Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie ,,Niezłomni bohaterowie", organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Ząbki ! Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VIII i polega na przygotowaniu pracy plastycznej przedstawiającej wizerunek Żołnierza/y Niezłomnych. Prace muszą być wykonane na kartce w formacie A3 lub A4 i być podpisane (imię, nazwisko, klasa, nazwa szkoły, osoby przedstawione na pracy). Prace, wraz ze zgłoszeniami, należy dostarczać do swoich nauczycieli historii do 1 kwietnia 2022r. Dla finalistów konkursu przewidujemy nagrody rzeczowe. Powodzenia !
Aktualności
Konkurs "Niezłomni bohaterowie"
- 10.03.2022
Rozstrzygnięcie konkursu „Święty Józef posłany przez Boga do pomocy”
- 16.03.2022
1 marca 2022 roku zostały ogłoszone wyniki I etapu szkolnego, Konkursu „Święty Józef posłany przez Boga do pomocy”. Organizatorem konkursu jest: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej.
Dla klas I-III był to konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie figurki św. Józefa, do wysokości max. 25 cm. z dowolnego trwałego materiału (glina, modelina, itp.).
Do etapu diecezjalnego zostały przesłane 3 prace.
I miejsce: Antonina K. kl. II b
II miejsce: Róża W. kl. II a
III miejsce: Samuel M. kl. II bPrace wyróżnione: Kornelia J. (II b), Laura T. (II b),Sara M. (II b), Aniela K. (II b), Lena M. (III a), Bartłomiej S. (II a), Urszula K. (III b), Kalina S. (III b).
Dla kl. IV – VI był to konkurs literacki. Zadaniem konkursowym było ułożenie wiersza-modlitwy do Boga za wstawiennictwem św. Józefa. Uczniowie mieli wybrać temat wiersza-modlitwy, np. radości i trudności swojej rodziny, łaski o które proszą dla swojego taty za wstawiennictwem św. Józefa itp.
W naszej szkole zostały przedstawione tylko 2 prace: Klary J. (kl. V b) i Barbary W. (kl. V a). Obydwie prace przeszły do II etapu konkursu.
Ogłoszenie listy zwycięzców finału konkursu nastąpi w maju 2022 r. na stronie internetowej http://katecheza.florianska3.pl/ . Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w zależności od sytuacji epidemiologicznej w czerwcu 2022 r we wcześniej wskazanym miejscu.
11
1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 03.03.2022
„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu” – głosi preambuła do ustawy na mocy której dzień 1 marca jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
I w naszej szkole pamietamy o tamtych wydarzeniach i bohaterach. Klasa 5a wraz z wychowawcą p. Robertem Świstem przybliżyli nam ten temat poprzez inscenizacje.
9
Bal Karnawałowy - Konkurs Taneczny
- 24.02.2022
Karnawał to czas pełen kolorów, radosnych dźwięków i zabaw. Dnia 23 lutego 2022 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Podczas zabawy wychowawcy przeprowadzili wiele zabaw i konkursów, które dostarczały wychowankom ogrom pozytywnych emocji. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej i wesołej atmosferze.
W czasie tańców odbył się także Konkurs Taneczny, na którym każda klasa prezentowała przygotowany wspólnie przez dzieci układ taneczny. Celem konkursu była integracja klasy, popularyzacja solowych i zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych, możliwość wyrażenia emocji w konstruktywny i twórczy sposób, wspaniała zabawa. Dzieci wykazały się niezwykle wielkim zaangażowaniem.
Ogłoszenie wyników konkursu:
I miejsce - klasa 1b
II miejsce - klasa 2b
III miejsce - klasa 1aKonkurs Taneczny - Solowe występy
Konkursu Taneczny był wspaniałą okazją na zaprezentowanie się swoimi artystycznymi talentami, pasjami i kreatywnością. W trakcie występów solowych wyłoniły się talenty i zainteresowania artystyczno - taneczne z klas: 2a, 3b, 1a.
Wyróżnienie:
Klasa 2a za prezentację umiejętności w tańcu współczesnym solistki Klary K., zaangażowanie przedstawicieli klasy w przygotowanie wspólnego tańca – Belgijka oraz za zaangażowanie w taniec Macarena.
Klasa 3a za bardzo dobrze przygotowany rytmicznie taniec Belgijka.
Klasa 3b za opracowany i wykonany samodzielnie układ choreograficzny Gabrysi M., kwartet taneczny Julia M., Jan W., Kinga K., z własną choreografią Patryka W.Dziękujemy wychowawcom, rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, poczęstunku dla dzieci oraz za udział dzieci i wychowawców w Konkursie Tanecznym.
6
Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń, kolejne spotkanie
- 18.02.2022
Szkoła średnia w Ząbkach
- 10.02.2022
Przekazujemy prośbę o wsparcie poprzez wpisanie się na listę osób popierających projekt budowy przez Powiat Wołomiński szkoły średniej w Ząbkach.
Powiat Wołomiński prowadzi obecnie analizy w zakresie zasadności budowy szkoły średniej w Ząbkach. Aby podkreślić konieczność tej inwestycji podjęto działania mające na celu uzyskanie jak największej liczby głosów poparcia dla tej inicjatywy. Zwracamy się z prośbą do rodziców dzieci uczęszczających do ząbkowskich placówek oświatowych o wsparcie, którego można dokonać wpisując się na listę osób popierających projekt budowy przez Powiat Wołomiński szkoły średniej w Ząbkach.
Listę można podpisać w naszej szkole w sekretariacie nr 1.
Babcia i Dziadek prawdziwa historia
- 03.03.2022
Dzień Babci i Dziadka na słodko w naszej szkole
- 31.01.2022
W piątek 28 stycznia, ostatni dzień przed przerwą zimową, Siostra Dyrektor poprowadziła poranne nabożeństwo. Modliliśmy się za Babcie i Dziadków, a także za ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich uczniów i nasze rodziny. Odmówiliśmy w tych intencjach całą modlitwę różańcową.
Następnie w szkole czekała na nas słodka niespodzianka. Siostra Dyrektor zaprosiła wszystkich uczniów na watę cukrową. Było smacznie, przyjemnie, bardzo słodko i kolorowo. Wszyscy z dobrymi humorami wróciliśmy na ostatnie zajęcia do klas.
1
Podróże Małego Księcia po planetach w wykonaniu uczniów klasy 8b
- 24.01.2022
Dnia 19.01.2022 r. klasa 8b, w ramach dwóch zastępstw z polonistką Panią Agnieszką Nastaj, odtwarzała planety, które odwiedził tytułowy bohater lektury Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego.
Uczniowie podzielili się na grupy. Każda odwzorowywała 7 planet (Króla, Pyszałka, Pijaka, Bankiera, Latarnika, Geografa oraz naszą ukochaną Ziemię), świetnie się przy tym bawiąc.
Młodzież wykorzystała do tego styropianowe kule, farby, plastelinę oraz mnóstwo innych dodatków. Śmiechom nie było końca.
Najstarsi uczniowie mieli okazję do spędzenia razem miło czasu, powrotu do dziecięcych czasów, ukazania swoich zdolności oraz, co najważniejsze, odpoczynku po trudnym tygodniu.
Wszyscy wspaniale się bawili, a prace wykonane przez ósmoklasistów będzie można podziwiać na korytarzu, koło biblioteki, już w przyszłym tygodniu.
Magda, kl. 8b
5
Wolontariusze na Orszaku Trzech Króli
- 24.01.2022
W tym roku wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w Bieg Przełajowy, który poprzedzał wyjście całego Orszak Trzech Króli ulicami Warszawy.
Trasa pięciokilometrwego biegu miała miejsce w Ogrodzie Saskim. Zbiórkę pieniądzy przeznaczono na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii.Na sportowe obchody zgłosiło się stu sportowców.
Zwycięzcy otrzymali symboliczne dary Trzech Króli: złoto, mirrę i kadzidło, natomiast każdy uczestnik pamiątkowy drewniany medal i sportowy pakiet Trzech Króli.
Nasi wolontariusze, których zgłosiło się około trzydziestu obsługiwali szatnię,gdzie uczestnicy mogli się przebrać i zostawić rzeczy.Byli też w recepcji ,tam rejestrowano każdego biegacza i przekazywano pakiet startowy.Nie zabrakło ich na trasie biegu, pomagali w rozdawaniu nagród, obsługiwali kawiarenkę, gdzie każdy zawodnik otrzymał herbatę i małą słodką przekąskę.
5
Orszak Trzech Króli
- 10.01.2022
Nasza przygoda i udział w Orszaku Trzech Króli powtórzyła się już po raz drugi. Mimo pandemii Orszak w 2022 roku wyruszył z Placu Zamkowego w Warszawie. Na Orszak wyszykowałyśmy się jak należy bo ciepłe ubranie, dobre buty, kurtka, szalik, czapka oraz rękawiczki to podstawa. Bo jak można byłoby się uśmiechać i maszerować gdybyśmy zmarzły? Tak przyszykowane czekałyśmy na Placu już od godziny 11. Przy ozdobionej i wielkiej choince stojącej na Placu Zamkowym spotykały się inne grupy składające się z dzieci i dorosłych. Byli nawet i rzymscy żołnierze, którzy mieli tarcze i miecze wykonane były z drewna. Między małymi grupkami zbierających się uczestników Orszaku spacerowali ludzie, robili zdjęcia i uśmiechali się dookoła. Na Plac przybyły już wielbłądy i stanowiły dużą atrakcję dla najmłodszych. Widać było, że jest duże zainteresowanie całym zbliżającym się wydarzeniem. Spacerowałyśmy po Placu Zamkowym szukając znajomych twarzy z naszej szkoły. Nareszcie nasza grupa zaczęła się schodzić na miejsce przy samym wejściu do Zamku Królewskiego. Pan Marek wraz z innymi rodzicami ubierali w zielone peleryny chłopców oraz zielone szaty i w chusty dziewczynki. Siostra Zyta jak zawsze przywiała nas z uśmiechem, uwijała się w szykowaniu naszej grupy do wielkiego wydarzenia jakim jest uczestnictwo w Orszaku. Przed godziną 12. w samo południe ruszyliśmy na miejsce przeznaczone dla uczestników-aktorów Orszaku. Kardynał Nycz odmówił Anioł Pański oraz pobłogosławił uczestników Orszaku. Jeszcze krótkie pozdrowienia w ojczystych językach króla Afryki, Azji oraz króla Europy i ruszyliśmy w kolorowym Orszaku do stajenki, która znajdowała się na Placu Piłsudskiego. Trzej królowie jechali na wielbłądach a za nimi szły grupy: niebieska - króla Afryki, zielona - nasza- króla Azji oraz grupa czerwona należąca do króla Europy. Każda z grup niosła dary dla Dzieciątka Jezus, niebieska - mirre, zielona - kadzidło a czerwona - złoto. Wzdłuż trasy Orszaku za sznurami oddzielającymi aktorów od pozostałych uczestników było bardzo dużo małych dzieci usadowionych na ramionach rodziców. Widać było zainteresowanie jakie wzbudzało w dzieciach przejście prawdziwych wielbłądów i kolorowych grup. Nasza zielona grupa śpiewała kolędy oraz wykrzykiwała hasło: "Radość ludzi wszędzie słynie". Miło było słyszeć, że ludzie oglądający przejście Orszaku śpiewali kolędy. Sądzę, że udział w Orszaku można traktować jako świadectwo wiary, które dajemy uczestnicząc w nim czy to jako aktorzy czy jako widzowie. Jeśli spotykają się tam ludzie o dobrych intencjach to z radością patrzy się na twarze innych ludzi, które też są radosne. Myślę, że warto poświęcić swój wolny czas i przyjść rodziną lub z dzieckiem aby uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu jakim jest Orszak Trzech Króli.
uczennica klasy 5b
Lekcja kleksografii w klasie 4a
- 25.01.2022
We wtorek podczas zajęć z języka polskiego odwzorowywaliśmy lekcję kleksografii na podstawie omawianej lektury Akademia pana Kleksa Jana Brzechwy.
Każdy z nas dostał papier, następnie nabieraliśmy atrament i wylewaliśmy zawartość słomki.
Później składaliśmy kartkę na pół. Po rozłożeniu pracy oglądaliśmy powstałe kleksy i układaliśmy wierszyki lub rymowanki.
W trakcie lekcji było bardzo wesoło. Świetnie się bawiliśmy. Zajęcia były bardzo ciekawe i angażujące wszystkich uczestników.
Polecam każdemu książkę Akademia pana Kleksa oraz lekcję kleksografii.
Marcelina, kl. 4a
8
Dziękujemy!!!!!!
- 22.12.2021
Akcja Paczuszka dla Maluszka zakończona sukcesem.
W dniu 21 XII 2021 zawieźliśmy prezenty, środki czystości i rzeczy, które ofiarowaliście Dzieciakom z Domu Dziecka.
Jak co roku mogliśmy liczyć na Was!!! Żadne z Dzieci nie zostanie bez prezentu, a środki czystości, które dostarczyliśmy, wystarczą na długi czas.
Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Jesteście wspaniali!!!
Dzięki Wam, uśmiech zagości na wielu twarzach w te Święta.
opiekun Samorządu Uczniowskiego klas 7- 8
Anna Kudlek
7
Wścieklizna wśród zwierząt w województwie mazowieckim
- 03.01.2022
Informujemy o odnotowywanych w województwie mazowieckim przypadkami wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) oraz domowych (np. kotów).
Projekt makiety Akademii pana Kleksa w klasie 4a
- 25.01.2022
Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4a podczas lekcji języka polskiego wykonali projekt Akademii pana Kleksa na podstawie treści lektury Jana Brzechwy.
Każda z grup pieczołowicie pracowała, by jak najwierniej odtworzyć budynek Akademii.
Efekty prac można zobaczyć na szkolnym korytarzu, obok stołówki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
14
Jasełka w wykonaniu klas 4b i 4c
- 22.12.2021
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.
Nie inaczej było i w tym roku. 17. grudnia uczniowie klas 4b i 4c pod kierunkiem wychowawczyń p. Justyny Kulczyckiej i p. Anny Szajder mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, wokalnych i muzycznych. W specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną w Górnym Kościele publiczność w świąteczny nastrój.
Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi i Dzieciątka, pojawiły się aniołki. Przedstawienie przeplatane było kolędami w wykonaniu specjalnie stworzonego na tę okoliczność chóru anielskiego pod kierunkiem nauczycielki muzyki p. Ireny Jaszczyk, przy akompaniamencie instrumentów: ukulele, gitary, fletu i janczarów.
Po występie Siostra Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem i zasiąść do wigilijnego stołu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
7
Murem Za Polskim Mundurem
- 30.12.2021
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji społecznościowej "Murem Za Polskim Mundurem" wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonali kartki, pocztówki, laurki z życzeniami i z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę.
Prace wykonane przez uczniów to dziś szczególnie cenne podziękowania dla żołnierzy za ich trud i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Każda taka inicjatywa, czy dobre słowo motywują do jeszcze większego wysiłku i działania.
Adwentowy Dzień Skupienia
- 04.12.2021
Od samego rana, w sobotę 4 grudnia w naszej szkole zaczął panować podniosły nastrój. Zaczął się już adwent, więc dziś będziemy brali udział w rekolekcjach, Mszy Świętej no i oczywiście przybędzie do nas Święty Mikołaj. Odwiedzili nas również ubiegłoroczni absolwenci uświetniając swoją obecnością naszą uroczystość. Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom i gościom za obecność.
60
Zajęcia ceramiczne
- 14.12.2021
Jedną z aktywności pozalekcyjnych w naszej szkole są zajęcia ceramiczne. Zajęcia te odbywają się raz w tygodniu w czwartki. Podczas zajęć uczniowie wykonują różnorodne prace m.in. związane z porami roku. Na jesieni powstają ceramiczne liście, a przed świętami Bożego Narodzenia - choinki, anioły i ozdoby świąteczne.Dzieła powstają z surowej gliny. Po ulepieniu prace dzieci schną w pracowni, następnie są wypalane w profesjonalnym ceramicznym piecu. Kolejny proces to szkliwienie. Dzieci nakładają szkliwo pędzelkiem i ponownie prace trafiają do pieca. Kolory szkliwa przed wypaleniem są zupełnie inne niż po. Dzięki temu finalnie zawsze jest niespodzianka. Efekty pracy naszych uczniów można zobaczyć w galerii.
4
Spotkanie z autorem
- 13.12.2021
W dniu 7 grudnia 2021 r. na zaproszenie klas drugich naszą szkołę odwiedził p. Wojciech Widłak, autor książek dla dzieci, znany twórca pięknie ilustrowanych przygód „Pana Kuleczki” i jego sympatycznych zwierzątek. Pojawili się również bohaterowie książki „Pan Kuleczka”: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk.
Podczas spotkania pisarz czytał fragmenty książki, opowiedział dzieciom o roli wyobraźni w naszym życiu, o tym, jak wygląda proces tworzenia książki, skąd twórca czerpie pomysły, a także jak wygląda jego współpraca ze wspaniałą panią ilustratorką, dzięki której bohaterowie ożywają.
Dziękujemy Panu Wojciechowi Widłakowi za ciekawe i barwne spotkanie.
2