.02.2018
        • W piątek  23  lutego 2018 roku w naszej  szkolnej świetlicy pojawił się długo wyczekiwany  gość.  Był nim  strażak pan Tomasz  Zwęgliński. Tato naszych koleżanek z klasy IIa  – Ani i Zuzi opowiedział o swoim trudnym, ale też bardzo ważnym  zawodzie.  Mogliśmy sobie przypomnieć zasady alarmowania. Powtórzyliśmy numery pod jakie można dzwonić  i jakie informacje przekazać  wzywając pomocy. Dowiedzieliśmy się o bezpłatnej grze edukacyjnej  - QestCity, która uczy dzieci bezpiecznych  zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych. Pan Tomasz opowiadał tak ciekawie, że wszyscy  - zarówno chłopcy jak i dziewczynki  - słuchaliśmy  go z  wielkim zainteresowaniem.  Z  radością oglądaliśmy i przymierzaliśmy przyniesiony sprzęt. Na koniec czekała na  nas miła niespodzianka – maskotka „Miś Strażak” przeznaczony dla świetlicy i słodkie upominki dla każdego dziecka.  To było bardzo  ciekawe spotkanie, za które jeszcze raz serdecznie  dziękujemy!. 

           Świetliki

      • MARATON CZYTELNICZY NA ŚWIETLICY
        • MARATON CZYTELNICZY NA ŚWIETLICY

        • 22.02.2018
        •  

          20 lutego  w naszej szkolnej świetlicy odbył się  maraton czytania.  W czasie dwóch godzin zegarowych  dzieci i z klas I- IV czytały  powieść  C.S. Lewisa  pt. „Lew,  czarownica i stara szafa”.  Oprócz czytających,  w sali nr 2 zebrała się grupa uważnie słuchających.  Ekipa plastyczna z klasy II a wykonała  wcześniej ciekawy plakat promujący tę akcję.  A  świetliki z  klas IV a i IV b  pomogły w tworzeniu listy   i odmierzaniu czasu .  Zapraszamy do udziału w kolejnych maratonach.  Bliższe informacje  w ogłoszeniach  świetlicowych.

           

          Z pozdrowieniami

          Wychowawcy świetlicy

      •  Uśmiech dla Pokoju
        • Uśmiech dla Pokoju

        • 14.02.2018
        •  

          Dnia  13. 02. 2018r. odbył się w szkole konkurs „Uśmiech dla pokoju”.  Każda klasa miała za zadanie przebrać się, zaprezentować gest, okrzyk, symbol, piosenkę, wiersz dotyczący radości i pokoju. Wielką inwencją i pomysłowością wykazały się klasy nauczania początkowego.

          Dzieci prezentowały piosenki o radości i pokoju.  Przygotowały symbole i gesty pokoju: gołąbek z gałązką oliwną, uśmiech, drzewko pokoju, uścisk dłoni, gest zwycięstwa, gest solidarności. Nie zabrakło różnych okrzyków na przykład ;” Wysyłam Ci uśmiech, podaj go dalej, bo to co wysyłasz zawsze dostajesz”.

           

          Uczniowie z wolontariatu przygotowali Ordery Uśmiechu, które wręczali nauczycielom i pracownikom szkoły.W czasie przerw rozdawane były naklejki z sentencjami o uśmiechu. Na korytarzu była umieszczona „Poczta dobroci”, na której można było przyczepić liścik z dedykacją dla innych, który miał za zadanie spowodować  uśmiech i radość u czytających go adresatów. Komisja razem z samorządem uczniowskim  oceniała według kryterium określonego w regulaminie konkursu.

           

          W kategorii I        klasy I – III

          1 miejsce klasa        I a,  I b,  II a,  II b,  III a,   III b    5 punktów

           

          W kategorii II         klasy IV – VI 

          1 miejsce klasa        IV a,  V b, VI a                           5 punktów

          2 miejsce klasa       IV c                                             4,5 punktów

          3 miejsce klasa       V a   IV b                                     4 punkty

           

          W kategorii III   klasy VII oraz II – III gimnazjum

          1 miejsce klasa        VII a,  VII b,  II a                       3 punkty

          2 miejsce  klasa:      III a                                           2 punkty

          3 miejsce klasa        II b                                            1 punkt

           

          Dzień ten zapisał się jako czas radości,  pokoju i solidarności między uczniami w każdej klasie.  Uczniowie z klasy 5 b zaproponowali posadzenie” Drzewka pokoju”, które chcą pielęgnować . W fotogalerii zostala zapisana radość na twarzach towarzysząca wszystkim tego dnia.

          A.M i J.R

           

      • Bal klas młodszych
        • Bal klas młodszych

        • 08.02.2018
        • W dniu 7.2.2018 odbył się w szkole bal karnawałowy dla dzieci z klas 1-3. Dzieci były przebrane za różne postaci z bajek, ale i też za sportowców, policjantów, strażaków. Na balu były różnego rodzaju zabawy, w których były zaangażowane wszystkie dzieci jak i ich wychowawcy. Nie mogło zabraknąć oczywiście zabawy w pociąg, kółeczko. Nowa zabawą był konkurs śnieżek. Nauczyciel prowadzący rozdał dwie kartki dzieciom, które dobrały się w pary. Jedna osoba stawała na te kartki, a druga delikatnie za ręce je ciągnęła. W ten sposób dzieci mogły się poczuć jakby jeździły na nartach. Następnie nauczyciel podzielił dzieci na chłopców i dziewczynki. Stanęli naprzeciw siebie, gdzie dzieliła ich linia. Zabawa polegała na tym która grupa przerzuci więcej śnieżek na przeciwną stronę. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci było malowanie twarzy. Dzieci ustawiały się w dwie kolejki. Wybierały z książek wzory, albo same wymyślały co chcą mieć namalowane na twarzy czy rękach. Z balu dzieci były bardzo zadowolone, uśmiechnięte, brały udział we wszystkich zaplanowanych zabawach, a na koniec miały słodki poczęstunek w klasie z wychowawcą.

      • Bal karnawałowy 2018
        • Bal karnawałowy 2018

        • 15.02.2018
        • Dnia 13.02.2018 Odbył się w już II Bal karnawałowy w naszej szkole zorganizowany przez Wolontariat.Każdy z przybyłych był genialnie przebrany.Pojawiły się takie postacie jak : Michael Jackson,Typowy Janusz,Rycerz,Bella itp. Cała zabawę prowadził Adam Czyż – absolwent naszej szkoły.Zabawa ruszyla o 1800.Parkiet od razu wypełnił się tancerzami .Wszyscy byli zadowoleni.Każdy był przebrany z pomysłem,dlatego komisja miała problem z wyłonieniem króla i królowej balu. W ostateczności Królową została Marysia Staniszewska z 2kl.gim. a Królem Krzysztof Sikorski z 3kl.gim.Również został wybrany Książe-Paweł Lipiński kl.2 i Księzniczka- Karolin Burs.

           Bal zakończył się piosenką,,Ściernisko’’ wykonaną przez Braci Golec.Uważam, że bal był przygotowany z pomysłem.Nie mogę się doczekać kolejnego.

           

          Tomasz Nikoniuk

      • Noc biologów 12 stycznia 2018 roku
        • Noc biologów 12 stycznia 2018 roku

        • 02.02.2018
        • Dnia 12.01.18 po raz 6 nasza szkoła uczestniczyła w Nocy Biologów. Impreza organizowana jest przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku można było wysłuchać 63 wykładów, które odbywały się jednocześnie, co 45 min., na ośmiu salach. Było prowadzonych 18 warsztatów. Można było uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na 30 otwartych stoiskach interaktywnych.

          Noc Biologów co roku ma szerszą ofertę, a my staramy się skorzystać z niej jak najwięcej. Ze względu na to, że jesteśmy objęci Patronatem Wydziału Biologii UW otrzymaliśmy 18 miejsc na warsztatach. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztacie pt. „Przeźroczyste ciało”. Tu mogli przekonać się, że odbarwiając ciało specjalnymi metodami, można zajrzeć do wnętrza bez cięcia. Dowiedzieli się, jak to zrobić, żeby np. serce i płuca były przeźroczyste. Na warsztatach pt. „Barwne życie roślin” uzyskali barwniki roślinne metodą chromatografii oraz analizowali zdolność chlorofilu do świecenia.

          Uczniowie w małych grupach uczestniczyli w licznych wykładach, które sami wybrali z szerokiej oferty.  Niektóre tematy to: „ Medycyna personalizowana - dlaczego warto ją stosować?”, „ Bakteriofagoterapia, czyli wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.”, „Ogniem i mieczem, czyli jak zwalczać kleszcze łąkowe.”, „Borneo: zielone piekło, duszny raj i inne niespodzianki.” Uczestniczyliśmy też w Panelu Noblowskim dotyczącym badań nad zegarem biologicznym zwierząt / tegoroczna nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii/. Byliśmy też widzami w Talk Show, gdzie gośćmi byli pracownicy naukowi wydziału.

          W Nocy Biologów uczestniczyło ponad 40 uczniów naszej szkoły. Byli też rodzice i liczni absolwenci, znający tą ciekawą imprezę z naszych szkolnych wyjść w poprzednich latach. Tym bardziej było to miłe spotkanie. Mogliśmy się wiele nauczyć w niecodziennych warunkach.

           Na pewno wybierzemy się na Noc Biologów za rok.

          Katarzyna Czyż

           

           

           

           

      • Dzień Dziadka i Babci 2018r.
        • Dzień Dziadka i Babci 2018r.

        • 07.02.2018
        • 12 stycznia świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. To wyjątkowe święto wpisane na stałe w harmonogram uroczystości szkolnych. Na początku odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich zaproszonych gości. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowały klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami.

          Jak co roku było dużo piosenek, tańców, a także śmieszne sceny z udziałem babci i dziadka.  Wszystko to sprawiło wielką radość naszym kochanym gościom. Niejednej babci i dziadkowi, aż łza się w oku zakręciła. Po przedstawieniu zaproszeni goście razem z wnukami i wychowawcami udali się do klas na poczęstunek. Tam wspólne świętowanie trwało dalej w miłej i rodzinnej atmosferze.


