• Występ Filharmonii Narodowej - 26.09.2016
        • Występ Filharmonii Narodowej - 26.09.2016

        • 25.01.2018
        • W dzisiejszym muzycznym spotkaniu uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać gorących rytmów flamenco. Na scenie pojawiła się także tancerka wystukująca hiszpańskie rytmy.

          Flamenco od lat fascynuje publicznośc i rozgrzewa serca, pobudzając do tańca, będąc silnym ładunkiem energetycznym. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak kształtowała się muzyka, która tak silnie porusza wyobraźnię. Atrakcyjność koncertu została wzbogacona zmianami strojów oraz użyciem rekwizytów. 

        • Klasa 5b nagrywa słuchowiska

        • 25.01.2018
        • Dnia 7 czerwca 2016r. w ramach lekcji języka polskiego z panią Agatą Werschner klasa 5b przygotowała słuchowiska. Uczniowie najpierw wzięli udział w lekcji przygotowującej ich do tego przedsięwzięcia, a następnie samodzielnie stworzyli scenariusz i nagrali słuchowisko. Wyniki ich pracy mogą Państwo odsłuchać na naszej stronie internetowej.

      • JAMBO AFRYKA! Co oznacza w języku suahili: „Witaj Afryko!”
        • JAMBO AFRYKA! Co oznacza w języku suahili: „Witaj Afryko!”

        • 25.01.2018
        • Dnia 21 września 2016 r. z udziałem klas 3 a, 2 a, 2 b, 1a i 1b odbyły się niezwykłe lekcje - lekcje w rytmie bębnów.

          Dzieci nauczyły się witać jak przystało na afrykańską gościnność. Zapoznały się z bębnami, które towarzyszyły im podczas całej „wyprawy”. Wszyscy uczestnicy zmienili się w radosnych podróżników otwartych na nowe przygody!

          Rewelacyjnie animowane zajęcia prowadzone przez pana Krystiana Tyrańskiego, który od dziewięciu lat prowadzi Szkołę Muzyki Bębnów dla Dzieci – Rytmiczna Radość, zamieniły się w  fascynującą przygodę, podczas której dzieci odkryły świat porywającej muzyki bębnów, pięknej przyrody, dzikich zwierząt i ponadczasowych wartości. (Elżbieta Mościcka, wychowawczyni kl. 3a)

      • Certyfikat udziału w kampanii społecznej - Ja czytam!
        • Certyfikat udziału w kampanii społecznej - Ja czytam!

        • 25.01.2018
        • Pragnę poinformować, iż nasza szkoła uzyskała Certyfikat udziału w kampanii społecznej -  Ja czytam! Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Ja czytam! to kampania społeczna, której celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.  W naszej szkole udział w tym projekcie wzięli uczniowie klas II gimnazjum, którzy aktywnie uczestniczyli w Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym  prowadzonym przez  p. Anetę Wiercińską.

          Najaktywniejsi uczniowie to:  Julia Mioduszewska, Zuzanna Staniszewska, Klaudia Burs, Helena Król, Konrad Zbański, Kamil Mikiel.

          Dziękuję Wam Kochani Uczniowie za owocnie spędzony czas oraz niezapomniane emocje.

                                                                                                                                                      Aneta Wiercińska

      • Dzień Rodziny i Dzień Patrona w Szkole Katolickiej
        • Dzień Rodziny i Dzień Patrona w Szkole Katolickiej

        • 25.01.2018
        • I znów w sobotni dzień zaświeciło słońce i można było rozpocząć wyczekiwany Dzień Rodziny w Szkole Katolickiej. O godzinie 9:00 rozpoczęła się Msza święta, a po niej wszyscy udali się na przedstawienie inspirowane twórczością Księdza Jana Twardowskiego, przygotowane przez panią Magdę Chudzik i Wiolettę Winogrodzką wraz z klasami drugiemi Szkoły Podstawowej. Po tych wzruszających występach wszyscy udali się do plac przy plebanii, gdzie czekał już na nie pokaz walki bokserskiej przygotowany przez profesjonalistów pod wodzą taty jednej z naszych uczennic, pana Huberta Migaczewa.

