Bal klas młodszych
W dniu 7.2.2018 odbył się w szkole bal karnawałowy dla dzieci z klas 1-3. Dzieci były przebrane za różne postaci z bajek, ale i też za sportowców, policjantów, strażaków. Na balu były różnego rodzaju zabawy, w których były zaangażowane wszystkie dzieci jak i ich wychowawcy. Nie mogło zabraknąć oczywiście zabawy w pociąg, kółeczko. Nowa zabawą był konkurs śnieżek. Nauczyciel prowadzący rozdał dwie kartki dzieciom, które dobrały się w pary. Jedna osoba stawała na te kartki, a druga delikatnie za ręce je ciągnęła. W ten sposób dzieci mogły się poczuć jakby jeździły na nartach. Następnie nauczyciel podzielił dzieci na chłopców i dziewczynki. Stanęli naprzeciw siebie, gdzie dzieliła ich linia. Zabawa polegała na tym która grupa przerzuci więcej śnieżek na przeciwną stronę. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci było malowanie twarzy. Dzieci ustawiały się w dwie kolejki. Wybierały z książe
Bal karnawałowy 2018
Dnia 13.02.2018 Odbył się w już II Bal karnawałowy w naszej szkole zorganizowany przez Wolontariat.Każdy z przybyłych był genialnie przebrany.Pojawiły się takie postacie jak : Michael Jackson,Typowy Janusz,Rycerz,Bella itp. Cała zabawę prowadził Adam Czyż – absolwent naszej szkoły.Zabawa ruszyla o 1800.Parkiet od razu wypełnił się tancerzami .Wszyscy byli zadowoleni.Każdy był przebrany z pomysłem,dlatego komisja miała problem z wyłonieniem króla i królowej balu. W ostateczności Królową została Marysia Staniszewska z 2kl.gim. a Królem Krzysztof Sikorski z 3kl.gim.Również został wybrany Książe-Paweł Lipiński kl.2 i Księzniczka- Karolin Burs.
Noc biologów 12 stycznia 2018 roku
Dnia 12.01.18 po raz 6 nasza szkoła uczestniczyła w Nocy Biologów. Impreza organizowana jest przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku można było wysłuchać 63 wykładów, które odbywały się jednocześnie, co 45 min., na ośmiu salach. Było prowadzonych 18 warsztatów. Można było uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na 30 otwartych stoiskach interaktywnych.
Dzień Dziadka i Babci 2018r.
12 stycznia świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. To wyjątkowe święto wpisane na stałe w harmonogram uroczystości szkolnych. Na początku odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich zaproszonych gości. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowały klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami.
"Królewna Śnieżka"
Dnia 11 stycznia po raz pierwszy mogła zaprezentować swoje umiejętności grupa teatralna Antrakt działająca od września tego roku w naszej szkole. Grupa liczy 25 osób i spotyka się raz w tygodniu na zajęciach teatralnych. Opiekunem grupy jest Pani Anna Jankiewicz. Przedmiotem pracy w pierwszym semestrze było przygotowanie przedstawienia pod tytułem "Królewna Śnieżka". Spektakl mogły obejrzeć klasy 1-6 naszej szkoły. O godzinie 18.00 wystawiono sztukę dla rodziców. Było to podsumowanie działalności koła za pierwszy semestr, ale przede wszystkim forma podziękowania dla rodziców za trud włożony w wychowanie młodych ludzi i pomoc w przygotowaniu spektaklu. Przedstawienie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie, zwłaszcza przez najmłodszą widownię, która po przedstawieniu mogła porozmawiać i dotknąć swoich ulubionych postaci.
Wolontariusze na Orszaku Trzech Króli
Jak co roku , tak i w 2018 wolontariusze z naszej szkoły, a było nas sześćdziesięciu pod opieką
p. Joanny Radoń i p. Marzeny Kędzińskiej miało możliwość uczestniczenia we wspaniałym orszaku.
Najpierw spotkaliśmy się na Mszy Świętej w kościele seminaryjnym. Później udaliśmy się do bazy Wolontariuszy, gdzie dostaliśmy identyfikatory i rewir , w którym mieliśmy rozdawać korony, śpiewniki, naklejki. Niektórzy w międzyczasie udzielali wywiadu do Polskiego Radia, czy Warszawa-Praga. Wszystkim dopisywał dobry humor, zaskoczyła nas wiosenna pogoda. Czekamy z niecierpliwości na kolejny rok.
Orszak Trzech Króli
Jak co roku 6 stycznia, spotkaliśmy się na Placu Zamkowym w Warszawie, by uczestniczyć w dziesiątym już Orszaku Trzech Króli. Z hasłem tegorocznego Orszaku: ,,Bóg jest dla wszystkich”, powędrowaliśmy do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W tym roku pogoda nasz rozpieszczała, 7 stopni na plusie i piękne słońce, sprawiły, że z jeszcze większą ochotą stanęliśmy w szeregach zielonego orszaku króla Melchiora. Dzieci z klas 1-4 były dworkami i rycerzami orszaku azjatyckiego, natomiast uczniowie z klas starszych zostali wolontariuszami i między innymi rozdawali korony zebranym ludziom. Mamy z naszej szkoły z pomocą siostry dyrektor S. Agnieszki, S. Barbary i S. Eweliny opiekowały się naszymi pociechami, a ojcowie pilnowali porządku pełniąc funkcję straży ojcowskiej. Miłym zaskoczeniem były pozdrowienia Papieża Franciszka, który po modlitwie ,,Anioł Pański" skierował je do uczestnik
„Radosnego dawcę miłuje Bóg” ( 2 Kor 9,7)
4 stycznia 2018 roku w naszej szkole pojawili się Kolędnicy Misyjni, którzy przybliżyli ideę misyjnego kolędowania, dzieląc się swoją wiarą i radością. Śpiewając kolędy i pastorałki odwiedzili klasy z krótkim przedstawieniem na temat omawianej w tym roku wartości, którą jest pokój. Uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji "Kolędnicy Misyjni” dzieci zwróciły uwagę na problem swoich rówieśników w Syrii i Libanie. Mali pomocnicy misjonarzy 5 stycznia zanieśli radość Bożego Narodzenia do domów na terenie Ząbek. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą pieniężną wsparli potrzebujące dzieci.
Jasełka
22.12.2017 roku w Dolnym Kościele – uczniowie klasy IV a z pomocą kolegów i koleżanek z kółka teatralnego wystawili Jasełka. Przedstawienie Jasełkowe ma wyjątkowy wymiar, ponieważ dotyka prawd związanych z Bogiem – Zbawicielem świata. Młodzi aktorzy pod opieką wychowawcy klasy Pani Katarzyny Czyż i s.Eweliny Kotwicy przypomnieli główne wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Na scenie pojawił się Archanioł Gabriel zwiastujący Maryi nowinę o poczęciu i narodzeniu Syna, Józef, Trzej Królowie, pasterze oraz chór Aniołów. Nie zabrakło elementu humorystycznego, o który zatroszczyli się obserwatorzy zdarzeń w Grocie Betlejemskiej – wół i osioł, przemawiający ludzkim głosem. W Jasełka została także wpleciona historia niewidomej Rebeki i jej opiekunki Miriam. Całości dopełniła muzyka oddająca nastrój tej niezwykłej historii, a tradycyjne kolędy i pastorałki wykonane przez chór szkolny pro
Wizyta w Domu Opieki Społecznej w Zielonce
Dnia 20 grudnia 2017r. około godziny 10:00 ja z Anitą Korościk, Ewą Kaczyńską i panią Anną Kudlek pojechałyśmy do Domu Opieki Społecznej w Zielonce. Kiedy dotarłyśmy na miejsce z wielką przyjemnością zostałyśmy przyjęte przez personel. Odwiedzałyśmy pokoje, w którym mieszkały starsze osoby. Składałyśmy im życzenia świąteczne i dawałyśmy pamiątkową kartkę świąteczną zrobioną przez dzieci ze świetlicy wraz z drobiną słodkości. Mogłyśmy także porozmawiać z niektórymi osobami i posłuchać ich rad. Potem poczęstowałyśmy wszystkich ciastami upieczonymi przez uczniów naszej szkoły, a następnie w świątecznym nastroju wszyscy śpiewaliśmy kolędy. Panowała tam miła i przyjemna atmosfera.
Wycieczka do Muzeum Ziemi
Na wycieczce zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi. W muzeum było dużo szkieletów zwierząt i różnych minerałów. Na zajęciach najpierw oglądaliśmy prezentacje, która opowiadała o Polsce podczas epoki lodowcowej. Potem musieliśmy z pudełka z piaskiem „wykopać” i złożyć plastikowy szkielet słonia.
Następnie rysowaliśmy na kamiennych płytkach. Kiedy warsztaty się skończyły poszliśmy do drugiego budynku muzeum, gdzie oglądaliśmy wszelkiego rodzaju kamienie i minerały. Najbardziej podobała mi się sala z meteorytami. Po zwiedzaniu muzeum poszliśmy do baru na pierogi.
Dary do domu Dziecka dostarczone!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji na rzecz Domu Dziecka nr 16 w Warszawie, organizowanej przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Mały Samorząd klas 1-3.
20 grudnia p. Magdalena Chudzik, p. Paweł Stachów i uczennica Kinga Walczak złożyli wizytę w Domu Dziecka przy ulicy Międzyparkowej 5 w Warszawie zawożąc prezenty, które dzięki Państwa hojności i otwartym sercom, udało się zebrać. Akcja cieszyła się z dużym wsparciem naszej społeczności szkolnej.
Adwentowy Dzień Skupienia - 2017r.
Dnia 2 grudnia odbył się w naszej szkole Adwentowy Dzień Skupienia. Rekolekcje tego dnia prowadził Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ksiądz Michał Dziedzic. Myślą przewodnią konferencji dla nauczycieli była szczególna rola nauczyciela w życiu i wychowaniu młodych ludzi. Ksiądz Michał zwrócił także
Wycieczka klasy 1a i 1b na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej
Dnia 7 grudnia klasy 1a i 1b odwiedziły Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Była to wycieczka edukacyjna mająca na celu przybliżyć uczniom zagadnienia związane z wodą i ochroną środowiska.Dzieci brały udział w badaniu wytrzymałości różnych materiałów na ściskanie i zgniatanie. Miały możliwość zobaczyć szereg ciekawych doświadczeń wodnych w warunkach laboratoryjnych. Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, na której dowiedziały się, jak za pomocą nauki zdobywa się "szczególną moc" - wiedzę, jak zostać eko - bohaterem oraz odbyły zajęcia praktyczne. Na koniec miały możliwośc wykazać się zdobytą wiedzą i samodzielnie dokonywały pomiarów poznanych materiałów. Zajęcia były bardzo interesujące. Kazde dziecko otrzymało upominek.
Wycieczka do Muzeum Ziemi
We wtorek, 21 listopada 2017 roku, po lekcji muzyki i po śniadaniu udaliśmy się do autokaru. Siedziałem na przodzie obok Łukasza. Autokar ruszył i pojechaliśmy do Warszawy. Gdy wysiedliśmy, szliśmy po długich schodach. Najpierw była prezentacja i dotykaliśmy kości. Potem były warsztaty. Pan przewodnik dał każdej parze po jednym wielkim pudełku piasku e po pędzelku. Ja siedziałem sam. Następnie pan powiedział, że wśród piasku są kości mamuta i musimy je odkopać. Każdy dostał instrukcję i złożyliśmy mamuty. Potem pan postawił na stole dwa duże, plastikowe mamuty oraz dla każdego po jednym płaskim kamieniu. Trzeba było narysować rysunki prehistoryczne, na przykład takiego mamuta, byka lub nosorożca. Po warsztatach zwiedziliśmy Muzeum, a na końcu wiedliśmy do autokaru i około godziny 14.00 wróciliśmy do szkoły.
Warsztaty-choinki z drewna osikowego.
Uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3b tuż przed Adwentowym Dniem Skupienia wykonywali choinki z drewna osikowego. Poniżej kilka zdjęć z tych zajęć. Choinki wyszły pięknie. Wyglądały jak prawdziwe. J
Wycieczka uczniów gimnazjum
Dnia 13 Grudnia wybrane osoby z klas 2 i 3 gimnazjum pod opieką Pani Moniki Budelewskiej- Zdun i Anny Kudlek pojechały na zajęcia zorganizowane przez studentów wydziału historii na UW. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z budynkami znajdującymi się na terenie kampusu uniwersytetu. Zobaczyliśmy sale kolumnową, która jest jedną najpiękniejszych, klasycystycznych wnętrz Warszawy. Jeszcze niedawno był tu magazyn książek, który teraz przeniesiono do nowego budynku Instytutu Historycznego. Bardzo podoba mi się architektura klasycystyczna, dlatego sala ta zrobiła na mnie szczególne wrażenie. Później uczestniczyliśmy w zajęciach z tekstem źródłowym. Pracowaliśmy z fragmentami m.in. z kroniki Gala Anonima i Wincentego Kadłubka opisującymi początki królestwa polskiego. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca historyka- okazała się ciekawsza niż mi się wydawało. Wycieczka na Uniwer
Akcja na rzecz Domu Małego Dziecka
Samarzad uczniowski kl.7 i Gimnazjum oraz Mały Samorząd kolejny raz organizuje akcje na rzecz Domu Małego Dziecka nr 16 w Warszawie.
Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia organizujemy zbiórkę prezentów "PACZUSZKA DLA MALUSZKA".
Naprzeciwko sekretariatu znajdziecie choinkę, z której każdy może zabrać "DZIECIĘCE MARZENIE" lub wybrać bomkę z imieniem i wiekiem dziecka i zakupić dla niego prezent według własnego pomysłu.
Tradycje świąt Bożego Narodzenia – od św. Mikołaja do Trzech Króli- Wycieczka klasy 2b do Muzeum Etnograficznego.
7 grudnia podczas zajęć zostały nam przybliżone zwyczaje związane z okresem przybliżającym nas do Świąt Bożego Narodzenia, samymi Świętami jak i czasem po Świętach. Dowiedzieliśmy się czym dekorowano kiedyś choinki, kiedy nie było tylu ozdób i świecidełek w sklepach. Zdziwienie nasze było ogromne, bo tak naprawdę ludzie mieszkający na wsi byli bardzo pomysłowi i wykorzystywali wszystko, to co mieli pod ręką a efekty wykonywanych ozdób świątecznych były niesamowite.