• Historia o niegrzecznym królu Gnacie…przedstawienie dla klas pierwszych.
        • Historia o niegrzecznym królu Gnacie…przedstawienie dla klas pierwszych.

        • 25.05.2018
        • 23 maja klasa 2b wystawiła krótkie, ale bardzo wartościowe i cenne przedstawienie. 

          Głównym bohaterem był Król Gnat, który źle odnosił się do swoich sług. Był osobą zapatrzoną w siebie. Uważał się za najważniejszego. Nie doceniał pracy innych ludzi.

          Oczywiście postawa króla zmieniła się i to pod wpływem babci, która przyszła do niego we śnie.

          Król ze spotkania z babcią wyciągnął wnioski i zmienił swoje zachowanie w stosunku do innych ludzi. Zaczął używać słów, których wcześnie nie używał-proszę, przepraszam, dziękuję. Docenił wysiłek i pracę sług. 

          Morał tej opowieści jest bardzo ważny, bo czasami zapominamy o dobrym traktowaniu innych ludzi. Wszyscy mali i duzi powinni pamiętać, że grzeczność nam umila życie i właśnie taka była puenta tej historii.

          „ Grzeczność nam umila życie. Trzeba grzecznym być w ogóle, bo po prostu tak wypada. Nawet, kiedy jest się królem.”

      • Nasze sukcesy!
        • Nasze sukcesy!

        • 23.05.2018
        • Dnia 17 maja  w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. W tym roku w województwie mazowieckim do konkursów z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i informatyki przystąpiło ponad 20 tysięcy  uczniów.  Po trzech etapach – szkolnym, rejonowym i wojewódzkim – tytuł laureata uzyskało  114 uczniów, w tym: 58 z matematyki, 33 z języka polskiego i 23 z informatyki.

          Jan Kot z klasy VIIB został laureatem konkursu matematycznego.

          Podczas gali zakończenia konkursu zaproszeni goście wysłuchali  koncertu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka” z Mińska Mazowieckiego, a następnie laureaci wzięli udział w ankiecie on-line: Włącz myślenie i smartfona, odpowiadając na pytania organizatorów dotyczące samego konkursu. Był to czas spotkania z przedstawicielami Mazowieckiego Kuratora Oświaty i tegorocznymi organizatorami konkursów: Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

          Organizatorzy gratulowali uczniom, nauczycielom przygotowującym do konkursów, dyrektorom i rodzicom ale przede wszystkim zachęcali uczniów, aby nie spoczęli na laurach i żeby za rok również wzięli udział  w konkursach przedmiotowych. W przypadku naszej szkoły szczególne podziękowania należą się dla p. Daniela Kołodziejczyka i p. Pawła Dybały – nauczycieli matematyki, którzy skutecznie pomagali Jankowi w przygotowaniach do kolejnych etapów zmagań konkursowych.

          Na dyplomach, których otrzymali  laureaci zamieszczono  słowa Stephena Kinga  „Talent to rzecz cudowna, ale nie posłuży temu, komu brak wytrwałości”

          GRATULUJEMY!!!

      •  „Na tropie ginących zawodów”
        • „Na tropie ginących zawodów”

        • 22.05.2018
        • 16.05.2018 roku uczennica klasy II a -  Maja Pokwap uczestniczyła w  uroczystym ogłoszeniu wyników Ogólnopolskiego konkursu  plastycznego „Na tropie ginących zawodów”, zorganizowanego przez Wydawnictwo PROMYCZEK, Stowarzyszenie „Promyczek Dzieciom” oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Spośród ponad 700 nadesłanych prac konkursowych jury w składzie: Sylwia Hyży ( redaktorka „Promyczka dobra”, artysta plastyk), dr Rafał Pytel ( Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie) oraz Stanisław Szarek (pedagog i nauczyciel plastyki w Nowym Sączu) wyłoniło 100 prac, autorom których przyznano nagrody lub wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

