• Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Ząbki
        • Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Ząbki

        • 13.06.2022
        • Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Ząbki. Tematem spotkania były Odpady.
          Dzieci z klas 2a i 3a przypomniały sobie zasady segregacji odpadów, czas rozkładu odpadów w przyrodzie oraz na czym polega recykling. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość samodzielnej segregacji odpadów.
          Na zakończenie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami, a na świetlicę szkolną trafiła nowa gra planszowa. 

      • Konkurs plastyczny „Moja Rodzina”
        • Konkurs plastyczny „Moja Rodzina”

        • 07.06.2022
        • W zorganizowanym konkursie świetlicowych wzięło udział 17-stu uczniów z klas 1-3. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić portret swojej rodziny stosując dowolną technikę plastyczną. Prace były różnorodne, twórcze i bardzo ciekawe. Wybór zwycięzcy nie należał do najłatwiejszych. Przez kilka dni, widzowie oglądający galerię obrazów, mogli typować 3 najciekawsze.

          Wyłonione zostały następujące wyniki:

          I MIEJSCE dla Mateusza Ł. z klasy 1b
          II MIEJSCE dla Kornelii J. z klasy 2b
          III MIEJSCE dla Sary R. z klasy 2b

          WYRÓŻNIONE zostały następujące osoby:

          1. Olga P. z klasy 1a
          2. Ania M. z klasy 2b
          3. Szymon D. z klasy 2b
          4. Justyna D. z klasy 3a.

          W dniu 06.06.2022 zostały ogłoszone wyniki konkursu, s. Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody oraz serdecznie gratulowała zwycięzcom.

          Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie i zapraszamy do brania udziału w kolejnych, organizowanych w naszej szkole.

      • Konkurs poezji śpiewanej ks. Jana Twardowskiego
        • Konkurs poezji śpiewanej ks. Jana Twardowskiego

        • 03.06.2022
        • Dnia 31 maja 2022 roku w dolnym kościele odbył się konkurs poezji śpiewanej, w którym uczestniczyli uczniowie klas 4-6. Konkurs to okazja do wspólnego muzykowania, profesjonalnego śpiewania pod okiem Pani Ireny Jaszczyk, a także możliwość poznania trudnych lirycznych utworów poetyckich naszego patrona. Konkurs zorganizowany został z okazji urodzin księdza Jana Twardowskiego - patrona szkoły. Jury w składzie - Irena Jaszczyk, Agata Leja-Werschner, Bartłomiej Włodarski zdecydowało o następującym werdykcie:

          Miejsce I - Joanna K. z 6a, Maja P. z 6a
          Miejsce II - Marcel B. - 4a
          Miejsce III - Tosia K. - 4b

          Nagroda publiczności trafiła do rąk Mai.

          Gratulujemy!

      • Wycieczka do Bałtowa klas 6b oraz 7a
        • Wycieczka do Bałtowa klas 6b oraz 7a

        • 02.06.2022
        • Dnia 25.05.2022 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Bałtowa. Wspólnie z nami w wyprawie  uczestniczyła klasa 7A oraz opiekunowie:  Pan Piotr Masełbas, Pan Paweł Dybała i Pani Agnieszka Nastaj. O 6:45 zebraliśmy się na patio, a o 7 wyjechaliśmy spod szkoły. Podróż trwała około 3 godzin.

          Po dotarciu do celu zaczęliśmy naszą przygodę od rollercoastera. Spędziliśmy tam około 60 minut. Po przejażdżce kolejką przeszliśmy do pomarańczowych  autobusów. Dołączyła do nas pani przewodnik, z którą pojechaliśmy na górny zwierzyniec. Były tam przeróżne zwierzęta, np. wielbłądy, kozy, lamy, szkockie krowy, strusie, owce i wiele więcej ciekawych zwierząt. Po obejrzeniu zwierzyńca pojechaliśmy do parku miniatur, w którym umieszczone były  pałace, zamki i dwory znajdujące się w Polsce. Następnie przyjechał autobus i zawiózł nas do Bałtowskiego Zapiecka.  Zjedliśmy tam przepyszną zupę pomidorową i kotleta z frytkami oraz surówką. Po obiedzie poszliśmy do mini zoo, w którym oglądaliśmy małe kozy, osiołka, daniele, lemury, papugi i małpki. W trakcie zwiedzania zaczęło strasznie padać i przez półtorej godziny przebywaliśmy w restauracji. Stamtąd udaliśmy się do kina 5D, gdzie obejrzeliśmy wyprawę do dzikiej natury. Po skończonym seansie przeszliśmy do parku rozrywki, w którym korzystaliśmy z karuzeli łańcuchowej i łodzi. Potem odwiedziliśmy oceanarium 3D, w którym zobaczyliśmy różne morskie stworzenia. Pod koniec zwiedzania był 5-minutowy film o rekinie. Następnie zwiedziliśmy jura park z panem przewodnikiem, który opowiadał nam o przeróżnych historiach powstania dinozaurów. Najbardziej spodobał nam  się tyranozaur i brachiozaur. Pod koniec wycieczki kupiliśmy pamiątki i ruszyliśmy w drogę powrotną.  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald’s. Po godzinie kontynuowaliśmy podróż do Ząbek.

          Około 21:30 dotarliśmy do szkoły, skąd odebrali nas rodzice. Wycieczka bardzo nam się podobała. Najbardziej polubiłyśmy park rozrywki i podróż na górny zwierzyniec. Jedzenie było bardzo dobre.  Jedynym minusem wycieczki była pogoda. Podróż minęła szybko i przyjemnie.


          Kornelia i Kalina, kl. 6b

      • Finał Konkursu Kuratoryjnego HIERONYMUS
        • Finał Konkursu Kuratoryjnego HIERONYMUS

        • 31.05.2022
        • W siedzibie Wydziału Katechetycznego przy Kurii arcybiskupów warszawskich, w piątek 27 maja o 13:00 obyło się wręczenie nagród i zaświadczeń laureatom i finalistom konkursu kuratoryjnego HIERONYMUS.

          Była to XVI edycja konkursu biblijnego organizowanego przez Katolicki Ośrodek Apostolatu Biblijnego. W tym roku wzięło około 600 uczniów z 59 szkół z województwa mazowieckiego. Po raz pierwszy wśród laureatów znaleźli się uczniowie klas piątych. Konkurs był dwuetapowy. Najpierw odbył się I etap szkolny, a 30 kwietnia II etap, w którym wyłoniono 24 laureatów, wśród nich Dominik Jakubowski - 81%, Klara Jakubowska - 78 % i Emilia Dudek - 76%, oraz 47 finalistów, wśród nich uczniowie z naszej szkoły: Łucja Sawicka, Maksymilian Kot, Łukasz Kasprzak i Filip Kulej. Zaświadczenia odczytywał ks. Andrzej Banaszek, a wręczał ks. Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii.

          Po rozdaniu nagród i zaświadczeń laureaci i finaliści z naszej szkoły razem z siostrą Zytą udali się na rynek Starego Miasta w Warszawie na lody.

          Tekst i zdjęcia: p. Joanna Jakubowska

      • Egzaminy ósmoklasisty już za nami
        • Egzaminy ósmoklasisty już za nami

        • 27.05.2022
        • W tym tygodniu odbyły się długo oczekiwane przez uczniów klas ósmych egzaminy. We wtorek odbył się egzamin z j. polskiego nastepnego dnia z matematyki i w czwartek z j. angielskiego. Każdego dnia przed egzaminem Siostra Dyrektor witała uczniów i nauczycieli podczas odprawy krótkim przypomnieniem zasad oraz modlitwą. Wszystkim życzymy wysokich wyników.

      • Konkurs Poezji śpiewanej Ks. Jana Twardowskiego
        • Konkurs Poezji śpiewanej Ks. Jana Twardowskiego

        • 20.05.2022
        • "Zapraszamy śpiewających uczniów do udziału w wewnątrzszkolnym Konkursie Poezji śpiewanej Ks. Jana Twardowskiego!
           Z okazji zbliżającego się Święta Patrona naszej Szkoły 31 maja o godz. 11:30 odbędzie się w/w Konkurs w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 1-3 i kl. 4-8.

          >>Regulamin Konkursu znajduje się tutaj<<

          (Nagrania piosenek i podkłady instrumentalne znajdują się w Regulaminie Konkursu)

          Warto poświęcić najbliższe dni wolne od szkoły (egzaminy 8 klas) na naukę piosenek i przygotowanie się do konkursu. 
          Nagrody rzeczowe, dyplomy oraz oceny celujące z muzyki i satysfakcja z muzykowania i obcowania z twórczością księdza Jana Twardowskiego czeka na usposobionych artystycznie uczniów! :) "

          Irena Jaszczyk

      • Przygotowania do egzaminu na kartę rowerową
        • Przygotowania do egzaminu na kartę rowerową

        • 27.05.2022
        • Przygotowując się do egzaminu na Kartę Rowerową, uczniowie klas 4-tych wzięli udział w prelekcji, która miała miejsce 20 maja br.

          Do szkoły został zaproszony gość p. Jan Szumiał, wieloletni instruktor nauki jazdy, egzaminator, członek Komisji tworzącej pytania egzaminacyjne oraz autor publikacji związanych z tematem bezpieczeństwa i ruchu drogowego.

          Podczas spotkania zostały przekazane informacje dotyczące użytkowania roweru zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego. Słuchacze zapoznali się z wymaganiami poruszania się po drodze, dotyczącymi osób powyżej 10-tego roku życia, zdobyli wiedzę na temat upoważnień jakie daje im posiadanie karty rowerowej a także jak bezpiecznie i przyjemnie poruszać się jednośladem.

          Była okazja do zadawania pytań, a także możliwość odpowiedzi na pytania, które zadawał prelegent. Mamy nadzieję, że aktywny udział w prelekcji i praca włożona w naukę do egzaminów przyniesie efekt w postaci zdobycia upoważnień jazdy rowerem w ruchu publicznym.

      • Warsztaty przyrodnicze klasy 4a
        • Warsztaty przyrodnicze klasy 4a

        • 24.05.2022
        • W dniu 19 maja br. kl. 4A pojechała na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Celem wyprawy było pogłębienie wiedzy o  przyrodzie oraz aktywny wypoczynek. Po dotarciu na miejsce, poznaliśmy pana leśniczego –  przewodnika Parku, który przedstawił nam zasady bezpiecznego poruszania się w terenie. Dowiedzieliśmy się, jak chronić się przed komarami i kleszczami oraz jak postępować w przypadkach,  gdy taki intruz wgryzie się w ciało człowieka.
          Po krótkim wykładzie, podzieleni na 3 drużyny wyruszyliśmy w las, a celem każdego zespołu było odnalezienie i zaznaczenie na otrzymanych kartach ćwiczeń elementów otaczającej nas przyrody m.in. śladów i tropów zwierząt oraz drzew i krzewów napotkanych na trasie wycieczki. Podczas naszej wędrówki mijaliśmy,  m.in. cmentarz wojskowy, 300-letni dąb Powstańców (by go objąć potrzeba było aż 5 uczniów), a nawet doświadczyliśmy bliskiego spotkania z żywym mieszkańcem Kampinosu – beznogą jaszczurką –  padalcem. Po czterogodzinnym marszu dotarliśmy na ognisko, gdzie piekliśmy kiełbaski i pianki.
          Wycieczka klasowa do Kampinoskiego Parku Narodowego dostarczyła nam wielu wrażeń z dziedziny przyrody oraz historii.

          Michał Ż. kl. 4a

      • Finał konkursu biblijnego na UKSW
        • Finał konkursu biblijnego na UKSW

        • 23.05.2022
        • 14 maja 2022 r. w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego „Ewangelia wg świętego Łukasza”. W tym etapie konkursu 7 uczniów reprezentowało naszą szkołę. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe mieli do wypełnienia test.

          LAUREACI kl. IV - VI:
          Michał B. kl. Vb 41 punktów (5 miejsce)
          Karol F. kl. VIb 41 punktów (5 miejsce)
          Jan F. kl. IVc 32 punkty (32 punkty)

          LAUREATKA kl. VII - VIII:
          Łucja K. kl. VIIIc 38 punktów

          FINALIŚCI:
          Wiktoria O. kl. Vb 23 punkty
          Maria M. kl. Vb 18 punktów
          Kornelia F. kl. Vb 16 punktów
          Łucja T. kl. VIIIc 13 punktów

          W tym dniu były też rozdawane nagrody i dyplomy dla Laureatów konkursu plastycznego, dla uczniów kl. I-III. Na konkurs nadesłano 150 prac, nagrodzono i wyróżniono około 20. Praca Kornelii została wyróżniona, uczennica uzyskała również tytuł Laureata tego konkursu. Kornelia narysowała dwunastoletniego Pana Jezusa nauczającego w świątyni jerozolimskiej. Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów i radości z tego "więcej".

          s. Zyta

      • Muzeum Kolei Wąskotorowej i Puszcza Kampinoska
        • Muzeum Kolei Wąskotorowej i Puszcza Kampinoska

        • 20.05.2022
        • Dnia 12 maja 2022 r. klasa 7a wraz z wychowawcą oraz panią polonistką udała się na wycieczkę klasową do Sochaczewa. Tego dnia zebraliśmy się pod szkołą o godz. 7:30 i z niecierpliwością czekaliśmy na przyjazd autokaru. Rozmawialiśmy, wymienialiśmy się zdaniami, oczekiwaniami oraz emocjami, jakie towarzyszyły nam przed wycieczką. W końcu autokar przyjechał.

          Wsiedliśmy do niego, zajęliśmy miejsca i wyruszyliśmy w drogę. Podróż była dosyć długa, ale panowała wspaniała atmosfera. Rozmawialiśmy, śpiewaliśmy, choć głównie jedliśmy i się śmialiśmy. Po pewnym czasie dojechaliśmy na miejsce, gdzie czekała na nas pierwsza atrakcja. Było nią Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Zaczęliśmy zwiedzanie. Przewodnik opowiadał cały czas. Mówił bardzo ciekawie i zaznajomił nas z ciekawostkami na temat kolei wąskotorowej czy samego Sochaczewa.

          Widzieliśmy wyjątkowe lokomotywy i poznaliśmy ich zastosowanie. Były zarówno starsze, jak i nowsze modele. Chodziliśmy po muzeum (które prawie całe znajdowało się na powietrzu) i nie mogliśmy doczekać się najlepszego punktu wycieczki, którym była przejażdżka kolejką wąskotorową. Udaliśmy się na mały peron i patrzyliśmy, jak wjeżdża nasza kolejka. Naszej klasie przypadł wagon „A”. Byliśmy bardzo zadowoleni, ponieważ mieliśmy najlepszy widok. Kiedy jechaliśmy, przewodnik cały czas opowiadał. Po godzinie wysiedliśmy i udaliśmy się na krótki spacer do Puszczy Kampinoskiej. Pochodziliśmy trochę, popatrzyliśmy na cudowną przyrodę i krajobraz Kampinosu oraz pooddychaliśmy świeżym, puszczańskim powietrzem. Dotlenieni, z uśmiechem na ustach, udaliśmy się z powrotem do kolejki. Po krótkiej jeździe dojechaliśmy na miejsce, w którym miało się odbyć ognisko. Na nasze szczęście przybyliśmy tam pierwsi i mogliśmy spokojnie zająć miejsca oraz wziąć kijki do kiełbasy. Wyjęliśmy z plecaków nasze zaopatrzenie i zaczęliśmy piknik. Dwóch kolegów z klasy, którzy są fanami karkówek, wzięło nawet przenośnego grilla i zrobili sobie wymarzoną karkówkę. Po pikniku mieliśmy pół godziny czasu wolnego, który spędziliśmy na łonie natury, patrząc na przepiękny krajobraz wokół rzeki Łasicy. Następnie udaliśmy się do kolejki i odjechaliśmy w stronę Sochaczewa. Gdy dojechaliśmy, mieliśmy jeszcze trochę czasu na zwiedzenie muzeum w budynku, gdzie oglądaliśmy, m.in. stare akcesoria kolejowe czy modele kolei wąskotorowych. Później poszliśmy do autokaru i odjechaliśmy do Warszawy. Byliśmy w szkole ok. godziny 17:00. Wrażenia z wycieczki były naprawdę niesamowite.

          Było wspaniale!

          Feliks, kl. 7a

      • Wycieczka do Kampinosu
        • Wycieczka do Kampinosu

        • 17.05.2022
        • Dnia 28.04 tego roku, klasa 6a pojechała na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Warsztaty prowadzone przez leśnika ogromnie spodobały się wszystkim uczniom. Uczyliśmy się odróżniać ślady od tropów, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków i przede wszystkim nauczyliśmy się wielu gatunków roślin i zwierząt.  Główną atrakcją było łowienie w stawie małych żyjątek wodnych i zapisywanie informacji o jeziorze. Myślę, że wszyscy dobrze zapamiętali tę część wycieczki ;) Zwieńczeniem fascynującej wyprawy było ognisko, przy którym raczyliśmy się piankami i kiełbaskami. Ta pełna wrażeń wycieczka była jedną z lepszych na których byliśmy!

          Tosia W., Kl. 6a

      • Kiermasz Wielkanocny
        • Kiermasz Wielkanocny

        • 17.05.2022
        • W Niedzielę Palmową pod kościołem Miłosierdzia Bożego, po raz pierwszy odbył się Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą szkołę PKSP. Nasi uczniowie przygotowali na zajęciach Palmy z kolorowej krepiny, (124 sztuki), krzyże, pisanki, wianuszki i inne dekoracje świąteczne. Ponad czterdzieści rodzin przygotowało słodkie wypieki „mazurki wielkanocne”. Wszystkie przygotowane wyroby zostały sprzedane do godziny 13-tej.

          Dziękuję za zaangażowanie: wolontariuszom i ich opiekunom, twórcom rękodzieła, młodym cukiernikom.

          Zebrane fundusze (1500 zł), zostały przekazane dla potrzebujących dzieci z  parafii MB, tzn. na potrzeby świetlicy środowiskowej „Schowek” działającej przy parafii. „Najpiękniejsze mazurki” zostały  nagrodzone, małymi upominkami.

          Dziękuję bardzo, wszystkim zaangażowanym Rodzinom, liczę na kontynuację współpracy.

      • Imieninowa Msza Św. dla Księdza Proboszcza
        • Imieninowa Msza Św. dla Księdza Proboszcza

        • 13.05.2022
        • W dniu 13 maja od rana cała nasza katolicka społeczność modliła się za Księdza Andrzeja Kopczyńskiego, który obchodził swoje imieniny, tego dnia bowiem kościół wspomina św. Andrzeja Bobolę. Uroczystość była podniosła i zakończyła się ofiarowaniem Księdzu kwiatów i złożeniem życzeń przez przedstawicieli samorządu.

      • Wycieczka do Żelazowej Woli
        • Wycieczka do Żelazowej Woli

        • 13.05.2022
        • 10 maja uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli - miejsca urodzenia Wielkiego Polaka - słynnego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina. Podczas zwiedzania Dworku poznali życie rodzinne małego Frycka, jego działalność artystyczną i patriotyczną na obczyźnie, słuchali utworów skomponowanych przez artystę. Po prezentacji wnętrz i pamiątek po kompozytorze przyszedł czas na zwiedzanie romantycznego parku, spacer nad rzekę Utratę, podziwianie roślinności. Na zakończenie pobytu dzieci zakupiły pamiątki.To był naprawdę udany dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.

      • Uroczysta Msza Święta i Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
        • Uroczysta Msza Święta i Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        • 06.05.2022
        • Dnia 6 maja w naszej szkole obchodziliśmy patriotyczne Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, patronki naszego kraju. O godz. 8.00 rozpoczęła się Msza Święta, zaś po niej odbyła się Akademia, na której obecna była Pani Burmistrz Miasta Ząbki, Pani Małgorzata Zyśk oraz Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Młodzi aktorzy z klasy 5b, przygotowani przez Panią Marzenę Bęsiuk, wprowadzili zgromadzonych w nastrój wieku XVIII za sprawą strojów z epoki, recytacji i śpiewów. 

      • Spotkanie z autorem p. Piotrem Kordyaszem
        • Spotkanie z autorem p. Piotrem Kordyaszem

        • 05.05.2022
        • W dniu 29 kwietnia 2022 r.  klasy drugie naszej szkoły odwiedził p. Piotr Kordyasz, pisarz książek dla dzieci i młodzieży,

          autor lektury dla klas I – III pt. „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły”.

          Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o dzieciństwie przyszłego Papieża. Uczniowie dowiedzieli się, że zawarte w książce opowiadania są autentyczne i pochodzą z przekazu najbliższych, przyjaciół i znajomych.

          Mieli także możliwość obejrzenia archiwalnych zdjęć z czasów młodości Papieża oraz innych ciekawych eksponatów.

          Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autografy pisarza na książkach.

    • Kontakty

      • Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach
      • 530 700 909
        22 762 40 44
      • ul. 11 listopada 4, Ząbki, 05-091
        NIP:125-13-23-327
        Poland
      • Sekretariat czynny dla interesantów
        we wtorki i środy od 12:00 do 15:00 (w okresie ferii i wakacji do godz. 14:00) oraz
        w czwartki i piątki od 8:00 do 12:00
        Spotkania z Dyrektorem szkoły po uprzednim umówieniu w sekretariacie
        w poniedziałki od 15:00 do 17:00 oraz
        w środy od 8:00 do 9:00
    • Logowanie