Aktualności

      • Wycieczka klasy 4a do Mini City
        • Wycieczka klasy 4a do Mini City

        • 17.03.2026
        • Klasa 4a miała okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Mini City – interaktywnego miasteczka edukacyjnego, w którym dzieci mogą wcielić się w różne role zawodowe i w praktyczny sposób poznawać świat dorosłych.

          Podczas wizyty uczniowie z ogromnym zaangażowaniem próbowali swoich sił w rozmaitych profesjach. Pracowali m.in. jako lekarze, strażacy, dziennikarze czy mechanicy, ucząc się odpowiedzialności, współpracy oraz podstaw przedsiębiorczości.

          Wyjazd był nie tylko świetną okazją do integracji klasy, ale także do rozwijania samodzielności i odkrywania własnych zainteresowań. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowych umiejętności oraz inspiracji do dalszego poznawania świata zawodów.

          To była niezwykle wartościowa lekcja poza murami szkoły – pełna radości, uśmiechu i praktycznej nauki.

      • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
        • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        • 09.03.2026
        • 6 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odprawiona została uroczysta Msza Święta, po której klasa 6B zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Uczniowie zaśpiewali trzy utwory, przygotowane pod kierunkiem pani Mileny Turkowicz oraz przypomnieli historię żołnierzy niezłomnych zamordowanych po drugiej wojnie światowej: generała Augusta Fieldorfa Nila, rotmistrza Witolda Pileckiego, majora Zygmunta Szendzielarza Łupaszkę oraz Danutę Siedzikównę Inkę.
          Niech żyje Wolna Polska! Cześć Ich Pamięci!

      • Dzień Logopedy
        • Dzień Logopedy

        • 09.03.2026
        • Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy przypadającego na dzień 6.03., w naszej szkole odbył się wyjątkowy tydzień logopedycznych aktywności. Przez cały ten czas dzieci z klas 2-4 uczęszczające na terapię logopedyczną mogły zapraszać na zajęcia swoich kolegów/koleżanki, którzy na co dzień w takiej terapii nie uczestniczą. Była to świetna okazja, aby wspólnie poznać różnorodne ćwiczenia wspierające prawidłową wymowę oraz dobrą zabawę podczas zajęć.
          Podczas spotkań dzieci usprawniały aparat artykulacyjny, wykonując różnorodne ćwiczenia, a także wzmacniały siłę wydechu poprzez ćwiczenia oddechowe. Uczniowie przygotowywali samodzielnie pomoce do tych ćwiczeń, które później wykorzystywali w praktyce.
          Nie zabrakło także gier i zabaw z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, dzięki którym dzieci doskonaliły poprawną wymowę. Dużo radości przyniosło również wypowiadanie łamańców językowych, które pomogły ćwiczyć wyrazistość wypowiedzi.
          Podczas zajęć uczniowie mieli okazję nauczyć się podstaw masażu logopedycznego 😊 – po krótkim instruktarzu wykonywali go samodzielnie na kolegach i koleżankach. Na zakończenie tygodnia, uczniowie ćwiczyli swoje zmysły rozpoznając różne smaki z zamkniętymi oczami.
          To był tydzień pełen uśmiechu, współpracy i ciekawych doświadczeń, który pokazał, że ćwiczenia logopedyczne mogą być nie tylko pożyteczne, ale także bardzo atrakcyjne.

          Wszystkim zaangażowanym dzieciom serdecznie dziękuję.

      • Klasa 7a na warsztatach Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
        • Klasa 7a na warsztatach Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

        • 25.02.2026
        • W środę 18 lutego wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę, podczas której odwiedziliśmy Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyliśmy w warsztatach o rozwielitkach, w trakcie których zastanawialiśmy się jak obecność ryb wpływa na ich życie oraz o planktonie obecnym w stawach, który mogliśmy obejrzeć przez mikroskop. Następnie zwiedziliśmy laboratoria. Wycieczka była naprawdę ciekawa i bardzo nam się podobała.

      • Klasy 1 i 2 na spektaklu w Teatrze Kultura
        • Klasy 1 i 2 na spektaklu w Teatrze Kultura

        • 06.02.2026
        • 3 lutego 2026 r. uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję przenieść się w niezwykły świat spektaklu pt. „Królestwo Małych Serc”, wystawiony przez Teatr Polski Kultura, który odbył się w MCER w Markach. Przedstawienie opowiada o młodym księciu, próbującym przywrócić radość w pogrążonym smutku królestwie.