          Maja Pokwap otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej kl. 0-III, a jej obraz przedstawia zawód woźnicy. Wręczenie nagród odbyło się 16.05.2018r w Siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego przy ul. Miodowej 14 w Warszawie. Spotkanie poprzedzone było Mszą Świętą w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym. Po rozdaniu dyplomów nastąpiło otwarcie wystawy zwycięskich prac, a następnie  wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

          P. Patrycja Pokwap

           Serdecznie gratulujemy Mai i wszystkim dzieciom, które wykonały przepiękne prace na konkurs o ginących zawodach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • Debata o Niepodległości w sp nr 3

        • 21.05.2018
        • 15 maja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach debata historyczna zorganizowana z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównymi tematami debaty były: utrata niepodległości (rozbiory), I wojna światowa, odzyskanie niepodległości i walka o granice.

          Nasza szkoła wysłała na konkurs delegację, złożoną z Karola M. Jakubowskiego, Michała Gorczyńskiego i Wojciecha Kukli z VII B, a także Mikołaja Kota i Jana Abramowicza z VII A.

          Młodymi odkrywcami historii opiekowała się pani Monika Budelewska-Zdun. Do debaty stanęło czterech naszych reprezentantów, zaś Jan Abramowicz zajął się wykonaniem prezentacji.

          Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkolnego, odśpiewania hymnu i przemówienia dyrektora szkoły Tomasza Łukawskiego, mazowieckiej kurator oświaty Aurelii Michałowskiej oraz burmistrza miasta Ząbki Roberta Perkowskiego.

          Uczniowie, biorący udział w debacie, zajęli miejsca przy najdłuższym stole i po części oficjalnej rozpoczęła się dyskusja.

          Na początku rozmowa między uczniami polegała na wymianie znanych informacji, dotyczących odzyskania Niepodległej Polski. Debata rozkręcała się stopniowo, niektóre tematy (np. wojna polsko-bolszewicka) sprawiały, że wówczas, kiedy uczniowie mieli odmienne zdanie i odpowiednie argumenty, debata zamieniała się w prawdziwą dyskusję.

          Uroczystość była często przerywana, gdyż multimedialna część programu debaty też musiała być zrealizowana. Rozmawialiśmy przez Skype’a z profesorem z Cypru o niepodległości jego państwa, połączyliśmy się też z innymi szkołami z całej Polski, rozmawiając i zadając pytania na temat niepodległości Polski.

          Po zakończeniu debaty zostały rozdane dyplomy dla szkół z podziękowaniem za przybycie na debatę i to zakończyło te zmagania wiedzy i umiejętności przemawiania uczniów — z pewnością przyszłych wiernych polskich patriotów.

           

          Karol M. Jakubowski, VII B

           

           

      • Wycieczka klasy 1a do Pałacu w Wilanowie
        • Wycieczka klasy 1a do Pałacu w Wilanowie

        • 21.05.2018
        • Sufity – w pałacu króla każdy jest inny. Uczniowie klasy 1a przekonali się, że mogą one cieszyć oko kolorami w najróżniejszych odcieniach, pobudzać wyobraźnię, intrygować, a na dodatek być bardzo cenne! Podczas zajęć odkrywali piękno i ulotność czterech pór roku przedstawionych w dziełach zdobiących sufity apartamentów królewskich. Dowiedzieli się, że każdy malarz to sprytny szyfrant, czekający, aby ktoś rozszyfrował treść zobrazowaną w jego dziele. W części warsztatowej dzieci malowały płaskorzeźby oraz rozwiązywały łamigłówki związane z pokojami królewskimi.

          Dobrym rozwiązaniem dla niewidomych zwiedzających są płaskorzeźby obrazów wiszących na ścianach. Dzieci nie oparły się pokusie sprawdzenia, jak to jest, gdy zamknie się oczy i poznaje obraz tylko za pomocą dotyku.