          Dzieci mogły ponadto wziąć udział w rozmaitych aktywnościach. Można było malować, lepić, stawić czoła grze w rzutki czy spróbować swoich sił w rzucie jajkiem. Interesujące były też stanowiska przyrodnicze czy chemiczne, a także turniej gier planszowych. Za każdą konkurencję można było otrzymać stempelek, a po zebraniu kilku odebrać drobną nagrodę. Nie zabrakło też stanowisk z farbami do malowania buziek czy plenerowego fryzjera. A dla rodziców? Konkurs ciast, w którym zwyciężczynią została mama jednej z uczennic z klasy 5b. Ogromną frajdę sprawiło obecnym na pikniku dzieciakom pojawienie się radiowozu policyjnego – podziękowania należą się tacie jednej z uczennic z klasy 2c. Nie mniejsze kolejki pojawiły się przed stoiskiem z pizzą czy z loterią fantową. Takie festyny są dobrą okazją do tego, by nasze szkolne rodziny mogły spotkać się, porozmawiać, wymienić doświadczeniami i chwilkę odpocząć od codziennych zajęć. (ZPSK)

      • Wycieczka do szpitala kl. 6a
        • Wycieczka do szpitala kl. 6a

        • 25.01.2018
        • Dnia 31.06 16 klasa 6a z p. Kasią Czyż była na wycieczce w szpitalu. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda praca lekarz w wielkim szpitalu oraz co to jest analityka i diagnostyka szpitalna. Naszym przewodnikiem był Pan doktor E. Jędrzejewski – tata naszej koleżanki z klasy.

          Mogliśmy pracować mikromanipulatorami pod kontrolą kamery, tak jak robi to lekarz w ciele pacjenta podczas operacji. Oczywiście nie był to pacjent, tylko specjalne urządzenie do ćwiczeń dla przyszłych chirurgów. To było bardzo trudne. Dzięki takiej technice można robić operację przez bardzo małą dziurkę w ciele. Zobaczyliśmy, jak wygląda badanie tomograficzne. Trójwymiarowe i kolorowe zdjęcia klatki piersiowej z sercem robiły wrażenie. Byliśmy też u lekarza ortopedy, który zagipsował rękę Bartka. Podglądaliśmy też pracę lekarzy na sali operacyjne. Musieliśmy ubrać się w specjalne zielone fartuchy. Potem Pan doktor Jędrzejewski opowiadał o pracy lekarza chirurga.Wycieczka była pełna zaskakujących wrażeń. Niezwykła. Takie rzeczy można obejrzeć  tylko w telewizji, a tu wszystko na żywo. Na pewno ją zapamiętamy.

      • Biedronki Księdza Jana w Szkole Katolickiej
        • Biedronki Księdza Jana w Szkole Katolickiej

        • 25.01.2018
        • Szkoła Katolicka hucznie obchodziła czas urodzin swego patrona - Księdza Jana Twardowskiego. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły, a cała szkoła podstawowa została zmobilizowana do wykonania biedronkowej maskotki. Konkurs na biedronkę zorganizował samorząd uczniowski gimnazjum wraz z panią Anną Kudlek.

          Szalona liczba biedronek od wtorku cieszyła oczy wszystkich przybywających do naszej szkoły. Maskotki zostały sprzedane w czasie sobotniego Dnia Rodziny na aukcji. Z zebranych pieniędzy szkoła zakupi sprzęt potrzebny do instalacji radiowęzła, o którym marzą uczniowie samorządu uczniowskiego. (ZPSK)

      • Majsterkowo-malowanie na szkle.
        • Majsterkowo-malowanie na szkle.

        • 25.01.2018
        • 3 czerwca klasa 3 b udała się na warsztaty plastyczne do Castoramy.  Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci  starannie wykonały pracę. Powstały kolorowe obrazki malowane na szkle.  Czekając na wyschniecie farb odbyła lekcja dotycząca dbania o środowisko naturalne. Uczniowie przypomnieli sobie jak segregować śmieci i jak wykorzystać niepotrzebne już materiały robiąc z nich użyteczne rzeczy. Bardzo interesującym momentem było również zwiedzanie sklepu i pomieszczeń przeznaczonych dla pracowników i dyrektorów.

          Byliśmy w sali konferencyjnej, gdzie odbywają się szkolenia dla pracowników. „Zwykli klienci ‘’ nie mają możliwości wchodzenia do tych pomieszczeń. Podczas wędrówki po sklepie pani opowiadała o pracy na różnych działach. Oglądaliśmy przycinanie drewna. Mogliśmy także zobaczyć, jak za pomocą wózka widłowego wkładany jest towar na bardzo wysokie półki.Na koniec zajęć był podsumowujący konkurs z wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Wszyscy wykazali się wiedzą i  zdobyli złote medale! Pani zapakowała obrazki i wręczyła nam je na pamiątkę dodając wiele niespodzianek.To była udana wycieczka! Dzieci w drodze powrotnej pytały czy uda się zorganizować podobne zajęcia jeszcze w tym roku szkolnym.

      • Fascynujący świat owadów…
        • Fascynujący świat owadów…

        • 25.01.2018
        • Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Lachowicz (mamy trójki dzieci naszej szkoły) klasy 1b, 2b i 3b  mogły uczestniczyć w  ciekawych zajęciach o owadach.

          Lekcje poprowadziła Pani  doktor Ewa Puchalska z Katedry Entomologii Stosowanej Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.To była dla nas prawdziwa lekcja przyrodnicza. Poznaliśmy świat owadów. Dowiedzieliśmy się jak widzą, słyszą i czują, a także jakie sztuczki wykorzystują by wygrać wyścig ewolucyjny. Na tych zajęciach została również pogłębiona nasza wiedza na temat kleszczy.  Wiemy już co zrobić by ich uniknąć i jak się ich pozbyć, gdy nas zaatakują. Mogliśmy je nawet oglądać co było dodatkową atrakcją.Poniżej relacje uczniów.Zajęcia przyrodnicze podobały mi się, ponieważ dużo dowiedziałam się na temat kleszczy, owadów i pajęczaków. Najbardziej zaskoczyło mnie to jak pani wyjęła prawdziwe szerszenie. Po tej lekcji wiem, jak bezpiecznie wyciągnąć kleszcza. ( Weronika Stojek klasa 3b)Zajęcia podobały mi się, ponieważ  dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o owadach. Na początku pani powiedziała czym się zajmuje. Potem opowiadała o kleszczach, oraz o miejscach gdzie można je spotkać. Opowiedziała nam również jak widzi ważka. Na końcu zajęć mogliśmy obejrzeć karaluchy i szarańcze. ( Michał Komorowski klasa 3b)W czwartek 12 maja mieliśmy zajęcia o robakach. Lekcja była ciekawa, ponieważ oglądaliśmy żywą szarańczę, karaluchy i skórę ptasznika. Interesująca była prezentacja, którą przygotowała pani. Najbardziej podobało mi się to, że można było zobaczyć na żywo kleszcze zatopione w alkoholu.                  ( Krzysztof Abramowicz klasa 3b )Warsztaty przyrodnicze bardzo mi się podobały. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Najbardziej interesujące było to jak pani Ewa mówiła o kleszczach.  Podobało mi się też dotykanie karaluchów z Madagaskaru. ( Mateusz Lachowicz klasa 3b)

      • Zajęcia florystyczne- kreatywny upominek dla rodziców z okazji zbliżających się ich świąt.
        • Zajęcia florystyczne- kreatywny upominek dla rodziców z okazji zbliżających się ich świąt.

        • 25.01.2018
        • 19 maja na zajęcia do klas trzecich została zaproszona Pani Maja Majewska-Sadowska-florystka, która przeprowadziła ciekawe zajęcia i warsztaty dotyczące roślin. Motywem przewodnim był bambus. Pod jej kierunkiem powstały piękne kompozycje z tej rośliny-wspaniałe upominki dla rodziców.

           

          Poniżej relacje dzieci dotyczące zajęć.


          19 maja na lekcji przyszła do nas pani, która przeprowadziła zajęcia o roślinach. Dowiedzieliśmy się dużo o bambusie i o jego zastosowaniu. Robiliśmy również kompozycję z różnych roślin dla rodziców. Bardzo podobały mi się te zajęcia. Mam nadzieję, że będzie więcej takich lekcji.  (Marysia Konert klasa 3b)


          Zajęcia były interesujące. Dowiedziałam się, że bambus rośnie przez dobę 100cm. Zdziwiło mnie to, że ta roślina jest jadalna.  Zrobiliśmy sztuczną kompozycję z bambusa. Właśnie to według mnie było najciekawsze. (Ewa Dudek klasa 3b)


          Ta lekcja podobała mi się, ponieważ lubię wykonywać kreatywne rzeczy. Robiliśmy sztuczną kompozycję z bambusów, roślin, mchu, biedronek i owoców. Dowiedziałam się, że bambus to trawa i, że jest w środku pusty. Chciałabym mieć więcej takich kreatywnych zajęć. ( Kornelia Fietko klasa 3b )

      • KONKURS – NAJSMACZNIEJSZE CIASTO w ZPSK w Ząbkach w 2016 r
        • KONKURS – NAJSMACZNIEJSZE CIASTO w ZPSK w Ząbkach w 2016 r

        • 25.01.2018
        •  

          W Dniu Patrona i Rodziny 4 czerwca 2016

           

          Zasady konkursu:

          1. Każda klasa może przynieść max 2 ciasta.
          2. Ciasto od spodu musi być podpisane: klasa, nazwa ciasta, imię i nazwisko osoby przygotowującej.
          3. Przyjmowane będą tylko ciasta na tacach i pokrojone!!!
          4. Ciasto należy przynieść do stoiska w dniu konkursu po mszy świętej (4.06. 2016r, ok. godz.10:00)

          Jury:

          Komisja w składzie: Siostra, Ksiądz, przedstawiciel Samorządu Szkolnego i Rady Rodziców dokonają wyboru najsmaczniejszego ciasta oceniając:

          - walory smakowe- estetykę przygotowania oraz sposób dekoracji ciasta- SUBIEKTYWNE odczucia członków komisji po degustacji.

           

          Nagroda:


           

          Zaproszenie na lody dla całej klasy, której ciasto wygrało.

           

          Rada Rodziców ZPSK w Ząbkach

      • Wyprawa 6b na Pragę
        • Wyprawa 6b na Pragę

        • 25.01.2018
        • Dnia 24 maja 2016 roku klasa VIb razem z panią Agatą Werschner pojechała  pociągiem PKP do Warszawy. Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 9:00, skąd razem z Panią poszliśmy na dworzec kolejowy w Ząbkach. Tam musieliśmy poczekać na pociąg 20 minut, ale wszyscy byli tak podekscytowani na myśl o przejażdżce, że nie zauważyli kiedy ten czas minął. W końcu po 15 minutach jazdy dojechaliśmy na dworzec Warszawa Wileńska.

          W czasie drogi do Muzeum Warszawskiej Pragi Pani wprowadziła nas w historię tej dzielnicy. Po drodze zwiedziliśmy część Bazaru Różyckiego. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy zobaczyli Aniołka Praskiego, ale Pani wyjaśniła nam, że takie aniołki są rozsiane po całej Pradze. Kiedy doszliśmy do muzeum, Pani poszła do kasy po bilety. Następnie każdy dostał elektroniczny przewodnik po muzeum i rozpoczęło się zwiedzanie. W pierwszej sali była ogromna makieta XVII-wiecznej Pragi, a w następnej przedstawiono całą historię Warszawy-Pragi. Jednak najbardziej zaskakujące było kolejne pomieszczenie, którego sufit był zrobiony ze szkła ,a siedzenia miały kształt i kolor odłamków skalnych. W tej sali można było wysłuchać różnych wypowiedzi rodowitych mieszkańców Pragi. Po tej wędrówce w czasie wyszliśmy na taras widokowy, z którego rozciągał się widok na Bazar Różyckiego. Na koniec przeszliśmy do sali, gdzie była wystawa starych zabawek oraz duża multimedialna mapa Pragi. To niestety była już ostatnia sala. Pełni wrażeń i ogromnej wiedzy na temat prawobrzeżnej Warszawy podziękowaliśmy pracownikom muzeum i poszliśmy na spacer praskimi uliczkami – zobaczyliśmy mural upamiętniający bohaterów „Kamieni na szaniec” oraz ciekawy pomnik Kościuszkowców. Na koniec udaliśmy się do kawiarni, by chwilę ochłonąć. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się wieloma pozytywnymi wrażeniami na temat wycieczki. Nie mogę się doczekać następnej takiej wycieczki, bardzo podobał mi się dojazd pociągiem i sposób, w jaki zwiedzaliśmy muzeum. Okazało się, że tak niepozornie wyglądająca dzielnica Warszawy kryje w sobie tyle tajemnic. (Paweł Lipiński, 6b)

      • Albion - Finał powiatowego konkursu
        • Albion - Finał powiatowego konkursu

        • 25.01.2018
        • W piątek 20 maja w Wołominie braliśmy udział w uroczystości wręczenia nagród finalistom powiatowego konkursu j. angielskiego "Albion". Po raz już kolejny nasi uczniowie zajęli wysokie pozycje i mieli okazję dzielić radość z najlepszymi. Serdecznie gratulujemy gimnazjalistom: Kubie Sosnówce z kl. 3a oraz Julce Mioduszewskiej z kl. 2a oraz uczniom szkoły podstawowej : Natalce Paciorek z kl. 3a oraz Tomkowi Nikoniukowi z kl. 6b. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

          Aniela Baranowska

      • Wycieczka „Śladami księdza Jana Twardowskiego”
        • Wycieczka „Śladami księdza Jana Twardowskiego”

        • 25.01.2018
        • W dniach 16 i 17 maja 2016 roku. klasy 5b i 6a oraz 4 i 5a dzięki zorganizowaniu wyjazdu przez p. Joannę Radoń wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę pt. „Śladami księdza Jana Twardowskiego”, patrona naszej szkoły

          Ksiądz Twardowski mieszkał na Krakowskim Przedmieściu przy kościele Sióstr Wizytek i właśnie tam się udaliśmy. Przepiękny kościół, w którym organistą był F. Chopin. To właśnie tu w kościele Sióstr Wizytek nasz patron pełnił posługę kapłana i to właśnie tu spędził ponad połowę lat swego życia.Oprowadzał nas przyjaciel księdza, pan Tadeusz Olszewski, który obecnie pełni rolę organisty w tej świątyni, a przez długie lata związany był z księdzem Twardowskim, mówił, że aż pół wieku.Gdy weszliśmy do świątyni od razu przy wejściu zobaczyliśmy marmurowy klęcznik, który został wykonany na pamiątkę tej niezwykłej posługi kapłana i poety. Na klęczniku został wyryty jego ostatni wiersz napisany przed śmiercią i obok wiersza jest przyczepiona malutka biedronka. Widzieliśmy konfesjonał, w którym spowiadał kapłan, widzieliśmy piękny ołtarz przy, którym ksiądz Jan odprawiał Mszę świętą i głosił homilie. Z uwagi na fakt, iż przy kościele znajduje się klasztor kontemplacyjny zakonu sióstr wizytek, to widzieliśmy specjalne miejsce przy ołtarzu, gdzie siostry przyjmują komunię świętą.Niezapomniane wrażenie pozostawiło odwiedzenie bardzo skromnego mieszkania kapłana, w którym od razu łatwo można było skojarzyć wyposażenie z tematyką wierszy. To co rzucało się w oczy, to niezliczone ilości biedronek, nawet na obrusie są wyhaftowane biedronki. W pokoiku księdza Jana stoi oczywiście drewniany krzyż i jest też mnóstwo aniołów.W pokoju jest piec węglowy, który jest jak „pamiętnik”, bo na kaflach znajdują się podpisy gości poety. Pan Tadeusz, który nas oprowadzał mówił, że ksiądz Jan bardzo lubił dzieci. W pamięci utkwił mi napis na kaflu „dla księdza-dziadka”. Przy łóżku leżą długopisy i kolorowe karteczki, a pod nim stoją buty. Pan Tadeusz mówił, że od śmierci księdza Jana wnętrze pokoju nie zostało zmienione.W podzięce panu Tadeuszowi Olszewskiemu za oprowadzenie i przekazanie informacji o naszym patronie zaśpiewaliśmy hymn szkoły pod modrzewiem , gdzie ksiądz poeta tworzył wiersze i przyjmował gości. Daliśmy także podziękowania, które będą powieszine w pokoju ks. Jana .Później wyszliśmy na skwer nieopodal kościoła, który nosi imię księdza Jana Twardowskiego, gdzie stoi ławeczka, na której miał zwyczaj przysiadywać ksiądz Jan. Po dotknięciu ławeczki można było usłyszeć wiersze poety.Póżniej dotarliśmy do Świątyni Opatrzności Bożej, miejsca spoczynku patrona naszej szkoły. Imponująca budowla zrobiła na nas ogromne wrażenie. Podczas zwiedzania pan przewodnik w wyczerpujący sposób opowiedziała o jej historii.Jest elementem składowym kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zawiera się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Panteon Wielkich Polaków oraz Aleja Darczyńców.  Kościół zaprojektowany został na planie krzyża greckiego, z czterema wejściami, zwieńczony miedzianą kopułą z krzyżem. W Panteonie Wielkich Polaków znajduje się grobowiec księdza Jana Twardowskiego, przy którym zatrzymaliśmy się na chwilę modlitwy i refleksji. Wycieczka przybliżyła nam postać patrona naszej szkoły. Uważamy, że każdy uczeń powinien poznać miejsce życia i pracy ks. Jana Twardowskiego.J D

      • Akcja charytatywna dla Domu Małego Dziecka zakończona!
        • Akcja charytatywna dla Domu Małego Dziecka zakończona!

        • 25.01.2018
        • Samorząd uczniowski gimnazjum wraz z panią Anną Kudlek i Magdaleną Chudzik podjęły się organizacji akcji charytatywnej "Drzewo życzliwości". Z drzewa każdy mógł wylosować imię jednego dziecka z Domu Małego Dziecka w Warszawie i ofiarować mu mały prezent.

          Prezenty przygotowane przez naszą społeczność szkolną przeszły wszelkie nasze oczekiwania! Dziś odbył się finał akcji, a zatem wszystkie przygotowane upominki (zabawki, środki czystości, ubranka) zostały zawiezione do Domu Małego Dziecka przy ul. Międzyparkowej 5 w Warszawie. Nie zmieściliśmy wszystkiego do jednego samochodu combi, więc musieliśmy pojechać w dwa samochody. Prezenty były wspaniałe. Pani Dyrektor pozwoliła nam przekazać upominki najstarszej grupie czterolatków. Reszta zostanie rozdana w czasie obchodów Dnia Dziecka. Nie moglismy niestety robić zdjęć dzieciom, ale poniżej kilka fotografii z dzisiejszego dostarczenia paczek. (ZPSK) 

      • Świetlicowi budowniczy
        • Świetlicowi budowniczy

        • 25.01.2018
        • Dzieci podczas pobytu na świetlicy wykazują dużą kreatywność w budowaniu różnych obiektów: dróg, mostów, hoteli, garaży  z różnych rodzajów klocków małych i dużych. Potrafią pracować w zespołach tworząc coraz bardziej zaawansowane budowle.

          W dniu 20 maja z inicjatywy pani Agnieszki Jaszczak grupa dzieci z klas drugich została nagrodzona za najciekawszą budowlę z klocków. Był to hotel „Korona”.Oto lista szczęśliwców:Amanda GodlewskaJolanta GromekAgata Lubas

          Nelly Rek

          Mikołaj Korda 

          Łukasz Sasin

          Antoni Sawicki

          Jakub Staniszewski

          Maksymilian Świst

      • Występ Filharmonii Narodowej w naszej szkole
        • Występ Filharmonii Narodowej w naszej szkole

        • 25.01.2018
        • Dnia 23.05 w naszej szkole znów zawitał zespół Filharmonii Narodowej. Tym razem uczniowie mogli uczestniczyć w spektaklu operowym. Wszystkim bardzo spodobał się ten niecodzienny występ. (ZPSK)

      • XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Karola Wojtyły
        • XI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Karola Wojtyły

        • 25.01.2018
        • Powiatowy Finał Konkursu odbył się 18 maja 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce. 

          Patronat nad konkursem objęli: 

          Biskup Diecezjalny Diecezji Warszawsko-Praskiej Abp Henryk Hoser (patronat honorowy),  Starosta Wołomiński – Kazimierz Rakowski, Burmistrz Miasta Kobyłka - Robert Roguski, Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Kobyłce - Ks. Dziekan Jan Andrzejewski 

           

          WYRÓŻNIENIE  w tym konkursie otrzymała Weronika Wieczorkowska 

          z klasy II A naszego gimnazjum.

                                         Gratuluję!

                        Aneta Wiercińska 

      • Wzruszający występ białoruskiego zespołu Vies Bonum dla naszych uczniów
        • Wzruszający występ białoruskiego zespołu Vies Bonum dla naszych uczniów

        • 25.01.2018
        • Dnia 20.05 podczas uroczystej Mszy świętej zorganizowanej z okazji imienin Księdza Proboszcza Andrzeja Kopczyńskiego, wystąpił gościnnie białoruski zespół wokalny Vies Bonum, który ubogacił dzisiejszą uroczystość poruszającą muzyką. Zespół pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Ich przyjazd zorganizowała pani Katarzyna Czyż – nauczycielka biologii. Zespół w całości składa się z trzech  wokalistów (tenor, baryton i bas) oraz z instrumentalisty (skrzypce).

          Ich głosy są przejmujące, poruszają. Wielogłosowy śpiew w mistrzowskim wykonaniu spodobał się wszystkim przybyłym. Zespół koncertował już w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, ale w Ząbkach gości po raz pierwszy. Po Mszy św. zorganizowana została konferencja dla uczniów naszej szkoły. Młodzież mogła zadawać pytania, zakupić płyty, a na koniec usłyszeć jeszcze jeden utwór zespołu, tym razem w ludowej aranżacji. Śpiew młodych muzyków będzie można jeszcze usłyszeć w czasie niedzielnych Mszy św. w Kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach w niedzielę 22.05., na które zapraszamy. (ZPSK)

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie