Wielki Tydzień to okres intensywnych przedświątecznych przygotowań. Klasa 2 b w ostatnim dniu nauki przypomniała sobie świąteczne tradycje i zwyczaje. Rozmawialiśmy o tym jak było dawniej, a jak jest teraz, w naszych domach. Uczniowie mieli również okazję samodzielnie przygotować dekoracje na świąteczny stół. Malowanie jajek ze styroduru dostarczyło sporo wrażeń. Widać, że drugoklasiści mają dużą wyobraźnię i zmysł artystyczny.
Aktualności
Wielki Tydzień - Przygotowania
- 27.01.2018
Sieciaki na wakacjach
- 27.01.2018
SPĘDŹMY MIŁO CZAS
Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej do udziału w pikniku edukacyjnym„Sieciaki na wakacjach”
Czas: 30.08.2013 (piątek), godz. 11:00 – 14:00
Miejsce: Zespół Publicznych Szkół Katolickich
W programie m.in.:
- SiecioKino – kreskówki i gry komputerowe,
- Sieciakowa Strefa Rozrywki – turniej gier planszowych,
- SiecioPracownia – rebusy, zagadki, kolorowanki…
- konkursy indywidualne i drużynowe oraz inne atrakcje.
Gwarantujemy nagrody i dobrą zabawę J.
Prosimy o zgłoszenia drogą mailową na adres:sylwia.okrasa.zpsk@gmail.comdo dnia 23.08.2013 r. do godz. 15:00.
Dzień Patrona i Dzień Rodziny – 25.05. 2013 r.
- 27.01.2018
Finał Obchodów urodzin księdza Jana Twardowskiego odbył się w sobotę dnia 25 maja. Jak co roku Dzień Patrona w naszej szkole obchodzony jest w połączeniu z Dniem Rodziny. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą koncelebrowaną przez księdza kanonika Andrzeja Kopczyńskiego i księdza Pawła Bąka.
Pogoda nie dopisała, więc trochę zawiedzeni goście: młodzież wraz z rodzicami i rodzeństwem oraz nauczyciele naszej szkoły udali się do dolnego kościoła zamiast na zieloną trawkę. Mimo to atmosfera na sali była przednia! Wszyscy nadrabiali miną, a już po chwili maluchy tańczyły w rytm muzyki, starsi zajadali smakowite ciacha, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i fikuśne malowanie twarzy (można się było zmienić w biedronkę albo tygrysa). Można też było poczytać pierwszy numer naszej „Gazety Szkolnej”. Nie ma rady – do trzech razy sztuka – w przyszłym roku będzie słońce! Czuję to.
Agata Leja-Werschner
Foto: Krzysztof Jaszczak
84
Konkurs języka angielskiego
- 27.01.2018
Tegoroczny konkurs języka angielskiego dla gimnazjów organizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli był wyjątkowy. Na etapie szkolnym udział w nim wzięło 30 uczniów naszego Gimnazjum. Uczniowie zmierzyli się z szeregiem zadań językowych, dotyczących zarówno gramatyki, pisania jak i wiedzy o historii i kulturze krajów anglosaskich oraz wiedzy o dyscyplinach sportowych.
W etapie powiatowym nasza szkoła była reprezentowana przez Krzysztofa Sułka i Andrzeja Michnowskiego. Andrzej został zakwalifikowany do finału. Tam, wśród 150 najlepszych uczniów Mazowsza zmagał się z wyzwaniami, które w rezultacie przyczyniły się do uzyskania przez niego tytułu finalisty. Życzymy wielu dalszych sukcesów dla niego i wszystkich naszych drogich Uczniów.
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkurs języka angielskiego, a wśród nich w szczególny sposób naszemu Finaliście Andrzejowi Michnowskiemu
ANIELA BARANOWSKA
Wycieczka klas II gimnazjum na Zamek Królewski w Warszawie
- 27.01.2018
Zima nie straszna naszym uczniom, więc 23 styczna, komunikacją miejską klasy IIa i IIb gimnazjum udały się na wycieczkę do Warszawy. Celem było dotarcie do Zamku Królewskiego, aby tam obejrzeć wystawę „Europa Jagiellonów 1386-1572.”Dodatkowo dla uczestników wycieczki została zamówiona lekcja muzealna pt „ dwór Jagiellonów”.