      • Albion
        • Albion

        • 18.05.2018
        • Dnia 16 maja nasz uczeń Bartek Nikoniuk (kl 3a sp) odebrał nagrodę za wybitne osiągnięcia w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Albion". Bartek jest w pierwszej dziesiątce uczniów w powiecie w kategorii klas 1-3.  Gratulujemy Bartkowi oraz wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

           

          Aniela Baranowska

      • Wycieczka klasy 1B do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
        • Wycieczka klasy 1B do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

        • 17.05.2018
        • Dnia 15 maja 2018 r. klasa 1B wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Na wstępie dowiedziały się, co kryje się pod pojęciem „kuchnia staropolska”, poznały smaki, tradycje i zwyczaje kulinarne królewskiej rodziny.

           

          Następnie pod okiem profesjonalistów samodzielnie przygotowały rosół z domowym makaronem i  zapiekane jabłka z kruszonką według XVII wiecznych przepisów.

           

          Na koniec była wspólna uczta, podczas której każdy ze smakiem zjadł samodzielnie przygotowane potrawy.

           

          Wycieczka była bardzo udana.

           

          Wioletta Winogrodzka

      • Niech żyje Polska!
        • Niech żyje Polska!

        • 14.05.2018
        • Przypominamy o konkursie historyczno-plastycznym ogłoszonym w marcu.
          W ramach zadania konkursowego należy stworzyć plakat na stulecie niepodległości pod tytułem „Niech żyje Polska!”

          Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Termin składania prac upływa 4 czerwca. Nagrodą jest opublikowanie zwycięskich plakatów w wielu miejscach w Ząbkach i lokalnych mediach. Szczegóły w librusie w zakładce ogłoszenia, lub u pani Moniki nauczycielki historii.

      • Dzień higieny
        • Dzień higieny

        • 12.05.2018
        • 11 maja w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ HIGIENICZNEJ TOALETY. W tym dniu dzieci ubrały się z białym akcentem, symbolizującym czystość. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat czystości w toaletach. Przypomniane zostały najważniejsze zasady higieny w warunkach szkolnych i domowych. O tym jak bardzo ważne jest zachowanie zdrowia poprzez higienę rąk i czystość toalety przypominały nam plakaty i gazetki stworzone przez uczniów.

      • Konkurs piosenki anglojęzycznej.
        • Konkurs piosenki anglojęzycznej.

        • 10.05.2018
        • We wtorek 8 maja odbył się finał konkursu piosenki anglojęzycznej organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach oraz Szkołę Podstawową nr 2. W czasie ogłoszenia wyników był obecny p. Burmistrz Robert Perkowski, który osobiście pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom. Zwrócił uwagę na potrzebę znajomości j. angielskiego, który stał się językiem międzynarodowym, a jednocześnie wyraził radość, że nasza młodzież potrafi tak świetnie go używać: "śpiewająco".

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w sposób szczególny zwycięzcom:

          Kategoria kl. 4-6:

          Natalia Paciorek z kl. 5a - I miejsce;

          Marcel Kaźmierkiewicz kl. 4c - II miejsce;

          Kategoria kl. 7 oraz gimnazjum:

          Zosia Żulewska z kl 7b oraz Zosia Biazik z kl. 2a gim. - I miejsce - ex aequo

           

          Aniela Baranowska

      • Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja
        • Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja

        • 08.05.2018
        • W piątek 27-go maja 2018 r.  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbył się spektakl zatytułowany „Terra Felix – Ziemia Szczęśliwa”. Przygotowała go klasa VI pod kierunkiem wychowawcy Pani Joanny Radoń. Udział wziął także zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Pani Ireny Jaszczyk. Dekoracje przygotowała Pani Małgorzata Wiśniewska. Pieśń konfederatów wykonali w duecie uczniowie gimnazjum. Ich interpretacja tej pieśni wzbudziła burzliwe oklaski.

                          Tytułowa Terra Felix, czyli w tłumaczeniu z języka łacińskiego „ziemia szczęśliwa”, to ziemia mitycznych Sarmatów, których za swych protoplastów uznawała polska szlachta. To kraj wymarzony a więc pozbawiony wad, ideał, do którego warto jest dążyć nawet wiedząc, że nigdy się go w pełni nie osiągnie. Na scenie wypełnionej przez zwyczajnych ludzi, co podkreślał jednolity, beżowy kolor strojów, padały deklaracje dotyczące pragnień, jakie ma spełniać ojczyzna, aby była ziemią szczęśliwą. Nadało to przedstawieniu bardzo aktualnej wymowy i przemówiło bezpośrednio do każdego widza. Dlatego pomimo podniosłego charakteru uroczystość pozbawiona była sztucznego patosu, a sala obserwowała spektakl w skupieniu i nagrodziła wykonawców długimi brawami. Nikt z widzów jakoś się nie spieszył do wyjścia po zapadnięciu kurtyny, jakby pozostawali pod wrażeniem głębokich przemyśleń jakie się w nich wzbudziły. Miejmy nadzieję, że każdy powziął wówczas pragnienie służenia tej sprawie, jaką jest szczęście Ojczyzny, naszego wspólnego domu.

           

        • Debata i międzyszkolny konkurs historyczny

        • 08.05.2018
        •  

          Konkurs historyczny o Bitwie Warszawskiej 1920 roku. 
          W czwartek 26 kwietnia reprezentanci naszej szkoły: Janek Molski z 6 klasy, Mikołaj Knaś z III klasy gimnazjum, Mikołaj Kot z VII A, Michał Gorczyński z VII B i Karol M. Jakubowski z VII B wraz z panią Moniką Budelewską-Zdun, nauczycielką historii, udali się na finał konkursu wiedzy o I wojnie światowej i Bitwie Warszawskiej.
          Konkurs odbył się w obecności prof. Jana Żaryna (senatora RP), Zbigniewa Cierpisza (wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Praga Północ), Pawła Pobożego (prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół i Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Miasta Ząbki), Małgorzaty Zyśk, Sławomira Pisarczyka i Adama Jaczewskiego (radnych powiatu wołomińskiego), Mirosława Sobieckiego (komendanta Związku Strzeleckiego Oddziału Ząbki) oraz dyrektorów, wicedyrekorów i nauczycieli szkół uczestniczących w projekcie.
          Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu przez uczniów reprezentujących daną szkołę wirtualnego zeszytu opowiadającego o historii I wojny światowej i bitwy warszawskiej oraz odzyskaniu przez Polskę niepodległości ze szczególnym naciskiem na te wydarzenia w województwie mazowieckim.
          Finał konkursu odbył się 26 kwietnia br. w części gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach przy ul. Stefana Batorego 37. Miał on postać debaty drużyn, które przygotowały wirtualne zeszyty, oraz konkursu indywidualnego, w którym udział wzięli chętni reprezentanci danych szkół.
          Konkurs rozpoczął się około godziny 10 i trwał do 13:30. Po uroczystym rozpoczęciu poszczególne grupy prezentowały swoje zeszyty historyczne. Po krótkiej przerwie odbył się konkurs grupowy, w którym Karol Jakubowski, Mikołaj Kot i Michał Gorczyński wywalczyli pierwsze miejsce.
          Następnie odbył się konkurs indywidualny, w którym spośród czterech reprezentantów naszej szkoły (Janka, Mikołaja z gimnazjum, Mikołaja  i Michała ) najlepiej wypadł Michał Gorczyński, który zajął II miejsce.
          Po zakończeniu rywalizacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nasi reprezentanci zdobyli dodatkowo jeszcze pierwsze miejsce za zeszyt wirtualny. Nasi uczniowie powrócili do szkoły w chwale, raz jeszcze udowadniając, że cenią i znają historię Polski.
          Karol M. Jakubowski

      • Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017/2018
        • Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017/2018

        • 27.04.2018
        • 27 kwietnia nasi uczniowie pod opieką pana Roberta Śwista wzięli udział w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

          A oto ich osiągnięcia:

          Leśniewski Kuba zajął 2 miejsce (rocznik 2006)

          Oliwier Błachut 14 miejsce (rocznik 2006)

          Mikołaj Kot19 miejsce (rocznik 2004)

          GRATULACJE!!!

           

           

      • WYNIKI KONKURSU "DZIECI PISZĄ KSIĄŻKI"
        • WYNIKI KONKURSU "DZIECI PISZĄ KSIĄŻKI"

        • 27.04.2018
        • Znamy już wyniki konkursu dla klas 1-3 "Dzieci piszą książki". Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów pisarskich.

           

          imię i nazwisko                           klasa              miejsce

          Wiktoria Orłowska                     1b                  III

          Łucja Sawicka                            2b                  III

          Iwo Gutowski                             1a                   III

          Jakub Oleszczuk                       1b                   III

          Dominik Jakubowski                 3b                   II

          Klara Jakubowska                     1a                   II

          Zuzanna Masełbas                    1b                   II

          Gabriela Stokowska                  2b                   I

          Antonina Werschner                 2a                   I

          Karolina Lubas                          1a                    I

      • Wycieczka klasy 4a na Uniwersytet Warszawski.
        • Wycieczka klasy 4a na Uniwersytet Warszawski.

        • 25.04.2018
        • Dnia 24 kwietnia 2018r. pojechaliśmy z panią Katarzyną Czyż na Uniwersytet Warszawski - wydział biologii. Nauczyliśmy się robić zdjęcia przez cyjanotypię i ogladaliśmy przez mikroskopy komórki gożdzika, gruszki marchewki i cebuli.

          Maksymilian Świst, uczeń klasy 4a

      • Wycieczka do muzeum Azji i Pacyfiku
        • Wycieczka do muzeum Azji i Pacyfiku

        • 24.04.2018

        • 12 kwietnia 2018 roku klasy 3a i 3b razem z wychowawcami: Panią Magdą Chudzik i Panią Iwoną Wikieł oraz Panią Bogusią Szumiał pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Azji i Pacyfiku. Muzeum położone jest w Warszawie przy ulicy Solec 24, podróż do Muzeum nie była długa i trwała około 40 minut.

          Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy dotyczącej gier i zabaw typowych dla Azji i wysp na Pacyfiku, naszym przewodnikiem był pan Tomasz Madej .Pan Tomasz opowiadał o historii gier i o ich roli w życiu. Dowiedzieliśmy się, że w te gry grano na dziedzińcach indyjskich pałaców, w japońskich klasztorach i mongolskich jurtach. Wystawa nosi tytuł „Zabawa z kulturą”.

          Natomiast naszym drugim przewodnikiem była Pani Ewa Soszko – Dziwisińska, która opowiadała o historii rzeźb i religii. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w Indiach ludzie wyznają różne religie: buddyzm, hinduizm, Hare Kryszna.

          Dzieci z Azji lubią wystawiać różne przedstawienia do tego wykorzystują swoje maski dla innych może to być dziwaczne ale w Azji dzieci się świetnie bawią z takimi maskami. images (1).jpg

          Podczas zabawa oczywiście nie może zabraknąć zabawek. W Azji dzieci bawią się: bączkami i woreczkami z ryżem. Tymi zabawkami już od XVII wieku się bawiono.

          Nie mogło zabraknąć konsoli od Nintendo czyli : game boye, konsoli, PC, itp.06.jpg

           

          Na koniec zwiedzania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat konserwacji eksponatów muzealnych. To bardzo interesująca i potrzebna praca, dzięki temu możemy oglądać różne rzeczy.

