Koncert w Filharmonii Narodowej
W niedzielę 17 marca wybraliśmy się całą naszą klasą 5a do Filharmonii Narodowej w Warszawie na wyjątkowy koncert „Cyrk Giuseppe”. Niektórzy z nas byli tam pierwszy raz. Towarzyszyli nam: s. dyrektor, wychowawczyni i nasi rodzice.
Była to muzyczna opowieść o cyrku, napisana specjalnie dla młodzieży przez kompozytora Piotra Mossa. Wykonała ją orkiestra "Mała Narodowa” - złożona z muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej i studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Dyrygentem był Paweł Kapuła.
Dzień kolorów
21 marca w naszej szkole odbył się dzień kolorów.
Wszystkie klasy przebrały się za kolor wylosowany tydzień wcześniej. Jury w składzie Tomek N. (kl.3a) Zosia Ż. i Zosia P. (kl. 8b) na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej chodziło i oceniało zaangażowanie i kreatywność osób z danej klasy. Po długich obradach udało im się wybrać najlepiej przebrane klasy.
Skarpetki nie do pary...
Dnia 21 marca odbył się Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie założyć dwie różne skarpetki, które są wyrazem solidarności z osobami chorymi na zespół Downa. Frekwencja posiadania dwóch różnych skarpetek była bardzo wysoka, w niektórych klasach wynosiła nawet 100%.
Warsztaty kulinarne w klasach pierwszych
W czwartek 14 marca w klasach pierwszych odbyły się Warsztaty kulinarno – sensoryczne pod hasłem DZIECIAKI ZDROWO SMAKUJĄ. Uczestnicząc w nich dzieci mogły przekonać się, że przygotowanie przekąsek, deserów może być świetną zabawą, a przygotowane „dania” są smaczne i zdrowe. Pani prowadząca warsztaty omówiła z dziećmi piramidę zdrowego żywienia oraz pokazała jak można zrobić zdrowe, słodkie przekąski. Dzieci zajadały się przyrządzonymi smakołykami, potwierdzając tym samym, że to co zdrowe może być smaczne!
Spotkanie kl. 1c z książką Dziadek i niedźwiadek
W marcu uczniowie klasy 1c gościli trzykrotnie w swojej klasie pana Józefa F., tatę Jasia. Rodzic z wielką starannością przygotował się do spotkania z dziećmi. Dobrał interesującą, budzącą zaciekawienie literaturę dziecięcą. Pan Józef przedstawił swoim słuchaczom książkę Łukasza Wierzbickiego pt. Dziadek i niedźwiadek. Ten typ literatury jest bez wątpienia godny polecenia. Dziadek i niedźwiadek to jednocześnie tekst poważny i zabawny. Opowiada o wojnie i przyjaźni, jaka może połączyć człowieka ze zwierzęciem. Z pewnością zainteresował dzieci, o czym świadczyła cisza w sali i uważne słuchanie. Śmiało mogę stwierdzić, że miś Wojtek stał się bohaterem w oczach dzieci i szczerze wierzę, że dzieci doceniły tę historię. Klasa 1c stworzyła również galerię prac plastycznych z misiem Wojtkiem w roli głównej – dzieci namalowały, jak wyobrażają sobie bohatera tej jakże wspaniałej książki. Dzięki t
Wystawa pamiątek z epopei „Pan Tadeusz” w naszej szkole!
Od dziada pradziada – klasa ósma „b” wraz z nauczycielem języka polskiego gromadziła te niezwykłe artefakty. I teraz właśnie nadeszła chwila – by je pokazać! Eksponaty należące niegdyś do Jacka Soplicy, Telimeny czy Stolnika – można oglądać w specjalnej gablocie w naszej szkole – na górnym korytarzu! Zapraszamy – warto! Znajdziecie tam Państwo pukiel włosów z wąsów Jacka Soplicy czy papiloty Telimeny, a nawet nabój z broni, z której padł śmiertelny dla Stolnika strzał! Tego nie można przeoczyć! :)
Wycieczka klasy 5a i 5b do Muzeum Wojska Polskiego
21 lutego wraz z klasą 5A pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego. Na miejscu dostaliśmy poduszki do siedzenia i specjalne rękawiczki, żeby nie brudzić eksponatów. Weszliśmy do obszernej sali, która zapełniona była różnymi przedmiotami, związanymi z czasami średniowiecza. Przez następne dwie godziny słuchaliśmy fascynujących wykładów i przymierzaliśmy wspaniałe zbroje. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o drodze, którą musiał przebyć młody chłopiec, aby stać się prawdziwym rycerzem. To była naprawdę niezapomniana wycieczka!
!!! KONKURS !!!
Młodzieżowa Rada Miasta Ząbki ogłasza
KONKURS NA LOGO MRMZ
dla uczniów ząbkowskich szkół (klasy 4-8 oraz gimnazjum).
Stwórz logo w formie elektronicznej i prześlij na adres:
logomrmzbk@gmail.com do 31 marca 2019 r.Autor nagrodzonej pracy otrzyma NAGRODĘ - Kamerkę GoPro o Wartości 600 złotych!
Wycieczka do Teatru Syrena klasy 2b i 3b
21 stycznia 2019 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Teatru Syrena na spektakl zatytułowany „Dzieci z Bullerbyn” Przedstawienie było długie, ale ciekawe. Najbardziej podobała mi się gra aktorów, którzy wcielili się w rolę Anny i Dziadziusia. Najciekawszą sceną była ta, w której Lisa i Anna poszły na zakupy. Na uwagę zasługiwała również scenografia, a zwłaszcza domki przedstawiające trzy zagrody. Wycieczka mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wyjazdów.
Wycieczka klasy 8a do Szpitala Bródnowskiego
Dnia 15.02.2019 r. odbyła się wycieczka szkolna klasy 8a do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, mająca na celu uzupełnić naszą wiedzę z zakresu diagnostyki medycznej, profilaktyki zdrowotnej, biologii oraz fizyki. Została zorganizowana przez rodzica jednej z naszych koleżanek we współpracy z panią Katarzyną Czyż. Opiekunami byli pan Robert Świst i pani Katarzyna Czyż.
Nowe książki w bibliotece szkolnej!
Niektórzy już wiedzą, a jeśli nie – to bardzo miło jest poinformować Was, iż zakupiliśmy dla Was wiele nowych książek! W naszym księgozbiorze można znaleźć m.in. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” – bestsellery autorstwa Martina Widmarka oraz Heleny Willis, kilka ostatnich części „Neli – Małej Reporterki”, trzy zbiory opowiadań o „Basi” Zofii Staneckiej (to pewnie dla młodszych uczniów). Wielką sympatią pierwszaków, ale nie tylko, cieszy się także seria Doroty Zawadzkiej (Tak! Tej Superniani!) o Bartku Koniczynie. A Wasz Bibliotekarz bardzo poleca Wam serię o Piaskowym Wilku, szwedzkiej pisarki Asy Lind – książek ciekawych dla dzieci i dla dorosłych.
Dzień Babci i Dziadka
18. stycznia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku, uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w intencji naszych dziadków. Następnie przeszliśmy do Dolnego Kościoła, gdzie uczniowie klas drugich pod przewodnictwem p. Wioletty Winogrodzkiej i p. Iwony Wikieł, przeniosły swoich dziadków w magiczny świat bajki. Przedstawili im spektakl pt.: Czerwony Kapturek. Występ artystyczny przepełniony był śpiewem, tańcem i muzyką. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a całość zwieńczył taniec. Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występ swoich wnucząt, a na ich twarzach można było dostrzec dumę oraz radość. Po części artystycznej dzieci obdarowały przybyłych gości samodzielnie wykonanymi prezentami. Życzenia złożyła także Siostra Dyrektor Agnieszka Maria Chrapek, która podziękowała babciom i dziadkom za trud wkładany
Warsztaty Florystyczne
Dnia 16 stycznia 2019 roku klasa 3a i 3b uczestniczyła w warsztatach florystycznych, które poprowadziła Pani Maja Majewska. Uczniowie wykonali roże vintage w gipsie. Następnie samodzielnie złożyli eleganckie pudełko, w którym umieścili kwiat. Praca była idealnym prezentem na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.
Kolęda w naszej Szkole
W piątek 11.01 w Dużej Szkole oraz w poniedziałek 14.01 w Małej Szkole miała miejsce Wizyta Duszpasterska. Nasz ks. Dawid Jastrzębski w towarzystwie s. Dyrektor Agnieszki Marii Chrapek oraz ministrantów pobłogosławił sale szkolne oraz dzieci i młodzież. Odmówiono wspólna modlitwę oraz zaśpiewano kolędy. Bóg zapłać ks. Dawidowi za umocnienie słowem Bożym. Bądźmy dumni z przynależności do kościoła i wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
Noc Biologów 2019
11 stycznia na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się Noc Biologów. Było to niesamowite wydarzenie, pełne energii i interesujących atrakcji. Przyciągnęło ono wiele młodzieży z warszawskich gimnazjów i liceów, również uczniów z naszej szkoły.
Mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które polegały na przeprowadzeniu różnych doświadczeń pod nadzorem studentów Wydziału Biologii UW, bądź wsłuchania się w pouczające oraz niezwykle wykłady o ciekawych, różnorodnych tematykach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ja postanowiłam przysłuchiwać się wywodom o tytułach: „Szczury laboratoryjne, czyli historia zwierząt okiem chemika”, „Choroby prionowe - o przenoszeniu zarazy przez białka”, „Narkotyki wrogiem człowieka- historia i teraźniejszość substancji narkotyzujących”.
Sale wykładowe były wręcz oblegane, ciężko było znaleźć miejsca siedzące. Warszawska młodzież tłumnie odwie
Podziękowanie – Szopka Bożonarodzeniowa
Tradycją Świąt Narodzenia Pańskiego jest przystrajanie świątyni, domów, szkół choinkami oraz szopką bożonarodzeniową.
Na głównym patio naszej szkoły przepiękną szopkę przygotowali rodzice z dziećmi, dlatego serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie dekoracji na okoliczność Świąt Narodzenia Pańskiego. W szczególności dziękujemy P. Pawłowi Stachów, P. Kot, P. Korda i Pani Katarzynie Moskowicz.
Rekrutacja 2019/2020
Na stronie Ministerstwa Oświaty pojawiły się informacje oraz materiały dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.
https://www.gov.pl/web/edukacja/rekrutacja-na-rok-szkolny-20192020
prezentacja_rekrutacja_2(1).pdf
prezentacja_rekrutacja_ponadpod_ponadgim_2018_CKE_CALOSC.pdf
Akcja Paczka
Od dzisiaj 58 Szczep Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczyna akcję zbierania paczek bożonarodzeniowych dla Polaków na Ukrainie. Paczki te będą przez harcerzy przewiezione do Kamieńca Podolskiego i tam z pomocą biskupa Leona Dubrawskiego rozprowadzone do najbardziej potrzebujących naszych Rodaków. Bardzo prosimy o włączenie się do tej akcji, którą nasi harcerze prowadzą od kilkunastu lat.
Wsparcie na rzecz Domu Małego Dziecka
Zakończyliśmy akcję na rzecz Domu Małego Dziecka nr 16 w Warszawie.
W imieniu Dyrekcji i Wychowanków Domu Dziecka dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
Zebrane przez nas dary na pewno sprawią dzieciom ogromną radość.
3
Wycieczka do ZOO klasy 6b
W piątek 7 grudnia klasa 6b pojechała na wycieczkę do ZOO. Jej celem były głównie warsztaty o gadach. Panie odpowiadały nam o tym, czym gady różnią się od innych zwierząt, głównie od płazów. Mówiły o żółwiach, jaszczurkach, wężach i krokodylach. W następnej części zajęć mogliśmy pooglądać te zwierzęta, dotknąć niektóre z nich,a węża nawet owinąć wokół szyi. Po warsztatach zwiedzaliśmy ogród zoologiczny. Byliśmy w oceanarium, zobaczyliśmy słonie, małpy i ptaki oraz niedźwiedzie, foki i wydry. Wycieczka była bardzo interesująca.