Dla naszych uczniów była to okazja do powtórzenia wiadomości i wzbogacenia wiedzy o ciekawostki dotyczące dziejów Polski w XVI wieku. Dzięki tej wycieczce, uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć oryginalne XVI wieczne arrasy, portrety poszczególnych członków dynastii jagiellońskiej, stare księgi, szaty, naczynia i inne przedmioty używane przez XVI wieczną szlachtę. Lekcję można uznać za zaliczoną, tym bardziej, że niektórzy uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu, co pochwalił sam pan przewodnik. Trzeba upamiętnić też fakt, że młodzież zachowywała się bardzo dobrze.
Monika Budelewska-Zdun
Wycieczka klas 2a i 2b - na obchodach Dnia Ziemi
- 27.01.2018
Dnia 22 kwietnia 2013r. klasa 2a i 2b były na obchodach Dnia Ziemi w Cinema City Kino Imax w Warszawie. Uczniowie obejrzeli wzruszającą opowieść o miłości i więzi pomiędzy ludźmi i zwierzętami w filmie „Dzikie z natury” 3D. Gorąco zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego filmu.
Następnie dzieci wzięły udział w pogadance pt.: „Ilu planet nam potrzeba? – czyli o tym jak zjadamy Ziemię.” Temat, owszem, ciekawy, jednak pogadanka została przygotowana zdecydowanie dla starszych odbiorców.
Na szczęście dzieci z okazji Dnia Ziemi otrzymały również niespodzianki w postaci saszetek z nasionami do samodzielnego wysiewu, pojemniki śniadaniowe, czasopisma Animal Planet, trójwymiarowe bezpieczne linijki, termoaktywne naklejki na kubek oraz poradnik dla dzieci „Mój pierwszy ogródek warzywny”. Takie niespodzianki wywołały wiele radości i zachęciły uczniów do założenia swojego pierwszego małego ogródka.
Elżbieta Mościcka
XXIII Festiwal Piosenki w Ząbkach
- 27.01.2018
25 maja br. o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbył się finał ząbkowskiego festiwalu piosenki. Kilkoro uczniów z naszej szkoły przygotowujących się pod okiem p. Ireny Jaszczyk wzięło udział w eliminacjach w sobotę 11 maja br. Do finału zakwalifikowały się dwie uczennice - Julia Rodek z klasy I gimnazjum oraz Katarzyna Kaczyńska z klasy VI.
Pięknie wykonana piosenka „ Kolorowy wiatr” przyniosła Kasi zwycięstwo . W jej kategorii wiekowej była naprawdę duża konkurencja i bardzo wysoki poziom wykonawców. Tym bardziej cieszymy się z jej pierwszego miejsca. Julia Rodek otrzymała wyróżnienie. Sukces odniosła również inna uczennica naszej szkoły- Zosia Biazik. Nagrody i dyplomy wręczał uczestnikom burmistrz Ząbek pan Robert Perkowski.
Bardzo gratulujemy Kasi talentu wokalnego i życzymy dalszych sukcesów.
Anna Kaczyńska
ZPSK
Foto: MOK ZĄBKI
http://mokzabki.koti.pl/?page=aktualnosci&id=219
Konkurs czytelniczy dla klas 1-3 szkoły podstawowej
- 27.01.2018
W dniach 06.05.2013, 20.05.2013 i 22.05.2013r. odbył się konkurs czytelniczy dla klas 1-3 szkoły podstawowej zorganizowany przez panią Elżbietę Mościcką, wychowawczynię klasy 2b.
Zadaniem klas pierwszych było:
- Przeczytać dowolną książkę z biblioteki (oprócz lektur szkolnych)
- Podczas konkursu przedstawić treść książki (zwięźle, w kilku – kilkunastu zdaniach), tytuł i autora
- Narysować wcześniej i dostarczyć w dniu konkursu dowolną scenę z przeczytanej książki
Zadaniem klas drugich i trzecich było:
- Przed I etapem przeczytać jednąz następujących książek:
- T. Jansson pt. „Opowiadania z Doliny Muminków”
- A. Milne „Chatka Puchatka”
- Przed II etapemprzeczytać książkę:
- C.S. Lewis „Podróż <<Wędrowca do Świtu>>” z serii „Opowieści z Narnii”
- Przygotować się do uczestnictwa w quizach sprawdzających znajomość treści książek z I i II etapu
W konkursie wzięło udział 33 uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i solidnym przygotowaniem przystąpili do wyznaczonych zadań.
