Zapraszamy na jasełka
- 21.12.2020
,,Świąteczne Pierniczki"
- 22.12.2020
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowania do Świąt Narodzenia Pana. Szkoła zamknięta, ale połączyliśmy się we wspólnej akcji wypiekania świątecznych ciasteczek w naszych domach. Pierniki to smakołyki, które niosą ze sobą symbolikę bogactwa i dobrobytu, a tego życzymy sobie na święta i nowy rok.
Mąka oznacza pieniądze (oczywiście wiele innych potraw świątecznych też je symbolizuje), miód – wróżbę słodkiego roku, podobnie jak bakalie. Natomiast ten, kto znajdzie w pierniku jeden obowiązkowy migdał, powinien się szykować do rychłego wejścia w związek małżeński. 😊
Wszystkim, którzy włączyli się do naszej ,,akcji" serdecznie dziękujemy a przesłane fotografie zamieszczamy poniżej.
Życzymy bogactwa, nie tylko materialnego, na zbliżające się Święta. Błogosławieństwa od Nowonarodzonej Dzieciny i wszelkich Łask w nadchodzącym roku 2021.
Wychowawcy Świetlicy
4
Jasełka on-line
- 22.12.2020
W ramach lekcji języka polskiego klasa 4b odczytała wspólnie tekst "Stało się nam wesele" (kompilację tekstów jasełkowych Lucjana Rydla, Franciszka Karpińskiego i Leona Schillera). Każdy uczeń wcielający się w swą postać miał element stroju tej postaci - pojawił się więc Herod, Diabeł, Śmierć, Królowa, Pasterze, ale też Aniołowie i Królowie, była też Maryja i malutki Jezus. Niektórzy uczniowie przygotowali sobie specjalne jasełkowe tło w MsTeams. Ta niecodzienna lekcja z pewnością będzie dla uczniów przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, a jednocześnie obcowaniem z ciekawym tekstem literackim sprzed wieku.
Krótka animacja o Autorytecie
- 18.12.2020
Pewien ojciec bardzo chciał nauczyć syna "prawego" życia. Niestety, sam nie był do niego przekonany. Zobacz, co musiało się wydarzyć, by obaj odnaleźli sens.
Nauczanie zdalne przedłużone do 23 grudnia i zmiana terminu ferii zimowych
- 23.11.2020
Etap regionalny konkursów przedmiotowych
- 23.11.2020
Zgodnie z harmonogramem od 24 listopada 2020 r. w szkole przeprowadzane będą konkursy przedmiotowe na etapie rejonowym z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i historii.
Gratulujemy uczniom, którzy przeszli do tego etapu!
- https://konkursy.mscdn.pl/
- Harmonogram etapu rejonowego - nowy
- Regulamin konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021
Dzień promocji szkoły
- 11.03.2020
W związku z zaistniałą sytuacją oraz decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych dzień promocji szkoły zostaje ODWOŁANY.
Prosimy śledzić stronę internetową szkoły, na której zamieścimy termin następnego spotkania.
Informujemy Państwa o zawieszeniu zajęć szkolnych
- 11.03.2020
Szanowni Państwo
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci decyzją MEN, od 12 marca br. zajęcia zostały zawieszone. W dniach 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- od 16 marca br. zawieszone będą wszystkie zajęcia;
- prosimy, aby dzieci podejmowały samodzielną naukę w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole;
- nasi nauczyciele systematycznie przesyłać będą drogą elektroniczną (e-librus) tematy do przerobienia według planu lekcji na dany dzień;
- MEN na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- bardzo proszę o przypominanie dzieciom podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa i higieny, także o rygorystycznym przestrzeganiu w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają;
- proszę o śledzenie na bieżąco wszystkich komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju;
- proszę o śledzenie na bieżąco wszystkich informacji przesyłanych ze szkoły za pomocą dziennika LIBRUS.
Proszę przekazać uczniom, aby:
- pamiętały o swoim bezpieczeństwie w domu.
- unikały miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- pamiętały, że przerwa w funkcjonowaniu naszej szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki;
- na bieżąco przerabiały wyznaczony przez nauczycieli tematy lekcji i odrabiały zadania;
- czytały ulubione książki, uzupełniały swoje wiadomości i rozwijały kompetencje korzystając przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez nauczycieli;
- przestrzegały w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają.
Co zabezpiecza przed koronawirusem?
- Częste mycie rąk przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa.
- Zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Wycieczka klas drugich do Domu Spotkań z Historią
- 10.03.2020
6. lutego dzieci z klas drugich przeniosły się w czasie do dzieciństwa ich rodziców, odwiedzając Dom Spotkań z Historią. Warsztaty dotyczyły lat 80. ubiegłego stulecia i przełomu 1989 roku. Uczniowie podczas zajęć historyczno – plastycznych Gry i zabawy w PRL dowiedzieli się w co i jak bawiły się dzieci w czasach gospodarki niedoboru. Następnie grupa szkolna udała się na spacer w kierunku Placu Zamkowego w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.
13
Prelekcja prozdrowotna.
- 10.03.2020
Dnia 4.03.2020 w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat otyłości, którą przeprowadziła absolwentka naszej szkoły, obecnie lekarz – p. Agnieszka Niemyjska-Perczyńska. Dowiedzieliśmy się, co to jest otyłość i jak ją można rozpoznać. Przez Światową Organizację Zdrowia otyłość jest uznana za jednostkę chorobową, a nie tylko defekt wyglądu. Wiemy, jakie choroby są konsekwencją otyłości m.in. nadciśnienie, choroba wieńcowa, cukrzyca, choroby stawów, udar. Dowiedzieliśmy się też, co trzeba robić, aby zapobiegać otyłości. Najważniejszy jest ruch i odpowiednia dieta. Prelekcja wpisuje się w Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę”, w którym nasza szkoła uczestniczy już kolejny rok. Koordynatorem programu jest p. Katarzyna Czyż.
W prelekcji uczestniczyli uczniowie klasy 7a i 7b.
4
Komunikat GIS w sprawie potwierdzonego przypadku koronawirusa
- 05.03.2020
W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, służby sanitarne działają zgodnie z ustalonym postępowaniem. Pacjent jest hospitalizowany i czuje się dobrze.
Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
1. Często myć ręce
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.
Mycie rąk z użyciem wodą z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).
Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków,w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
3. Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.
Warsztaty klas czwartych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
- 06.03.2020
Dnia 26 lutego 2020 klasy: 4a oraz 4b pod opieką pań: Agaty Lei-Werschner oraz Agnieszki Nastaj wzięły udział w warsztatach na Wydziale Żywienia Człowieka (SGGW). Uczniowie wysłuchali bardzo interesującego wykładu p. Katarzyny Lachowicz o układzie pokarmowym, a następnie wzięli udział w ciekawych warsztatach pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Czwartoklasiści mieli okazję obejrzeć aulę wykładową oraz nowocześnie wyposażone laboratoria.
37
Konkurs historyczno-plastyczny "Nigdy więcej wojny"
- 07.02.2020
Konkurs historyczno-plastyczny „Nigdy więcej wojny” został rozstrzygnięty. Zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu antywojennego. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-5, 6-7. Decyzją komisji w składzie p. Monika Budelewska-Zdun i p. Małgorzata Wiśniewska przyznano następujące miejsca:
Klasy 1-3
I miejsce - Krzyś kl.1b
II miejsce – Antoni kl.1bKlasy 4-5
I miejsce ex aequo:Antonina kl.4a i Bartosz kl.5a
II miejsce – Amelia kl.4aKlasy 6-8
I miejsce – Dorota kl.7b
II miejsce – Sonia kl.6aSerdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w marcu.
1
Zabawa w teatrzyk w klasie 2c
- 07.02.2020
Zabawa w teatrzyk znana chyba wszystkim, jednak w dobie telewizji czasami gdzieś zapominana. 5.lutego wychowankowie kl.2c urządzili sobie teatrzyk kukiełkowy. Grupa zdumiewająco szybko podzieliła się na widzów i aktorów. Sekcja techniczna, przy pomocy dostępnych materiałów stworzyła potrzebne postacie do przedstawienia pt. Kopciuszek.
Oprócz tego dzieci przyniosły z domu swoje ulubione zabawki (maskotki, lalki itp.), które w zabawny sposób przedstawiały się i opowiadały nam różne historie z nimi związane.
Wcielanie się w rolę bez gotowego tekstu zmusiło małych aktorów do improwizacji i poszukiwania odpowiedniego słownictwa. Trzeba przyznać, że radzili sobie z tym doskonale, a widownia świetnie się bawiła.
5
Zaczarowana zagroda i klasa 2c
- 07.02.2020
Omawianie lektury nie musi być nudne. Klasa 2c wzięła na tapetę Zaczarowaną zagrodę. Najpierw zorganizowaliśmy w klasie teleturniej Jeden z piętnastu, czyli trochę inne sprawdzenie wiedzy z lektury. Następnie rysowaliśmy wybrane zdarzenie z książki i głównego bohatera Elegancika, a także tworzyliśmy opis pingwina.
Z kostek cukru zbudowaliśmy zaczarowane zagrody, z których w magiczny sposób wydostawały się pingwiny. Uwielbiamy się tak uczyć!!!
6
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej
- 06.02.2020
Uczniowie naszej szkoły zdobyli 8 wyróżnień w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Pionier 2019. Są to:
Łukasz K. z klasy 4b,
Krzysztof S. i Ewa D. z klasy 7b,
Szymon K., Szymon K., Julia R., Dominik K. i Amelia W. z klasy 8a.
Gratulujemy.
Koncert Semestralny
- 04.02.2020
W dniu 31 stycznia 2020 r. dzieci uczestniczące w zajęciach Muzyczne Talenty, wystąpiły w semestralnym koncercie kolęd. Mogliśmy usłyszeć i obejrzeć efekt semestru nauki podjętej w ramach zajęć muzycznych. Dzieci zagrały na pianinie, ukulele oraz gitarze. Warto zwrócić uwagę, że większość uczestników rozpoczęła naukę na instrumencie w bieżącym roku szkolnym i poradziła sobie doskonale. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć na scenie podopiecznych naszego ogniska muzycznego uczących się SP3 w Ząbkach. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą frekwencję oraz obecność s. Dyrektor Marii Chrapek.
7
Bal Karnawałowy klas 1-3
- 28.01.2020
23 stycznia 2020 r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Na zabawie nie zabrakło postaci z bajek, księżniczek, rycerzy, sportowców czy też policjantów oraz strażaków. Podczas balu było dużo radości i świetnie zorganizowanych zabaw angażujących zarówno dzieci jak i wychowawców. Nie zabrakło zabawy w pociąg oraz kaczuszki. Po udanej zabawie dzieci udały się na poczęstunek do klas.
Noc Biologów na Wydziale Biologii UW
- 24.01.2020
W piątek 10 stycznia 2020 r. wzięliśmy udział w IX edycji Nocy Biologów. To już 9 raz uczestniczymy w tej imprezie naukowej organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystko odbywało się w budynku Wydziału Biologii na Ochocie i sąsiednim budynku Centrum Nauk Biologiczno–Chemicznych UW. Temat przewodni tegorocznej Nocy to Globalne Zmiany Środowiska.
W tym roku na Noc Biologów przybyli uczniowie z klasy 7a i 7b oraz 8a. Nasza grupa liczyła ponad 40 osób. Jak co roku organizatorem wyprawy była Pani Katarzyna Czyż. Wytrwale pomagali rodzice dowożąc uczniów na wydział i zabierając późno w nocy. Niektórzy uczestniczyli z nami w wykładach.
W tym roku organizatorzy wystawili 25 stoisk, gdzie mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy z dziedziny biologii. W czasie imprezy odbyło się 78 wykładów i wiele warsztatów. Mieliśmy dużo szczęścia, bo udało się zdobyć miejsca aż dla 20 uczniów, którzy mogli uczestniczyć w warsztatach. Były to warsztaty pt.
„Wilk w owczej skórze: czyli o nowalijkach i związkach azotu”,
„Czy na tej ziemi jeszcze coś urośnie?”,
„By zielonym być trzeba wodę pić. Barwniki roślinne w czasie suszy”,
„Proste barwienia w anatomii roślin”.
Każdy z uczniów uczestniczył także w kilku wykładach.
Spotkaliśmy wielu absolwentów naszej szkoły, którzy wybrali biologię jako przedmiot dalszego kształcenia.
Tegoroczna Noc Biologów była atrakcją dla wszystkich zwiedzających, w szczególności tych, którzy pasjonują się biologią, chemią czy fizyką, ale też interesujących się zdrowiem i oczywiście zmianami zachodzącymi w ostatnich latach w środowisku.
Impreza zgromadziła uczniów szkół podstawowych, licealistów i studentów, ale także rodziców z dziećmi. Każdy znalazł tam coś dla siebie.
Było super, jak co roku.
17