WYCIECZKA DO TORUNIA
Uczniowie klasy 4a i mojej klasy 4b w dniach 28 i 29 maja wzięli udział w wycieczce autokarowej do miasta Mikołaja Kopernika Torunia. Była to wycieczka z wieloma atrakcjami naukowymi. Zwiedzanie rozpoczeliśmy od Muzeum Podróżników im. Tony Halika, gdzie widzieliśmy kolekcję pamiątek pochodzących z jego podróży, niemalże z całego świata. Nie było to tylko zwiedzanie, rozwiązywaliśmy jeszcze test z zadaniami, a właściwej odpowiedzi szukaliśmy właśnie w muzeum.
Klasa 2b gim w Instytucie Słowackim
We wtorek 2 czerwca uczniowie klasy 2 b gimnazjum wraz z wychowawczynią oraz nauczycielem geografii odwiedzili Instytut Słowacki. Siedziba Instytutu mieści się na warszawskiej Starówce, co dało okazję do przypomnienia sobie historii Polski.
Dyrektor, p. Milan Novotny powitał nas serdecznie i podkreślił, że pomimo bliskiego sąsiedztwa, nie znamy się zbyt dobrze. Zapoznano nas z podstawowymi informacjami o Słowacji, następnie obejrzeliśmy film "Wysokie Tatry. Kraina zatrzymana w czasie" w reżyserii Pavla Barabasa. Na koniec była niespodzianka - degustacja słowackich napojów oraz ciastek i oczywiście rekreacja na Starym Mieście. To dobre przygotowanie przed prezentacją tego kraju podczas konkursu "Dookoła Świata".
Wystawa „Czytam wszędzie” klasy 5b
W ramach lekcji języka polskiego klasa 5b wraz z polonistą przygotowała niecodzienną wystawę. „Czytam wszędzie” to zbiór zdjęć wykonanych przez uczniów, na których czytają oni swoje ukochane książki w dość nietypowych miejscach.
I tak spotkać możemy ucznia czytającego w czasie koszenia trawnika czy w łazience. W walizce, taczce czy pod stołem – wszędzie można czytać. Wystawę można oglądać na szkolnym korytarzu.
Konkurs z okazji 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego zakończony!
Przez cały maj uczniowie przygotowywali się do konkursu na temat naszego patrona, ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie wykonywali w domu prace plastyczne (laurki do ks. Jana), a następnie podzieleni na grupy wiekowe brali udział w konkursach: wiedzowym, recytatorskim i muzycznym (odśpiewanie hymnu szkoły). Za wszystko otrzymywali punkty i zbierali je na specjalne karteczki.
Warsztaty MAJSTERKOWO
20 maja 2015 roku uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej pod okiem specjalistów z Castoramy wzięły udział w warsztatach „Majsterkowo” dotyczących przesadzania roślin. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Uczniowie zwiedzili sklep, jego główne działy oraz poznali zasady bezpiecznego poruszania się po sklepie. Następnie uczniowie brali udział w zajęciach w ogrodach.
22 maja – wycieczka do ZOO klasy 6a
W piątek 22 maja 2015 roku klasa VI wybrała się na wycieczką do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji, zorganizowanej w ramach programu edukacyjnego Zoo, na temat bezkręgowców. Pani z Działu Dydaktycznego opowiedziała nam o niektórych przedstawicielach tej grupy zwierząt. Poznaliśmy wiele ciekawostek np. o wiju, egzotycznych karaczanach czy patyczakach. Można je był dokładnie obejrzeć, zrobić zdjęcie, a nawet niektóre wziąć do ręki.
Dzień Rodziny 2015
Dziś po raz kolejny spotkaliśmy się, by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Cała społeczność szkolna przybyła, by wspólnie rozmawiać, grillować, bawić się i rywalizować w czasie emocjonujących meczów piłki nożnej na trawie. Piknik rodzinny w Szkole Katolickiej to okazja do spotkania i rozmowy, a także skosztowania najpyszniejszych ciast :)
19. Piknik Naukowy w Warszawie
W sobotę dnia 9 maja 2015 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym odbył się 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na którym pojawili się nasi gimnazjaliści z Panią Katarzyną Czyż.
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Pikniku było światło – od starożytnych sposobów na rozświetlanie ciemności, przez peryskopy, pryzmaty i zabytkowe neony, do teorii względności Einsteina i systemu nawigacji GPS. Piknik ten to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Na miejscu zaprezentowane były różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Na miłośników nauki czekało ponad 800 pokazów i 250 stoisk przygotowanych przez instytucje z Polski i zagranicy. Była okazja do rozmowy z naukowcami, s
Przedstawienie dla klas 0-3 i 4-6 Szkoły Podstawowej
W dniu 14.05 nasi uczniowie mogli wziąć udział w spektaklach przygotowanych dla nich przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Klasy 0-3 oglądały „Królewnę Śnieżkę”, a klasy 4-6 „Świat robotów”.
Akademia - Konstytucja 3-go Maja
Tegorocznym gospodarzem obchodów Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja była klasa 6 wraz z panią Anną Kudlek. Klasa przygotowała przedstawienie, które zobrazowało nam czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i uchwalenia Konstytucji. Występom klasy 6-tej towarzyszył chór prowadzony przez panią Irenę Jaszczyk.
Wyniki Eliminacji XXV Festiwalu Piosenki Ząbki 2015
Jury Festiwalu postanowiło zakwalifikować do finału następujących uczestników:GRUPA III KLASY I - III GIMN.Zuzanna Ciesiołkiewicz – „Czy nastanie znów świt”Marianna Rucińska – „Luna srebrnooka”Marysia Ziółkowska – „Ale jestem”Julia Rodek – „Ech mała” (Publiczne Katolickie Gimnazjum IIIA)Natalia Czapla – „Sen motyla”Barbara Kaszuba – „Pocahontas – kolorowy wiatr"
Wykład Janusza Wardaka „Tablet, smartfon, komputer - pomoc czy przeszkoda w wychowaniu dziecka?”
W czasie comiesięcznych spotkań z rodzicami w naszej szkole zorganizowany został wykład pana Janusza Wardaka na temat multimedialnych korzyści i zagrożeń. Do sali konferencyjnej dolnego kościoła przybyło ok. 50-ciu osób. Wykład był ogromnie ciekawy i z pewnością zainspiruje wielu rodziców do szukania innych sposobów spędzania wolnego czasu przez dzieci aniżeli tylko przed ekranem komputera. Oczywiście nie znaczy to, iż trzeba w zupełności odrzucić świat multimediów. Jak we wszystkim należy zachować umiar i rozsądek.
Uczeń klasy 4b, Jakub Wojciechowski w drugim etapie konkursu o ks. Jerzym Popiełuszce
Dnia 28.04.2015 r. w Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie odbył się drugi etap konkursu na temat księdza Jerzego Popiełuszki, do którego zakwalifikował się uczeń klasy 4b Szkoły Podstawowej – Jakub Wojciechowski. Jakub napisał znakomitą pracę (list do kolegi), w którym w ciekawy sposób opisał postać księdza Jerzego.
Alfik historyczny
Z radością i dumą informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Alfik. Marcel Witas z kl. I B gimnazjum, osiągnął drugi wynik w kraju i województwie, otrzymując dzięki temu tytuł laureata konkursu.Tymon Żarski z kl. I A gimnazjum osiągnął szósty wynik w województwie i trzynasty w kraju.Dyplomami za uzyskanie wysokiego wyniku w konkursie zostaną również nagrodzeni uczniowie szkoły podstawowej: Michał Gorczyński z kl. 4 B Tomasz Nikoniuk z kl. 5 B
Wycieczka do klubu fitness.
16 kwietnia klasa 1a i 1b szkoły podstawowej wybrały się komunikacją miejską pod opieką nauczycieli do klubu fitness Gravitan w Parku Handlowym Targówek. Podczas 3,5 godzinnych zajęć z animatorami dowiedziały się o wielkim znaczeniu ruchu dla zdrowia - zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Dzieci miały możliwość skorzystania z różnych przyborów do ćwiczeń wzmacniających nasze ciało. Uczestniczyły w zajęciach tanecznych i zawodach sportowych. Odwiedziły również grotę solną. Przekonały się, iż aktywność ruchowa to wysiłek fizyczny umożliwiający wspaniałą zabawę, a także ważny element zdrowego stylu życia.
Fabryka Czekolady
Czternastego kwietnia klasa 4b i 4a pojechały na wycieczkę do Zakładów Emila Wedla. Na początku było zwiedzanie fabryki. Pani najpierw opowiedziała nam jak powstała fabryka Wedla i pokazała nam wiosenną wystawę z czekolady. Następnie na pierwszym piętrze widzieliśmy ciuchcię pomalowaną czekoladą, która jeździła po torach.
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Gimnazjum nr 1
Nasza drużyna chłopaków wraz z trenerem, panem Robertem Świstem wzięła dziś udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Gimnazjum nr 1 w Ząbkach.
Pierwszy mecz przegraliśmy 0:1, drugi mecz z Czechami wygraliśmy 4:2, a trzeci ze Szkoła Podstawową nr 1 zremisowaliśmy 1:1.
Coca Cola Cup – rozgrywki dziewczyn 17.04.2015 r.
To już kolejna odsłona rozgrywek o puchar Coca Cola Cup. Nasze dziewczyny zwyciężyły z takimi drużynami, jak: Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie czy Publiczne Gimnazjum Poświętne.
Nasze dziewczyny plasują się na 3-cim miejscu w klasyfikacji generalnej drużyn powiatu wołomińskiego.
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Jego celem jest oddanie hołdu polskim jeńcom zgładzonym w Związku Radzieckim w 1940 roku.. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej w 2007 roku. W niedzielę odbył się z tego powodu VIII Katyński Marsz Cieni. Kilkuset rekonstruktorów z blisko 50 grup przeszło ulicami Warszawy w niemym pochodzie, który jest hołdem dla ofiar zbrodni katyńskiej oraz wszystkich innych Polaków zamordowanych przez Sowietów.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W naszej szkole przeżywaliśmy niezwykły czas – zadumy, modlitwy i spotkania. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w drodze krzyżowej, by po raz kolejny poprzez to niecodzienne misterium zastanowić się nad tym, co tak naprawdę oznacza cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie.
Na końcu drogi jest zmartwychwstanie – a symbolem zmartwychwstania i nowego życia jest jajko. I właśnie dlatego organizujemy „Konkurs Koszyczkowy”, w którym biorą udział wszystkie klasy. Oceniane są: nawiązanie do tradycji, oryginalność i pomysłowość, samodzielność i estetyka wykonania.