Prezentację uczniów z klas pierwszych oceniało jury w składzie: pani Elżbieta Mościcka, pani Agnieszka Czekalska.
Uczniowie z klas drugich i trzecich napisali podczas I i II etapu test jednokrotnego wyboru z zakresu przeczytanych książek.
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.
KLASA PIERWSZA:
JULIA SUPRANOWICZ
KLASY DRUGIE I TRZECIE:
ARTUR DĄBROWSKI – klasa 3b
PAWEŁ LIPIŃSKI- klasa 3b
JAN KOT- klasa 2b
MAGDA RYTEL- klasa 2b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Elżbieta Mościcka
18 maja 2013 - Fascynujący Świat Roślin
- 27.01.2018
18 maja 2013 roku (sobota) mieliśmy okazję uczestniczyć w wykładach organizowanych przez Wydział Biologii UW. Myślą przewodnią był „Fascynujący Świat Roślin”. Wycieczkę organizowała p.Katarzyna Czyż. Mieliśmy do wyboru różne wykłady i warsztaty, takie jak: „Oszustwa (czasem popłaca, czyli o naciągaczach i przebierańcach w świecie kwiatów”.Grupa, do której należałem, uczestniczyła w wykładzie opowiadającym o oszustwach roślin związanych z zapylaniem.
W bardzo interesujący sposób zaprezentowano nam różne metody zapylania, w których rośliny wykorzystują, a wręcz naciągają zwierzęta, by spełnić swoje życiowe funkcje. Jednocześnie przedstawiono nam zwierzęta, które rabują kwiaty i w ten sposób je zapylają.Najciekawszym przykładem było przystosowanie storczyka do zapładniania przez muchówki.Następnym punktem był wykład p. Wojciecha Doroszewicza, opowiadająca o lasach deszczowych Brazylii. Mieliśmy możliwość odbyć egzotyczną podróż nad piękne wodospady i przepastne kaniony, poznając ciekawy świat roślin.W tym samym czasie rozpoczęły się warsztaty, podczas których każdy uczestnik mógł wyprodukować ekologiczne kremy i tonik nagietkowy.Ostatnim wykładem była prezentacja o storczyka rosnących w Singapurze. Te przepiękne, różnorodne kwiaty można uprawiać pod gołym niebem w tym tropikalnym zakątku świata.Wszystkie wykłady były bardzo interesujące. Pracownicy naukowi uczelni oraz ich studenci ciekawią opowiedzieli nam o życiu roślin i dowiedzieliśmy się, jak bardzo fascynujący jest świat roślin.
Kamil Żarnovski
ZPSK
13
26 marca 2013 r. pojechaliśmy na wycieczkę do teatru ROMA
- 27.01.2018
26 marca 2013 r. pojechaliśmy na wycieczkę do teatru ROMA w Warszawie(mieliśmy do swojej dyspozycji cały 60 osobowy czyściutki, pachnący autokar, a nas było-15 osób)Po dotarciu na miejsce, oczywiście wszyscy byliśmy bardzo głodni i w barze teatralnym zjedliśmy śniadanie. Dzwonek zza kulis "zawołał" nas na przedstawienie pt." Mały Książę". Spektakl był bardzo mądry, opowiadał o chłopcu, który podróżował po planetach i spotkał się z różnymi ludzkimi postawami takimi jak: chciwość, pijaństwo, narcyzm,brak zrozumienia dzieci przez dorosłych.
Po spektaklu mieliśmy możliwość zobaczyć teatr od kulis. Najpierw wybraliśmy się do sali z perukami. Pani opowiadała nam jak ciężko robi się peruki, czasami nawet całymi nocami. Przeszliśmy wielką scenę, widzieliśmy dekoracje, maszyny i to jak się przemieszczają ogromne konstrukcje podczas przedstawienia.Po obejrzeniu wszystkich zapadni i skrytek powędrowaliśmy do marzenia wielu osób-pokojów pełnych ubrań, kapeluszy i butów- tam było wspaniale. Przymierzaliśmy kapelusze z piórami, frędzelkami, cekinami i wiele wiele innych fantastycznych kostiumów. Nie chcieliśmy, ale musieliśmy opuścić gościnny teatr i wrócić do rzeczywistości i szkoły. Wycieczkę uważam ja i moi koledzy za udaną.
Tekst opracowała Michalina Jędrzejewska kl.III B
Niezwykła podróż do drukarni księży Pallotynów
- 27.01.2018
W środę 20 marca 2013r. wyruszyliśmy na wycieczkę do drukarni Księży Pallotynów w Ząbkach. Po drukarni oprowadzała nas miła pani. Na początku zaprowadziła naszą klasę do pokoju, gdzie na komputerze robi się tzw. „fotoskład” – to znaczy: układa się strony książek i zdjęcia.
Następnie zobaczyliśmy wielką drukarkę i pani powiedziała, że w tej drukarni drukuje się wszystko z papieru offfsetowego. Mieliśmy także możliwość zobaczyć inne przeróżne ciekawe drukarki. Mnie na tej wycieczce najbardziej spodobała się gilotyna. To taka maszyna z wielkim nożem, który podobno waży aż 4 tony! Obok gilotyny stała też maszyna, która równo składa kartki. Gdy się ją uruchomi to cała się trzęsie. Na koniec pani rozdała nam pamiątki: zakładki, obrazki i mini puzzle. Moim zdaniem na tej wycieczce było bardzo ciekawie. Myślę, że z moją rodziną wybiorę się tam jeszcze raz.
Aleksandra Elsner, uczennica kl. IIIa
VI Konkursu Chemii Doświadczalnej dla uczniów szkół gimnazjalnych
- 27.01.2018
19 marca 2013 zostały ogłoszone wyniki VI Konkursu Chemii Doświadczalnej dla uczniów szkół gimnazjalnych,który się odbył 19 lutego w technikum nr 27 w Warszawie.Konkurs odbył się pod hasłem "Chemia uczy,bawi i rozwija" jest to konkurs inny niż wszystkie ,jest on doświadczalny w pełni tego słowa znaczeniu,gdyż uczestnik sam wykonuje ciekawe i różnorodne eksperymenty chemiczne.
W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym konkursie. Reprezentowały nas trzy zespoły:
Jadzia Kaczyńska kl.3aJulka Czerwińska kl.3a
Iga Markowska kl.3aJadzia Mularska kl.3a
Marta Mioduszewska kl.2bNatalia Sochacka kl.2b
Wszystkich zespołów biorących udział było 75 z 33 gimnazjów, nasz najlepszy zespół Iga i Jadzia zajęły 11 miejsce, gratulujemy.
Małgorzata Wiśniewska
Zajęcia LEGO KLOCKI - Twórcze budowanie
- 27.01.2018
Dnia 03 czerwca 2013r. klasa 2b uczestniczyła w zajęciach Lego pt. „Planety Układu Słonecznego” przeprowadzonych przez instruktora z Akademii Iwony Kalaman.
Zajęcia rozpoczęły się pokazem slajdów, przygotowanych pod dany temat oraz mini wykładem zawierającym najważniejsze informacje opisujące Układ Słoneczny. W ten sposób przybliżono i zwrócono uwagę na cechy charakterystyczne tematu, co pozwoliło dzieciom na precyzję w budowaniu. Następnie dzieci pod okiem instruktora LEGO® budowali, poruszając swoją wyobraźnię, wspaniałe budowle z klocków LEGO®. Zajęcia tego typu pozwoliły na dotarcie do dzieci poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku.
W zajęciach wykorzystane były trzy metody: kreatywnego myślenia, CIMDO De Bono oraz Burzy Mózgu.
Dzieci bawiły się wspaniale, żałując, że nauka nie może zawsze tak wyglądać.
Wychowawczyni kl. 2b Elżbieta Mościcka
Foto: Elżbieta Mościcka
18 luty – wycieczka klasy 0a i 0b do teatru Rampa na przedstawienie Pinokio.
- 27.01.2018
To była nasza pierwsza, wspólna wycieczka do teatru. Spektakl rozpoczął się punktualnie o godzinie 11, gdy zgasły światła doznaliśmy dreszczyku emocji, wtedy to właśnie Gadający Świerszcz śpiewająco zapoznał nas z tematyką sztuki i przeniósł w świat dziecięcej wyobraźni.
Głównym bohaterem był mały, niekulturalny i nieuprzejmy chłopiec, który w swoim śnie stał się drewnianym pajacem. Przybrany ojciec nazwał go Pinokio. Był zbuntowany i nieposłuszny. Nie chciał się uczyć. Próbując uniknąć obowiązku chodzenia do szkoły popadał w różne tarapaty i tym samym sprowadzał na siebie i swego tatę wiele kłopotów. Na szczęście, wszystkie Jego przygody kończyły się szczęśliwie. Za każdym razem Pinokio przy pomocy Świerszcza wyciągał wnioski, stając się lepszym i bardziej wrażliwszym chłopcem.Dodatkowym atutem inscenizacji była muzyka, która łatwo wpadała w ucho, tańce, oraz stroje - piękne i kolorowe. Aktorzy, aby być bliżej widza schodzili ze sceny, poruszali się między rzędami. Wiele dzieci mogło uścisnąć rękę Pinokia i innych bohaterów, co wywoływało uśmiechy publiczności.Trudno opisać w kilku słowach to przedstawienie, warto go obejrzeć, zatrzymać się, chodź na chwilę i wyciągnąć wnioski, gdyż znajdują się w nim głębsze przesłania, nie tylko dla dzieci, ale też dla nas dorosłych. Treść bajki odwołuje się do świata, w którym dziś żyjemy.
Sylwia Ślusarz
Parę słów o ‘Comenius’
- 27.01.2018
Na przełomie stycznia i lutego b.r. uczestniczyłam w kursie "Creative Teaching in the Primary Classroom" w Oksfordzie, historycznym, studenckim mieście angielskim. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu mojego wyjazdu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kurs ten w sposób szczególny uwzględniał metodologię stosowaną w nauczaniu języka angielskiego w szkole podstawowej. Składał się on z wielu aspektów, takich jak metody pracy w grupie, nauki przez różne kanały sensoryczne, CLIL (Content and Language Integrated Learning, który polega na zintegrowanym kształceniu przedmiotów za pomocą języka obcego). Ponadto obejmował on stosowanie materiałów źródłowych, nauczanie przez piosenki, bajki, film. Wykorzystano też TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne – a więc praca z komputerem i zasobami internetowymi). W ramach zajęć odwiedziłam też angielską szkołę podstawową. Dowiedziałam się wiele ciekawostek o strukturze nauczania w tym kraju, a przede wszystkim miałam możliwość oglądania zajęć lekcyjnych na różnych poziomach i przyjrzenia się wnętrzu szkoły.Zajęcia kursowe trwały codziennie od rana do godz. 16.00, a popołudnia były czasem zwiedzania przepięknych zabytków i muzeów oksfordzkich, poznawania tradycji i piękna krajobrazu Wyspy. Miałam możliwość uczestniczenia w wieczornej modlitwie wraz ze studenckim chórem w anglikańskim kościele przy Merton College (700-letniej uczelni oksfordzkiej), stanięcia przed domem a potem przy grobie J. R. R. Tolkiena, odwiedzenia pubu, gdzie rodziły się literackie pomysły Inklingów, spacerowania ścieżkami Alicji w krainie czarów. Mam nowych znajomych, mnóstwo wrażeń, nowe umiejętności zawodowe i językowe. Pobyt w Wielkiej Brytanii i udział w szkoleniu oceniam jako wspaniałe doświadczenie zawodowe i polecam każdemu aplikowanie o grant Comeniusa i udział w mobilności. Wielu nauczycieli nie zdaje sobie sprawy, że szansa wyjazdu jest w zasięgu ręki. Jestem przekonana, że warto się starać.
Aniela Baranowska
26 lutego 2013 -> Książę, Król, Prezydent
- 27.01.2018
Dnia 26 lutego klasa 6 SP, udała się na lekcję muzealną do Zamku Królewskiego w Warszawie pt. „Książę, Król, Prezydent”.
Lekcję zorganizowała nauczycielka historii p. Małgorzata Niewińska.Po dotarciu na miejsce i przygotowaniu się w szatni do lekcji, przyszedł do nas pan przewodnik, który natychmiast nawiązał dobry kontakt z dziećmi.
Następnie przeszliśmy do komnaty, gdzie przewodnik barwnie opowiadał i początkach kształtowania się władzy w kraju.I tak przez 90 minut lekcji przemierzyliśmy cztery komnaty i poznaliśmy większość władców Polski.Lekcja zakończyła się w pomieszczeniach Marszałka Piłsudskiego, gdzie największe zainteresowanie wzbudził odlew twarzy wodza.
Konrad Dziem
19 lutego 2013 -> Konkurs Chemiczny
- 27.01.2018
Dnia 19 lutego br. uczennice klas II i III gimnazjum wzięły udział w konkursie z Chemii Doświadczalnej przeprowadzonym przez Technikum Chemiczne w Warszawie. Trzy dwuosobowe zespoły wykonywały samodzielnie zadania, w których oceniane były umiejętności w przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki które powinny być ogłoszone 19 marca.
P. Iwona Kasprzak
BAL KARNAWAŁOWY, 24.01.2013
- 27.01.2018
Dnia 24 stycznia 2013 odbył się w Dolnym Kościele bal karnawałowy dla klas 0-3 SP. Uroczystość prowadziła Szkółka Tańca i Dobrych Manier Wasilewski – Felska.
Dzieci wirowały w rytm muzyki i mieniły się kolorowe postacie z bajek. Tańczyły skomplikowane układy taneczne i uczestniczyły w zabawach integracyjnych i konkursach. Wspólna zabawa minęła zbyt szybko, ale kolejna za rok.
Klaudia Baran
24 Stycznia wycieczka do Centrum Olimpijskiego
- 27.01.2018
W dniu 24 stycznia uczniowie klasy piątej i szóstej pod opieką S. Lidii, p. Joanny Radoń i p. Irenki Jaszczyk udali się do Centrum Olimpijskiego.Ekspozycja muzeum ukazuje dzieje sportu od Antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich (XIX w.), początki sportu polskiego do współczesności.
Na ok. 1000 m2 Centrum Olimpijskiego zebrano ponad 3.000 eksponatów i prawie 600 zdjęć związanych głównie ze sportem .W różnych aspektach przedstawionych zostało 37 dyscyplin sportu. Wśród nich lekkoatletyka, kolarstwo, narciarstwo, łyżwiarstwo, tenis, szermierka, jeździectwo, boks, podnoszenie ciężarów, piłka nożna, pięciobój, pływanie, kajakarstwo, zapasy, judo, żeglarstwo, alpinizm, łucznictwo, turystyka letnia i zimowa. Ekspozycja przybliża nam sylwetki wielu wybitnych sportowców. Najciekawszą atrakcją wystawy są: oryginalne medale olimpijskie oraz kajak, na którym pływał po mazurskich jeziorach Karol Wojtyła - późniejszy papież Jan Paweł II. Wystawę uzupełniają liczne filmy, nagrania dźwiękowe i prezentacje multimedialne.
Joanna Radoń
FOTO: s. Lidia Gumienna
Dnia 11 stycznia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Nocy Biologów.
- 27.01.2018
Spotkanie organizowane było przez Wydział Biologii UW. Odbywały się liczne wykłady, warsztaty i laboratoria. Nasza grupa wysłuchała 3 wykładów:
- „Kolorowy świat roślin” . Tu poznaliśmy, jak człowiek przez wieki wykorzystywał rośliny do barwienia tkanin.
- „Dlaczego warto znać strukturę DNA”. Na wykład przyszło tyle osób ze musieliśmy siedzieć na schodach. Prelekcja była interesująca i jednocześnie zabawna.
- „Świat nie skończonych małości”. Ten wykład najbardziej nam się podobał. Mówił o historii odkryć mikroświata
Na salach wykładowych poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Dostępne były także warsztaty gdzie na licznych stanowiskach studenci przedstawiali różne dziedziny biologii. Można było np. zrobić komórkę z kisielu i żelków, a potem ją zjeść. Słuchaliśmy też dźwięków jakie wydają „mówiące” ryby. Oglądaliśmy muchy zasłużone w badaniach genetycznych. Było ciekawie i naukowo.