      • "Królewna Śnieżka"
        • "Królewna Śnieżka"

        • 21.01.2018
        • Dnia 11 stycznia po raz pierwszy mogła zaprezentować swoje umiejętności grupa teatralna Antrakt działająca od września tego roku w naszej szkole. Grupa liczy 25 osób i spotyka się raz w tygodniu na zajęciach teatralnych. Opiekunem grupy jest Pani Anna Jankiewicz. Przedmiotem pracy w pierwszym semestrze było przygotowanie przedstawienia pod tytułem "Królewna Śnieżka". Spektakl mogły obejrzeć klasy 1-6 naszej szkoły. O godzinie 18.00 wystawiono sztukę dla rodziców. Było to podsumowanie działalności koła za pierwszy semestr, ale przede wszystkim forma podziękowania dla rodziców za trud włożony w wychowanie młodych ludzi i pomoc w przygotowaniu spektaklu. Przedstawienie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie, zwłaszcza przez najmłodszą widownię, która po przedstawieniu mogła porozmawiać i dotknąć swoich ulubionych postaci.

           

      • Wolontariusze na Orszaku Trzech Króli
        • Wolontariusze na Orszaku Trzech Króli

        • 15.02.2018
        •  

          Jak co roku , tak i w 2018 wolontariusze z naszej szkoły, a było nas sześćdziesięciu pod opieką

          p. Joanny Radoń i p. Marzeny Kędzińskiej miało możliwość uczestniczenia we wspaniałym orszaku.

          Najpierw spotkaliśmy się na Mszy Świętej w kościele seminaryjnym. Później udaliśmy się do bazy Wolontariuszy, gdzie dostaliśmy identyfikatory i rewir , w którym mieliśmy rozdawać korony, śpiewniki, naklejki. Niektórzy w międzyczasie udzielali wywiadu do Polskiego Radia, czy Warszawa-Praga. Wszystkim dopisywał dobry humor, zaskoczyła nas wiosenna pogoda. Czekamy z niecierpliwości na kolejny rok.

          Wolontariusz

      • Orszak Trzech Króli
        • Orszak Trzech Króli

        • 09.01.2018
        • Jak co roku 6 stycznia, spotkaliśmy się na Placu Zamkowym w Warszawie, by uczestniczyć w dziesiątym już Orszaku Trzech Króli. Z hasłem tegorocznego Orszaku: ,,Bóg jest dla wszystkich”, powędrowaliśmy do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W tym roku pogoda nasz rozpieszczała, 7 stopni na plusie i piękne słońce, sprawiły, że z jeszcze większą ochotą stanęliśmy w szeregach zielonego orszaku króla Melchiora. Dzieci z  klas 1-4 były dworkami i rycerzami orszaku azjatyckiego, natomiast uczniowie z klas starszych zostali wolontariuszami i między innymi rozdawali korony zebranym ludziom. Mamy z naszej szkoły z pomocą siostry dyrektor S. Agnieszki, S. Barbary i S. Eweliny opiekowały się naszymi pociechami, a ojcowie pilnowali porządku pełniąc funkcję straży ojcowskiej. Miłym zaskoczeniem były pozdrowienia Papieża Franciszka, który po modlitwie ,,Anioł Pański" skierował  je do uczestników  Orszaku Trzech Króli.

          Nie małą atrakcją tegorocznego orszaku były również zwierzęta. W pochodzie można było spotkać alpaki, wielbłądy i ptaki drapieżne.

          Orszak to wspaniałe przedsięwzięcie, okazja by wspólnie dzielić się radością z narodzenia Pana Jezusa, to również świadectwo wiary i świetna zabawa dla całej rodziny.

           

           

          Sylwia Majewska

      • „Radosnego dawcę miłuje Bóg” ( 2 Kor 9,7)
        • „Radosnego dawcę miłuje Bóg” ( 2 Kor 9,7)

        • 05.01.2018
        •  

            4 stycznia 2018 roku w naszej szkole pojawili się Kolędnicy Misyjni, którzy przybliżyli ideę misyjnego kolędowania, dzieląc się swoją wiarą i radością.  Śpiewając kolędy i pastorałki  odwiedzili klasy z krótkim przedstawieniem na temat omawianej w tym roku wartości, którą jest pokój.  Uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji "Kolędnicy Misyjni” dzieci zwróciły uwagę  na problem swoich rówieśników   w Syrii i Libanie. Mali pomocnicy misjonarzy 5 stycznia zanieśli  radość Bożego Narodzenia  do domów na terenie Ząbek. Dziękujemy wszystkim, którzy  modlitwą i ofiarą pieniężną wsparli potrzebujące dzieci.

           Kolędnicy Misyjni z 4a  - Amanda Godlewska, Jolanta Gromek,  Mikołaj Korda, Justyna Kot, Agata Lubas,  Nelly Rek, Maksymilian Świst.

           Zapraszamy do odwiedzenia strony PDMD ( Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci).

          http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/

          SPOT Kolędnicy Misyjni

           https://www.youtube.com/watch?v=RBQ-IoHfimQ 

           

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie