• Dzień Pluszowego Misia

24 Listopada misie opanowały naszą szkołę. A to wszystko z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Pluszowy miś stał się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie. Nie ma chyba takiego dziecka, które nie miałoby swojego ulubionego niedźwiadka.
            Kiedy powstał pierwszy pluszowy miś i dlaczego?
            Swój wkład w powstanie pluszowego misia ma prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy prezydent zlitował się nad zwierzęciem i kazał puścić je wolno. „The Washington Post” opublikował rysunek, który upamiętnił to wydarzenie. A wizerunek misia opublikowany w gazecie stał się inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, który zaczął produkować podobne pluszowe misie. Na cześć prezydenta USA nazwano je „Teddy Bear”.

• Teatr Syrena "Dzieci z Bullerbyn"

Dnia 07.11.2023r. pojechaliśmy całą klasą, autokarem do teatru na przedstawienie pt. "Dzieci z Bullerbyn". Razem z nami pojechały pozostałe dzieci z klas 1-3. Gdy dotarliśmy na miejsce z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie sztuki. Aktorzy zagrali bardzo dobrze, a dekoracje i rekwizyty były bardzo ładne. Niektóre sceny były bardzo śmieszne. Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz.

• Kaplica Sykstyńska

W czasie pobytu naszych uczniów w Hiszpanii, pozostali ósmoklasiści zwiedzali Kaplicę Sykstyńską na błoniach Stadionu Narodowego :)

Nowoczesna wystawa przedstawia najsłynniejsze sklepienie Michała Anioła w niespotykanej skali. Najstarsi uczniowie mieli możliwość podziwiania słynnych fresek dzięki hojności i pomysłowości Dyrekcji Szkoły.

• Forum Szkół Katolickich 2023

Przedstawiciele PKSP wzięli udział w XXXIII Ogólnopolskim Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze, w dniach 16 -17.11.2023 r.

Mottem wiodącym tego spotkania były słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: ,,Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości [...]. Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów.”

• Głosujmy na naszą szkołę!!

Rrozpoczął się plebiscyt "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024", w którym nasza placówka bierze udział.Jest to nowa inicjatywa, mająca na celu wyróżnienie najwybitniejszych placówek edukacyjnych w kraju, powiatach oraz województwach.

Wybór zwycięskiej szkoły odbywa się na podstawie głosowania, w którym udział biorą uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.Głosowanie jest darmowe i odbędzie się od 15 listopada 2023 roku do 10 stycznia 2024 roku.

• Wyjazd I grupy 20.11.2023 dzień 7

Erasmus+

Jak wygląda nasza codzienność w Grenadzie? O 9:00 spotykamy się w holu hostelu, modlimy się, jemy śniadanie i ruszamy na lekcje w szkole Ave Maria la Quinta. Lekcje wyglądają bardzo podobnie jak u nas, kilku nauczycieli mówi po angielsku, ale nie wszyscy. Czasami jest zabawnie. Chodzimy na lekcje w trzech grupach po 5 osób - do klasy 3a, 3b i 4. To są najstarsze dzieci w tej szkole - bardzo nas polubiły.

• Wyjazd I grupy 16.11.2023 dzień 3

Erasmus+

Dziś zajęcia w szkole Casa Madre de la Quinta - matematyka, język hiszpański, biologia i w-f, a potem gra miejska przygotowana przez naszego hiszpańskiego opiekuna - Universal Mobility. A wieczorem lody:).

Projekt pt. „Rozwój wymaga międzynarodowego otwarcia – mobilności uczniów PKSP w Ząbkach”, nr projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000093589, jest współfinansowany przez Unię Europejską.W działaniach projektowych wspiera nas Fundacja Increa.

• Wyjazd I grupy 15.11.2023 dzień 2

Nasz pierwszy dzień w szkole Casa Madre de la Quinta w Grenadzie! Nasza szkoła bardzo dobrze się zaprezentowała, a Hiszpanie przyjęli nas z otwartymi ramionami i niezwykle życzliwie!

W działaniach projektowych wspiera nas Fundacja Increa.

• Wyjazd I grupy 14.11.2023 dzień 1

14 - 25 listopada 2023r Cultural_program(1).pdf

Wyruszyła z lotniska Modlin I grupa do Malagi w Hiszpanii.
            Ruszamy w przestworza! Na Erasmusa do Grenady! Nos vemos!!!

W działaniach projektowych wspiera nas Fundacja Increa.

#erasmusplus #fundacjaincrea

• Czwartek 02.05.2024