Budujemy zamki w klasie 3c
8 lutego: Na początku był chaos… I z niego młodzi architekci z klasy 3c stworzyli piękne zamki. Było to emocjonujące zamknięcie bloku edukacyjnego poświęconego zamkom i rycerzom.
4
Zimowe zabawy na świeżym powietrzu.
Ostatnimi dniami na zimowym niebie pojawiło się piękne słońce. Ten swoisty uśmiech naszego Pana Boga stał się doskonałą okazją do spędzania czasu na placu zabaw.
Z ciepłymi czapkami na głowach, szalikami na szyjach, rękawiczkami
na rękach, w ciepłych kurtkach Uczniowie klas I-III mogli cieszyć się tą przepiękną pogodą. Wspólne bieganie po śniegu, zabawy w berka i huśtanie się na huśtawkach dostarczyło nam bardzo dużo radości, uśmiechu i szczęścia.
Bal klas 1-3
Nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich najmłodszych dzień! 11 lutego w czwartek klasy 1-3 urządziły bal karnawałowy. Niestety nie mógł on się odbyć jak w poprzednich latach – w dolnym kościele – każda klasa bawiła się tyko w swoim gronie, mimo to zabawa się udała!
Bal poprzedziły dni przygotowań: rozmowy z rodzicami, poszukiwanie stroju karnawałowego, przystrajanie sal, przygotowanie poczęstunku. A jeszcze i zabawy, piosenki, plakaty… Wszyscy aktywnie się włączyli w przygotowania.
Wirtualna podróż do krainy Narnii.
Uczniowie klasy IV „b” w ramach omawiania lektury pt. „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” wykonali makiety niezwykłej krainy. Makiety te zachwycają nie tylko swoją pomysłowością, ale również zadziwiającym oraz oryginalnym wykonaniem.
Ponieważ lekcje języka polskiego były prowadzone online, wystawa również przeniosła się do wirtualnego świata.
Piękno polszczyzny.
Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO na pamiątkę wydarzeń w Bangladeszu
z 1952 r., gdzie w wyniku walk o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego zginęło pięciu studentów. Szacuje się, że obecnie ok. 6 tys. języków jest zagrożonych wyginięciem.
Terminy rektutacji do szkół ponadpodstawowych
Najważniejsze informacje
- Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału mię
Lapbook z Anarukiem w klasie 3c
W dniach 1-3 lutego uczniowie klasy IIIc wykonali kolorowy lapbook, opowiadający o życiu ludzi i zwierząt na Grenlandii w oparciu o lekturę Czesława Centkiewicza „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Wewnątrz zamieścili informacje dotyczące życia Inuitów, sposób liczenia wykorzystywany przez głównego bohatera książki, flagę i godło Grenlandii, czy quiz dotyczący znajomości lektury. Zestaw przygotowanych materiałów wspomagających omawianie lektury pozwolił uczniom w aktywny sposób zebrać wiadomości.
Czytamy nie tylko lektury szkolne.
Sytuacja pandemiczna w naszym kraju oraz na świecie staje się okazją do rozwijania naszych zainteresowań. To również doskonały moment do namysłu nad literaturą, ale literaturą nie tylko tą obowiązkową, lecz także tą piękną literaturą, spoza wyznaczonego kanonu lektur szkolnych.
Warsztaty świetlicowe „Lapbook dziecka przygotowującego się do Sakramentu Pokuty i I Komunii Świętej”
Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której można umieścić wiadomości na wybrany temat. W jednym miejscu jest to co jest najważniejsze w danym temacie, uporządkowane i jasno określone.
Uczniowie kl. IIIa, IIIb, IIIc wykonywanie Lapbooka rozpoczęli już w październiku. Praca ta była wykonywana systematycznie, co tydzień na kolejnych naszych godzinach świetlicowych. Dzieci bardzo chętnie wykonywały poszczególne elementy do wklejenia, wykazując się wielką kreatywnością, pomysłowością i starannością. Był to też czas wzajemnej pomocy, dorady.
Biblioteka cyfrowa dla uczniów i nauczycieli.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w bibliotece cyfrowej POLONA.PL zostały przygotowane audiobooki lektur obowiązkowych oraz uzupełniających, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych..
100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
W 2021 r. przypadnie setna rocznica urodzin poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej przyczyny prezentujemy informacje nt. życia i twórczości poety.
Krzysztof Kamil Baczyński herbu Sas (ps. „Jan Bugaj”, „Emil”, „Jan Krzyski”, „Krzysztof”, „Piotr Smugosz”, „Krzysztof Zieliński”, „Krzyś”; ur. 22 stycznia 1921 w Warszawie, zm. 4 sierpnia 1944 w Warszawie) – polski poeta czasu wojny, podchorąży Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, jeden z przedstawicieli pokolenia Kolumbów, w czasie okupacji związany z pismem „Płomienie” oraz miesięcznikiem „Droga”. Zginął w czasie powstania warszawskiego jako żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej.
Obiady szkolne
WAŻNA INFORMACJA DLA RODZIN WIELODZIETNYCH Z ZĄBEK:
Od 1 stycznia na terenie naszego miasta nie będzie obowiązywała Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze zniżek i ulg, okazując Kartę Mieszkańca „Jestem z Ząbek" łącznie z Kartą Dużej Rodziny. Skany kart prosimy wysyłać na maila szkoły sekretariat.pksp@gmail.com.