          Dynamiczna akcja, barwna scenografia i piękne stroje sprawiły, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Dużą atrakcją była możliwość aktywnego udziału w spektaklu – uczniowie mogli tańczyć razem z aktorami, co wywołało wiele radości i uśmiechów.

          Spektakl nie tylko bawił, ale również przekazywał ważne wartości. Przypomniał dzieciom o sile przyjaźni, odwadze, ucząc, że prawdziwe szczęście kryje się w naszych sercach. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji  i wrażeń.

      • Orszak Trzech Króli 2026
        • Orszak Trzech Króli 2026

        • 07.01.2026
        • 6 stycznia w Warszawie przeszedł po raz kolejny Orszak Trzech Króli z udziałem rodziców, uczniów i nauczycieli z naszej szkoły - pod wodzą Siostry Dyrektor Agnieszki Marii Chrapek, która przewodniczyła naszemu azjatyckiemu, zielonemu orszakowi. W tym roku chętnych było tak wielu, że organizatorzy musieli doszywać zielone szaty dla naszych uczniów! Wielu siódmoklasistów i ósmoklasistów zaangażowało się w wolontariat, tata jednej z naszych uczennic - pan Abel Mane - wcielił się w postać afrykańskiego króla. Kilkoro naszych uczniów niosło dary. Szkolny chór na czele z panią Mileną Turkowicz zaangażował się w kolędowanie na warszawskim placu Zamkowym. To wspaniały znak, że popularność Orszaku Trzech Króli i wspólnego świętowania - nie słabnie, jesteśmy dumni, że nasza szkoła jest częścią tego przedsięwzięcia.

      • 7a za kulisami Teatru Polskiego
        • 7a za kulisami Teatru Polskiego

        • 01.12.2025
        • Dnia 24 listopada klasa 7a wraz z panią Ewą Kawulską, panią Bogumiłą Szumiał i panią Małgorzatą Wiśniewską udała się do Teatru Polskiego. Mogliśmy zobaczyć teatr od środka, ponieważ zwiedzaliśmy jego kulisy. Widzieliśmy m.in. lożę-vip, garderoby aktorów, konstrukcję sceny obrotowej i zascenie. Oglądaliśmy też próbę. Oprowadzający nas przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak teatr wyglądał dawniej, o ludziach, którzy go tworzyli oraz o funkcjonowaniu teatru w czasie II wojny światowej. Teatr widziany od podszewki też potrafi zaciekawić.

      • Angielski w klasach pierwszych i drugich
        • Angielski w klasach pierwszych i drugich

        • 20.02.2026
        • Na lekcji języka angielskiego uczniowie mieli okazję puścić wodze wyobraźni, prezentując przygotowane przez siebie projekty wymarzonej szkoły lub idealnego miasta. Pracowali zarówno indywidualnie, jak i w parach, a efekty ich kreatywności okazały się niezwykle różnorodne.
          Wśród zaprezentowanych prac znalazły się zarówno projekty cyfrowe, jak i tradycyjne plakaty czy przestrzenne makiety, każdy z nich pełen ciekawych pomysłów i oryginalnych rozwiązań. Uczniowie nie tylko rozwijali słownictwo i umiejętności językowe, ale także doskonalili współpracę, planowanie i umiejętność prezentacji w języku angielskim.

          Była to lekcja pełna kreatywności, zaangażowania i świetnej zabawy!

      • Wygraliśmy Hippocampus 2025!
        • Wygraliśmy Hippocampus 2025!

        • 29.11.2025
        • Jak zdobyć trzy rowery górskie? Można oczywiście kupić je w sklepie, ale jak się okazało można też po prostu wygrać Hippocampusa! Doskonale dowiedziałem się o tym ja, a także Wojtek i Marika z ósmej klasy. Razem stanowiliśmy trzyosobowy team, który razem z opiekunką panią Katarzyną Czyż - brał udział w tym konkursie. Przebiegał on w sposób zbliżony do teleturnieju Milionerzy. Czekało nas wiele stresu, ale też śmiechu i dobrej zabawy. Rywalizacja dotyczyła praktycznie wszystkiego, od wiedzy ogólnej do informacji z przedmiotów ścisłych. To był wspaniały dzień który z pewnością będę wspominał przez długie lata.

          Krzysztof S.

      • Warsztaty świąteczne klas 1–3 w Mostówce
        • Warsztaty świąteczne klas 1–3 w Mostówce

        • 21.11.2025
        • Uczniowie klas 1–3 wzięli udział w wyjątkowych warsztatach świątecznych w Mostówce, które wprowadziły wszystkich w radosny, zimowy nastrój. Dzieci samodzielnie malowały bombki oraz ceramiczne figurki: bałwanki, Mikołaje, choinki, wykazując się ogromną kreatywnością i starannością. Powstały piękne, niepowtarzalne ozdoby, które z dumą zabrały ze sobą do domu. Część ozdób przeznaczono na kiermasz, który odbędzie się w Adwentowy Dzień Skupienia.

          Po zajęciach uczestnicy odwiedzili sklepik, gdzie mogli zakupić świąteczne dekoracje i drobne upominki. Dużo emocji wzbudził również barwny pokaz ogromnych baniek mydlanych, który wywołał zachwyt i mnóstwo śmiechu.

          Warsztaty w Mostówce dostarczyły dzieciom nie tylko świetnej zabawy, ale także okazji do rozwijania zdolności plastycznych oraz wspólnego przeżywania magii zbliżających się świąt.

      • Lekcja o Londynie w klasach 2
        • Lekcja o Londynie w klasach 2

        • 18.11.2025
        • Podczas ostatnich zajęć uczniowie poznawali najważniejsze atrakcje Londynu – od majestatycznego Tower Bridge po słynny London Eye. Najwięcej emocji wzbudziła jednak wizyta… pod Pałacem Buckingham! Uczniowie mogli wcielić się w rolę strażnika królewskiej gwardii, próbując zachować pełną powagę podczas „zmiany warty”
          Nie zabrakło też londyńskiego akcentu w postaci fot ścianki piętrowego, czerwonego autobusu, przy której uczniowie świetnie się bawili, robiąc pamiątkowe zdjęcia.
          To była lekcja pełna wiedzy, humoru i podróżniczych inspiracji!

      • Bal Wszystkich Świętych
        • Bal Wszystkich Świętych

        • 13.11.2025
        • Dnia 5 listopada w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych dla uczniów klas 1–3. Tego dnia dolny kościół wypełnił się uśmiechniętymi aniołami, świętymi i błogosławionymi. Dzieci z radością prezentowały swoje kolorowe stroje i brały udział w licznych zabawach oraz tańcach.

          Podczas balu panowała niezwykle radosna i życzliwa atmosfera. Celem balu było pokazanie, że świętość to radość, dobro i miłość, które każdy może nieść innym na co dzień. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego dnia!

        • Pacynki w roli głównej na lekcji angielskiego!

        • 07.11.2025
        • Nasi uczniowie z klas pierwszych udowodnili, że nauka języka angielskiego może być prawdziwym teatrem wyobraźni! W domu przygotowali swoje własne pacynki – każda inna, każda wyjątkowa! Niektórzy sięgnęli po papier, inni po skarpetki, guziki, włóczkę czy filc – a efekty? Istne dzieła sztuki!
          Na lekcji pacynki ożyły i zaczęły... mówić po angielsku! Dzięki nim dzieci utrwalały słownictwo związane z częściami ciała – bo przecież dużo łatwiej zapamiętać eyes, nose, mouth, hands and legs, gdy twoja pacynka wesoło nimi macha!
          Było dużo śmiechu, kreatywności i językowych popisów. Kto by pomyślał, że nauka słówek może być tak zabawna?
          Brawo dla naszych małych artystów!

      • Konkurs Różańcowy rozstrzygnięty!
        • Konkurs Różańcowy rozstrzygnięty!

        • 07.11.2025
        • Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział!

          I miejsce: Adela z 1b, Estera z 2b i Natalia z 3a
          II miejsce: Marysia z 1b, Janek z 2b, Diana z 3a
          III miejsce: Zuzia z 1b, Michalina z 2a, Ania z 3a

          Nagrodę specjalną przyznano - Ani z 4b i Krzysztofowi z 7a. 

          Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie, wszyscy twórcy otrzymali upominki i dyplomy wręczone przez Siostry. 
          Gratulujemy!

      • Klasy 8 podążają śladami Szarych Szeregów
        • Klasy 8 podążają śladami Szarych Szeregów

        • 27.10.2025
        • Dnia 23.10 wszystkie klasy ósme udały się do Warszawy, na Stare Miasto, by rozpocząć wędrówkę szlakiem bohaterów jednej z najbardziej wzruszających lektur szkolnych. Klasy podzieliły się na grupy i rywalizowały ze sobą, biorąc udział w grze miejskiej. Dzieci odwiedziły m.in. pomnik Kopernika, Plac Piłsudskiego, Muzeum Zachętę, Plac Zamkowy i Arsenał, dowiadując się, na czym polegało rysowanie kotwic Polski Walczącej, ściąganie flag z urzędów niemieckich, tajne nauczanie, konspiracja czy słynna Akcja pod Arsenalem. 

      • Dzień Papieski w naszej szkole
        • Dzień Papieski w naszej szkole

        • 16.10.2025
        • „WYMAGAJ OD SIEBIE – BĄDŹ FAIR!”
          16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „WYMAGAJ OD SIEBIE – BĄDŹ FAIR!”. To wydarzenie było nie tylko okazją do upamiętnienia postaci św. Jana Pawła II, ale także inspiracją do refleksji nad wartościami, które głosił – szczególnie uczciwością, szacunkiem, odpowiedzialnością i wytrwałością w dążeniu do celu.
          Obchody rozpoczęliśmy od prezentacji zadań przygotowanych przez klasy, które już wcześniej zaangażowały się w obchody. Uczniowie przygotowali gazetki tematyczne pod hasłem: „W czym jest podobny bł. Pier Giorgio Frassati do Jana Pawła II?”. Była to okazja do odkrycia wspólnych cech obu postaci – ich pasji do życia, głębokiej wiary, umiłowania sportu i pomocy potrzebującym.
          Tego dnia w szkole dominowały kolory żółty i biały, które nawiązywały do barw papieskich. Dzieci z radością przebierały się w stroje w tych kolorach, tworząc wspólnie radosną i uroczystą atmosferę.
          Każda klasa otrzymała od komisji specjalny list adresowany do dzieci i młodzieży od Jana Pawła II. Fragment autentycznego papieskiego przesłania wywołał duże poruszenie – szczególnie zachęta do modlitwy o pokój na świecie, w rodzinach i w klasach szkolnych. Uczniowie z zaciekawieniem czytali słowa Ojca Świętego, które – mimo upływu lat – wciąż pozostają aktualne i poruszające.
          W ramach Dnia Papieskiego odbył się również konkurs międzyklasowy, w którym uczniowie prezentowali swoje prace i zaangażowanie w obchody. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

          • klasy IV–VI – przyznano miejsca

          I miejsce klasy  IVb i Vb
          II miejsce klasy IVa   i VIa
          III miejsce klasy Va   VIb

          • klasy VII–VIII – również przyznano miejsca

          I miejsce klasy VIIa i VIIIb
          II miejsc klasa VIIIa
          III  miejsce klasa VIIb
          Klasy I–III zostały uhonorowane dyplomami za udział i zaangażowanie w świętowanie Dnia Papieskiego. Wyniki klas IV – VIII wliczają się do punktacji  konkursu Klasy na medal.

           

      • Warsztaty bębniarskie
        • Warsztaty bębniarskie

        • 05.11.2025
        • 31.10.2025 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie w klasach 2 i 3. Afrorytmika to przepełnione energią warsztaty bębniarskie, które prowadził afrykański nauczyciel, Gaspard Conde oraz przyjaciel wszystkich dzieci Król Julian. Była to doskonała integracja grupy. Afrykańska atmosfera sprzyjała rozluźnieniu oraz wyrażaniu siebie i swoich emocji. Podczas warsztatów dzieci uczyły się gry na bębnach, poznały technikę gry, uczyły się rytmów, zapoznały się z budową instrumentów, nauczyły się i wspólnie śpiewały piosenkę w języku malinke. Na zakończenie zajęć odbyły pogadankę z instruktorem, podczas której wysłuchały ciekawostek na temat Afryki. Wesołych zabaw i tańców przy dźwiękach bębnów nie było końca, a uśmiech jeszcze długo po warsztatach, nie schodził z dziecięcych twarzy.

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie