• Klasa 6b wygrywa ząbkowski Rambit „Śladami Stasia i Nel”
        • Klasa 6b wygrywa ząbkowski Rambit „Śladami Stasia i Nel”

        • 24.01.2018
        • Z okazji kończącego się Roku Sienkiewiczowskiego Szkoła Podstawowa nr 2 w Ząbkach dla wszystkich klas szóstych ząbkowskich szkół zorganizowała rambit na temat Henryka Sienkiewicza oraz jego powieści dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”.

          Klasa 6b z naszej szkoły podjęła wyzwanie i od kilku tygodni przygotowywała się do konkursu. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać powieść oraz obejrzeć dwie ekranizacje – tę z 1973 roku oraz tę nowszą, z roku 2001. Rano w czwartek cała klasa wraz ze swoją polonistką, panią Agatą Leja-Werschner udała się do SP 2. Zmagania konkursowe obejmowały kilka etapów. Trzeba było odpowiedzieć na pytania dotyczące powieści oraz jej autora. Były też konkurencje polegające na rozszyfrowaniu tajnej wiadomości, śpiewaniu piosenki, czytaniu fragmentu powieści, rysowaniu pocztówki, pisaniu ogłoszenia czy układaniu planu powieści. Nasi uczniowie spisali się znakomicie i ex-aequo ze Szkołą Podstawową nr 2 zdobyli pierwsze miejsce, przywożąc do szkoły przepiękne wydanie „Krzyżaków”, które będzie można zobaczyć w szkolnej bibliotece!  - Jestem bardzo dumna ze swoich uczniów! – mówi polonistka, która przygotowywała dzieci do konkursu – na 6b zawsze można liczyć. (ZPSK)    

      • Konkurs „Recyklingowa zabawka”-rozstrzygnięty
        • Konkurs „Recyklingowa zabawka”-rozstrzygnięty

        • 24.01.2018
        • Przez dwa tygodnie na szkolnym korytarzu można było podziwiać zabawki, które zostały wykonane z różnych surowców wtórnych. Wykorzystane zostały między innymi plastikowe butelki, folia bąbelkowa, opakowania plastikowe tekturowe oraz inne ciekawe materiały. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony najmłodszych uczniów ale nie tylko.

          Pomysłowe i kolorowe zabawki przyciągały również wzrok nauczycieli a także rodziców. Wśród prac znalazły się szachy, lalki w różnobarwnych strojach, środki transportu: samochody, pociąg, statek a nawet czołg i rakiety z bazami kosmicznymi. Wymyślono i stworzono robota, kamerę i skarbonkę. Nie zabrakło zwierząt-pingwina, strusia i sowy.

          Konkurs został rozstrzygnięty 5 grudnia. Komisja oceniająca te dzieła miała bardzo trudne zadanie ze względu na wysoki poziom wykonania zabawek ich pomysłowość i estetyczność.

          I miejsce otrzymała Róża Dziwisińska z klasy 2a

          II miejsce Makary Szpociński z klasy 3a

          III miejsce zajęły Anna i Zuzanna Zwęglińska z klasy 1a

          Wyróżnienia zostały wręczone następującym osobom:

          Mai Pokwap z klasy 1a

          Mai Paszkowskiej z klasy 1a

          Zuzannie Kwiatkowskiej z klasy 1a

          Janowi Gruźlińskiemu z klasy 1a

           

          Piotrowi Kucińskiemu z klasy 1b

          Gabrieli Stokowskiej z klasy 1b

          Kornelii Śmiech z klasy 1b

          Dominikowi Jakubowskiemu z klasy 2b

          Aleksandrowi Hamanowicz z klasy 2b

          Mikołajowi Jakubowskiemu z klasy 3a

          Jolancie Gromek z klasy 3a

          Mikołajowi Stokowskiemu z klasy 3b

          Alicji Dudek z klasy 3c

          Karolinie Hamanowicz z klasy 4a

          Karolowi Jakubowskiemu z 6b

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych szkolnych konkursach.

           Sylwia Bryk

      • Inscenizacje fragmentów ,,Balladyny"
        • Inscenizacje fragmentów ,,Balladyny"

        • 24.01.2018
        • Klasa 3 B gimnazjum po omówieniu lektury ,, Balladyna" J. Słowackiego wystawiła scenki w ramach lekcji języka polskiego - p. Anety Wiercińskiej. Skorzystaliśmy ze sceny w dolnym kościele.

          Spóźnialscy odegrali swoje role w sali lekcyjnej. Wszyscy zagrali bardzo dobrze, a niektórzy nawet znakomicie. Byli też tacy, którzy przy tej okazji odkryli swoje nowe pasje np. granie na ukulele.

      • „Teatrzyk Bon-Ton” II z IV odsłon Dobrych Manier
        • „Teatrzyk Bon-Ton” II z IV odsłon Dobrych Manier

        • 24.01.2018
        • 28 listopada po raz drugi klasy 1a i 1b obejrzały  przedstawienie  pt. „Babcia i Gapcia.”  Tym razem Gapcia miała kłopoty z kulturalnym zachowaniem się przy stole. Podczas oglądania widowiska uczniowie udzielali rady dziewczynce jak powinna się zachowywać.

          Po spektaklu każda z klas miała podsumowujące zajęcia o tym co wypada przy stole, a czego robić się nie powinno.  Dzieci nauczyły się, także jak prawidłowo posługiwać się sztućcami oraz jak je odkładać, kiedy mają ochotę na dokładkę lub skończyły spożywać posiłek. Mam nadzieję, że ta lekcja na długo zapadnie w pamięci uczniów i będą stosować poznane zasady.

          Sylwia Bryk

      • Wycieczka na cmentarz powązkowski.
        • Wycieczka na cmentarz powązkowski.

        • 24.01.2018
        • 30 listopada 2016 r. klasy 3a i 3b gimnazjum udały się na wycieczkę na cmentarz powązkowski i do pałacu w Wilanowie.

          Po Powązkach naszą grupę oprowadzał pan przewodnik. Opowiadał o historii tego miejsca i ludziach, którzy zostali tam pochowani. Potem podzielił nas na grupy. Każda z nich miała za zadanie odnalezienie kilku grobów polskich bohaterów i znanych osób.

          Później pojechaliśmy do McDonalda, gdzie spotkaliśmy klasy 6b i 1a gimnazjum. Było trochę tłoczno, ale jakoś znalazło się miejsce również dla nas.

          Potem poszliśmy do pałacu wilanowskiego, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej ,,Na sarmackim dworze”.  Przewodnik mówił nam o genezie pojęcia sarmatyzm, przejawach tej kultury w barokowej Polsce i wnętrzu pałacu wilanowskiego oraz o Janie Sobieskim jako wzorze sarmaty.

          Byliśmy zadowoleni z tej wycieczki. Zajęcia były ciekawe. Pogoda dopisała, posypały się śniegowe kule. Nie możemy doczekać się kolejnych takich atrakcji.

          Maria Radoń 3 B gimnazjum

      • Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego obejmuje patronatem Szkołę Katolicką w Ząbkach!
        • Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego obejmuje patronatem Szkołę Katolicką w Ząbkach!

        • 24.01.2018
        • Zespół Publicznych Szkół Katolickich im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach za   pośrednictwem pani Katarzyny Czyż, nauczyciela biologii, nawiązał trwałą współpracę z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach patronatu nad szkołą Uczelnia umożliwi uczniom naszej szkoły uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych, a kadrze pedagogicznej udział w przedsięwzięciach realizowanych przez Uczelnię.

          Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie zapewnienia możliwości udziału uczniów szkoły w wybranych warsztatach otwartych i wykładach oraz innych zajęciach akademickich i wydarzeniach organizowanych przez Wydział Biologii UW dla młodzieży szkolnej. Taka współpraca to ogromna szansa dla szkoły – to otwarcie na środowisko akademickie i lepsze przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych, a także zwrócenie ich uwagi na nauki przyrodnicze i ich rolę we współczesnym świecie. Dla Uniwersytetu Warszawskiego to także szansa – to wczesne edukowanie późniejszych adeptów wydziału z pewnością sprawi, że najlepsi, najzdolniejsi uczniowie będą mieli szansę wcześniej ukierunkować swe zainteresowania i współpracować z najlepszymi specjalistami. Korzyści są obopólne.
                   Szkoła Katolicka od kilku lat współpracuje już z Wydziałem Biologii UW, uczestnicząc w rozmaitych przedsięwzięciach organizowanych przez Uczelnię, w tym w Festiwalu Nauki, Nocy Biologów czy Międzynarodowym Dniu Darwina. (ALW)

      • Adwentowy Dzień Skupienia i Świąteczny Kiermasz w Szkole Katolickiej
        • Adwentowy Dzień Skupienia i Świąteczny Kiermasz w Szkole Katolickiej

        • 24.01.2018
        • 3 grudnia 2016 roku w Zespole Publicznych Szkół Katolickich w Ząbkach ponownie cała społeczność szkolna miała okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. Rano wszyscy udali się do wyznaczonych sal, by wysłuchać rekolekcji prowadzonych przez ks. dra Bartłomieja Krzosa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prelegent mówił o współczesnym, postmodernistycznym postrzeganiu wartości i przekonaniu, że można z każdej ideologii wybrać to, co nas interesuje, bez całościowego jej przyjęcia. My, chrześcijanie musimy dawać świadectwo – przyjmować Boga, nowonarodzonego Jezusa jako absolut, jako tego, który wyznacza Drogę. I ta droga nie może być taka, jaka chcemy, jaka nam się podoba. Naszym zadaniem, jako chrześcijan, jest całkowite przyjęcie woli Najwyższego, spacer Jego ścieżkami.

          Tego dnia poza konferencjami i wspólną modlitwą podczas Mszy świętej w kościele Miłosierdzia Bożego zgromadzeni goście mogli wziąć udział w Kiermaszu Świątecznym. Była to wspaniała okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby świąteczne, stroiki i bombki wykonane przez dzieci i młodzież oraz ich rodziców, a także bożonarodzeniowe kartki i inne świąteczne rozmaitości. Nie zabrakło też wyśmienitych słodkości: pierników, babek czy makowców. Podobno na kiermasz wybrał się nawet Święty Mikołaj! (ALW)

      • Klasa 6b na wycieczce w Hangarze 646 i w Wilanowie
        • Klasa 6b na wycieczce w Hangarze 646 i w Wilanowie

        • 25.01.2018
        • 30 listopada klasa 6b wyjechała na wycieczkę do Hangaru 646 i do pałacu w Wilanowie.
          Na początku wyjechaliśmy autokarem spod szkoły. Po jednej godzinie drogi dojechaliśmy do hangaru. Kiedy do niego weszliśmy, od razu zaczęliśmy się przebierać.

          Gdy weszliśmy na trampoliny trenerzy przeprowadzili z nami rozgrzewkę, a potem zajęliśmy różne trampoliny. Wszyscy wyszli z uśmiechem na twarzy. Następnie przebraliśmy się, a potem wsiedliśmy do autokaru i przejechaliśmy do McDonalda. Gdy wszyscy skończyli jeść, przeszliśmy do pałacu w Wilanowie. Kiedy weszliśmy do pałacu, pani przewodnik zabrała nas na wycieczkę po zamku. Opowiadała nam o pomieszczeniach na zamku i o postaciach mitologicznych ukrytych w pałacu. Potem wszyscy wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy do szkoły.

      • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 16.
        • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 16.

        • 25.01.2018
        • Kolejny raz podjęliśmy się szczytnego zadania - przedświątecznej zbiórki dla osób potrzebujących pomocy.

          W porozumieniu z Panią Dyrektor Domu Dziecka Nr 16 najbardziej potrzebny jest: papier toaletowy miękki, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne wyciągane z pudełek, chusteczki mokre, pieluchy, rajstopki dziecięce, skarpetki, miód, kaszki ryżowe, bananowe itp.

          Jeżeli chcesz pomóc potrzebującym – dołącz się do naszej akcji!

          Wszystkie dary prosimy składać u p. Beatki.

          Koordynatorzy akcji: p. Anna Kudlek, p. Magdalena Chudzik, Samorząd Uczniowski Gimnazjum, Mały Samorząd klas 1-3 SP.

          Jeżeli chcesz pomóc potrzebującym – dołącz się do naszej akcji!

          Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

      • Konkurs Sienkiewiczowski
        • Konkurs Sienkiewiczowski

        • 25.01.2018
        • 24 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbył się konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu dla klas gimnazjalnych. Przewodniczącym jury był pan Burmistrz Robert Perkowski.  Konkurs powstał przy współpracy pań polonistek, w tym p. Anety Wiercińskiej.

          Nasze Gimnazjum reprezentowała klasa 3B gimnazjum, głównymi osobami biorącymi udział w konkursie byli: Klaudia Burs, Miłosz Łuniewski i Jakub Przybylski.  Pozostali uczniowie tej klasybyli tak zwaną ,,grupą wsparcia", wykonali transparent (Małgorzata Boruta i Alicja Elsner), którego pomysłodawcą był Marcel Witas, a także znakomicie dopingowali swoich przedstawicieli. Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce.

          Serdecznie gratuluję i dziękuję - Aneta Wiercińska

        • Rocznica powstania listopadowego

        • 25.01.2018
        • 29/30 listopada mija 186 rocznica wybuchu powstania listopadowego. Rocznice naszych narodowych powstań były, są i miejmy nadzieję będą czasem szczególnej zadumy nad wartością wolności. Polacy wielokrotnie musieli się o tę wartość upominać, walczyć, przelewać krew. Inspirowane wydarzeniami roku 1830 uczennice klasy 6B nakręciły krótki filmik. Prostymi środkami wyraziły swoje wyobrażenia o tamtych czasach. Była konspiracja, była ofiara krwi, ale był też zapał do walki o wolność. Zachęcamy do obejrzenia efektów ich pracy. Dodatkowo w szkole można obejrzeć gazetkę ścienną dotyczącą powstania listopadowego również przygotowaną przez Wiktorię, Julię, Zosię i Filipinę z klasy 6 B.

          Monika Budelewska-Zdun

      • Bal Wszystkich Świętych
        • Bal Wszystkich Świętych

        • 25.01.2018
        • Bal Wszystkich Świętych, który odbył się w Szkole Katolickiej w Ząbkach 17 listopada, jest kontynuacją obchodów Dnia Wszystkich Świętych. To forma radosnego wspomnienia świętych patronów. Uczniowie z klas 1-3 Szkoły Katolickiej przebierają się wówczas za swych świętych odpowiedników. Trzeba najpierw poznać żywot świętego, dowiedzieć się, jakie są jego atrybuty, jak święty wyglądał, w co się ubierał

          Pomysłowi rodzice uczniów spisali się znakomicie, ich pociechy miały naprawdę przemyślane i wiernie oddające ubiory świętych stroje. Podczas uroczystości można było porozmawiać ze św. Franciszkiem czy św. Anną, ale można było także spotkać mniej znanych świętych – św. Antoninę z Nicei z krzyżem w dłoni czy św. Joannę Beretta Molla, włoską lekarkę żyjącą na początku wieku XX. Uczniowie mogli wziąć udział w rozmaitych konkursach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli z klas 1-3, nie zabrakło także znanych przebojów Arki Noego – „Taki mały, taki duży może świętym być”.

          „Szkoła Katolicka co roku organizuje ten niecodzienny bal – po pierwsze by przybliżyć uczniom sylwetki świętych i zaznaczyć, że byli oni zwykłymi ludźmi, a ich droga do świętości często nie była łatwa, po drugie – bal stanowi znakomitą alternatywę dla coraz bardziej popularnego święta halloween, które nie jest wynikiem tradycji katolickiej” – mówi jedna z organizatorek balu. (ZPSK)

      • JESIENNE LAMPIONY
        • JESIENNE LAMPIONY

        • 25.01.2018
        • Klasa 3a podczas zajęć plastycznych wykonała jesienne lampiony. Pomysłów i radości z wykonanych dzieł było co niemiara.

          Były nawet deklaracje, że z tymi lampionami niektórzy pójdą w grudniu na roraty. 

           

          Elżbieta Mościcka

          wychowawczyni klasy 3a

      • Dzień Niepodległości w Szkole Katolickiej
        • Dzień Niepodległości w Szkole Katolickiej

        • 25.01.2018
        • W wigilię Święta Niepodległości Szkoła Katolicka uczciła pamięć dnia odzyskania przez Polskę wolności.

          Droga do pełnego wyzwolenia od roku 1918 była jeszcze bardzo długa, ale dziś możemy być dumni, że Polacy tak bardzo chcieli znów żyć w wolnym kraju, iż byli w stanie wiele dla tej sprawy poświęcić. Dziś my poświęcamy nasz czas, by wspominać tych, którzy najbardziej przyczynili się do dzieła odzyskania niepodległości – w szczególności marszałka Józefa Piłsudskiego i jego kontynuatorów. Szkolne obchody z udziałem pocztu sztandarowego rozpoczęły się Mszą św., a zakończyły przedstawieniem przygotowanym przez klasę 1a gimnazjum wraz z panem Danielem Kołodziejczykiem. (ZPSK)

      • Szkoła Katolicka czci pamięć Żołnierzy Niezłomnych
        • Szkoła Katolicka czci pamięć Żołnierzy Niezłomnych

        • 25.01.2018
        • Szkoła Katolicka w Ząbkach uroczyście postanowiła uczcić Dzień Żołnierzy Wyklętych. Dnia 8 marca 2016 roku w sali widowiskowej dolnego kościoła o godzinie 12.00 pojawił się niezwykły gość – pani Zofia Pilecka – córka bohaterskiego żołnierza, Witolda Pileckiego (1901 – 1948), jednego z Żołnierzy Wyklętych, ochotnika do obozu Auschwitz walczącego w Powstaniu Warszawskim i skazanego na śmierć w niesprawiedliwym procesie w czasach komunistycznych.

          Na początku spotkania Tomasz Nikoniuk i Paweł Lipiński, uczniowie klasy 6b zaprezentowali efekty swych poszukiwań związanych z rotmistrzem Pileckim – pokazali prezentację i kilka krótkich filmów nagranych przez siebie w czasie spaceru szlakiem Witolda Pileckiego. Po prezentacji nasi uczniowie zadali kilka pytań. Pani Zofia snuła opowieść o latach swego dzieciństwa, trudnym czasie okupacji oraz tym, kiedy jej ojca już po wojnie aresztowano. Padło też kilka pytań od publiczności. Na koniec były gromkie brawa, podziękowania, a pani Zofia zaśpiewała nam wszystkim ,,do widzenia”. Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Pileckiej za to, że przyjechała do naszej szkoły i że wszyscy uczniowie mogli wysłuchać historii jej taty. Niezłomna postawa Witolda Pileckiego to postawa, którą warto i należy promować. Dziękujemy również Rodzicom uczniów – pani Lipińskiej i pani Nikoniuk, które włożyły ogromną pracę w przygotowanie tego niecodziennego i ogromnie pouczającego spotkania, a także nauczycielowi historii, pani Monice Budelewskiej - Zdun, która pomagała w przygotowaniu uroczystości. (Jakub Kutla, klasa 6a)

           

          Podziękowania

          We wtorek 8 go marca, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole p. Zofię Pilecką-Optułowicz, córkę Witolda Pileckiego. Do tego wyjątkowego spotkania doszło dzięki zaangażowaniu i pracy dwóch mam naszych uczniów: p. Katarzynie Betkier-Lipińskiej i p. Joannie Nikoniuk. Jest to wspaniały przykład zaangażowania rodziców w życie szkoły. Dzięki takim inicjatywom możemy czuć się prawdziwą wspólnotą.

          Dziękujemy!

      • Zajęcia z szycia – wystawa
        • Zajęcia z szycia – wystawa

        • 25.01.2018
        • Po pierwszym miesiącu pracy dzieci w ramach zajęć dodatkowych z szycia i haftu prowadzonych przez panią Helenę Smoliarową – czas na wystawę.

          Na szkolnym korytarzu można zobaczyć efekty zmagań młodych adeptów kroju i szycia z igłą i nicią. Prace wyglądają wspaniale! Są dopracowane, uczą dzieci precyzji, cierpliwości, a przede wszystkim tworzenia pięknych rękodzieł. Gratulujemy i zapraszamy na szkolny korytarz na wystawę prac. (ZPSK)

      • 1b i 2a wybrały się do Muzeum Bajki i Baśni
        • 1b i 2a wybrały się do Muzeum Bajki i Baśni

        • 25.01.2018
        • 19 października klasa 1b i 2a wybrały się do Muzeum Bajki i Baśni w Konstancinie. Jest to niezwykłe muzeum żywego słowa. Miejsce, gdzie można usłyszeć bajki i baśnie pochodzące z różnych krajów i kultur.

