22 czerwca uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami oraz s. Sylwaną i ks. Michałem udali się do Niepokalanowa na pielgrzymkę dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej.Podczas pobytu obejrzeliśmy Panoramę Tysiąclecia, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz spędziliśmy miło czas przy wspólnym grillowaniu. Zwiedziliśmy także pierwszą kaplicę i celę św. Maksymiliana Kolbego, poznając historię jego życia, działalności oraz niezwykłego świadectwa wiary i miłości bliźniego.Pielgrzymka była dla uczniów okazją do modlitwy, pogłębienia wiedzy religijnej oraz wspólnego świętowania po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy za ten piękny i pełen radości dzień!
Aktualności
Pielgrzymka dziękczynna klas 4 do Niepokalanowa
- 23.06.2026
- 14
Września i Poznań z kółkiem podróżniczym
- 23.06.2026
W dniach 9-10 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjno-krajoznawcza. W tej wyprawie wzięli udział uczestnicy kółka podróżniczego naszej szkoły wraz z opiekunami. Celem tej wycieczki było zwiedzenie Muzeum we Wrześni oraz zabytków w Poznaniu.
Pierwszy dzień rozpoczęliśmy podróżą pociągiem z Warszawy Wschodniej do Wrześni. Gdy już dotarliśmy na miejsce, od razu poszliśmy na Rynek Główny miasta. Tam mieliśmy czas wolny, podczas którego można było kupić pamiątki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zobaczenie ławeczki Bronisławy Świdzińskiej. Ławeczka wykonana jest z brązu i znajduje się w centrum miasta. Upamiętnia ona Strajk Dzieci Wrzesińskich. Następnie poszliśmy do Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich. W muzeum przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o historii tego miejsca. Po godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na pociąg do Mosiny - miejscowości, w której mieliśmy zarezerwowany nocleg. Gdy dotarliśmy na miejsce, czekał już na nas ciepły i smaczny obiad. Po posiłku mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy na długich rozmowach z przyjaciółmi.
Podobało mi się wszystko, co tego dnia zobaczyłam, a to, co zastaliśmy na miejscu, zupełnie nas oszołomiło. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni poszliśmy spać, by nabrać sił na kolejny ciekawy dzień. Wieczorne rozmowy w pokojach pozwoliły nam jeszcze lepiej się poznać i zintegrować.
Drugiego dnia wycieczki mieliśmy pobudkę o 7:00. Zjedliśmy śniadanie, spakowaliśmy się i pojechaliśmy pociągiem do muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Mogliśmy tam poznać kulturę ludzi z różnych krajów, np. z Egiptu. Była tam nawet piramida w miniaturze, która odzwierciedlała piramidę Cheopsa, wraz ze sfinksem.
Następnie pojechaliśmy do Poznania zobaczyć Stary Rynek i słynne poznańskie koziołki. Na wieży ratusza dwa razy dziennie - o 12:00 i 15:00 wychodzą koziołki i zderzają się rogami.
Potem udaliśmy się na Ostrów Tumski do najstarszej katedry w Polsce - z X wieku, gdzie zeszliśmy do podziemi. Były tam ruiny kościoła, w którym prawdopodobnie Mieszko I przyjmował chrzest, oraz grobowce pierwszych Piastów: Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Wycieczka była bardzo ciekawa. Doskonale uzupełniła lekcje geografii i historii.22
Klasy 4 w Hangarze 646
- 23.06.2026
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 4 spędzili lekcję wychowania fizycznego w Hangarze 646. Była to świetna okazja do aktywnej zabawy, rozwijania sprawności ruchowej i wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze. Uśmiechy i dobra energia towarzyszyły nam przez cały dzień!
8
KONKURS WIELCY POLACY - PIERWSZA EDYCJA
- 12.06.2026
Finał pierwszego Międzyszkolnego Konkursu Powiatowego "Wielcy Polscy" już za nami! W naszej szkole odbyła się uroczysta gala, w czasie której rozdane zostały nagrody dla finalistów i laureatów konkursu.
Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Ząbkach wraz ze Szkołą Podstawową nr 4 w Ząbkach była organizatorem tego prestiżowego konkursu, który został wpisany na listę konkursów punktowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich organizatorów i uczestników. Zapraszamy na kolejne edycje konkursu!
7
Warsztaty kulinarne w pizzerii
- 12.06.2026
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 3a wybrali się na wyjątkowe warsztaty kulinarne, podczas których mieli okazję własnoręcznie przygotować pizzę. Dzieci wybierały ulubione składniki i z radością obserwowały, jak ich wypieki trafiają do pieca. Było smacznie, wesoło i kreatywnie – to była niezapomniana przygoda, która sprawiła wszystkim wiele radości!
Dzień Rodziny w PKSP 2026 - Reportaż
- 02.06.2026
Dzień Rodziny 2026
- 02.06.2026
- 9
Klasy 6a i 7a nad morzem
- 29.05.2026
Dnia 18 maja 2026 roku o godzinie 7.50 wyruszyliśmy na zieloną szkołę do Łeby. Jechaliśmy około 5 godzin robiąc krótkie postoje. Gdy dotarliśmy do Gdańska poszliśmy na Westerplatte słuchając ciekawych i wzruszających opowieści pani przewodnik. Następnie pojechaliśmy do Gdańska na starówkę, by zobaczyć fontannę Neptuna i zwiedzić tę część miasta. Po długim, ciekawym i wyczerpującym spacerze po starówce dotarliśmy do ośrodka w którym zostaliśmy zakwaterowani i zjedliśmy pyszną kolację. Zmęczeni, ale zadowoleni, udaliśmy się do swoich pokoi, by odpocząć przed kolejnym, ciekawym dniem.
Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Fokarium. Po wizycie w Fokarium popłynęliśmy na rejs statkiem wokół portu we Władysławowie, następnie zwiedziliśmy latarnie morską Rozewie i stanęliśmy na najbardziej na północ wysuniętym punkcie Polski w Jastrzębiej Górze. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiadokolację do hotelu. Po posiłku mieliśmy czas wolny. Niektórzy oglądali zachód słońca, a inni w piłkę. Ten dzień był bardzo ciekawy.
Trzeci dzień wycieczki zaczęliśmy od śniadania, o godz. 7.45 . Ok. godz. 8.50 wyjechaliśmy z Ośrodka. Po niedługiej jeździe zatrzymaliśmy się na krótki przystanek w celu zrobienia zakupów spożywczych. Zaopatrzeni w drobny prowiant, autokarem udaliśmy się do Łeby, skąd dalej na Ruchome Wydmy przemieściliśmy się meleksem. Na miejscu pani przewodnik opowiadała nam o powstaniu wydm i historii Słowińskiego Parku Narodowego. Spędziliśmy tam ok. 1,5 h, podczas tego czasu mogliśmy się bawić, turlać po piasku, podziwiać piękne widoki morza. Wyprawę na wydmy zakończyliśmy długim spacerem wzdłuż plaży, aż do autokaru. Do Ośrodka wróciliśmy ok. godz. 16.00. Po obiedzie był czas na gry terenowe.
Ostatniego dnia wycieczki szkolnej po śniadaniu wyjechaliśmy do swoich domów. W drodze powrotnej mieliśmy jeszcze kilka atrakcji. Pojechaliśmy do zamku w Malborku. To był dobry pomysł bo mogliśmy zwiedzać największy zamek krzyżacki. Zamek jest duży i piękny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii tego miejsca od przewodnika. Zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc takich jak dziedzińce i dawne komnaty. Największe wrażenie na mnie zrobiły ogromne ceglane mury. Spacer po zamku był bardzo ciekawy i przyjemny i na pewno wszystkim się podobało. I do tego pogoda też była super! Po zwiedzaniu mieliśmy odpoczynek i obiad. Po posiłku wszyscy z zadowoleniem ruszyliśmy dalej w drogę do domu. Muszę przyznać, że to była super fajna wycieczka i będę ją wspominał na pewno bardzo miło.
Uczniowie klas 6a i 7a
37
Wycieczka klasy 8a i 8b
- 25.05.2026
W dniach 21-23 maja klasy 8 pojechały na trzydniową wycieczke do Gdańska, Sopotu oraz Jantaru. Celem wycieczki było poznanie historii i zabytków Pomorza, integracja grupy oraz udział w zajęciach edukacyjnych. Pierwszego dnia o godzinie 7:00 wyjechaliśmy autokarem z miejsca zbiórki. Po przyjeździe do Gdańska uczestniczyliśmy w spacerze z przewodnikiem po Starym Mieście. Zobaczyliśmy między innymi Bramę Wyżynną, Złotą Bramę, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę, Żuraw, Bramę Mariacką oraz ulicę Mariacką. Mieliśmy również okazję wejść i obejrzeć gdańską katedrę. Następnie udaliśmy się na Westerplatte, gdzie poznaliśmy historię miejsca uznawanego za symbol wybuchu II wojny światowej. Po zakończeniu zwiedzania zakwaterowaliśmy się w pensjonacie w Jantarze i zjedliśmy obiadokolację. Późnym wieczorem poszliśmy na plaże obejrzeć zachód słońca. Drugiego dnia po śniadaniu uczestniczyliśmy w spotkaniu z rybakiem, który opowiedział nam o swojej pracy, różnych gatunkach ryb. Następnie odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wystawy pozwoliły nam lepiej zrozumieć wydarzenia wojenne oraz ich wpływ na życie ludzi. Kolejnym punktem programu był spacer po Sopocie. Zwiedziliśmy nadmorską promenadę i molo oraz poznaliśmy atmosferę jednego z najbardziej znanych polskich kurortów. Wieczorem wróciliśmy do miejsca noclegu i znowu poszliśmy obejrzeć zachód słońca. Ostatniego dnia po śniadaniu uczestniczyliśmy w grze terenowej „Poszukiwacze bursztynowych skarbów”. Podczas zajęć, wykorzystując mapy, lokalizatory GPS oraz wykrywacze metali, szukaliśmy ukrytych bursztynowych skarbów. Gra dostarczyła wielu emocji i była okazją do współpracy oraz rozwijania umiejętności orientacji w terenie. Po zakończeniu aktywności wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była bardzo udana. Poszerzyliśmy swoją wiedzę historyczną i przyrodniczą, poznaliśmy ciekawe miejsca oraz spędziliśmy czas w miłej atmosferze. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
1111
Przedstawienie z okazji Konstytucji 3 Maja
- 30.04.2026
Pogromca Bazyliszka, czyli śladami legend warszawskich
- 30.04.2026
22 kwietnia klasy trzecie wybrały się na wycieczkę śladami legend warszawskich.
Zwiedziliśmy Stare Miasto, poznaliśmy legendy miejskie: o Warsie i Sawie, Bazyliszku, Syrence oraz Złotej Kaczce. Nasz przewodnik poprowadził nas do miejsc znanych i chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Najciekawsze były jednak tajemnicze zakamarki w zaułkach zabytkowych uliczek, związane z podaniami i legendami, dotyczącymi odległej historii naszej stolicy.Wycieczka bardzo nam się podobała, zwłaszcza że mieliśmy okazję zwiedzać warszawską Starówkę skąpaną w porannym słońcu. Pogoda była idealna, a niezatłoczone uliczki pozwalały podziwiać zabytki w całej okazałości.
Klasy drugie w Teatrze Rampa
- 30.04.2026
Dnia 23 kwietnia 2026 roku klasy drugie udały się na wycieczkę do Teatru Rampa, gdzie obejrzały spektakl pt. „Pippi”. Przedstawienie opowiadało o przygodach najsłynniejszej rudowłosej dziewczynki świata – Pippi Långstrump. Bohaterka, wraz ze swoim koniem i małpką, wprowadziła w życie Tommy’ego i Anniki wiele radości, humoru oraz nieoczekiwanych sytuacji. Spektakl był pełny energii, zabawy, muzyki i tańca. Przeniósł widzów do świata pełnego wyobraźni, beztroski i dziecięcej fantazji. Spektakl bardzo spodobał się wszystkim uczniom, a wyjazd do teatru był bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem.
3
Klasy 4 w Żelazowej Woli
- 30.04.2026
Uczniowie klas IVa i IVb wzięli udział w wycieczce do Żelazowej Woli – miejsca narodzin Fryderyka Chopina. Podczas wizyty zwiedziliśmy urokliwy dworek otoczony pięknym parkiem, gdzie mieliśmy okazję poznać życie i twórczość wybitnego kompozytora.
W programie znalazła się również ciekawa lekcja muzealna, która w przystępny sposób przybliżyła uczniom historię tego miejsca. Niezapomnianym przeżyciem był mini recital fortepianowy, podczas którego mogliśmy usłyszeć utwory Chopina w wyjątkowej atmosferze.
Dodatkową atrakcją była gra terenowa na terenie parku, która dostarczyła uczniom wiele radości i pozwoliła aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Wycieczce towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprawiło, że dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.9
"What should I wear? Przedstawienie klasy 2a
- 30.04.2026
Uczniowie klasy 2a przygotowali krótkie przedstawienie pt. „What should I wear?”🩳🥻🧣🧤🧦🧢🧥👗👖👕w którym pokazali, jak dobierać ubrania odpowiednio do pory roku i pogody☀️🌤️🌦️☔️❄️💨. W barwny i wesoły sposób zaprezentowali stroje na każdą aurę – od słonecznego lata 🕶️☀️po mroźną zimę 🥶⛄️.Występ był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także do nauki języka angielskiego w praktyce.
1
Dzień Kolorów na Pierwszy Dzień Wiosny
- 24.03.2026
Barwnie powitaliśmy wiosnę w naszej szkole 😊
❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜🤎🩶🤍🖤
Każda klasa wzięła udział w konkursie "Dzień kolorów" ubierając się i dekorując swoją salę we wcześniej wylosowany kolor lub deseń.
Komisja przyznała następujące miejsca:
1 miejsce: klasa 2a i 2b
2 miejsce: klasa 3a
3 miejsce: klasa 3b
Wyróżnienie: klasa 1a i 1b
oraz
1 miejsce: klasa 5a
2 miejsce: klasa 5b
3 miejsce: klasa 4a
Wyróżnienie: klasa 4b i 6a
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w kolorowy konkurs😊
Wiosno zostań z nami na dłużej.37
Klasy 4 w Teatrze Wawa
- 24.03.2026
Uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do teatru Wawa, gdzie obejrzeli musical „Tajemniczy Ogród”. Spektakl zachwycił młodych widzów ciekawą scenografią, muzyką oraz grą aktorską. Wyjazd był nie tylko okazją do kontaktu ze sztuką, ale także do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania zainteresowań kulturalnych.
Angielski w klasach drugich
- 24.03.2026
Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie klas drugich zaprezentowali swoje wypełnione grafiki dnia. Dzieci z zaangażowaniem opowiadały o swoich codziennych czynnościach i zajęciach, wykorzystując poznane słownictwo i zwroty. Z dumą możemy powiedzieć, że potrafimy już mówić o naszej codziennej rutynie w języku angielskim.
24
Dzień Promocji Szkoły
- 17.03.2026
W piątek 13 marca 2026 w murach naszej szkoły zjawili się nie tylko nasi uczniowie, lecz także młodzi adepci, którzy uczniami naszej placówki dopiero chcą zostać. Kandydaci wraz z rodzicami mogli dowiedzieć się o misji szkoły od Księdza Proboszcza i Siostry Dyrektor, zobaczyc występy dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe, a w gmachu szkoły zwiedzić sale, zobaczyć ściankę wspinaczkową, a nawet wziąć udział w rozmaitych doświadczeniach, zabawach i aktywnościach. Czekamy na Was na rekrutacji!
8
Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027
- 02.02.2026
Zapraszamy rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko zostało uczniem Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im ks. J. Twardowskiego w Ząbkach do pobrania z sekretariatu szkoły w dniach 2.02-1.04.2026 roku kwestionariusza osobowego. Wypełniony kwestionariusz należy złożyć do 1 kwietnia.
Muzyczne Talenty wracają do PKSP w Ząbkach!
- 18.02.2026
Z radością informujemy, że od marca ponownie ruszają zajęcia gry na gitarze i ukulele prowadzone przez Daniela Płoszaja.
To świetna okazja, aby rozpocząć muzyczną przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w przyjaznej atmosferze.
Osoby zainteresowane zapisem prosimy o wiadomość SMS na numer 511 200 320 lub e-mail: muzycznetalenty@gmail.com z propozycją dogodnych terminów zajęć.
Do zobaczenia na wspólnym muzykowaniu!