          Zadowoleni, pełni wrażeń, z pamiątkami wróciliśmy do szkoły. Może kiedyś pojedziemy do Azji J! Bartek Nikoniuk 3a

          Podróż do muzeum trwała bardzo długo, ale w końcu dojechaliśmy. W środku muzeum były dziwne posągi z innych krajów i jeden pocięty na pół obraz. Zapomniałem wspomnieć o tym, że to Muzeum Azjatyckie. Potem gdy przyszedł nasz Pan przewodnik zaprowadził nas do dziwnego pomieszczenia które zawierało różne zabawy i zabawki z Azji. W tym nawet bączki i chińczyk. Pan nam opowiedział o tym, że chińczyk to nie jest oryginalna nazwa tej gry, bo tak naprawdę ona nazywa się "Pachisi". Pan też powiedział, że bączek to nie jest tylko taki dziwny co go się naciska, tylko są też takie co je się nakręca sznurkiem i ten sznurek się ciągnie do siebie. Potem oglądaliśmy właśnie ten pocięty na pół obraz, który przedstawiał: dwa mityczne ptaki, bociany, orły i inne ptaki. Następnie gdy już skończyliśmy oglądać obraz to wszyscy pędzili do sklepiku,  żeby sobie coś kupić. No i wracanie do szkoły. Podróż trwała tyle samo co i przyjazd, no i kiedy już dojechaliśmy to część klasy została odebrana, a część poszła na świetlicę.

          Mateusz Stojek 3a

      • Koncert ku czci Św. Jana Pawła II w rocznicę jego kanonizacji.
        • Koncert ku czci Św. Jana Pawła II w rocznicę jego kanonizacji.

        • 24.04.2018
        • "W niedzielę 22 kwietnia 2018r. odbył się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach uroczysty Koncert ku czci Św. Jana Pawła II w rocznicę jego kanonizacji. W koncercie tym śpiewali chórzyści szkół ząbkowskich, w tym nasi uczniowie oraz soliści, wśród których między innymi mogliśmy usłyszeć śpiewających nauczycieli, w tym p.Irenę Jaszczyk - nauczycielkę muzyki naszej szkoły. Koncert zgromadził liczną publiczność, na czele z burmistrzem miasta Ząbki oraz proboszczem Księdzem Andrzejem Kopczyńskim. Radość i wzruszenie towarzyszyła wszystkim uczestnikom koncertu pod wypływem treści duchowych, ubranych w różnorodne formy muzyczne, miłe i dostępne dla każdego ucha. Koncert zakończył się gromkim aplauzem i bisem.

      • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Zielonce
        • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Zielonce

        • 23.04.2018
        • Miło nam wszystkich poinformować, że w powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Zielonce, nasza uczennica, Zosia Biazik, zajęła pierwsze miejsce. Swym wykonaniem piosenki "I See Fire", przy własnym gitarowym akompaniamencie, zaprosiła widownię do udziału w podróży po Tolkienowskim Śródziemiu przedstawionym w 'Hobbicie'.

          Zosi gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

          Aniela Baranowska

      • Relacja z wycieczki do Muzeum Azji i Pacyfiku
        • Relacja z wycieczki do Muzeum Azji i Pacyfiku

        • 23.04.2018
        •  

          Przyszliśmy do szkoły na 8:00 i mieliśmy dwie pierwsze lekcje. Około godziny 9:00 wyszliśmy przed szkołę. Czekaliśmy około dziesięciu minut, ale autokar nie przyjeżdżał. Wobec tego panie zaprowadziły nas na szkolne podwórko. Na podwórku byliśmy do 10:39. Wtedy panie powiedziały, że autokar przyjechał i wsiedliśmy do niego. Jechaliśmy długo, a gdy wysiedliśmy, przed nami stało muzeum. Weszliśmy do niego i przebraliśmy się. Potem mama jednej koleżanki z III A zaprowadziła nas do sali muzycznej. Było tam dużo instrumentów: membranofony, chordofony, idiofony i derofony. Później poszliśmy coś zjeść. Można było też pójść do sklepiku. Następnie poszliśmy do sali zabaw azjatyckich. Tam pan Tomek pokazywał nam różne azjatyckie gry. Na koniec pan Tomek dał nam książeczki pod tytułem „Zabawa z kulturą”. Następnie wyszliśmy z muzeum i wsiedliśmy do autokaru. Droga powrotna była krótsza niż droga do muzeum. Wycieczka była bardzo ciekawa.

           

          Dominik Jakubowski, klasa III B

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie