• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z ks. Janem Twardowskim

• 01.10.2021 15:14
        • W dniu 29.09.2021r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w naszej katolickiej szkole odbył się pod hasłem: „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Aniołami”.

Dzień 29 września w kalendarzu chrześcijańskim to bowiem Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Słudzy Ci, będącymi wysłannikami samego Boga pomagają ludziom, chroniąc ich i prowadząc do Nieba. Aby uczcić Ich święto, a także, aby promować czytelnictwo, uwrażliwiać na piękno literatury, w młodszych klasach czytano uczniom wiersze ks. Jana Twardowskiego o Aniołach. Uczniowie mieli także możliwość rozmowy o tych Istotach. Nie zabrakło również rozmów o bibliotekach i czytaniu książek.

Każda inicjatywa, która wymaga wymiany poglądów, wypowiedzi na określone tematy, nawet w tych najmłodszych klasach kształtuje szeroko rozumianą komunikację językową. Tak było także w tym przypadku. Mając zaś na uwadze charakter naszej placówki, promowanie czytelnictwa  miało wręcz  „anielski” wymiar.

• „Znajdziesz mnie w bibliotece…”

• 04.05.2021 11:34
        • http://tydzienbibliotek.sbp.pl/wp-content/uploads/2021/03/plakat_2021_TB.jpg„Znajdziesz mnie w bibliotece…”

„Znajdziesz mnie w bibliotece…”- pod takim hasłem
          w dniach od 8  do 15 maja 2021r.  odbywa się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek- akcja, której celem jest promocja nie tylko bibliotek, ale także i czytelnictwa.

Wydarzenie ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ma miejsce nieprzerwalnie
          od 2004r.

W tych dniach, w sposób szczególny, chcielibyśmy podkreślić rolę czytania oraz istnienia bibliotek w edukacji, w poprawie jakości życia.

Obecnie, ze względu na ograniczenia sanitarne, wydarzenie to odbywa się on-line. Także w naszej szkole Tydzień Biblioteki przenosi się do sieci. Każdego dnia będziemy pokazywać Wam kulisy pracy bibliotekarza, ciekawostki
          na temat książek oraz biblioteki.

Zachęcamy do codziennego odwiedzania strony internetowej naszej szkoły, ale przede wszystkim do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki.

A wszystko zaczęło się od liter J

• Biblioteka Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej