W dniach 25—26 listopada br. delegacja naszej szkoły w składzie: s. Barbara Zofia Chrapek, s. Zyta Dorota Gutkowska, p. Katarzyna Subczyńska, p. Agnieszka Nastaj, p. Damian Jabłoński uczestniczyła w XXXI Forum Szkół Katolickich w Częstochowie.
Spotkanie, które na Jasnej Górze zgromadziło dyrektorów i nauczycieli szkół katolickich z całej Polski, rozpoczęło się o 14.45 wspólną modlitwą (przed południem odbyła się Konferencja Dyrektorów) oraz powitaniem gości i uczestników przez przewodniczącego Rady Szkół Katolickich – ks. Zenona Latawca SDB. Zgromadzeni w Auli Papieskiej zobaczyli również krótki film będący wspomnieniem o zmarłej w tym roku siostrze Maksymilianie Wojnar, która przez wiele lat pracowała na rzecz organizacji szkolnictwa katolickiego w Polsce (była członkiem zarządu Rady Szkół Katolickich) oraz przykładała wagę do formacji dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów.
Uczestnicy Forum przez dwa dni słuchali ciekawych wykładów. Wśród prelegentów znaleźli się: ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, ks. dr Tomasz Jaklewicz, dr Jolanta Kraśniewska, p. Małgorzata Wróbel, ks. prof. dr hab. Maria Ryś, dr Andrzej Morgasiński oraz p. Magdalena Guziak-Nowak.
W czwartkowy wieczór wszyscy mieli możliwość obejrzenia filmu Nędzarz i madame o Adamie Chmielowskim – św. Bracie Albercie oraz uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim.
Podczas piątkowej Eucharystii, której przewodniczył ks. Zenon Latawiec SDB, w Bazylice Jasnogórskiej duchowni zawierzyli szkolnictwo katolickie Matce Bożej.
Był to piękny czas formacji, modlitwy i spotkania.