W ubiegły czwartek w naszej szkole miał miejsce coroczny koncert Muzycznych Talentów przygotowany przez uczniów pod okiem pana Daniela Płoszaja. Młodzi muzycy popisywali się umiejętnościami gry na ukulele oraz na gitarze. Repertuar był bogaty, dzieciaki chętnie prezentowały melodie wielu gatunków. W finale mieliśmy przyjemność posłuchać ósmoklasistów - Piotrka i Łukasza. Na uwagę zasługuje występ niespodzianka naszego absolwenta Piotrka. Na popisy młodych muzyków z duma patrzyli zarówno rodzice, jak i sam Nauczyciel. Bardzo dziękujemy panu Danielowi za dzielenie się swoją piękną pasja z naszymi dziećmi. Wam, drodzy młodzi gitarzyści, życzymy wytrwałości w rozwijaniu tej niezwykłej umiejętności, a parafrazując słowa Briana Maya, niech gitara będzie wasza bronią i tarcza, za która moglibyście się schować.
Koncert na zakończenie roku
- 17.06.2024
- 56
Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wołominie
- 26.06.2024
Nasza szkoła zajęła V miejsce wśród szkół podstawowych powiatu wołomińskiego w rywalizacjach sportowych młodzieży.
Pielgrzymka do Loretto
- 17.06.2024
14 czerwca ruszyliśmy w coroczną pielgrzymkę do Loretto, by dziękować Maryi za dobry rok, a także prosić o potrzebne nam łaski. W tym roku odkryliśmy nową trasę do Sanktuarium. Wyszliśmy z Kamieńczyka spod kościoła i dotarliśmy do Loretto z drugiej dotychczas nieznanej nam strony.
W Loretto powitała nas Madonna z Dzieciątkiem – ukryta w lesie ciemnolica figurka – cel naszej wędrówki. Można było pomodlić się, pośpiewać i zakupić kilka drobiazgów w przykościelnym sklepie oraz zobaczyć Liwiec, grotę oraz muzeum dzwonków, posilając się, jak co roku, pyszną zupa pomidorową.
81Szczególne podziękowania dla pana Kucińskiego, który podczas pielgrzymowania towarzyszył nam jako fotoreporter oraz ratował wodą każdego spragnionego pielgrzyma :)
Podsumowanie programu Erasmus+
- 07.06.2024
Sprawozdanie z realizacji Programu Erasmus + w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w roku szkolnym 2023/24
Dnia 6.06 w trakcie Rady Pedagogicznej nauczycielom zostało zaprezentowane sprawozdanie z realizacji Programu Erasmus Plus. Nauczyciele mogli dowiedzieć się wielu informacji na temat szkoły w Granadzie – Ave Maria de la Quinta, w której gościły dwie grupy naszych uczniów – w sumie 30 osób. Sprawozdawcą była pani Agata Leja-Werschner, która współkoordynowała projekt ze strony szkoły. Tego samego dnia odbyła się prezentacja dotycząca sprawozdania z realizacji Programu Erasmus Plus dla rodziców naszych uczniów przygotowana przez uczestników programu – Wiktorię, Basię, Martę i Jurka.
Projekt pt. „Rozwój wymaga międzynarodowego otwarcia – mobilności uczniów PKSP w Ząbkach”, nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000093589, jest współfinansowany przez Unię Europejską.
Świetlicowe warsztaty kulinarne
- 21.06.2024
Edukacja dzieci w naszej szkole w minionym roku szkolnym nie ograniczyła się tylko do szkolnych ławek. Szukając różnorodnych form aktywności, które nie tylko rozwijają umysł, ale także rozbudzają kreatywność i umiejętności praktyczne u najmłodszych, wybraliśmy opcję warsztatów kulinarnych ,,Mali odkrywcy kuchni”, które nie tylko uczą gotowania, ale także rozwijają wiele ważnych umiejętności życiowych. Ponieważ rodzinne przyrządzanie posiłków cieszy się coraz większą popularnością, zajęcia z szefem kuchni zdobyły uznanie wśród najmłodszych.
Z pewnością zgodzimy się ze stwierdzeniem, że uczestnictwo dzieci w zajęciach kulinarnych to doskonały sposób na rozwijanie kreatywnego myślenia i działania, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji, doskonalenie pracy w grupie, a także budowanie poczucia własnej skuteczności. W trakcie tego typu zajęć każde dziecko doświadcza, że wiele zależy od jego zaangażowania, ma możliwość podejmowania decyzji, potrafi efektywnie komunikować się z innymi. Z tego wspólnego działania i podejmowania decyzji wyrastają konkretne i smakowite rezultaty. Nie można bagatelizować tego aspektu, ponieważ dla młodego człowieka zobaczenie konkretnego, smacznego efektu swojej pracy stanowi najlepszą nagrodę za włożony trud i zaangażowanie. Dzieci cenią sobie natychmiastowe zadowolenie z tego, co osiągnęły, a abstrakcyjne korzyści przesunięte w czasie nie są dla nich tak istotne. Młodzi adepci gotowania pragną natychmiastowego uznania dla swoich wysiłków w chwili zakończenia działań, choć oczywiście, warto pamiętać, że warsztaty kulinarne mają również długoterminowe efekty, choć nie zawsze są one zrozumiałe dla najmłodszych uczestników.
Warsztaty kulinarne dla dzieci pozwoliły im na naukę praktycznych umiejętności, takich jak korzystanie z narzędzi kuchennych, mierzenie składników, mieszanie i pieczenie. Te umiejętności mogą być przydatne nie tylko w kuchni, ale także mają zastosowanie w życiu codziennym. Dodatkowo warsztaty kulinarne dla dzieci stawiają na rozwijanie ich kreatywności, dzięki czemu eksperymentowanie mogło stać się pasją dla dzieci.. Tworzenie własnych potraw pozwoliło dzieciom wyrazić siebie poprzez jedzenie. Dodatkowo, eksperymentowanie z różnymi składnikami i smakami pobudzało ich wyobraźnię.
Warsztaty kulinarne są doskonałą okazją do edukacji żywieniowej. Dzieci mogą dowiedzieć się, jakie składniki są zdrowe, jakie wartości odżywcze mają różne produkty, a także jak zbilansować swoją dietę.
Warsztaty kulinarne dla dzieci to nie tylko okazja do nauki gotowania, ale także doskonała zabawa i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych. Wybierając warsztaty, zapewnisz swojemu dziecku niezapomnianą przygodę w świecie kulinariów, która może zainspirować je do eksploracji smaków przez całe życie.
Zobaczcie, co udało nam się przygotować w minionym roku.
31
Nasz poczet na zjeździe szkół im. Ks. Jana Twardowskiego
- 13.06.2024
W minioną środę, 5 czerwca miałam możliwość reprezentowania naszej szkoły w Ogólnopolskim zjeździe szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Nasza grupa sztandarowa wraz z opiekunem, panem Pawłem Dybałą, uczestniczyła w uroczystej mszy świętej odprawianej przez ks. biskupa Michała Janochę, który podczas homilii przedstawił życie i twórczość naszego patrona, wplatając w treść wypowiedzi jedne z najpiękniejszych wierszy ks. Jana Twardowskiego.Po mszy mieliśmy również czas na zapoznanie się z uczniami z innych szkół. Uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych, podczas których uczyliśmy się rozpoznawać, rozumieć, a także pokazywać emocje towarzyszące nam każdego dnia. Czytaliśmy i interpretowaliśmy wiersz ks. Twardowskiego pt. ,,Na dnie, który bardzo zapadł mi w pamięć.Mieliśmy również możliwość zwiedzania muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Oglądaliśmy pamiątki po polskim papieżu i historie z młodości oraz życia dorosłego obu księży. Ogromną niespodzianką była dla mnie okazja zobaczenia obrazu ,,Wiejskie chaty pośród drzew Vincent Van Gogha z wystawy czasowej. Byłam ogromnie szczęśliwa, mogąc podziwiać tak wspaniałe dzieło. Obraz ten z pewnością na zawsze pozostanie w moim sercu, wzbudzając piękne wewnętrzne emocje.Był to ostatni wyjazd sztandarowy, w którym jako reprezentantka szkoły mogłam z dumą uczestniczyć. Przeżyłam go w pełnym wzruszeniu i wspaniale spędziłam czas. Wierzę, że piękne chwile, których mogłam doświadczyć tego dnia, osiądą w mojej pamięci na bardzo długi czas. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłam wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Jestem ogromnie wdzięczna za osadzenie w moim sercu tak pięknych wspomnień - to cudowny dar. Dziękuję.
Bogusia, kl. 8a
5
Klasy siódme na wydziale biologii UW
- 29.08.2024
Kolejny raz uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych dla nas przez wydział biologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach współpracy wynikającej z patronatu wydziału, jakim objęta jest nasza szkoła. W zajęciach na uczelni uczestniczyły tym razem klasy siódme. Temat warsztatów to "Rytm dobowy i sen". Wysłuchaliśmy wykładu, a potem przechodziliśmy przez szereg zadań warsztatowych , które trzeba było zaliczyć, aby przejść do następnego etapu. Swoją pracą przyczyniliśmy się też do ogólnoświatowego projektu dotyczącego badań nad rytmem dobowym młodzieży prowadzonym także w USA i Czechach. Dane z naszych badań zostaną wykorzystane w tym projekcie. Pracowaliśmy też w laboratorium botanicznym przy chromatografii barwników roślinnych. Było bardzo naukowo i ciekawie.
5
Wycieczka klas ósmych w Bieszczady
- 05.06.2024
Rozpoczęliśmy wycieczkę w poniedziałek (20.04.2024). Wszyscy zebraliśmy się rano na zbiórce i wsiedliśmy do pociągu na stacji Warszawa Gdańska. Podróżowaliśmy sześć godzin i już przed południem byliśmy w Przemyślu. Następnie zwiedziliśmy to piękne miasto. Widzieliśmy podziemia archikatedry rzymskokatolickiej, cerkiew grekokatolicką i spacerowaliśmy po Starym Mieście. Na rynku spotkaliśmy Wojaka Szwejka i jego pieska. Po zakończonym zwiedzaniu pojechaliśmy autokarem do domu rekolekcyjnego w Ustrzykach Górnych, gdzie spędziliśmy miło wieczór, grając w różne gry w naszych pokojach.
Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy w góry, aby zdobyć Tarnicę. Podejście nie było łatwe, lecz warto było się trudzić! Na górze czekały na nas niezwykłe widoki bieszczadzkich połonin i górskich lasów. Po zdobyciu tego szczytu wracaliśmy do Ustrzyk Górnych, podziwiając piękno gór. Dookoła nas rozpościerały się przepiękne widoki. Pogoda dopisywała.
Trzeciego dnia naszej wycieczki podążaliśmy szlakami Połoniny Caryńskiej. Aby dostać się na szczyt, musieliśmy pokonać kilka stromych odcinków znajdujących się w lesie. Jeszcze przedtem mieliśmy okazję zobaczyć stare cerkwisko w Berehach Górnych. Kiedy znaleźliśmy się wyżej, wśród skał i połonin, zaskoczył nas zimny wiatr. Natychmiast założyliśmy ciepłe bluzy, kurtki i czapki. Okazało się, że aby nie być w zasięgu wiatru, wystarczy schronić się po drugiej stronie góry, w zagłębieniu za skałami. To była dla nas cenna lekcja. Kiedy zaczęliśmy schodzić, znacznie się ociepliło. Mijaliśmy przepiękne kwiaty, krzaczki i drzewa. Niektórzy z nas mieli okazję zobaczyć żmiję, padalca i górskie ptaki. Wieczorem zebraliśmy się wspólnie przy ognisku. Jedliśmy kiełbaski i piekliśmy chleb. Słuchaliśmy także różnych piosenek. Kiedy się ściemniło śpiewaliśmy razem (m.in.) szanty, przy dźwiękach gitary.
Czwartego dnia część z nas miała okazję wybrać się nad Solinę. Jechaliśmy nową kolejką gondolową i mogliśmy kupić wiele pięknych pamiątek. Druga grupa uczestników wycieczki wyruszyła na górską wyprawę, aby zdobyć Małą Rawkę i Wielką Rawkę. Po wejściu na szczyt okazało się, że jesteśmy we wnętrzu chmury. Dookoła było biało i mglisto. Było to bardzo ciekawe przeżycie. Następnie zdecydowaliśmy, że pójdziemy dalej na Krzemieniec (Kremenaros). Tam znaleźliśmy się na trójstyku trzech granic: polskiej, słowackiej i ukraińskiej. Podczas tej wyprawy prawie cały czas towarzyszył nam deszcz. Dzięki niemu, w drodze powrotnej, mieliśmy okazję poczuć się jak w prawdziwym lesie deszczowym.
Ostatniego dnia po spakowaniu swoich walizek wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy do miejsca, gdzie po raz ostatni był internowany Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński. Podchodząc do Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy, mijaliśmy kamienie, na których były zapisane fragmenty zawierzenia Polski Matce Bożej, napisane przez Prymasa Tysiąclecia. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć kaplicę, w której modlił się Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński i usłyszeć jego historię, opowiedzianą w interesujący sposób przez jedną z sióstr.
Później udaliśmy się na posiłek do Sanoka, a następnie wyruszyliśmy do Przemyśla na stację PKP. Podróż powrotna minęła nam w bardzo miłej atmosferze. Smutno było już wracać z tak wspaniałej wycieczki.
Uważam, że nasza wyprawa w Bieszczady była bardzo udana i długo będę ją pamiętała. Dzięki niej udało mi się jeszcze lepiej poznać inne osoby i miło spędzić z nimi czas. Ponadto zachwyciły mnie widoki połonin i górskich lasów. Jestem pewna, że na pewno wrócę w przyszłości w Bieszczady.
Basia K., kl. 8a
36
Dzień Patrona i Dzień Rodziny
- 27.05.2024
Piknik rodzinny mocno wpisał się w tradycję naszej szkoły, oczekiwany z niecierpliwością przez dzieci i ich rodziców. 25 maja już po raz kolejny dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców i uczniowie PKSP w Ząbkach zorganizowali tę plenerową imprezę. Rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 9:00 w kościele parafialnym.
Pogoda dopisała, dzięki czemu rodziny mogły się oddać zabawon i skorzystać z rozmaitych atrakcji. Były stoiska z doświadczeniami chemicznymi, biologicznymi, zagadkami językowymi, quizem wiedzy o patronie szkoły, loterią fantową.
Najmłodsi bawili się na dmuchańcach i korzystali z ofert stoisk z artystycznym malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi oraz popkornem i watą cukrową. Na pikniku można było również podziwiać talenty uczniów: grę na gitarze, układy taneczne, występ chóru. Nie zabrakło też czegoś dla ciała: kiełbasek i szaszłyków z grilla oraz ciast przygotowanych przez rodziców. Uwiecznieniem festynu była licytacja pluszaków, z której dochód został przeznaczony na szczytny cel.
Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie uroczystości.
62
Dzień Rodziny i Dzień Patrona
- 20.05.2024
w sobotę 25 maja :)
Rozpoczęcie o godz. 9:00 Mszą Świeta, następnie festyn od godz. 10:00
Zapraszamy klasy do udziału w konkursie "Na najsmaczniejsze ciasto w PKSP".
Poniżej maskotki które pragną znaleźć dom aby ucieszyć chorego Maksa.
2
Warsztaty kulinarne 7b
- 29.05.2024
We wtorek 21 maja klasa 7b była na warsztatach kulinarnych w Studio kulinarnym Małe Przyjemności. Poznaliśmy różne przyprawy świata, dowiedzieliśmy się, co nadaje lepszy smak potrawie. Przyżądziliśmy jambalaya z kurczakiem - mieszanka kuchni hiszpańskiej i francuskiej oraz cobbler najsmaczniejszy deser z truskawkami.
11
Zielona Szkoła klasy 6a
- 15.05.2024
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w poniedziałek, szóstego maja. Tuż po zbiórce, która miała miejsce pod szkołą, wyruszyliśmy w stronę Gór Świętokrzyskich.
Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Mieliśmy okazję zobaczyć tam wiele ciekawych obiektów w małej skali. Mogliśmy zobaczyć między innymi piramidy z różnych zakątków świata, dwie wieże World Trade Center, a także Watykan z Bazyliką i Placem Świętego Piotra. Po obejrzeniu miniatur udaliśmy się do parku linowego, gdzie największym zainteresowaniem cieszyła się trasa średnia. Na koniec dnia udaliśmy się do źródełka Świętego Franciszka w Świętej Katarzynie, a następnie na miejsce noclegu do ,,Agroturystyki Pod Bukiem” w Śniadce Drugiej.
Kolejnego dnia odwiedziliśmy Pomnik Przyrody Dąb Bartek. Był on bardzo duży, lecz niestety
był podparty stalowymi wspornikami. Następnie wybraliśmy się do Jaskini Raj i Centrum Neandertalczyka, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstają jaskinie i obejrzeliśmy pozostałości po zwierzętach i jaskiniowcach. Pod koniec dnia odwiedziliśmy zamek w Chęcinach. Musieliśmy udać się krótką drogą pod górę, za to na szczycie czekały na nas niesamowite widoki. Wieczorem większość z nas grała w piłkę nożną.
Ostatniego dnia czekał na nas Park Legend w Nowej Słupi, w którym usłyszeliśmy legendę
o Górze Świętego Krzyża. W parku obejrzeliśmy film 3D, a dzięki użytej technologii VR mogliśmy poczuć się jak czarownice latające na miotłach. Z Parku Legend udaliśmy się na Górę Świętego Krzyża. Droga była stroma i zajęła nam około godzinę. Na szczycie pomodliliśmy się w klasztorze Misjonarzy Oblatów i otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Osada Średniowieczna w Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach. Zapoznaliśmy się z zawodami, które były wykonywane w Średniowieczu. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie. Przed powrotem do domu wzięliśmy udział w grze terenowej, w której musieliśmy zdobyć części amuletu, aby dostać się do skarbu. Powrót do domu był długi bo nikt nie chciał tak szybko wracać.Kasia P. i Miłosz K., klasa 6a
25
Laureaci i Finaliści HIERONYMUSA
- 26.04.2024
20 kwietnia odbył się finał Konkursu Kuratoryjnego HIERONYMUS adresowanego dla uczniów klas 4-8. Wśród uczniów naszej szkoły mamy 3 laureatów: Julię z klasy 6, Krzysztofa z klasy 5, Michała z klasy 7 i finalistkę Antoninę z klasy 8. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękując im za trud, zaangażowanie i pasję w zgłębianiu Bożego Słowa.
Konkurs biblijny Dzieje Apostolskie w naszej szkole
- 23.04.2024
15.04 w naszej szkole spotkali sie uczestnicy finału Dekanalnego Konkurs Biblijnego-Początki rozwoju Kościoła-Dzieje Apostolskie. Został on zorganizowany przez Ks.Dziekana Andrzeja Kopczyńskiego. Nad przebiegiem i koordynacją czuwał Ks. Rafał Goliński. Uczniowie klas siódmych mieli okazję wykazać się znajomością Pisma Świętego. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły z klasy 7b Michał B., II miejsce uzyskała Klara J. kl. 7a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
6
Konkurs „Kreatywne nakrycie głowy” rozstrzygnięty!
- 23.04.2024
Biorąc pod uwagę pomysł, jakość wykonania i wkład pracy własnej komisja przyznała:
I miejsce: Katarzyna P. z kl. 6a i Antoni P. z kl. 4a
II miejsce: Julia P. z kl. 6b i Krzysztof S. z kl. 5a
III miejsce: Iga P. z kl. 6a i Damian B. z kl. 5a
Specjalne wyróżnienie za wizję artystyczną:
Laura M. z kl. 6b
Wyróżnienia:
Laura T. z kl. 4b
Róża Z. z kl. 4b
Biorąc pod uwagę zaangażowanie całej klasy komisja przyznała:
I miejsce: klasy 4b i 6a
II miejsce: klasa 5a
III miejsce: klasa 4a i 6b
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za podjętą pracę.
7
Pobyt uczniów z San Cataldo w naszej szkole w ramach programu Erasmus+
- 22.04.2024
W dniach 11-18 kwietnia nasza szkoła gościła w swych murach niezwykłych gości – szkołę Scuola Secondaria di I Grado „Giosue Catrducci”. Uczniowie z Sycylii przebywali w domach rodzin naszych uczniów, którzy przyjęli ich bardzo ciepło. W szkole uczniowie wzięli udział w prezentacji naszej szkoły, a także kilku lekcjach – matematyce, angielskim, niemieckim, geografii, zajęciach sportowych i w plastyce. Nauczyciele specjaliści zaś mieli możliwość poznać nasze metody pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie pobytu nauczyciele naszej szkoły – pani Katarzyna Czyż i Agata Leja-Werschner zorganizowały grę miejską w Łazienkach Królewskich dla uczniów z San Cataldo oraz części naszych uczniów. Dzieci odbyły także spacer po Starym Mieście, gdzie miały możliwość poznania trudnej i ciekawej historii zburzenia i odbudowania miasta. Spotkanie z uczniami przyniosło obu stronom ogromne korzyści – dzieci otworzyły się na kontakt, na kulturę, takie spotkania maja ogromna wartość.
35
Wizyta w Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści
- 17.04.2024
We wtorkowy poranek 9 kwietnia, uczniowie klas drugich wyruszyli do niezwykłego miejsca – MUBABAO, czyli Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści w Czarnowie, nieopodal Konstancina.
Pierwszym punktem wycieczki było wysłuchanie baśni opowiedzianej przez założyciela MUBABAO, Michała Malinowskiego. Pan Michał jest wspaniałym opowiadaczem bajek, a swoje inspiracje czerpie z podróży po całym świecie. Bohaterem jego opowieści był niewidomy człowiek, który posiadał wyjątkową umiejętność – widział uszami. Jak każda bajka, ta również zawierała morał, pouczenie, a słuchający jej, sami uczestniczyli w opowiadaniu tej niezwykłej historii.
Pan Michał ze swoich podróży przywiózł, oprócz baśni, wiele ciekawych przedmiotów. Są to instrumenty muzyczne, na których nawet można było pograć.
Po intensywnym muzykowaniu zaproszono dzieci do Krainy Bajkostworów – przestrzeni animacyjnej dla dzieci, która od podłogi po sam sufit zapełniona jest mięciutkimi „wypychankami” w kształcie różnych stworów. Wszyscy mogli w tym radosnym czasie uwolnić swoje emocje. Było tak wspaniale, że nikt nie chciał opuszczać tej wyjątkowej krainy.
Ostatnią atrakcją wycieczki było budowanie wymyślonych konstrukcji z klocków MuBaBaO. Klocki składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce mają ciekawą, wyczuwalną w dotyku fakturę. Klocki Mubabao wzbudziły entuzjazm i radość dzieci, dając jednocześnie fascynujące efekty. Rozwijały wyobraźnię, komunikację, jasność myślenia, koncentrację i poczucie wewnętrznej równowagi. Każda stworzona budowla miała swoją Opowieść, którą uczniowie podzielili się z rówieśnikami.
To był bardzo dobry dzień. Na twarzach dzieci malowały się szerokie uśmiechy. Będziemy długo wspominać wyjazd do MUBABAO!
21
EKOwarsztaty
- 17.04.2024
8 kwietnia klasy drugie i klasa 3b uczestniczyły w EKOwarsztatach prowadzonych przez chemiczkę z firmy Wulkan Doświadczeń. Dzieci zbudowały butelkę filtracyjną, poznały rodzaje zanieczyszczeń wody oraz powietrza, wytwarzały smog z suchego lodu, rozwiązywały eko-quiz oraz poznały alternatywne źródła energii. Zapraszamy do galerii.
39
Zapraszamy na spotkania profilaktyczne do SP6
- 05.04.2024