Podziel się talentem
- 23.05.2023
Konferencja dla rodziców 30 maja w SP nr 2.
- 19.05.2023
Zaproszenie
- 12.05.2023
Szczęść Boże
Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za 25 lat działalności naszej szkoły dnia 17 maja na g. 11.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.
Organizacja dnia 17 maja br.
8.00-10.00- dwie pierwsze lekcje
11.00 - Msza św. z poświęceniem sztandaru + część artystyczna
ok. 13.30 - zakończenie i odbiór dzieci
PROSIMY O STRÓJ GALOWY
W TYM DNIU NIE MA OBIADU
PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE ODEBRANIE DZIECI ZE ŚWIETLICY
Pozdrawiam serdecznie
Koncert pod batutą Piotra Pałki na 25-lecie szkoły!
- 04.05.2023
3 maja o godz. 10:00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Ząbkach odbyła się uroczysta Msza Św. dziękczynno-błagalna w intencji naszej szkoły, w czasie której można było wysłuchać specjalnie na tę okoliczność przygotowywanego chóru rodziców, uczniów i sympatyków naszej szkoły. Występ był zwieńczeniem trzydniowych warsztatów muzycznych pod batutą Pana Piotra Pałki, zorganizowanych z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia naszej szkoły. (Cały Koncert w postaci Playlisty)
78
Klasy 4a i 4b w Czersku
- 19.05.2023
W środę 10 maja razem z moją klasą i klasą 4 B pojechałam na wycieczkę do zamku w Czersku. Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda.
Kiedy dojechaliśmy na miejsce, szybko zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy dalej. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa zwiedzała zamek, a druga w tym czasie miała zabawy ruchowe. Potem zamieniliśmy się zajęciami. Po zamku oprowadzał nas Pan, przebrany w starodawny strój. Opowiadał nam bardzo interesujące rzeczy. Najbardziej w pamięci utkwiły mi historie i legendy dotyczące zamku. Następnie udaliśmy się na zabawę. Były to na przykład: berek, przeciąganie liny czy wyścigi na 3- osobowych nartach. Ostatnią zabawą była bitwa piankowymi mieczami, która podobała się nam najbardziej. Na końcu poszliśmy kupić pamiątki. Były to: magnesy, kubki, pocztówki i wiele innych rzeczy. Na końcu odbyło się ognisko z kiełbaskami.
Wycieczka przebiegła w bardzo milej atmosferze. Było naprawdę ciekawie i fajnie!Lena M. 4a
10 maja 2023 roku klasy 4 udały się na wycieczkę do zamku w Czersku. W wyprawie towarzyszyli nam nauczyciele: pani Ewa Kawulska, pani Monika Budelewska-Zdun, pani Bogumiła Szumiał oraz pan Robert Świst.
Podróż przez zakorkowaną Warszawę zajęła nam około 1,5 godziny. Na miejscu czekał już na nas pan Mikołaj, który oprowadził nas po zamku, i pan Antoni, który z kolei animował zajęcia ruchowe. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się z historią zamku, wysłuchaliśmy legendy o królowej Bonie oraz podziwialiśmy przepiękne widoki z najwyższej wieży zamkowej. Podczas zajęć ruchowych natomiast przeciągaliśmy linę, poznawaliśmy podstawy techniki strzelania z łuku oraz mogliśmy powalczyć piankowymi mieczami. Nasze osłabione siły wzmocniliśmy, jedząc kiełbaski, które samodzielnie upiekliśmy na ognisku. Ostatnią atrakcją, w której braliśmy udział, był pokaz broni czarnoprochowej.
Na koniec podziękowaliśmy naszym animatorom i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną. Ta wycieczka bardzo mi się podobała!Krzysztof S. 4a
6
Dołącz do chóru z okazji 25-lecia naszej szkoły!
- 31.03.2023
Uwaga!! Już tylko do 10 kwietnia można zgłosić się do nas, by spędzić majówkę w niepowtarzalny, artystyczny sposób! Tworząc unikalny chór pod batutą światowej sławy dyrygenta, Pana Piotra Pałki!