          Dyrektor muzeum, Pan Michał Malinowski swoimi opowieściami przeniósł dzieci w magiczny  świat bajek i baśni. Dzieci brały aktywny udział w każdym opowiadaniu: śpiewały, pokazywały, grały na instrumentach, budowały z klocków ,a nawet wycinały i ozdabiały. Dużą radość wzbudziła w dzieciach „Kraina Bajkostworów” , sala która wypełniona jest miękkimi wypychankami.  Szaleństwa nie było końca.

          Wszystkim klasom polecamy, aby odwiedziły to niezwykłe miejsce.

          Iwona Wikieł

      • Modele komórek - klasa IB gimnazjum
        • Modele komórek - klasa IB gimnazjum

        • 25.01.2018
        •               7 listopada klasy I B gimnazjum przygotowała w naszej szkole ciekawą wystawę modeli komórek. Można było ją podziwiać obok biblioteki. Modele zostały wykonane na podstawie wiedzy uzyskanej na lekcjach biologii prowadzonych przez panią Katarzynę Czyż i dokładnie przedstawiały 4 typy komórek: bakteryjna, roślinną, zwierzęcą i grzybową

                         Eksponaty zostały zrobione z przeróżnych tworzyw, takich jak: styropian, plastelina, glina, modelina, masa papierowa, galaretka. W ruch poszły również plastikowe butelki, miseczki i wiele innych zaskakujących przedmiotów. Inwencja twórcza uczniów była bardzo szeroka.

                           Wystawa w atrakcyjny sposób przybliżyła nam niewidoczny gołym okiem świat komórek.

          Marta Kwiatkowska.

        • Turniej gry Abalone

        • 25.01.2018
        • Turniej odbędzie się 26 listopada w ZPSK w Ząbkach przy ul. 11 Listopada o godzinie 10:00

          Turniej jest organizowany w dwóch kategoriach: dla uczniów szkoły podstawowej oraz Gimnazjum.

          Abalone jest to gra planszowa, logiczna w której kluczem do zwycięstwa jest strategiczne myślenie i planowanie kilku ruchów na przód. Jest to pewna wariacja warcabów. Do zapoznania się z nią zapraszamy do Księgarni Orla w Ząbkach gdzie można za darmo spróbować zagrać w tę grę. 

          Nagrody dla zwycięzców oraz uczestników konkursu sponsorują: Burmistrz Miasta Ząbki, Księgarnia Orla, The Armory oraz wydawnictwo Rebel.pl.

          Zgłoszenia do 20 listopada u pana Daniela Kołodziejczyka lub na adres mailowy: dan.kolodziejczyk@gmail.com

          Regulamin Turnieju1.

          Organizatorem konkursu jest ZPSK w Ząbkach2. Turniej odbędzie się w budynku ZPSK w Ząbkach przy ul. 11 listopada 4, dnia 26.11.2016 r. o godzinie 10:003. W turnieju mogą wziąć udział uczniowie uczęszczający do Ząbkowskich Szkół podstawowych oraz Gimnazjów4. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch kategoriach: Dla dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej oraz klas 1-3 gimnazjum5. Udział w turnieju jest bezpłatny6. Zgłoszenia na turniej będą przyjmowane indywidualnie, lub grupowo pod adresem mailowym: dan.kolodziejczyk@gmail.com do dnia 21.11.2016 r.7. Organizator będzie sprawdzał tożsamość uczestników w oparciu o legitymacje uczniowską8. Organizator zapewnia egzemplarze gry do przeprowadzenia turnieju9. Organizator nie zapewnia wyżywienia dla uczestników turnieju10. W czasie turnieju będzie funkcjonowało stoisko z odpłatną wodą11. Turniej zacznie się od losowania par biorących udział w eliminacjach, które będą miały strukturę drabinkową. Na koniec rozegrane zostaną półfinały, finały oraz gry o 3 i 4 miejsce12. Za pierwsze 4 miejsca będą przyznawane nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych i karcianych13. Każdy uczestnik turnieju otrzyma skromny upominek14. Uczestnicy turnieju powinni znać zasady gry przed przystąpieniem do turnieju15. Gry będą obserwowane przez osoby kontrolujące poprawność rozgrywki16. Wszelkie spory będą natychmiastowo rozstrzygane przez organizatora17. Uczestnicy niestosujący się do zasad fair play oraz próbujący oszukiwać będą dyskwalifikowani z turnieju18. Wszelkie kwestie nie ujęte w tym regulaminie będą rozstrzygane przez organizatora w oparciu o obowiązujące w Polsce prawo19. Uczestnik biorąc udział w turnieju wyraża zgodę na wykonanie dokumentacji fotograficznej turnieju i jej publikacji, wraz z wynikami turnieju, w prasie lokalnej oraz na stronie internetowej ZPSK w Ząbkach20. Uczestnik biorąc udział w turnieju zgadza się na wszystkie postanowienia zawarte w tym regulaminie.

      • Co to jest diagnostyka medyczna? 3b gim. w szpitalu.
        • Co to jest diagnostyka medyczna? 3b gim. w szpitalu.

        • 25.01.2018
        • W dniu 25 października 2016 roku nasza, najfajniejsza w całej szkole klasa, pojechała na wycieczkę do szpitala Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjnego „Attis”,   Organizatorem wycieczki była nasz Pani od biologii - Katarzyna Czyż.

          W tym dniu odbyła się tylko jedna lekcja, języka angielskiego. Po lekcji wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy. Atmosfera już w autokarze była bardzo  miła i korzystnie wpływała na nasze dobre przyswajanie wiedzy. 

                      Po szpitalu oprowadzała nas Pani doktor W.Dyrla w prosty sposób opowiadając o metodach diagnostyki medycznej.

                       Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było laboratorium medyczne. Miejsce, w którym wykonuje się badania krwi. Laboratorium zrobiło na nas duże wrażenie, wręcz namacalnie mogliśmy oglądać i śledzić procesy,  jakie zachodzą w ludzkich komórkach. Laboratorium wykonuje badania z zakresu: biochemii klinicznej, hematologii, diagnostyki hormonalnej, analityki ogólnej, serologii, toksykologii i bakteriologii.

                       Następnie udaliśmy się do sali, w której wykonywane są testy sprawnościowe i próby wysiłkowe. Dwaj nasi dzielni  koledzy  Mikołaj  i Franek  zostali poddani różnym badaniom, które min.: miały na  celu ustalenie wydolności serca podczas  zmiennego natężenia ruchu. Pani doktor  Dyrla również w tym miejscu pokazała nam defiblyrator serca - urządzenia ratujące życie wielu pacjentom.

                    Kolejnym miejsce gdzie poprowadziła nas Pani doktor  była pracownia gastroskopii. Obejrzeliśmy urządzenia,  przy pomocy których wykonuje się badania endoskopowe przewodu pokarmowego. 

                   Następne miejsce jakie oglądaliśmy było  związane z kardiologią. Franek i Mikołaj zostali poddani badaniu USG serca. Obaj chłopcy okazali się być zdrowi. Urządzenia, które oglądaliśmy zrobiły na nas duże wrażenia. Rozmawialiśmy przy tej okazji między sobą , jak diagnozować  trudne „sprawy sercowe” związane z naszym wiekiem.

                     Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy była pracownia rentgenowska. Oglądaliśmy aparaturę,  jaką wykonuje się badania, analizowaliśmy zdjęcia rentgenowskie. Pani doktor  pokazywała nieprawidłowości, które były widoczne na zdjęciach.

                      Na tym zakończyliśmy zwiedzanie pracowni szpitalnych i słuchanie ciekawych wykładów. Bardzo serdecznie podziękowaliśmy Pani doktor za zaproszenie nas do szpitala i pokazanie,  jak wygląda praca lekarza oraz w jaki sposób odbywa się proces leczenia pacjentów.

                      Wróciliśmy do szkoły w dobrych humorach i z przeświadczeniem, że będziemy dbać o własne zdrowie w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Bardzo dziękujemy również Pani Katarzynie Czyż oraz Pani Monice Budelewskiej- Zdun za pokazanie nam tak ciekawego miejsca, które może kiedyś okażą się naszym miejscem pracy. 

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie