• Warsztaty przyrodnicze klasy 4a

W dniu 19 maja br. kl. 4A pojechała na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Celem wyprawy było pogłębienie wiedzy o przyrodzie oraz aktywny wypoczynek. Po dotarciu na miejsce, poznaliśmy pana leśniczego – przewodnika Parku, który przedstawił nam zasady bezpiecznego poruszania się w terenie. Dowiedzieliśmy się, jak chronić się przed komarami i kleszczami oraz jak postępować w przypadkach, gdy taki intruz wgryzie się w ciało człowieka.
            Po krótkim wykładzie, podzieleni na 3 drużyny wyruszyliśmy w las, a celem każdego zespołu było odnalezienie i zaznaczenie na otrzymanych kartach ćwiczeń elementów otaczającej nas przyrody m.in. śladów i tropów zwierząt oraz drzew i krzewów napotkanych na trasie wycieczki. Podczas naszej wędrówki mijaliśmy, m.in. cmentarz wojskowy, 300-letni dąb Powstańców (by go objąć potrzeba było aż 5 uczniów), a nawet doświadczyliśmy bliskiego spotkania z żywy

• Wycieczka do Kampinosu

Dnia 28.04 tego roku, klasa 6a pojechała na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Warsztaty prowadzone przez leśnika ogromnie spodobały się wszystkim uczniom. Uczyliśmy się odróżniać ślady od tropów, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków i przede wszystkim nauczyliśmy się wielu gatunków roślin i zwierząt. Główną atrakcją było łowienie w stawie małych żyjątek wodnych i zapisywanie informacji o jeziorze. Myślę, że wszyscy dobrze zapamiętali tę część wycieczki ;) Zwieńczeniem fascynującej wyprawy było ognisko, przy którym raczyliśmy się piankami i kiełbaskami. Ta pełna wrażeń wycieczka była jedną z lepszych na których byliśmy!

• Kiermasz Wielkanocny

W Niedzielę Palmową pod kościołem Miłosierdzia Bożego, po raz pierwszy odbył się Kiermasz Wielkanocny organizowany przez naszą szkołę PKSP. Nasi uczniowie przygotowali na zajęciach Palmy z kolorowej krepiny, (124 sztuki), krzyże, pisanki, wianuszki i inne dekoracje świąteczne. Ponad czterdzieści rodzin przygotowało słodkie wypieki „mazurki wielkanocne”. Wszystkie przygotowane wyroby zostały sprzedane do godziny 13-tej.

• Wycieczka do Żelazowej Woli

10 maja uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli - miejsca urodzenia Wielkiego Polaka - słynnego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina. Podczas zwiedzania Dworku poznali życie rodzinne małego Frycka, jego działalność artystyczną i patriotyczną na obczyźnie, słuchali utworów skomponowanych przez artystę. Po prezentacji wnętrz i pamiątek po kompozytorze przyszedł czas na zwiedzanie romantycznego parku, spacer nad rzekę Utratę, podziwianie roślinności. Na zakończenie pobytu dzieci zakupiły pamiątki.To był naprawdę udany dzień, pełen niezapomnianych wrażeń.

• Spotkanie z autorem p. Piotrem Kordyaszem

W dniu 29 kwietnia 2022 r. klasy drugie naszej szkoły odwiedził p. Piotr Kordyasz, pisarz książek dla dzieci i młodzieży,

autor lektury dla klas I – III pt. „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły”.

Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał o dzieciństwie przyszłego Papieża. Uczniowie dowiedzieli się, że zawarte w książce opowiadania są autentyczne i pochodzą z przekazu najbliższych, przyjaciół i znajomych.

• Uroczyste przygotowanie do Wielkanocy

W środę, 12 kwietnia społeczność naszej szkoły rozpoczęła przygotowania do Triduum Paschalnego. O godzinie ósmej odbyła się Droga Krzyżowa wokół kościoła, a następnie Msza Święta z poświęceniem koszyczków. Odbył się także konkurs koszyczkowy:
            Miejsce I - klasa 3a
            Miejsce II - klasa 4c
            Miejsce III - klasa 6a
            Wyróżnienia:
            klasa 2a, klasa 2b i klasa 1b.

• Muzeum Żołnierzy Wyklętych

W kwietniowy, deszczowy dzień klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów PRL w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 37.

W muzeum było smutno, ponieważ było to więzienie w którym wykonywano wyroki śmierci na ludziach. To miejsce wyglądało strasznie, były tam ciasne cele, tajny cmentarz i piwnice, w których przesłuchiwano więźniów. Cele więzienne były małe i przepełnione, osadzeni nie mogli siedzieć ani leżeć. Były tam jeszcze małe pomieszczenia, w których za karę zamykano więźniów. Więzienie było podzielone na dwie części, mniej i bardziej strzeżoną. Mury tego miejsca były wysokie, otoczone drutem kolczastym, aby nikt nie mógł uciec.

• Kuchnia Molekularna

W dniu 30 marca w naszej szkole dla klas 1-3 odbyły się warsztaty kuchni molekularnej prowadzone przez Akademię Małego Kuchcika. Podczas zajęć dzieci poznały właściwości suchego lodu i ciekłego azotu, a później wykorzystały te substancje do przygotowania dymiącej lemoniady, smoczych chrupek, zamrożenia róży, wytworzenia mgły i zabawy suchą parą. Warsztaty dostarczyły dzieciom mnóstwo zabawy i wiele radości.

• W co wierzę?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klas: IV „b”, IV „c”, V „a” oraz V „b”, pisząc wiersze, w których wyrazili swoją miłość do Boga.

W dziełach uczniów naszej szkoły pojawiły się rozważania na temat wiary, nadziei
            i miłości, jaką daje nam Bóg. Nie zabrakło także odwołań do Matki Bożej, Jej opieki i troski.
            W wierszach obecny był również motyw Dobrego Pasterza. Wraz z pytaniami o sens i istotę wiary uczniowie swoją twórczością wielbili i wychwalili Boga za piękno stworzonego świata, za Jego obecność.

• Piątek 17.05.2024