W ciągu trzech dni staniemy się profesjonalnym chórem śpiewającym na głosy! A wszystko to na chwałę Bożą! Nie musisz być profesjonalistą, nauczymy Cię wszystkiego.Nasz występ związany jest z obchodami 25-lecia naszej szkoły. Czekamy na zgłoszenia: sekretariat.pksp@gmail.com lub tel. 22 762 40 44.
Plan prób:
1.05 14:00-18:00
2.05 9:00-13:00 i 15:00-18:00
3.05 8:00-10:00 i występ
Mit o Demeter i Korze
- 09.05.2023
Podsumowanie pracy projektu na język polski klasy 5a "Mit o Demeter i Korze".
Życzenia
- 05.04.2023
Wycieczka klas pierwszych do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie
- 28.04.2023
6. marca klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Usłyszały tam o historii malowanych na szkle obrazów religijnych, które początkowo nie wychodziły spod pędzli uznanych artystów. Dzieci poznały technikę malowania takich obrazów, sposób ich rozprowadzania po kraju, a także ich znaczenie w tradycyjnym wnętrzu wiejskiej chaty. Oglądając nowsze obrazki o tematyce obyczajowej, rozmawiały o tym, jak zmieniało się malarstwo na szkle do naszych czasów. Podczas warsztatów każdy uczeń namalował własny obrazek na szkle tradycyjną techniką i po oprawieniu zabrał na pamiątkę.
18
Plan Rekolekcji Wielkopostnych
- 31.03.2023
3.04.2023r. – poniedziałek
1 lekcja - Konferencja dla klas 4-6 SP (w dolnym kościele)
2 lekcja - Konferencja dla klas 7-8 SP (w dolnym kościele)
3 lekcja - Konferencja dla klas 1-3 SP (w dolnym kościele)
Pozostałe lekcje bez zmian4.04.2023r. – wtorek
1 lekcja - Konferencja dla klas 4-6 SP (w dolnym kościele)
kl. 7-8 spowiedź (w górnym kościele)
2 lekcja - Konferencja dla klas 7-8 SP (w dolnym kościele)
kl. 4-6 spowiedź (w górnym kościele)
3 lekcja - Konferencja dla klas 1-3 SP (w dolnym kościele)
Pozostałe lekcje bez zmian5.04.2023r. – środa
8.00 - Droga Krzyżowa dla całej szkoły,
9.00 – Przygotowanie koszyczków i śniadania wielkanocnego,
10.00 - MSZA ŚW. z poświęceniem koszyczków klasowych,
ok.11.00 - Śniadanie Wielkanocne w klasach,
12.30 – Spotkanie i życzenia świąteczne dla Nauczycieli.
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
- 07.03.2023
W naszej szkole pamiętamy o Ojczyźnie, pierwszego marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystej Mszy Świętej z udziałem Pocztu Sztandarowego, modliliśmy się za ,,Niezłomnych” bohaterów, którzy po drugiej wojnie światowej, przeciwstawiali się narzuconej w Polsce, władzy komunistycznej. Ginęli za wolną, niepodległą Ojczyznę.
Klasa 5a przedstawiła tego dnia program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, przybliżając historię związaną z obchodzonym świętem. Pod krzyżem ozdobionym biało-czerwoną szarfą, uczniowie złożyli kwiaty w narodowych barwach jako wyraz hołdu, pamięci i wdzięczności za poświęcenie i ofiarę życia poległych żołnierzy.
,,Żołnierze Wyklęci armia zapomniana,
Żołnierze Wyklęci armia niepokonana.
Polacy się cieszyli a Rosjanie bali, gdy armię wyklętą w lesie spotykali.
Wielcy przywódcy nigdy nie złamani, do końca swoich dni zawsze powtarzali:
Jeszcze nie zginęła, póki my żyjemy, wierności do Polski nie zepsujemy.
Podczas komunizmu walczyli ramię w ramię, teraz w grupowej mogile leżą gdzieś przy bramie.
Witold Pilecki, Inka i innych wiele, bohaterzy i ciemiężonych ludzi przyjaciele.”
Projekt z języka niemieckiego
- 07.03.2023
Zamiast pisać klasyczny test na zakończenie rozdziału, klasy 8 mogły przygotować projekt.
Uczniowie klasy 8A: Feliks Zalewski, Marek Kawulski, Antek Wota, Bartek Nikoniuk oraz Antek Stachów wywiązali się doskonale z zadania.
Oto efekty ich pracy :)
Gratulujemy.
Konkurs „Kreatywne nakrycie głowy” rozstrzygnięty!
- 03.02.2023
Biorąc pod uwagę pomysł, jakość wykonania i wkład pracy własnej komisja przyznała:
I miejsce: Julia P. z kl. 5b i Weronika T. z kl. 4a
II miejsce: Aleksandra K. z kl. 5c i Łucja D. z kl. 6a
III miejsce: Pola G. z kl. 4a
Wyróżnienia otrzymują:
Justyna D. z kl. 4a
Joanna M. z kl. 4a
Damian B. z kl. 4a
Kinga K. z kl. 4b
Martyna K. z kl. 6b
Zofia M. z kl. 8b
Natalia E. z kl. 8b
Biorąc pod uwagę zaangażowanie całej klasy komisja przyznała:
I miejsce: klasa 4a
II miejsce: klasy 5a i 6b
III miejsce: klasy 5b i 7a
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za podjętą pracę.9
Dzień Babci i Dziadka
- 24.01.2023
W dniu 20.01.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. O godzinie 8:00 dla całej szkoły i zaproszonych gości odbyła się Msza Święta w intencji naszych babć i dziadków. Po Mszy Świętej, w dolnym kościele dla klas I-III odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swoje talenty aktorskie zaprezentowały dzieci z klas 2a i 2b pod okiem wychowawczyń p. M. Kałuskiej i p. I. Wikieł. Przedstawienie wraz z dekoracjami i zaproszeniami było w stylu PRL - czasów bliskich naszym kochanym dziadkom. Po przedstawieniu dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek i wraz z wnukami świętowali dalej.
Bal Karnawałowy
- 09.02.2023
Karnawał trwa w najlepsze. Klasy 1 – 3 bawiły się na balu zorganizowanym w szkole. Dzieci były pięknie przebrane w barwne i tematyczne kostiumy. Na wszystkich twarzach malował się uśmiech radości i dobrej zabawy. Podczas wydarzenia odbył się pokaz tańca grupy Flexi Dance zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Uczestnicy brali udział w licznych tańcach, zabawach muzycznych i prezentacji strojów karnawałowych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu:27
Szkolne kolędowanie
- 19.01.2023
„Jezus malusieńki”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – te i inne znane polskie kolędy zabrzmiały 13 stycznia na cotygodniowym szkolnym nabożeństwie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Nie zabrakło również kolęd w języku angielskim.
Kolędowanie przeniosło się do naszej szkoły. Każda klasa zaprezentowała wybrany świąteczny utwór.
Głównym punktem piątkowego poranka była wizyta duszpasterska. Ksiądz Paweł w towarzystwie dyrektor siostry Agnieszki Marii Chrapek oraz asyście ministrantów pobłogosławił uczniów i nauczycieli.
23
Wycieczka klas pierwszych do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce
- 17.03.2023
6 lutego klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce. W tym urokliwym miejscu mogły poczuć się jak badacze i odkrywcy, przenosząc się w odległe czasy późnego średniowiecza i renesansu. W trakcie warsztatów posłuchały o historii papieru w Polsce i na świecie. Poznały różnicę pomiędzy pergaminem, papirusem i papierem czerpanym. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci wyczerpały listki papieru, a następnie barwiły ten papier niezwykle starą metodą zwaną marmoryzacją.
Z tego wyjazdu pozostanie nie tylko wiele pięknych, własnoręcznie zabarwionych w fantazyjne wzory kartek papieru czerpanego, ale też ogrom wrażeń i miłych wspomnień.
9