• Wystawa ceramiki na szkolnym korytarzu
        • Wystawa ceramiki na szkolnym korytarzu

        • 24.01.2018
        • Zajęcia ceramiczne prowadzone w naszej szkole przez panią Wandę Wolf, od samego początku są bardzo popularne wśród uczniów. Dzieci co tydzień pracują nad nowymi pracami.

          Najpierw lepią swoje małe dzieła, potem je malują, a następnie są one wypalane w specjalnym piecu ceramicznym. Teraz pani Wanda zorganizowała wystawę wiosennych ptaszków na szkolnym hallu. Zapraszamy do oglądania prac naszych dzieci. (ALW)

      • Wycieczka szkolna do Łazienek.
        • Wycieczka szkolna do Łazienek.

        • 24.01.2018
        • Dnia 9 lutego (czwartek) pojechałem wraz z klasą na wycieczkę szkolną do Łazienek. Na początku naszej wycieczki zwiedziliśmy Pałac na Wyspie. Oglądaliśmy wspaniałe galerie obrazów oraz piękną architekturę klasycystyczną. Po zwiedzeniu pałacu króla Stanisława Poniatowskiego poszliśmy przez park, oglądając przy okazji małą wiewiórkę, którą poczęstowałem orzeszkiem, do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

          Na początku zwiedziliśmy powozownię wraz z panią Katarzyną (naszą przewodniczką). Opowiedziała nam o dawnych powozach konnych i pokazała nam wiele pięknych dorożek i powozów oraz końskie siodła. Potem zwiedziliśmy Muzeum Łowiectwa, w którym obejrzeliśmy dużo okazów zwierząt z całego świata. Widzieliśmy również okazy ptaków i ssaków Polski. Na końcu zwiedziliśmy wystawę czasową o polskich powozach i dyliżansach konnych. Potem zaś pojechaliśmy do KFC w Ząbkach i tam zjedliśmy obiad.
          Do szkoły zaś wróciliśmy pieszo. Bardzo podobała mi się ta wycieczka do Łazienek, ponieważ zwiedziłem ciekawe muzea i pospacerowałem po Parku Łazienkowskim.

          Karol M. Jakubowski

      • Mały Uniwersytet Muzyczny
        • Mały Uniwersytet Muzyczny

        • 24.01.2018
        • 07 lutego 2017r. klasy 2A i 2B SP wraz z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Uniwersytetu Muzycznego  im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Korzystając z okazji, że Uniwersytet mieści się  w samym sercu Warszawy postanowiliśmy (nie zważając na mróz i opady śniegu )odwiedzić  ciekawe miejsca znajdujące w pobliżu UMFC.

          I Tak to najpierw Pani Irenka Jaszczyk zaprowadziła nas do Kościoła Świętego Krzyża i pokazała miejsce, gdzie spoczywa serce samego mistrza Fryderyka Chopina.  Następnie ruszyliśmy w stronę Uniwersytetu , gdzie po drodze mijaliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, Muzeum Fryderyka Chopina , a nawet księżniczkę zaklętą w Złotą Kaczkę.

          Na Uniwersytecie zajęliśmy miejsca w sali koncertowej i po chwili przywitał dzieci sam rektor uczelni prof. zw. dr  hab. Klaudiusz Baran. Koncert poprowadził aktor, który wcielił się w postać  Fryderyka Chopina i z poczuciem humoru uczył zebranych młodych widzów,  jak należy właściwe zachowywać się na koncertach muzyki poważnej. Muzycy grali na saksofonie sopranowym , altowym i barytonowym  oraz na fortepianie melodie do bajek Jana Brzechwy. Po Koncercie mieliśmy okazję zwiedzić Uniwersytet i jego wydziały, m. in. Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca oraz Wydział Fortepianu, Klawesynu i Organów . Dzięki wizycie na Uniwersytecie Muzycznym  im .Fryderyka Chopina mieliśmy okazję nie tylko posłuchać  muzyki ,ale także  zobaczyć jak i gdzie uczą się przyszli kompozytorzy, muzycy, dźwiękowcy, a nawet tancerze.

      • Dzień Babci i Dziadka w Szkole Katolickiej
        • Dzień Babci i Dziadka w Szkole Katolickiej

        • 24.01.2018
        • Od rana w Szkole Katolickiej uroczyste zamieszanie – najmłodsi uczniowie goszczą dziś w swoich klasach bardzo ważnych gości – Babcie i Dziadków. O ósmej wszyscy zaproszeni zostali na Mszę świętą, w czasie której kazanie wygłosił Ksiądz Proboszcz Andrzej Kopczyński.

          Następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasy drugie wraz z wychowawczyniami – panią Iwonę Wikieł i panią Agnieszkę Czekalską, a także panią Irenę Jaszczyk. Uczniowie przebrani za Anioły wprowadzili widzów w znakomity nastrój. Ogromny aplauz wzbudził występ chłopców, którzy tańczyli  w melonikach w stylu „Vabank”. Po spektaklu wszyscy udali się do swych sal, w których wychowawcy wraz z dziećmi przygotowali różne niespodzianki.  (ALW)

      • Wycieczka do Pałacu Króla Jana II w Wilanowie
        • Wycieczka do Pałacu Króla Jana II w Wilanowie

        • 24.01.2018
        • Dnia 13 marca 2017r. klasa 3 c i 3 b wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Na wstępie dowiedziały się, co kryje się pod pojęciem „kuchnia staropolska”, poznały smaki, tradycje i zwyczaje kulinarne królewskiej rodziny.

          Następnie pod okiem profesjonalistów samodzielnie przygotowały rosół z domowym makaronem i leguminę z jabłkami według XVII wiecznych przepisów.

          Na koniec była wspólna uczta, podczas której każdy ze smakiem zjadł samodzielnie przygotowane potrawy.

          Wycieczka była bardzo udana, dzieci podsumowały : „drugi raz byliśmy w Muzeum Króla Jana III i drugi raz było super".

          Wioletta Winogrodzka

        • WPROWADZENIE PROGRAMOWANIA OD NAJMŁODSZYCH LAT

        • 24.01.2018
        • We wrześniu 2016r. nasza szkoła została włączona do udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

          Celem pilotażu jest wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania.

          • WPROWADZENIE PROGRAMOWANIA OD NAJMŁODSZYCH LAT
          • WERYFIKACJA ZAPISÓW NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

          Pilotaż ma formę innowacji pedagogicznej.

          W szczególności celem pilotażu jest:

          • Przetestowanie dostępnych rozwiązań służących nauce programowania, w tym programów nauczania opartych na projekcie podstawy programowej oraz rekomendowanie do powszechnego wdrożenia skutecznych metod i technik kształcenia i samokształcenia uczniów i nauczycieli,
          • Uruchomienie różnorodnych form wsparcia nauczycieli informatyki i edukacji wczesnoszkolnej, umożliwiających samokształcenie, kształcenie wzajemne oraz inne formy doskonalenia zawodowego.

          W naszej szkole taki pilotaż przybiera formę zajęć informatycznych z zakresu programowania w oparciu o środowisko Scratch. Zajęcia prowadzone są w jednej klasie edukacji wczesnoszkolnej i jednej klasie z kolejnego etapu edukacyjnego.

          Korzyści z wprowadzenia nauki programowania do szkół od najmłodszych lat?

          KSZTAŁCENIE:

          • KREATYWNOŚCI
          • ZDOLNOŚCI DO REALIZACJI INNOWACJI,
          • UMIEJĘTNOŚCI OPTYMALIZACJI DZIAŁAŃ

          Kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji oraz programowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera przynosi również korzyści zarówno w nauce innych przedmiotów, jak i w wielu aktywnościach życiowych. W przyszłości może przyczynić się do rozwoju kreatywności i działań innowacyjnych w wielu dziedzinach, poczynając od optymalizacji procesu przetwarzania informacji aż po tworzenie nowych produktów zapewniających efektywność i niezawodność działania.

      • NOC BIOLOGÓW na Wydziale Biologii na UW
        • NOC BIOLOGÓW na Wydziale Biologii na UW

        • 24.01.2018
        • W piątek 13 stycznia 2017 r. od g. 18.30 pięćdziesięciu uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w 6-tej edycji Nocy Biologów zorganizowanej przez Wydział Biologii na Uniwersytecie Warszawskim. Nasza szkoła z p. Katarzyną Czyż  była tam już szósty raz.

          W tym roku po raz pierwszy, połowa wykładów odbywała się w budynku Wydziału Biologii, a druga połowa w Aulach Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Oba budynki bezpośrednio ze sobą sąsiadowały, więc mogliśmy korzystać zarówno z wykładów, warsztatów w laboratoriach, a także obejrzeć ciekawe stoiska z pokazami i wystawy.

          Każdy z uczestników wchodząc na Wydział Biologii otrzymał folder z listą wykładów i warsztatów oraz naklejkę „Noc biologów”. Spotkaliśmy też absolwentów naszej szkoły.

          Mogliśmy wybrać i wysłuchać kilku z 50 wygłaszanych w ten wieczór wykładów.

          Ja wzięłam udział 4 wykładach:

          1. „Czy grozi nam plaga kleszczy?”, który prowadziła dr hab, prof. UW Anna Bajer. W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na boreliozę. Dowiedzieliśmy się, co jest przyczyną plagi kleszczy przenoszących tę groźną chorobę.
          2. „Skąd wiedzą dokąd lecą? O wielkich migracjach motyli, poszukiwaniu pokarmu przez szarańczę i codziennym trudzie pszczół”, który bardzo ciekawie poprowadził dr hab. Piotr Bębas. Precyzja, z jaką te trzy rodzaje owadów odbywają wędrówki jest niesłychana. Na wykładzie poznaliśmy tajniki ich zachowań i mechanizmy, które pozwalają im na dokładną orientację w przestrzeni.
          3. „Niebezpieczne związki: człowiek i narkotyki”, prowadziła dr hab. Katarzyna Winiarska. Tematyka wykładu zgromadziła tłum słuchaczy :) Wykład opowiadał trwającą tysiące lat historię użytkowania substancji psychoaktywnych.
          4. „Marchewką i kijem, czyli o różnym wykorzystaniu roślin baldaszkowatych”, przedstawił prof. dr hab. Krzysztof Spalik.

          Do rodziny baldaszkowatych należy wiele warzyw, takich jak marchew, pietruszka, seler, pasternak, oraz przypraw, jak kolendra, kmin, kminek, anyż, lubczyk. Historia ich uprawy oraz wykorzystania dzikich roślin z tej rodziny splata się kulturą, a niekiedy i polityką.

          Tegoroczna Noc Biologów była atrakcją dla wszystkich zwiedzających, w szczególności tych, którzy pasjonują się biologią, chemią czy fizyką, ale też interesujących się zdrowiem i medycyną.
          Impreza zgromadziła gimnazjalistów, licealistów i studentów, ale także rodziców z dziećmi.
          Każdy znalazł tam coś dla siebie.
          Już za  rok  kolejna Noc Biologów : ) Hura! Na pewno będziemy tam.

           

          Natalia Sapińska, klasa II GIM

      • Orchidea 2017 - Wystawa storczyków
        • Orchidea 2017 - Wystawa storczyków

        • 24.01.2018
        • Dnia 4 marca 2017r. o godzinie 14.00 uczniowie gimnazjum z naszej szkoły, wraz z p. Katarzyną Czyż, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Wystawie Storczyków „Orchidea 2017” przy ulicy Dobrej 56 /66 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
          Mogliśmy zobaczyć wyjątkowe, niespotykane rodzaje storczyków o niezwykłym wyglądzie. Były one różnej wielkości, niektóre z nich osiągały wielkość zapałki. Mogliśmy również uczestniczyć w wykładzie.

          Każdy mógł zadawać pytania, które były dokładnie omówione, a także dowiedzieć się wszystkiego na temat ich hodowania i pielęgnacji. Słuchając, dowiedziałam się, że lepiej storczyki hodować jest w przezroczystej doniczce niż w zwykłej, ponieważ wytwarzają one o 20% więcej fotosyntezy. Miłośnicy kwiatów mogli również zakupić akcesoria do uprawy storczyka oraz okazałe orchidee, by upiększyć wystrój swojego mieszkania. Były też piękne, artystyczne kompozycje kwiatowe wystawione do konkursu oraz hodowle storczyków i innych  roślin w szklanych naczyniach i terariach.

               Bardzo jestem zadowolona, że mogłam tam być i uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dowiedziałam się wielu interesujących informacji o tych kwiatach.

          Julia Mikiel kl. 1a Gim.

      • Bal Karnawałowy dla Gimnazjum
        • Bal Karnawałowy dla Gimnazjum

        • 24.01.2018
        • Dnia 9.02.2017, tuż przed feriami, w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – odbył się I Bal Karnawałowy dla Gimnazjum. Zorganizował go nasz szkolny wolontariat, którego opiekunem jest pani Joanna Radoń. Sala została przez nich pięknie przystrojona kolorowymi balonami. Wcześniej rozprowadzane były zaproszenia, zgłosiło się około sześćdziesięciu osób.

          Oczywiście nie mogło zabraknąć pani Katarzyny Czyż i pana Daniela Kołodziejczyka oraz niezastąpionego wodzireja Adama Czyża. Przed wejściem na salę stała ochrona sprawdzająca zaproszenia. Można też było zaprezentować się w przebraniu i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Natępnie Siostra Dyrektor uroczyście zainicjowała Bal. Taniec rozpoczeliśmy tradycyjnymi nutami Makareny. Rozkręcona młodzież bawiła się wspaniale. Wszyscy tańczyli również w takt Belgijki, nawet dołączył się ksiądz Dawid. Zmęczeni tańcem mogli nieco odsapnąć przy stole z poczęstunkiem. Pod koniec jury rozstrzygnęło Konkurs na Króla i Królową Balu. Brany pod uwagę był wkład własny w przebranie, pomysłowość, dobry humor oraz aktywość w tańcu podczas zabawy. Początkowo zwyciężyć miały tylko dwie osoby, ale wszyscy tak dobrze się bawili, że nie sposób było nie wyróżnić kilku osób więcej. Księciem i Księżniczką zostali Kamil Mikiel i Julia Mioduszewska z kl. 3A. Królem i Królową Balu zostali Tomasz Nikoniuk z kl. 1A oraz Maria Radoń z kl. 3B. Pani Joanna ukoronowała zwycięzców i wręczyła im nagrody. Musieli oczywiście zatańczyć wspólny taniec, a potem cała rodzina królewska udała się karetą na przejażdżkę do której dołączyli się wszyscy uczestnicy Balu. Na zakończenie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie zwycięzców z Siostrą Dyrektor. Wszyscy dobrze się bawili, nikt nie podpierał ścian, przebrany był każdy. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego takiego Balu.

      • Bal karnawałowy klas 1-3
        • Bal karnawałowy klas 1-3

        • 24.01.2018
        • Dnia 28.02.2017r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas młodszych. Bal prowadzony był przez pana Michała Rzepkę ze szkoły tańca flexidance.

          Dzieci bawiły się znakomicie, szalały w rytm muzyki, robiły węże, obroty, piruety. Przebrane były także panie wychowawczynie i Siostra Ewelinka! Po udanej zabawie wszystkie dzieci udały się do swoich sal na poczęstunek. 

      • Betlejem w Warszawie
        • Betlejem w Warszawie

        • 24.01.2018
        • 21 stycznia 2017r. grupa gimnazjalistów, w ramach ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH - MUZYCZNYCH uczestniczyła w wielkim wydarzeniu kulturalnym i duchowym: "Betlejem w Warszawie".

          Betlejem w Polsce to największa w kraju trasa kolędowa – 12 miast, największe sale koncertowe i gwiazdy polskiej muzyki CCM i nie tylko (Natalia Niemen, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Mate.O., Marika, zespół TGD). To pięknie wykonane kolędy i pastorałki, ale też inne bożonarodzeniowe pieśni z całego świata. No i niepowtarzalny klimat.

          W programie koncertu był też czas na łamanie się opłatkiem (dodawany był do każdego biletu) z osobami, obok których siedzieliśmy i błogosławienie sobie nawzajem.

           Po pierwszej części (bardziej koncertowej) i połamaniu się opłatkiem była część druga – czas na wspólne kolędowanie. Dobrze było śpiewać na 3000 gardeł! I potem jeszcze wspólnie się modlić i uwielbiać Boga. Po prostu dobry czas!

          W bieżącym roku szkolnym jest to już czwarty koncert, w którym gimnazjaliści z grupy Zaj.Art.-Muz. brali udział.  Uczniowie podczas koncertów poznają gatunki muzyczne, aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym stolicy i świata.

          Irena Jaszczyk /nauczycielka Zajęć Artystycznych/

      • „Teatrzyk Bon-Ton” III i IV odsłona Dobrych Manier
        • „Teatrzyk Bon-Ton” III i IV odsłona Dobrych Manier

        • 24.01.2018
        • Na przełomie grudnia i stycznia odbyły się dwie kolejne lekcje o dobrym wychowaniu.
          W grudniu zajęcia dotyczyły ważnego aspektu, jakim jest kultura osobista i wygląd zewnętrzny. Przypomnieliśmy sobie jak wygląda strój elegancki i na jakie okazje trzeba go włożyć. Ocenialiśmy, które ubrania należą do sportowych, a które ubrania są na co dzień.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat łączenia tkanin czy kolorów. Wiedza, która została nam przekazana jest bardzo przydatna, bo w myśl przysłowia „Jak nas widzą tak nas piszą”.

           

          Ostatnie, styczniowe spotkanie było poświęcone zachowaniu się w sytuacjach konfliktowych, wyrażaniu uczuć i potrzeb w sposób akceptowany dla innych. Zostały nam pokazane sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.

          Oczywiście tym spotkaniom towarzyszyła nam Babcia i Gapcia. Gapcia, tak jak dzieci uczestniczące w zajęciach zrozumiała, że w dobrym wychowaniu nie chodzi o to, aby zapamiętać wszystkie obowiązujące zasady, bo one się zmieniają. Ważne jest jednak, aby stawać się lepszym człowiekiem bardziej otwartym na innych ludzi.

          Na sam koniec zajęć uczniowie otrzymali imienny „certyfikat damy” lub „certyfikat dżentelmena”, które potwierdzały ukończenie kursu savoir vivre’u i zdobytych umiejętności.

           

          Sylwia Bryk

      • Orszak Trzech Króli 2017 i wolontariusze z naszej szkoły na Orszaku Trzech Króli
        • Orszak Trzech Króli 2017 i wolontariusze z naszej szkoły na Orszaku Trzech Króli

        • 24.01.2018
        • Orszak Trzech Króli 2017, nie zważając na trzaskający mróz, przeszedł 6 stycznia z pl. Zamkowego do stajenki na pl. Piłsudskiego. Nasza szkoła po raz kolejny była współorganizatorem tego wydarzenia. Uczennice i uczniowie z klas 1-4 wcielili się w role dwórek i rycerzy króla Melchiora VIII i przeszli za nim w jego zielonym orszaku azjatyckim. Ojcowie nieśli flagi orszakowe oraz dbali o porządek w szeregach Straży Ojcowskiej. W stajence trzej królowie złożyli pokłon dziecięciu Jezus, Maryi i Józefowi. Gimnazjaliści zaangażowali się w wolontariat, rozdając korony, śpiewniki oraz realizując inne zadania. Nasza szkoła była również odpowiedzialna za Mansjon. Na mansjonie wystąpili uczniowie klas 5 i 6. Pod auspicjami Orszaku Trzech Króli przed Bożym Narodzeniem odbył się w szkole konkurs szopek. Po etapie wewnątrzszkolnym prace naszych uczniów trafiły na wystawę w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły  pod opieką p. Joanny Radoń wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Hasło tegorocznego orszaku zaczerpnięte zostało z franciszkańskiego pozdrowienia " Pokój i dobro".
          Mimo dużego mrozu, wiatru i przeciwności na wyznaczone miejsce 6 stycznia o godz. 11.00 pod Kościołem Św. Anny stawiło się aż 60 wolontariuszy.

          Byli to uczniowie z klas szóstych wspierani przez rodziców. Również opiekowali się nimi nauczyciele p. Robert Seta i p. Małgorzata Wiśniewska .Pozostali uczniowie z klas gimnazjalnych uśmiechnięci i pełni energii mimo zimna rozdawali przybywającym uczestnikom  korony, naklejki i śpiewniki.
          Dziękujemy wszystkim  za zaangażowanie i serca pełne radości, wszystkim kroczącym by oddać pokłon Jezusowi! 

      • Wigilijne spotkanie w Szkole Katolickiej w Ząbkach
        • Wigilijne spotkanie w Szkole Katolickiej w Ząbkach

        • 24.01.2018
        •       Od rana w Szkole Katolickiej zgiełk i radosne oczekiwanie – z jednej z sal dobiega wesoła kolęda, z innej dźwięki ostatniej próby chóru przed występem jasełkowym, ktoś pędzi korytarzem niosąc świątecznego karpia w galarecie, ktoś inny wiezie szopki wykonane przez uczniów do Katedry Praskiej w Warszawie (Orszakowe szopki będą teraz cieszyć oko wszystkich wiernych).

               Tak właśnie wyglądał wigilijny czwartek w naszej szkole, czyli dzień 22 grudnia. Tradycją Szkoły Katolickiej jest to, iż tego dnia przybywają do szkoły odświętnie ubrani nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, by wspólnie spotkać się przy wigilijnym stole i móc podzielić się opłatkiem. To symboliczne spotkanie, jednoczące całą społeczność szkolną, rozpoczyna przygotowanie stołów, a potem wszyscy udają się do sali teatralnej dolnego kościoła, by obejrzeć widowisko jasełkowe.
              Siostra Dyrektor przywitała przybyłych gości, a szczególnie panią Patrycję Żołnierzak, sekretarz miasta Ząbki oraz Księdza Proboszcza Andrzeja Kopczyńskiego. W tym roku w przedstawieniu ukazana została słabość człowieka, jego uległość względem podszeptów zła. Wszystkie te pokusy może zwyciężyć w nas jednak Chrystus, dlatego śpiewamy tak radosne pieśni o Bożym Narodzeniu. Po uroczystości wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się do szkoły, by spożyć wigilijny posiłek przy wspólnym stole. (ALW)

      • Sprawozdanie z domu dziecka
        • Sprawozdanie z domu dziecka

        • 24.01.2018
        • W dniu 14 grudnia z Panią Anną Kudlek oraz paroma uczniami ze szkoły wybraliśmy się do domu małego dziecka w celu zawiezienia wcześniej zebranych przez uczniów oraz rodziców prezentów. Mieliśmy okazje odwiedzić dwie grupy dzieciaków w wieku 2-4 lat. 

            Po przybyciu na miejsce przywitała nas Pani dyrektor domu dziecka w Warszawie. Na początku wizyty minęliśmy czteroletniego chłopca, który właśnie w tym domu znalazł rodzinę i opuszczał dom dziecka. Był to miły i wzruszający akcent tak trudnej wizyty.

          Na spotkaniu  z dziećmi mieliśmy okazje się z nimi pobawić, popatrzeć jak się zachowują i co robią. Najbardziej utkwiła mi w pamięci czteroletnia Lila o długich blond włosach, która przylgnęła do mnie. Pod czas całej wizyty dziewczynka nie opuszczała mnie, przytulała się do mnie i domagała się aby okazywać jej ciepło i czułość. Przed końcem wizyty, kiedy przyszła pora żeby się pożegnać dziewczynka zaczęła płakać i nie chciała mnie puścić. Czułam jak z każdą minutą rośnie we mnie żal i niesprawiedliwość za to, że te wszystkie małe dzieci nie mają swojego domu oraz kochających rodziców. Nie ma ich kto przytulić każdego ranka i wieczoru. 

            Bardzo się wzruszyłam przy wyjściu nie byłam w stanie powstrzymać łez. Tego dnia nic nie było w stanie mnie rozweselić. Po powrocie ze szkoły mocno przytuliłam się do swojej mamy i w głębi duszy dziękowałam losowi, że mam domu, rodziców i cudowną rodzinę.

           Myślę,że nigdy nie zapomnę tej wizyty ponieważ w tak wyjątkowym czasie przed świątecznym okazało się, że nie wszystkie dzieci mają to co w życiu najważniejsze czyli prawdziwą rodzinę.

          Julia Starybrat

      • Turniej gry ABALONE
        • Turniej gry ABALONE

        • 24.01.2018
        • W minioną sobotę, w Zespole Publicznych Szkół Katolickich w Ząbkach, odbył się Turniej gry ABALONE, którego Honorowym Patronem został Burmistrz Miasta Ząbki pan Robert Perkowski. Udział wzięło przeszło dwudziestu uczniów ząbkowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Eliminacje zaczęły się już o godzinie 10:00.

          Zwycięzcy musieli wykazać się doskonałymi zdolnościami taktycznymi i logicznym myśleniem.

          W kategorii gimnazjum zwyciężyła Klaudia Burs z Publicznego Katolickiego Gimnazjum. Drugie miejsce zdobyła Karolina Burs z Publicznego Katolickiego Gimnazjum, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Zboina z Gimnazjum nr 2.

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie