• Świąteczne kartki dla seniorów
        • Świąteczne kartki dla seniorów

        • 26.01.2018
        • Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien być samotny i smutny. W ramach akcji „ Świąteczne życzenia” dzieci ze świetlicy wraz z opiekunami już od początku grudnia intensywnie i z wielką radością, oraz zapałem wykonywały kartki świąteczne. Wszelkim podjętym działaniom towarzyszył jeden cel- sprawić radość innym ludziom, szczególnie tym samotnym. Tak też się stało. Nasze świąteczne życzenia dotarły do Domu Pomocy Społecznej w Zielonce.

          Tuż przed  świętami Pani Anna Kudlek razem z przedstawicielami samorządu uczniowskiego  udali się do osób przebywających w tym ośrodku. Mieli przyjemność wręczyć własnoręcznie robione kartki i słodkie upominki. Ileż było zdziwienia, radości, szczęścia, łez w oczach… Były też miłe rozmowy, gesty uprzejmości, życzenia i podziękowania. Przekonaliśmy się, że nawet małe drobne rzeczy mogą kogoś uszczęśliwić.

          Tę akcje zaliczamy do bardzo udanych!

      • Dary do domu Dziecka dostarczone!
        • Dary do domu Dziecka dostarczone!

        • 26.01.2018
        • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji na rzecz Domu Dziecka nr 16 w Warszawie, organizowanej przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum.

          17 grudnia opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Anna Kudlek, p. Magdalena Chudzik oraz przedstawiciele Samorządu- Tomasz Horodelski i Alicja Elsner złożyli wizytę w Domu Dziecka przy ulicy Międzyparkowej 5 w Warszawie,

          zawożąc rzeczy, które dzięki Waszej hojności i otwartym sercom, udało się zebrać. Akcja cieszyła się z dużym wsparciem naszej społeczności szkolnej.

          Spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem ze strony Dyrekcji  oraz pracowników Domu Dziecka, odwiedziliśmy grupę dwulatków i mogliśmy towarzyszyć im w zabawie.

           

          W imieniu organizatorów zbiórki oraz Dyrekcji Domu Dziecka nr 16 składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą akcję:)

      • Świąteczne plakaty
        • Świąteczne plakaty

        • 26.01.2018
        • Grudzień to piękny czas - czas Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też postanowiliśmy wykorzystać nastrój panujący w tym szczególnym okresie i ogłosiliśmy konkurs na najładniejszy plakat świąteczny wykonany wspólnie przez klasy I-III Szkoły Podstawowej.

          Plakat mógł być wykonany dowolną techniką w formacie A3. Prace były dostarczane do sekretariatu szkoły do 15.12.2015 r. Jury konkursowe  miało nie lada problem z dokonaniem wyboru najlepszych prac, ponieważ wszystkie były pomysłowe i oryginalne.

          Laureatami konkursu zostali:

          I miejsce – klasa 2b

          II miejsce – klasa 2a

          III miejsce – klasa 3a

          Wszystkim klasom uczestniczącym w konkursie serdecznie dziękujemy za udział i zachęcamy do kolejnej artystycznej rywalizacji w przyszłym roku.

      • Konkurs Szopek
        • Konkurs Szopek

        • 26.01.2018
        • Warszawski KONKURS RODZINNYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

          ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2016

          „W miłosierdziu Boga – świat znajdzie pokój”

           

          Przedmiotem konkursu jest przygotowanie rodzinnej szopki bożonarodzeniowej.

          Szopka może być wykonana w dowolnym stylu np. mazowieckim, krakowskim, kaszubskim lub innym. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina.

           

          Gotowe prace prosimy przynosić do 16 grudnia 2015 r. do sekretariatu szkoły.

           

          W wyniku głosowania zostaną wybrane trzy szopki (I, II i III miejsce). Dodatkowo 2 szopki wg kryteriów: najpełniejszego wyrazu tematu konkursu, najciekawszego doboru materiałów, największego wkładu pracy i efektownego, zgodnego z chrześcijańskim przesłaniem wizerunku.

           

          Prace wyróżnione zostaną zaprezentowane na Warszawskiej Wystawie Szopek Rodzinnych, która odbędzie się w dniach 23.12.2015- 10.01.2016. Nasze szopki będą wystawione w:

          • Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika na Pradze.

           

          To idealny sposób na rodzinne spędzenie czasu podczas Adwentu. Przy wspólnym stole, komponując i przygotowując własną szopkę. Materiały zawsze się znajdą i czas również. Dajemy gwarancję!

          Zapraszamy na stronę: www.orszak.org/konkursy

          Pytania prosimy kierować do pani Małgosi Wiśniewskiej (pani od plastyki).

          Regulamin znajduje się na stronie szkoły oraz w sekretariacie.

           

          Koordynator konkursów 8. edycji Orszaku Trzech Króli, Jakub Supranowicz

      • ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA
        • ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA

        • 26.01.2018
        • 5 grudnia społeczność naszej szkoły ponownie przeżywała Adwentowy Dzień Skupienia, który jest czasem radosnego wyczekiwania na przyjście Pana. Dzień rozpoczął się wspólną modlitwą i rekolekcjami prowadzonymi przez o. Grzegorza Chraplę,

          najmłodsi uczniowie wzięli także udział w spotkaniu z prawdziwym Świętym Mikołajem! Po uroczystej Mszy świętej wszyscy udali się na kiermasz przysmaków i ozdób choinkowych. Adwentowy Dzień Skupienia to miła tradycja, która kultywowana jest u nas od wielu lat.

      • Warsztaty telewizyjne
        • Warsztaty telewizyjne

        • 26.01.2018
        • W dniu 23 listopada nasza klasa Vb oraz klasa Va brała udział w warsztatach telewizyjnych w ramach edukacji medialnej w gimnazjum w Zielonce. Gdy zajechaliśmy na miejsce okazało się, że w zajęciach uczestniczą również jeszcze inni uczniowie z pobliskich szkół. Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak tworzy się programy telewizyjne, czym jest bluescreen oraz jakie osoby pracują i co dokładnie wykonują, aby powstał dany program.

          Najważniejsze jednak było to, że braliśmy czynny udział w nagraniu różnych programów telewizyjnych.

          Moi koledzy i koleżanki próbowali się wcielić w rolę pogodynek, komentatorów sportowych, dziennikarzy pracujących w terenie. Wybrani uczniowie stawali się na moment dziennikarzami telewizyjnymi i przeprowadzali wywiady z nauczycielami z sali. Następnie mogliśmy zobaczyć co zostało nagrane na ekranie. Było to bardzo interesujące.

          Tworzyliśmy anty-reklamy na przykład butów, które są dziurawe lub szczotki, z której wypadają włosy. Z pewnością po oglądaniu takich reklam, powyższych produktów nikt by nie kupił.

          Oczywiście w czasie warsztatów telewizyjnych towarzyszyła nam kamera. Obserwując telewizyjne występy można było zauważyć, że występy przed kamerą wcale nie są takie łatwe.

          Na koniec zajęć mogliśmy w skrócie zobaczyć co zostało nagrane i jak wyglądamy w roli dziennikarzy.

          Myślę, że dla wszystkich udział w warsztatach to ciekawe doświadczenie. Dowiedzieliśmy się wiele intersujących informacji o pracy w telewizji. (Zosia Radziszewska, kl. 5b)

      • Konkurs wiedzy o Janie Twardowskim – 21.05.2013 r.
        • Konkurs wiedzy o Janie Twardowskim – 21.05.2013 r.

        • 27.01.2018
        • Czas rozpocząć obchody urodzin patrona naszej szkoły, czyli księdza Jana Twardowskiego! Pełna moblilizacja nastąpiła już we wtorek, czyli dnia 21 maja, wtedy też został zorganizowany Konkurs na temat tego wielkiego poety i skromnego duszpasterza. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Iwona Kasprzak. Na pierwszych trzech lekcjach  z trudnymi konkurencjami zmagali się uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej. 

          Zadania nie były łatwe: punkty przyznawane były w kilku kategoriach: wiedza o życiu poety, recytacja wiersza, odśpiewanie hymnu szkoły i rysowanie ilustracji do jednego z wierszy księdza Jana. Maluchy poradziły sobie wspaniale. Każdy obdarowany został dyplomem i słodkością. Na kolejnych lekcjach wiedzą wykazywali się uczniowie klas 4-6. W dolnym kościele rozpoczął się „wyścig” do zwycięstwa. Przy kilku stanowiskach można było uzyskać punkty za recytację jednego z wierszy księdza Twardowskiego, śpiewanie hymnu szkoły, rysowanie czy odpowiedzi na trudne i podchwytliwe pytania dotyczące życia naszego patrona. Do konkursu przystąpili również gimnazjaliści. Zwycięzcami zostali:

          W klasach 2-3

          I miejsce – Zuzanna Kora

          II miejsce – Michał Stefanek

          III miejsce – Liwia Reucka

           

          W klasach 4-6

          I miejsce – Mikołaj Piórczyński

          II miejsce – Roman Sawicki

          III miejsce – Tomasz Polkowski

           

          W klasach gimnazjalnych wyróżnienia otrzymali:

          Joanna Tarasewicz

          Justyna Wasikowska

          Natalia Sochacka

          Weronika Siekierka

           

          Najwięcej punktów zdobyła klasa IV

          Agata Leja-Werschner

      • Odwiedziny przedszkolaków z „Przystani elfów”
        • Odwiedziny przedszkolaków z „Przystani elfów”

        • 26.01.2018
        • Dnia 15.10.2015r. dzieci z zerówki z przedszkola „Przystań Elfów” w Ząbkach odwiedziły klasę pierwszą w naszej szkole. Maluchy wzięły udział w zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, muzycznych i sportowych.

          Przedsięwzięcie miało na celu zaznajomienie zerówkowiczów z naszą szkołą, uświadomienie im, że szkoła jest miejscem bardzo przyjaznym i  nie mają się czego bać. Pierwszaki z 1b przygotowały dla gości drobne upominki, zaśpiewały hymn szkoły. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

      • Mikołajkowy Turniej Szachowy
        • Mikołajkowy Turniej Szachowy

        • 26.01.2018
        • Cel: Popularyzacja szachów w Ząbkach i okolicach Uczczenie dnia św. Mikołaja

           

          Termin: Sobota, 5.12.2015  godzina 9:00

           Miejsce gry: Prywatna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki Ząbki, ul. Piłsudskiego 95 C    

          Tempo gry: 30 min na partię dla zawodnika na dystansie 6 rund

          Zapisy:

          1) mailem na adres: sujkowski.pawel@gmail.com

          W treści maila należy podać dane zawodnika/zawodniczki:

          ·         Imię i Nazwisko

          ·         Pełną datę urodzenia

          ·         Kategorię szachową (jeśli dziecko posiada)

          2) w dniu turnieju w godz. 8:35 – 8:55  – będą prowadzone do wyczerpania wolnych miejsc

          Nagrody:

          Za czołowe miejsca puchary i medale, dyplomy, nagrody rzeczowe

          W turnieju można będzie zdobyć V i IV kategorię szachową!

      • XIX Festiwalu Nauki
        • XIX Festiwalu Nauki

        • 26.01.2018
        • Dnia 19 września  uczniowie z naszego gimnazjum byli na XIX Festiwalu Nauki. W ramach festiwalu uczestniczyli w warsztatach Biocen Reaktywacja.

          Mogliśmy wykonywać doświadczenia laboratoryjne z różnych dziedzin biologii.

           W ramach Festiwalu zorganizowano sześć stoisk, prowadzonych przez młodych biologów:

          1)   Warsztat - Izolacja DNA, czyli co znajdziesz w swoim policzku,

          2)   Warsztat - Elektroforeza, czyli prążki i zagadka genetyczna,

          3)   Warsztat - Katalaza, czyli jak walczymy z tlenem,

          4)   Warsztat - Laktaza, czyli jak trawimy mleczny cukier,

          5)   Warsztat - „pH” i co czerwona kapusta ma z tym wspólnego,

          6)   Warsztat - Metoda naukowa, czyli eksperyment dla każdego.

          Zajęcia były naprawdę interesujące, a najważniejsze, że wszystkie eksperymenty mogliśmy robić sami.  Zdobyliśmy wiele nowych umiejętności i wiedzy. Praca w laboratorium jest bardzo ciekawa Było to bardzo interesujące i  już nie mogę doczekać kolejnego Festiwalu Nauki w przyszłym roku.

      • Niezwykła lekcja historii
        • Niezwykła lekcja historii

        • 26.01.2018
        • Dnia 25 listopada odbyła się niezwykła lekcja historii, którą poprowadził pan Mirosław Sobiecki, lokalny specjalista od historii Ząbek. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas drugich gimnazjum, którzy przygotowują w ramach projektu, audycję radiową pt: „Kim są bohaterowie naszych ulic?” Wykład pana Mirosława był bardzo ciekawy i bogaty w cenne informacje.

          Pan Mirek jest prawdziwym pasjonatem historii Ząbek. Opowiedział wiele interesujących historii dotyczących słynnych mieszkańców naszego miasta. Dla uczestników tej lekcji, była to wyjątkowa okazja do zgłębienia swej wiedzy, która miejmy nadzieję zaowocuje ciekawymi audycjami radiowymi.

          Monika Budelewska-Zdun

      • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UW
        • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UW

        • 26.01.2018
        • Dnia 12. 09 najwytrwalsi uczniowie naszego gimnazjum wraz z p. Katarzyna Czyż uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UW, gdzie odbywała się Wystawa Storczyków. Padał deszcz i było chłodno,  więc wyprawa była niełatwa.

          Od początku dopisywało nam szczęście, bo przypadkiem spotkana Pani dr Halina Galera zgodziła się oprowadzić nas po szklarni opowiadając o ciekawych roślinach ze szczególnym uwzględnieniem roślin owadożernych.  To było bardzo ciekawe,  bo Pani dr. potrafiła przekazać nam ważne informacje z dużą dozą dowcipu i niezwykła swadą. Potem oglądaliśmy storczyki. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że mogą one wyglądać tak różnorodnie i pięknie. Widzieliśmy też niezwykłe szyszki sagowców, rosnące banany i niezwykłą kolekcję roślin tropikalnych. Warto było tak spędzić to sobotnie przedpołudnia.

      • Warsztaty Plastyczne
        • Warsztaty Plastyczne

        • 26.01.2018
        • W dniu 26 listopada uczniowie klasy 2 c Szkoły Podstawowej uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach plastycznych zorganizowanych specjalnie dla nich w naszej szkole dzięki zaangażowaniu rodziców. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i twórczej atmosferze.

          Dzieci wspólnie zrobiły szopkę oraz przygotowały dekoracje świąteczne, które będą sprzedawane na Kiermaszu w Adwentowym Dniu Skupienia.

      • Survival w lesie
        • Survival w lesie

        • 26.01.2018
        • W dniu 30 września klasa pierwsza gimnazjum wybrała się na wycieczkę której tematem był survival. Około godziny ósmej rano wszyscy spotkali się w szkole i wyjechali do lasu w okolicach Otwocka.

          Na miejsce jechał z dziećmi instruktor, który po opuszczeniu busa, czyli około godziny dziewiątej ciekawie opowiadał o szkole przetrwania i tłumaczył, jakie mamy zadanie do wykonania.

          Okazało się, że jest to samodzielne zrobienie… zupy i szałasu! Wszyscy, bardzo zadowoleni z tego wyzwania, podzielili się na grupy i rozdzielili zadania. Potem nikt już się nie nudził, każdy miał coś do robienia.

          Każda grupa dostała włoszczyznę, mięso, wodę i niezbędne naczynia. Następnie trzeba było zebrać drewno na ognisko i je rozpalić. Po około dwóch godzinach każda grupa miała gotowy posiłek oraz prowizoryczne schronienie.

          Gdy wszyscy się najedli, instruktor zarządził wyprawę do miejsca gdzie miały się odbyć kolejne zajęcia. W drodze były mini-podchody. Gdy wszyscy dotarli na polanę, pan powiedział, że teraz odbędą się zabawy integracyjne. Potem była kolejna rywalizacja drużynowa, w której znajdował się między innymi paintball, tor przeszkód i wchodzenie na jak największą ilość skrzynek.

          Po skończonej grze udaliśmy się pieszo na ognisko z kiełbaskami. Tam odbyło się ogłoszenie jej wyników i rozdanie małych nagród. Następnie, około godziny szesnastej musieliśmy wracać do szkoły. Wszyscy serdecznie podziękowali instruktorom i wsie

      • Jesienny spacer do lasu
        • Jesienny spacer do lasu

        • 26.01.2018
        • Wraz z nadejściem nowej pory roku, klasa 2b i 2c wybrały się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak nadejścia Jesieni. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i owady).

          Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki uczniowie wykazali się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.

      • Edukacja zdrowotna to bardzo ważny element nauczania i wychowania.
        • Edukacja zdrowotna to bardzo ważny element nauczania i wychowania.

        • 26.01.2018
        • To już kolejny rok zdobywania doświadczeń na polu promocji zdrowia w naszej szkole. Kontynuując cykl spotkań promocyjnych 26 listopada przeprowadzono prelekcje na temat zasad zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-III SP. Zajęcia odbyły się w formie prezentacji w obecności wychowawców.

          Przeprowadzone zajęcia miały na celu promowanie zdrowego stylu życia promując w ten sposób program "Owoce i warzywa w szkole". Uczniowie wyrazili zadowolenie oraz aprobatę z przeprowadzonych zajęć.

      • Festiwal Małego Człowieka
        • Festiwal Małego Człowieka

        • 26.01.2018
        • Dnia 26.09.15 klasa 5b uczestniczyła w Festiwalu Małego Człowieka-imprezie organizowanej w ramach Festiwalu Nauki. Całe wydarzenie odbywało się na Politechnice Warszawskiej. Oj, działo się tam, działo. Uczestniczyliśmy w pokazach chemicznych, podglądaliśmy życie pszczół, izolowaliśmy własne DNA, graliśmy na instrumentach wykonanych z warzyw. 

          Mogliśmy też zbadać, jak trawimy pokarmy, badaliśmy swoje ciało, graliśmy na warzywach i owocach oraz kieliszkach z wodą… Nie sposób wymienić tutaj wszystkich rodzajów aktywności, w jakich mogliśmy uczestniczyć. Było super! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku i wy , drodzy czytelnicy,  pojedziecie tam z nami.

      • Wycieczka do pałacu w Wilanowie
        • Wycieczka do pałacu w Wilanowie

        • 26.01.2018
        • W czwartek 29 października pojechaliśmy na wycieczkę do pałacu w Wilanowie.

          Zwiedzaliśmy tam różne zabytki z czasów króla Jana III Sobieskiego. Najbardziej podobała mi się galeria obrazów, w której znajdowały się najpiękniejsze dzieła sztuki.

          Bardzo chciałabym pojechać tam jeszcze raz.

          Natalia Paciorek, kl. III A

           

          Zwiedzaliśmy tam pałac króla Jana III Sobieskiego. Chodząc po pałacu oglądaliśmy sypialnie króla i królowej, salon, salę balową i różne inne komnaty. Pani opowiadała nam różne legendy, na przykład o bogach wiatru. Gdy chodziliśmy po komnatach dowiedziałem się, że symbolem króla Jana III Sobieskiego jest złota tarcza. Dowiedziałem się tam również dużo innych ciekawych rzeczy.

          Przy wyjściu z pałacu można było kupić pamiątki. Ja kupiłem sobie magnes. Wycieczka mi się bardzo podobała.

          Jakub Leśniewski, kl. IIIA

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie