• Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

W naszej szkole pamiętamy o Ojczyźnie, pierwszego marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystej Mszy Świętej z udziałem Pocztu Sztandarowego, modliliśmy się za ,,Niezłomnych” bohaterów, którzy po drugiej wojnie światowej, przeciwstawiali się narzuconej w Polsce, władzy komunistycznej. Ginęli za wolną, niepodległą Ojczyznę.

• Konkurs „Kreatywne nakrycie głowy” rozstrzygnięty!

Biorąc pod uwagę pomysł, jakość wykonania i wkład pracy własnej komisja przyznała:
            I miejsce: Julia P. z kl. 5b i Weronika T. z kl. 4a
            II miejsce: Aleksandra K. z kl. 5c i Łucja D. z kl. 6a
            III miejsce: Pola G. z kl. 4a

Wyróżnienia otrzymują:
            Justyna D. z kl. 4a
            Joanna M. z kl. 4a
            Damian B. z kl. 4a
            Kinga K. z kl. 4b
            Martyna K. z kl. 6b
            Zofia M. z kl. 8b
            Natalia E. z kl. 8b

Biorąc pod uwagę zaangażowanie całej klasy komisja przyznała:
            I miejsce: klasa 4a
            II miejsce: klasy 5a i 6b
            III miejsce: klasy 5b i 7a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za podjętą pracę.

• Dzień Babci i Dziadka

W dniu 20.01.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. O godzinie 8:00 dla całej szkoły i zaproszonych gości odbyła się Msza Święta w intencji naszych babć i dziadków. Po Mszy Świętej, w dolnym kościele dla klas I-III odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swoje talenty aktorskie zaprezentowały dzieci z klas 2a i 2b pod okiem wychowawczyń p. M. Kałuskiej i p. I. Wikieł. Przedstawienie wraz z dekoracjami i zaproszeniami było w stylu PRL - czasów bliskich naszym kochanym dziadkom. Po przedstawieniu dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek i wraz z wnukami świętowali dalej.

• Bal Karnawałowy

Karnawał trwa w najlepsze. Klasy 1 – 3 bawiły się na balu zorganizowanym w szkole. Dzieci były pięknie przebrane w barwne i tematyczne kostiumy. Na wszystkich twarzach malował się uśmiech radości i dobrej zabawy. Podczas wydarzenia odbył się pokaz tańca grupy Flexi Dance zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Uczestnicy brali udział w licznych tańcach, zabawach muzycznych i prezentacji strojów karnawałowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu:

• Szkolne kolędowanie

„Jezus malusieńki”, „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – te i inne znane polskie kolędy zabrzmiały 13 stycznia na cotygodniowym szkolnym nabożeństwie w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Nie zabrakło również kolęd w języku angielskim.

Kolędowanie przeniosło się do naszej szkoły. Każda klasa zaprezentowała wybrany świąteczny utwór.

• Jasełka w naszej szkole

Dnia 22.12 odbyły się w naszej szkole jasełka oraz klasowe wigilie. Dzieci rozpoczęły dzień porannymi nabożeństwami, a potem oglądały przedstawienie jasełkowe, na którym była obecna także burmistrz miasta, Pani Małgorzata Zyśk, ks. Andrzej Kopczyński i S. Dyrektor Agnieszka Chrapek. Na naszych szkolnych jasełkach Zbawiciel już przybył! Niech i w Waszych sercach narodzi się Chrystus. Tego Wam wszystkim - Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Szkoły Katolickiej - życzymy!

• Adwentowy Dzień Skupienia

Dnia 3 grudnia odbył się w naszej szkole Adwentowy Dzień Skupienia. Od rana nauczyciele, a potem uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w rekolekcjach, które w tym roku poprowadziła Siostra Rachela ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Do sal naszych uczniów przybył także Święty Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami. O godzinie 12:00 odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem naszego szkolnego chóru, zasilonego przez wielu muzykujących absolwentów naszej szkoły. Po Mszy św. wszyscy udali się szkoły na kiermasz, w czasie którego można było zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby czy zjeść pierogi i bigos. Dziękujemy za tak liczny udział w naszym szkolnym przedsięwzięciu i jesteśmy szczęśliwi, że wielu absolwentów do nas chętnie wraca. Na wszystkich zawsze czekamy.

• Klasa 5c w teatrze na Wigilijnej Opowieści

Pod koniec listopada klasa 5c wybrała się do teatru Rampa na spektakl muzyczny pt. „Wigilijna opowieść”. Aktorami były głównie dzieci, które doskonale wcieliły się w swoje role. Pięknie śpiewały i tańczyły oraz pokazały nam przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Było też trochę przerażająco, gdyż w drugiej połowie przedstawienia ukazane były duchy, które przypomniały czego nie powinniśmy robić. Nasza klasa zajmowała dwa pierwsze rzędy, więc wszystko wydawało się bardzo realne.

• Wycieczka do Muzeum Warszawy klas 4a i 4b

W czwartek 1 grudnia moja klasa 4a wraz z klasą 4b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warszawy. Mimo zimnej pogody wyruszyliśmy w bardzo dobrych humorach. Na miejscu odbyły się warsztaty, w których mieliśmy okazję uczestniczyć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszej stolicy. Pani przewodnik oprowadziła nas po muzeum oraz pokazała zabytki związane z historią Warszawy. Warsztaty prowadzone były w bardzo ciekawy sposób. W jednej z gier dostaliśmy zadanie, w którym każda z par dostała zdjęcie przedmiotu, który musiała znaleźć w muzeum. Ciekawą częścią zajęć były opowieści o kamienicach, znajdujących się w Warszawie.

• Piątek 03.05.2024